Skocz do zawartości

Marzenia i przebudzenie


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Eredivisie:

[19/34] Ajax - Vitesse 3:0 (Hamdaoui 2x, Babel)

[20/34] Volendam - Ajax 1:1 (Hamdaoui)

[21/34] Ajax - Willem II 0:0

[22/34] VVV - Ajax 1:2 (Hamdaoui, Babel)

[23/34] Ajax - Feyenoord 1:1 (Alderweireld)

[24/34] Den Haag - Ajax 0:2 (Lodeiro, De Jong)

 

Puchar Holandii, ćwierćfinał:

 

[1/1] Ajax - PSV 2:1 (Teixeira sam., Bakkal sam.)

 

Droga do LM przez przygotowania ligowe po przerwie zimowej przypominała trochę drogę przez mękę, gubiliśmy głupio punkty, ale nie przegrywaliśmy. Uratowalimy remis w meczu na szczycie z Feyenoordem, zachowując status quo. Oni nie grali też świetnie, dlatego po 24 kolejkach mamy 8 punktów przewagi. W 1/4 krajowego pucharu trafiliśmy już na PSV, ale udało nam się i przez tą zaporę przebrnąć. Jesteśmy w półfinale, gdzie czek nas potyczka z Heerenveen. Mam straszne problemy z bokami obrony, kontuzjowani cały czas byli Blind i Van Der Wiel, doszedł do tego Anita i zostałem z dwoma - Emanuelsonem i Ligeonem, co nie napawało optymizmem, kończyli czasem mecze z 50% kondycji, gdyż nie miał ich kto zmienić. W meczu z Den Haag kapitalnym wolejem sprzed pola karnego popisał się Lodeiro, ale chwilę potem musiał zejść, bo doznał kontuzji... Wszedł za niego wracający po przymusowym odwyku z powodu urazu De Jong, wszedł w mecz świetnie - bramką po strzale z dystansu. Przed meczem z Dundee mamy kontuzjowanych pięciu graczy - De Zeeuwa, Lodeiro, Anitę, Hamdaouiego i Blinda. Do siebie dochodzi Van Der Wiel.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

 

[25/34] PSV - Ajax 0:1 (Sulejmani)

[26/34] Ajax - Heracles 3:0 (Alderweireld, Babel, Suarez)

[27/34] Ajax - De Graafschap 3:0 (Suarez, Hamdaoui, Emanuelson)

 

Liga Mistrzów, 1/8:

 

[1/2] Dundee UTD - Ajax 1:3 (Suarez 2x, De Jong)

[2/2] Ajax - Dundee UTD 3:0 (Babel, Suarez, Dillion sam.)

 

Zwyżka formy nadchodziła coraz głośniej, zaczęło się od ważnej wygranej nad PSV, a następnie bardzo spokojne ligowe zwycięstwa. W między czasie totalne rozbicie Szkotów, zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Pewnie głupio ich kibicom, że odpadli akurat z Ajaxem, a nie żadnym jakimś renomowanym (współcześnie!) klubem. Jednak za moich czasów to właśnie Ajax ma powrócić na piedestał.

Mamy ku temu okazję już w następnej rundzie LM, ponieważ rozlosowany już pary ćwierćfinałowe:

 

Chelsea - Sevilla

Roma - Man Utd

Real - Ajax

Barcelona - Man City

 

Uśmiechnąłem się lekko...

Odnośnik do komentarza

Hyhy, ciężko będzie, przepakowani są w FM-ie :P

 

 

Eredivisie:

[28/34] Roda - Ajax 0:0

[29/34] Ajax - Groningen 4:1 (Luciano sam., Cvitanich 2x, Lodeiro)

 

Puchar Holandii, półfinał:

[1/1] Heerenveen - Ajax 3:3 k.4:5 (Rochina, Lodeiro, Kone sam.)

