Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Reinstaluj grę... może pomóc...

Efekt buga w przeinstalowanej grze zdwoił siły - teraz nawet tego zapisu nie wczytuje :keke: W 0,1s mówi, że gra nie została wczytana :doh!: Wersja na pewno dobra, zawsze te same łatki instaluje.

Już było całkiem blisko przekonania do tego FM, a tu taka niespodzianka :/

 

@pawelek78 - sama gra na pewno się niczym nie różni. A zawartość też pewnie nie, przecież instrukcji nie wywalili :>

Odnośnik do komentarza
Witam. Mam dylemat i chcę abyście mi pomogli w wyborze. Mianowicie w sprzedaży są egzemplarze gry FM2008 topseller i zwykłe. Czym różnią się te wydania ? Gdzieś czytałem że topseller to okrojone wydanie gry. Proszę o wskazówk

 

Zazwyczaj TOPSELLER to gry wydawane bez żadnych dodatków, czasem z okrojoną instrukcją (pełna wersja albo dostępna online, albo jako pdf na płycie). Jak jest z FM2008 - nie wiem, ale sama gra jest równie pełnowartościowa, jak wydanie regularne ;)

Odnośnik do komentarza

Ja również mam jedno pytanie. Sprawa jest pozornie dość złożona, dlatego pozwolę sobie na dokładniejsze wyjaśnienie (może niepotrzebne, ale lepiej powiedzieć za dużo, niż za mało).

Przy pomocy edytora stworzyłem własnego zawodnika - b. obiecujący, ofensywny pomocnik, umiejętności oscylują w granicach 14-18 punktów (więcej nie dawałem, bo... to przesada na 16-latka). CA ustaliłem na 170, PA - 193. Zagrałem sezon Ruchem Chorzów, po którym jego statystyki pozostały praktycznie bez zmian. Niestety, reputacja Ekstraklasy jest na tyle niska, że nawet podwójna korona nie wystarczyła mojemu menedżerowi na zmianę posady na lepszą (np. Championship czy Segunda Division). Postanowiłem więc zagrać jeszcze raz, tym razem Sportingiem Lizbona. W edytorze ustawiłem mojemu zawodnikowi Future Transfer z Ruchu do Sportingu dwa tygodnie po rozpoczęciu sezonu. Po odpaleniu gry okazało się jednak, że jego statystyki uległy degradacji - Wykańczanie akcji spadło z 14 do 11 punktów, kreatywność - z 18 do 15, i tak dalej. Prawie każdy element gry gorsze o dwa, trzy punkty. Nawet, gdy dla próby podwyższyłem CA ze 170 do 190, umiejętności nie miały takich wartości, jak w edytorze czy Ruchu Chorzów. Skąd się to bierze? Czy mój zawodnik osiągnie dawny poziom w niedługim czasie, czy co najwyżej u szczytu kariery? I jak duże obciążenia treningowe mu serwować, by się "nie wypalił" przedwcześnie? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Ja również mam jedno pytanie. Sprawa jest pozornie dość złożona, dlatego pozwolę sobie na dokładniejsze wyjaśnienie (może niepotrzebne, ale lepiej powiedzieć za dużo, niż za mało).

Przy pomocy edytora stworzyłem własnego zawodnika - b. obiecujący, ofensywny pomocnik, umiejętności oscylują w granicach 14-18 punktów (więcej nie dawałem, bo... to przesada na 16-latka). CA ustaliłem na 170, PA - 193. Zagrałem sezon Ruchem Chorzów, po którym jego statystyki pozostały praktycznie bez zmian. Niestety, reputacja Ekstraklasy jest na tyle niska, że nawet podwójna korona nie wystarczyła mojemu menedżerowi na zmianę posady na lepszą (np. Championship czy Segunda Division). Postanowiłem więc zagrać jeszcze raz, tym razem Sportingiem Lizbona. W edytorze ustawiłem mojemu zawodnikowi Future Transfer z Ruchu do Sportingu dwa tygodnie po rozpoczęciu sezonu. Po odpaleniu gry okazało się jednak, że jego statystyki uległy degradacji - Wykańczanie akcji spadło z 14 do 11 punktów, kreatywność - z 18 do 15, i tak dalej. Prawie każdy element gry gorsze o dwa, trzy punkty. Nawet, gdy dla próby podwyższyłem CA ze 170 do 190, umiejętności nie miały takich wartości, jak w edytorze czy Ruchu Chorzów. Skąd się to bierze? Czy mój zawodnik osiągnie dawny poziom w niedługim czasie, czy co najwyżej u szczytu kariery? I jak duże obciążenia treningowe mu serwować, by się "nie wypalił" przedwcześnie? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

 

Tak na szybko - olałbym całkiem patrzenie na atrybuty(skoro sam robiłeś tego kopacza, i wiesz jak mniej-więcej wygląda) - w tym FM miałem już nie raz, że piłkarz pozornie średni grał świetnie, a ktoś zupełnie przepakowany wysokimi statystykami sporo gorzej :>

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem z instalacją.

 

Kiedy chcę zainstalować grę (zarówno przez setup.exe, jak przez Autorun) to wyświetla mi się program Install Anywhere. Pod koniec ładowania wyskakuje mi błąd, że jest za mało miejsca na dysku C. Program każe mi wygrać inny folder, więc zaznaczam dysk D. Wtedy na ekranie pojawia się informacja (czarny wykrzyknik na żółtym tle), żebym ponownie wybrał folder. Tylko, że na drugim dysku jest ponad 20 GB wolnej pamięci! Podobną rzecz miałem przy instalacji FM 2009, lecz tam zmiana dysku podziałała. Proszę o pomoc, co mam zrobić, aby rozpocząć instalację.

Odnośnik do komentarza
Hm, czy narzucony przez zarząd limit ilości trenerów/scoutów w jakikolwiek sposób się zmienia w trakcie rozgrywki?

w zasadzie chcialem troche do tego nawiazac. Czy dziala tu sposób obejscia limitu metodą - zatrudniamy asystenta, po przyjsciu dajemu mu kontrakt na trenera, po czym zatrudniamy kolejnego asystenta i tak do momentu, az nam sie nie znudzi? :>

Odnośnik do komentarza
Witam, chciałem was zapytać czy wiecie może od jakiego aspektu zależy ilość trenerów zatrudnionych w zespole, i czy jest jakiś aspekt, dzięki któremu zarząd pozwala na zatrudnienie większej ich ilości?

Tak jak niemal wszystko, przede wszystkim reputacja. I chyba nie zwiększa się, co jest dużym błędem FM'a. Chyba, że przy podpisaniu nowego kontraktu ale nie jestem pewien jak to działało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...