Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

polecam Medka 2

A grałeś w Empire? :)

 

nie ;)

 

mam takie pytanie obok mojej stolicy stoją dwaj mułłowie maurów i co ture coś robią przy mojej stolicy i przy innych miastach też co oni robią i jak ich wykopać stamtąd ?? to samo jest z kupcami

 

żeby zainstalować tego moda third age trzeba mieć dodatek Kingdoms ?

Odnośnik do komentarza
mam takie pytanie obok mojej stolicy stoją dwaj mułłowie maurów i co ture coś robią przy mojej stolicy i przy innych miastach też co oni robią i jak ich wykopać stamtąd ?? to samo jest z kupcami

Mułłowie czy dyplomaci? Mułłowie zazwyczaj stoją i nawracają na swoją wiarę, co podsyca niepokoje religijne (ergo - obniża zadowolenie)

Można "zniwelować" ich działania budując kościoły i przysyłając swoich kapłanów. Można tez na nich nasłać zabójców.

Ale jak coś grzebią przy mieście to zapewne są to dyplomaci i jeśli nie pojawia się okienko dyplomacji to zapewne chcą przekupić Twojego generała.

Kupcy nic złego nie robią (w porównaniu do dyplomatów czy mułłów). Możesz przejąć ich dobra nasyłając na nich swojego kupca (bardzo trudne do zrobienia, kupcy kompa są przepakowani) albo skorzystać z zabójcy i zlikwidować.

Odnośnik do komentarza

A ja mam dość tego całego BGR realism sratatata.

Grałem Irlandią i znowu nie mogłem rekrutować jednostek feudalnych i zawodowych. Okazało się, ze to jakiś bug; ściągnąłem fixa, to dowódcy mają w traitach "może werbować bez ograniczeń" i "nie może werbować wojsk zawodowcyh".

100 kolejek psu na budę :picard:

Odnośnik do komentarza
nie to nie jest nic po islamie , to moja stolica , jest w niej król ;) jest dużo milicji i dalej sie gnojki buntują , jak przejmią mi to to będzie klapa

 

Podatki daj na niskie, swoich kapłanów wyślij to tamtego regionu. Może jakiś muł łaził ci po terenie i obniżał poziom religijny.

Odnośnik do komentarza

Ja jeżeli mam sporo kasy na koncie to zwiększam podatki żeby wybuchły zamieszki. Jak się trochę buntowników między sobą wytłucze to poziom niezadowolenia sam spadnie. Ale z tym trzeba uważać - nie pozwalać na zamieszki dłużej niż 2 tury. Czasami warto nawet oddać region na turę pod władanie rebeliantom żeby od razu go odbić, spalić całe miasto i rozwijać w spokoju po czystce etnicznej ;)

Odnośnik do komentarza

postanowiłem sobie zagrać na modzie Third Age :) Właśnie instaluje patcha 1.3 no i zaraz będzie się instalować dodatek Kingdoms , i mam odrazu takie pytanie czy da rady zrobić tak że będe mógl sobie grac na normalnej wersji gry i na modzie ?? zebym mogl sobie grac na third age i normalną kampanie

Odnośnik do komentarza
postanowiłem sobie zagrać na modzie Third Age :) Właśnie instaluje patcha 1.3 no i zaraz będzie się instalować dodatek Kingdoms , i mam odrazu takie pytanie czy da rady zrobić tak że będe mógl sobie grac na normalnej wersji gry i na modzie ?? zebym mogl sobie grac na third age i normalną kampanie

 

Pewnie że tak :) Moda odpalasz z pulpitu z ikonki Third Age: Total War a kampanię standardowo z ikonki Medka :)

Odnośnik do komentarza

No więc moja kampania Hiszpanią wchodzi w ciekawe stadium.

 

Podbiłem Portugalię, dwa Mauryjskie miasta i teraz cały półwysep Iberyjski jest mój. Zaraz zamierzam podbijać afrykańskie miasta Maurów.

Dostałem wiadomości o dżihadzie, grozi mi coś w związku z tym? Z której strony? Z Maurów? Bo na razie to są ciency :keke:

Wkurza mnie, że podpisuje sojusz z Francuzami i po chwili go zrywają, bo ja mam wojnę z Maurami (ich sojusznicy).

 

Dostałem też misję od Papieża - Podbić Jerozolimę ii... doszedłem do Włoch i już był koniec terminu :keke: Dlatego też przy okazji podbiłem miasto Mediolanu - Genoę.

 

Po jakimś czasie były wyboru na papieża - wygrał Hiszpan, rekomendowany przeze mnie. Będę miał z tego jakieś korzyści?

Odnośnik do komentarza
Dostałem też misję od Papieża - Podbić Jerozolimę ii... doszedłem do Włoch i już był koniec terminu :keke:Dlatego też przy okazji podbiłem miasto Mediolanu - Genoę.

 

Widzę, że grasz w zgodzie z realiami :D

 

 

Albo nie kumam ironii, albo nie wiem o co Ci chodzi :P Z tego co wiem Genua nigdy nie była hiszpańska, co najwyżej francuska. Chyba, że chodzi Ci o "przypadkowość" podbijania albo, że tak daleko od kraju mam miasta...

Odnośnik do komentarza
Dostałem też misję od Papieża - Podbić Jerozolimę ii... doszedłem do Włoch i już był koniec terminu :keke:Dlatego też przy okazji podbiłem miasto Mediolanu - Genoę.

 

Widzę, że grasz w zgodzie z realiami :D

 

 

Albo nie kumam ironii, albo nie wiem o co Ci chodzi :P Z tego co wiem Genua nigdy nie była hiszpańska, co najwyżej francuska. Chyba, że chodzi Ci o "przypadkowość" podbijania albo, że tak daleko od kraju mam miasta...

 

Nic zdrożnego nie miałem na myśli. Historyczni krzyżowcy też często zamiast iść do Ziemi Świętej zadowalali się splądrowaniem jakiegoś miasta po drodze, nawet Konstantynopol się raz załapał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...