Skocz do zawartości

Sid Meier's Civilization


Ingenting

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ciężkie pytanie... ale czy warto kupić CIV V? Moja "wiedza" na temat tej gry zakończyła się na Civilization II (serio) i nie wiem czy teraz poradziłbym sobie, czy nie ma zbyt dużo niuansów.

 

Dwójka była zajebiście miodna, ale to było przecież 18 lat temu (!), to Civ V - Wydanie Kompletne można pobrać z muve.pl za 54 zł i zastanawiam się czy warto wydawać te pieniądze, jest tam jeszcze ten słynny syndrom "jeszcze jednej tury"?

Odnośnik do komentarza

Guli - ja mam podobne doświadczenia z Civ jak Ty - kupiłem piątkę i zacząłem rozgrywkę (na razie nie gram dalej bo to jednak trzeb mieć kilka godzin wolnych by w ogóle do niej siadać) ale jestem wciągnięty. Owszem, trochę się gubię w mnogości opcji (np. trochę mnie zaskoczyły jednostki dystansowe, np. łucznicy, którzy prowadzą ostrzał z odległości już chyba 3 pól. Ale jest tutorial i pomału to ogarniam.

W każdym razie warto.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie wybiłem wszystkich wrogów na kontynencie, jednak nie mogę płynąc dalej niż kilka pół od brzegu, to normalne i na dalszym etapie gry będę mógł śmigać ?

 

Jak najefektywniej rozwijać badania ?

 

Co de facto daja drogi miedzy miastami, opłaca się je stawiać ? To chyba droga inwestycja ...

Odnośnik do komentarza

Ja miałem w weekend podobne dylematy :) Działam trochę na ślepo ale gdzieś w okolicach roku 1900 udało mi się ruszyć na pełne morze. Któraś z technologii daje możliwość budowania statków dalekomorskich (fregata).

Ale gra mnie zupełnie zaskoczyła gdy dałem jednostce arkebuzerów rozkaz eksploracji a po pewnym czasie ta jednostka znalazła się na innym kontynencie. Nie mam pojęcia jak sama tam trafiła :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...