 

 

Liga Mistrzów, ćwierćfinał:

 

[1/2] Real Madryt - Ajax 2:3 (Hamdaoui 2x, Emanuelson)

 

Nie będę ukrywał, że żyłem już tylko Ligą Mistrzów, tytuł w kraju zdawał się już rzeczą przesądzoną, gdy grałem z Rodą i znowu zgubiłem tam punkty - nie przejmowałem się, chociaż w moim czwartym meczu z tym klubem, dopiero pierwszy raz ugrałem tam punkt. Wcześniej trzy porażki. Faktyczne mistrzostwo mogłem sobie zapewnić już w meczu z Groningen, gdzie wystawiłem rezerwowych - grał Suk, Vermeer czy młody napastnik Bartels, nie zmieniałem jednak środka obrony - dwóch żelaznych Belgów, gdyż mają świetną kondycję. To był mój błąd, bo chociaż wygraliśmy, to nie dość, że nie zapewniliśmy sobie jeszcze tytułu przez wygraną PSV, to w 89 minucie meczu Vertonghen doznał kontuzji. W krajowym pucharze jesteśmy już w finale, bo po bardzo dobrym meczu, udało nam się wygrać po karnych.

Co by nie gadać napięcie na mecz z Realem było wielkie, udało się po demonicznej batalii wygrać, ale - Real jedną bramkę zdobył po domniemanym rzucie karnym, a po meczu Mourinho narzekał na sędziego, który wyrzucił w doliczonym czasie gry Pepe, który nie potrafił powstrzymać swojej frustracji z wyniku.

W mojej odpowiedzi na drugi dzień ukazał się artykuł w prasie, a o to jego wycinek:

 

 

mourinhom.jpg

 

 

Jednak o awans będzie cholernie ciężko.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

[30/34] Utrecht - Ajax 0:1 (Hamdaoui)

[31/34] Ajax - AZ 1:3 (Kara)

[32/34] Ajax - Twente 2:0 (Janmaat sam., Babel)

[33/34] Ajax - Heerenveen 1:1 (Suk)

 

Liga Mistrzów, ćwierćfinał:

 

[2/2] Ajax - Real 1:1 (Babel)

 

Puchar Holandii, finał:

 

[1/1] Ajax - AZ 3:2 (Suk, Rochina, Boilesen)

Liga Mistrzów, półfinał:

 

[1/2] Ajax - Chelsea 2:1 (Suarez 2x)

 

 

Kapitalna jest tak końcówka sezonu, najpierw meczem z Utrechtem zapewniamy sobie mistrzowski tytuł, potem na Amsterdam Arena utrzymujemy korzystny dla nas remis z Realem, który daje nam awans do półfinału LM. Gol strzelony przez Babela jeszcze mocniej potwierdził, że warto było go ściągnąć z powrotem do Ajaxu. W meczu finałowym krajowego pucharu z AZ zagrało trochę rezerwowych, toteż mecz był bardzo trudny, ale - zwycięski. W półfinale LM trafiliśmy na Chelsea, mój szyderczy uśmiech znowu pojawił się na mojej twarzy - to co eliminujemy tych, co nie lubimy? Po pierwszym meczu jesteśmy o krok od tego, a Suarez chyba coraz bardziej pracuje na ten transfer do Chelsea...

Jesteśmy już w podwójnej koronie, z szansami na trzecią, ale najpierw trzeba co najmniej zremisować z Chelsea, a potem... finał. Prawdopodobnie z Man City, który pokonał Romę u siebie 2:0.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

 

[34/34] NEC - Ajax 0:1 (De Jong)

Liga Mistrzów, półfinał:

 

[2/2] Chelsea - Ajax 1:1 (Hamdaoui)

 

