Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję pomocy. Zjadłem zęby na każdej części od pierwszego CM'a a na 14 roztrwoniłem ze 2 miesiące życia. Mimo to nie potrafię poradzić sobie z prostym zdawało by się problemem. Czy komukolwiek udało się nakłonić bramkarza do nie oddawania piłki przeciwnikowi? Aktualnie próbuję grać piłkę opartą na posiadaniu, jako że jest najbardziej irytująca ze wszystkich innych (10:0 w 100% sytuacjach i porażka 2:1 to chleb powszedni, chyba jestem masochistą że to lubię). Problem jest taki że w przedniej formacji średnia wyskoku moich zawodników to 5, a mój bramkarz ma zwyczajnie w dupie moje polecenia i wykopuje gałę daleko do przeciwnika, co zazwyczaj kończy się akcją bramkową. Jest to o tyle uciążliwe że zazwyczaj są to jedyne akcje moich przeciwników. Taktyka jaką stosuje jest bardzo sztywna, więc wydawać by się mogło że zawodnicy powinni trzymać się wytycznych. Tymczasem wszyscy trzej bramkarze pomimo różnych prób (podawaj krócej, podawaj wskazanemu zawodnikowi, podawaj obrońcom) w większości przypadków (ok 60-75%) po prostu wykopują piłkę w pizdu :ściana: Jest na to jakaś magiczna recepta, czy trzeba się pogodzić z tym że są po prostu ułomni jak napastnicy w ofensywnych stylach gry?:)

Odnośnik do komentarza

Najs. Ładny wynik. Poka tabele ligową :>

Wszystkie mecze wygrane - bez S&L :D. Mam Polonię napakowaną jak kabanosa :D. Wrzucę tabelę jak będę w domu.

IV i III liga nie stanowią specjalnego wyzwania. Co ciekawe nie miałem większych problemów z pokonywaniem rywali w PP. Tyle, że zespoły z I ligi grały rezerwowymi. Tak jak pisałem zatrzymaliśmy się na Legii. Ona z kolei gładko z nami wygrała.

Mistrzem taktycznym nie jestem. Wydaje mi się, że sukces leży w doborze grajków. Naściągałem ciekawych, wolnych zawodników. Sam się zdziwiłem, że taki Efir chciał u nas grać i nie miał wygórowanych wymagań kontraktwych - 400 euro tygodniowo plus kilka klauzul.

Odnośnik do komentarza

Cisza i spokój zapanowały - widzę, że większość przeszło już do gry w FM15. A ja mam pytanko nt. 14 - grał ktoś z was Glasgow Rangers? Właśnie zacząłem grę i zastanawiam się czemu mam połowę graczny niedostępnych do września. Też tak mieliście, czy to u mnie jakiś błąd czy coś w tym stylu? Może się ktoś łapie na tyle, że mi to wytłumaczy? Bez tych piłkarzy zapowiada mi się bardzo słaby początek sezonu, a to jednak będzie 6-7 kolejek, więc niemało.

Odnośnik do komentarza

Status "kluczowego zawodnika" też nieco pomaga. W ogóle jeśli gracz jest ważnym ogniwem zespołu, a chcąc go zatrzymać na dłużej dajemy mu w kontrakcie status np. "rotacja" (aby mu nie odbiło za szybko) to zamiast zapobiec jego odejściu, jak się często uważa, skłaniamy go do odejścia w inne miejsce, gdzie będzie bardziej ceniony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...