Ta gra doprowadzi mnie do zawału. Wiedziałem, że Chelsea będzie atakowała, ale, że tak nieskutecznie, że tak będziemy bronić. Do czasu jednak. 45minucie gola strzelił Neymar, trochę jednak wątpliwego i zaczęły się zamieszki. Sędzia, by uspokoić atmosferę zakończył pierwszą połowę. Agresja jednak została po wyjściu z szatni w angielskiej ekipie i w 55 minucie po brutalnym faulu na Emanuelsonie (musiał zejść) czerwoną kartkę dostał Essien. Sprawiedliwości stało się zadość i 3 minuty potem Hamdaoui dał nam remis. Zwycięski remis, tak jak z Realem. Jesteśmy w finale! Tam zagramy jednak z Romą, która zupełnie zmieniła swój styl i rozgromiła City 3:0. Czy City, czy Roma - i tak za nimi nie przepadam. Trzeba to wygrać, bo okazja może się nie powtórzyć. Niestety do finału mam 19 dni wolnego, niby zdążą wypocząć, ale... nie będzie rytmu meczowego, we Włoszech jeszcze dwie kolejki do końca. Roma jest druga, 3 punkty straty do Milanu i dwa przewagi nad Napoli. Dlatego też na 10 dni przed meczem postanowiłem rozegrać sparing ze swoimi rezerwami. W między czasie Stekelenburg został wybrany najlepszym bramkarzem Eredivisie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Też się zdziwiłem, chociaż zespół ma wszystko, co mieć powinien, by wygrywać. Przez cały sezon, we wszystkich rozgrywkach przegrałem tylko dwa razy, raz Rodą i teraz na koniec z AZ, gdy miałem już pewne mistrzostwo, dziewięć remisów, a reszta to wygrane. Zapomniałem napisać, że mecz z Chelsea był moim setnym, w którym prowadzę Ajax.

Odnośnik do komentarza

GK: Stekelenburg
OP: Van Der Wiel
OL: Emanuelson
OŚ: Vertonghen
OŚ: Anderweireld
DPŚ: Kara
DPŚ: De Zeeuw
PŚ: Eriksen
N: Babel
N: Suarez
N: Hamdaoui

R1: Vermeer

R2: Mangani

R3: Anita

R4: Cvitanich

R5: Lindgren

R6: Lodeiro

R7: Sulejmani

 

 

GK: Julio Sergio
OP: Sidibe
OL: Riise
OŚ: Mexes
OŚ: Burdisso
PP: Taddei
PL: Menez
PŚ: De Rossi
PŚ: Brighi
N: Boriello
N: vucinić

 

R1: Doni

R2: Deligny

R3: Crusat

R4: Adriano

R5: Tonel

R6: Rosi

R7: Baptista

Już w 30 sekundzie mogliśmy objąć prowadzenie, po ładnej akcji Emanuelson - Eriksen, piłka trafiła pod nogi Suareza, który huknął w bramkę, a piłka odbiła się od poprzeki, "kozłem" dobijał ją Hamdaoui, ale bramkarz zdążył wyłapać tak słaby strzał... Roma doskonałą okazję miała w 6 minucie po rzucie rożnym, ale dosłownie z linii bramkowej piłkę wyciągnął Stekelenburg. Chwilę potem znowu okazję miał Suarez, ale przy sam na sam uderzył prosto w bramkarza. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie już od pierwszego gwizdka, bowiem po 4 miutach obydwie ekipy miały na swoim koncie po 4 strzały w bramkę rywala. W 30 minucie kontuzji doznał Suarez i musiał zejść, w jego miejsce pojawił się Cvitanich. Do przerwy 0:0.

Tuż po zmianie stron cała Holandia, a pewnie i spora część Polski, sympatyzująca z Ajaxem wybuchła w szale radości. El Hamdaoui urwał się obrońcą i posłał piłkę płaskim strzałem obok bezradnego Julio Sergio!

Włosi zaczęli kosić. Efektem tego była żółta kartka dla Boriello. Mieliśmy rzut wolny, który przyniósł doskonałą okazję Cvitanicha, ale ten dosłownie z 3 metrów trafił w bramkarza. To co się działo przez nabliższe 10 minut było nie do opisania - prowadziliśmy, a mimo to kontrolowaliśmy grę, siedzieliśmy na połowie rywala. Roma nie istniała. W 70 miucie za Emanuelsona wszedł Anita, a za zmęczonego Eriksena - Lodeiro. Na boisku pojawił się też Baptista i po jego podaniu Vicunić mógł dać Romie jeszcze nadzieje na wygraną, była to 83 minuta. Stekelenburg stanął na wysokości zadania. W 89 miucie kapitalnym podaniem Van Der Wiel uruchomił Cvitanicha, ale ten zamiast przypieczętować naszą glorię, ponownie uderzył w golkipera rywala. Sędzia doliczył 3 minuty, dwie już minęły... panie sędzio kończ pan ten mecz! Babel zabawił się w Smolarka, wtedy arbiter uznał, że już nic się tu nie wydarzy i zakończył mecz. Jeden zero!

Ajax najlepszym klubem w Europie!

Kibice jeszcze długo świętowali, a ja? Fruwałem gdzieś wysoko, raz po raz wyrzucany w powietrze przez wiwatujący tłum. Odrodzenie potęgi.

 

http://img524.imageshack.us/img524/7943/01112011112643.png

Ajax - Roma 1:0 (Hamdaoui)

Odnośnik do komentarza

Wyb 	Inf 	Nazwisko 	   Pozycja 	Kraj 	Wzrost 	Waga 	Wiek 	Wartość
BR 	Int 	Maarten Stekelenburg 	BR 	NED 	194 cm 	83 kg 	29 	€5.25mln
- 	Url 	Jeroen Verhoeven 	BR 	NED 	194 cm 	99 kg 	32 	€150tys.
R1 	Url 	Kenneth Vermeer 	BR 	NED 	181 cm 	77 kg 	26 	€1.1mln
OŚP 	Int 	Jan Vertonghen 	LB,O(Ś),DP,P(Ś) BEL 	189 cm 	79 kg 	25 	€3.6mln
OŚL 	Int 	Toby Alderweireld 	O (Ś) 	BEL 	185 cm 	75 kg 	23 	€4.3mln
R2 	Url 	Thomas Mangani 	O(Ś),DP,P(Ś) 	FRA 	183 cm 	78 kg 	25 	€2mln
DPŚP 		Kara 	   O(Ś),DP,P(Ś) 	SEN 	192 cm 	86 kg 	22 	€4.1mln
OP 	Int 	G.van der Wiel 	O/WO (P) 	NED 	181 cm 	68 kg 	24 	€3.8mln
- 	Url 	Daley Blind 	O/WO(P),DP,P(Ś) NED 	180 cm 	71 kg 	22 	€2.1mln
R3 	Url   Vurnon Anita O/WO (L), DP, P (Ś) 	NED 	166 cm 	61 kg 	23 	€3.1mln
- 	Url 	Ruben Ligeon O/WO/P (P) 	NED 	170 cm 	68 kg 	20 	€65tys.
OL 		Urby Emanuelson O/WO/P/OP (L) 	NED 	176 cm 	67 kg 	25 	€4.7mln
R5 	Url 	Rasmus Lindgren DP, P (LŚ) 	SWE 	180 cm 	70 kg 	27 	€3.3mln
DPŚL 	Int 	Demy de Zeeuw 	DP, P (Ś) 	NED 	174 cm 	70 kg 	29 	€3.3mln
- 		Eyong Enoh 	DP, P (Ś) 	CMR 	182 cm 	75 kg 	26 	€2.9mln
PŚ 	Url 	Christian Eriksen P/OP (Ś) 	DEN 	176 cm 	65 kg 	20 	€4.2mln
- 		Siem de Jong 	P/OP (Ś) 	NED 	185 cm 	75 kg 	23 	€2.9mln
R6 	Url 	Nicolás Lodeiro P/OP (Ś) 	URU 	170 cm 	68 kg 	22 	€3.3mln
NŚ 	Int 	Luis Suárez 	OP (PL), N 	URU 	181 cm 	81 kg 	25 	€5.75mln
NŚL 		Ryan Babel 	OP (LŚ), N 	NED 	185 cm 	79 kg 	25 	€4.3mln
R7 		Miralem Sulejmani OP (LŚ), N 	SRB 	178 cm 	67 kg 	23 	€3mln
- 		Suk 	      OP (Ś), N 	KOR 	190 cm 	81 kg 	20 	€2.8mln
NŚP 	Int 	Mounir El Hamdaoui 	N 	MAR 	183 cm 	85 kg 	27 	€5.25mln
R4 	Url 	Darío Cvitanich 	N 	ARG 	174 cm 	70 kg 	28 	€3.6mln
- 	Url 	Jip Bartels     	N 	NED 	189 cm 	87 kg 	19 	€120tys.
- 	Url 	Rubén Rochina   	N 	ESP 	182 cm 	76 kg 	21 	€1.3mln

 

Najlepsi strzelcy:

 

Babel - 18

Hamdaoui - 18

Suarez - 15

Cvitanich - 11

Lodeiro - 10

 

Najwięcej asyst:

 

Eriksen - 15

Babel - 13

Cvitanich - 10

Najlepsza średnia:

 

Alderweireld - 7.73

Vertonghen - 7.43

Van Der Wiel, Hamdaoui - 7.22

 

Najwięcej meczów:

 

Stekelenburg - 53

Alderweireld - 52

Babel - 50

 

 

W Eredivisie najlepszym strzelcem został Lasse Nilsson z Vitesse, który zanotował 18 trafień. Na 5 i 6 miejscu po 12 trafień zaliczyli moi najlepsi - Babel i Hamdaoui. Babel był również TOP 6, jeśli chodzi o asysty w lidze - miał ich 9. Jedną więcej Eriksen, co dało mu 10 lokatę.

 

Jedenastka marzeń LM:

 

Stekelenburg - van der Wiel, Pique, Alderweireld, Emanuelson - Neymar, Essien, Lampard, Anelka - Suarez, Van Persie

 

Najlepszy piłkarz LM : Neymar, drugie miejsce Suarez, a trzecie Lampard.

Złoty But dla Van Persiego, drugie miejsce Forlan, trzecie Ronaldo.

 

 

Na zbliżające się Euro w Polsce i na Ukrainie powołanie dostało aż 9 moich graczy - dwóch środkowych belgijskich obrońców - Vertonghen i Alderweireld, serbski napastnik - Sulejmani oraz sześciu Holendrów - Stekelenburg, De Zeeuw, Van Der Wiel, Emanuelson, Babel i Siem De Jong. Będziemy trzymać kciuki za pomarańczowych!

Połową mojego składu interesują się inne kluby...

Odnośnik do komentarza

Dzięki.

 

Mimo, że sympatia z FM-em znacznie przerodziła się w coś większego to... dalej go nie rozumiem. I nie chodzi tu o łatwość wygrywanie, o te błędy, które na początku myślałem, że psują mi grę, a o tak szumnie zapowiadaną - dynamiczną reputację ligi. Kurczę, rok temu Eredivisie awansowała na 9 pozycję, teraz, po tym jak sięgnąłem po Puchar Mistrzów - moja liga spadła na 13 miejsce, wyprzedzają mnie ligi - Rosji, Ukrainy Danii, Turcji!! Puchar Niemiec czy Puchar Anglii!

Rozumiem top4 - Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy - Anglia w 1/4 LM miała trzech przedstawicieli, Hiszpanie tak samo, Niemcy żadnego, a Włosi jednego. Dopełnieniem byłem ja, jako holenderski przedstawiciel. Nie było tu klubu z Rosji, Danii, Ukrainy, Turcji, Francji, Portugalii, które są przede mną w klasyfikacji. Ale zobaczmy na LE - 1/4, dwa hiszpańskie, dwa włoskie - pasuje. Jeden angielski, jeden francuski, jeden rosyjski, jeden ukraiński. CSKA Moskwa odpadła w 1/4, Szachtar w 1/2, a Lyon w finale. Nie ma tu więc żadnego zespołu z Turcji ani Portugalii. Ostatni portugalski zespól w LM odpadł już w 1/8! Ba, w fazie grupowej grała jedna, ta sama ekipa - Sportingu. W Holandii, oprócz mnie, jako zwycięzcy grało też PSV, ale zajęło ostatnie miejsce w grupie. Jeszcze gorzej wypadli Turcy - ich zespół, jedyny w LM również zajął tylko 4 miejsce w grupie. W LE Galatasaray odpadło już w 1/8 tych rozgrywek. W 1/16 nie mieli więcej przedstawicieli, w fazie grupowej też. W fazie grupowej LE grało AZ i Twente, nie wyszli z grupy. Portugalię reprezentowała Benfica i Braga do 1/32, a Porto do 1/8. Co więc się liczy?

Odnośnik do komentarza

Sporej ilości piłkarzy za rok miał skończyć się kontrakt, więc wziąłem się za ich podpisywanie. Wszyscy jak jeden mąż przedłużyli umowy - Suarez, Van Der Wiel, Vertonghen, De Zeeuw, De Jong, Sulejmani, Cvitanich, Blind i Mangani. Nie proponowałem jednak nowego kontraktu Veermerowi, gdyż na zasadzie prawa bosmana przybywają do nas dwaj bramkarze - Tomek Kuszczak i Ruben Mino.

W ME triumfowali Hiszpanie, którzy pokonali w finale Serbię (!). Sulejmani grał i grał całkiem nieźle, tak samo jak dwójka stoperów w Belgii, która odpadła dopiero w 1/2, właśnie z Serbią. Holendrzy musieli uznać wyższość Hiszpanów już w 1/4.

Ajax zanotował znaczny wzrost na liście bogaczy - z 25 miejsca na 6. Wyprzedzają nas tylko Barcelona, Real, Arsenal, Manchester Utd i Chelsea.

Odnośnik do komentarza

To znaczy? Najbogatsze ligi są najwyżej?

 

 

 

Super Puchar Holandii:

 

[1/1] Ajax - PSV 1:0 (Hamdaoui)

 

Eredivisie:

 

[1/34] De Graafschap - Ajax 1:4 (Sulejmani 3x, Lodeiro)

[2/34] Ajax - Sparta 2:0 (Emanuelson, Eriksen)

 

Oprócz dwójki wspomnianych bramkarza nikt do nas nie dołączył, na transfery dostałem blisko 6mln euro, ale nie chciałem robić z tego pożytku. Bardziej mi zależało na utrzymaniu obecnych piłkarzy, nie udało się to w przypadku Cvitaniach i odszedł do Werderu za blisko 6mln euro. Myślę, że to dobry moment na pozbycie się go - ma już 28 lat i jak chciałem na nim zarobić to musiałem puścić go już teraz. Bardzo dobrą ceną był 1,1 mln euro za Vermeera, któremu za rok się kończył kontrakt, myślałem, że odejdzie za darmo, a tu proszę, kolejne zarobione pieniądze. Na wypożyczenie natomiast do Hiszpanii pojechał Suk. Na pewno ma wielki talent, a nie chcę go zmarnować, bo u mnie grałby ogony. Tak przygotowani zdobyliśmy kolejny, bo już 4 tytuł, tym razem chodziło o Super Puchar Holandii. Chciałbym zrównać rekord Barcelony i sięgnąć po te 8 trofeów w trakcie roku. W lidze zaczęliśmy z wysokiego "C".

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...