Skocz do zawartości

Marzenia i przebudzenie


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze spotkanie z nim. Pół roku trwało opóźnienie, czułem się jak klient PKP stojący, marznący na obskurnym dworcu, czekający na pociąg, który miał nadjechać kilka godzin temu. Pociągów nikt nie naprawi, zima jak co roku będzie zaskakiwała, ale ja swój los zmienić mogłem.

Mam FM-a 2011.

 

Instalacja, ściąganie najnowszego patcha – wszystko bez problemów. Pierwsze uruchomienie – wchodzę w ustawienia, a tam masa opcji… nie potrzebnych moim zdaniem. Jakiś wybór przecinków, kropek, ukośników… no way. Przebrnąłem. Ładujemy ligi. Zawsze mam tak, że moje pierwsze kariery gram w Barcelonie – na zapoznanie z rozgrywką, a później w Pogoni, z wiadomych przyczyn. Tym razem jednak było inaczej, a powodów, że tak nie zrobiłem było kilka. Jednym z najważniejszych było to, że nie tak dawno grałem jeszcze Dumą Katalonii w FM 2010, nie chciałem znowu tego przechodzić ;) Drugim aspektem były transfery. Podobno jest zupełnie nowy system, agenci i takie tam. W Barcelonie nie trzeba nikogo kupować, więc opcja zbędna, a chciałem ją przebadać. Ostatnią rzeczą jaka mnie zmusiła do wyboru innego klubu była taktyka. Chcę grać typowym 4-3-3, szukam więc zespołu, który się do tego nada. Pogonią zagram natomiast wtedy, gdy nauczę się już faktycznie grać i gra zostanie moim nowym przyjacielem.

 

Wybór padł na Ajax Amsterdam, od jakiegoś czasu chciałem nimi grać, a że spokojnie mogę preferować ładny, ofensywny futbol w tej ekipie – decyzja była prosta.

 

Cel to oczywiście zdobycie mistrzostwa, ja nieśmiało liczę na wyjście z LM, do której jednak trzeba się najpierw dostać. Opis spotkań i całej rozgrywki będzie niemal statystyczny.

 

O Jezus Maria! Tak najkrócej mogę opisać to, co robią owi agenci. No oferta za ofertą, a negocjacje są o wiele dłuższe i bardziej… mozolne niż wcześniej. W sumie to plus, bo przecież tak jest bliżej rzeczywistości, gdzie od razu przecież nikt się nie zgadza. Nie podobało mi się tylko, że nie mogłem prawie w ogóle dać wysokich pensji przez blokadę zarządu, ale to już chyba wina klubu.\

 

Zakupiłem dwóch graczy, głównie dlatego, że skład jest bardzo dobry, a na lepszych… mnie nie stać (te cholerne płace). Nie udało mi się przez to zakupić Grosickiego, bo za dużo chciał i poszedł do Catanii. Dwa transfery (jeden mój wynalazek, drugi od agenta):

 

http://img651.imageshack.us/img651/3783/12302010143213.png

http://img651.imageshack.us/img651/4696/12302010143349.png

 

Kadra:

 

Maarten Stekelenburg [bR, 27l, HOL] – Zdecydowany numer jeden, klasowy bramkarz, liczę tylko, że zostanie na długie lata w Ajaxie, bo gwarantuje to spokój pod naszą bramką.

Kenneth Vermeer [bR, 24l, HOL] – Odstaje poziomem od numeru jeden, ale na ławkę jak najbardziej się nadaje. Tylko mieć nadzieję, że nie będzie kręcił nosem.

 

Jeroen Verhoeven [bR, 30l, HOL] – Zdecydowanie najsłabszy bramkarz w kadrze, do tego już wiekowy, niech sobie będzie numerem trzy, ale ja nie lubię takich GK.

 

Gregory Van Der Wiel [O/WO P, 22l, HOL] – Jeden z najlepszych prawych obrońców na świecie (obecnie) co pokazał na MŚ w RPA. I właśnie nie podoba mi się opis pozycji w nowym FM-ie, jakoś dziko się czuje. Zdecydowany numer jeden.

 

Daley Blind [O/WO P, DP, P Ś, 20l, HOL] – Młodziutki, dość wszechstronny piłkarz, w trudach sezonu może przydać się w przypadku wieli kontuzji, ale jak na razie tylko zmiennik dla Gregory.

 

Urby Emmanuelson [O/WO L, P/ OP L. 24l, HOL] – Aż się dziwie, że on dalej gra w Ajaxie. Najchętniej widziałbym go jako ofensywnego skrzydłowego, ale z racji, że nie gram taką pozycją to Urby jest bezapelacyjnie numerem jeden na lewej obronie.

 

Timothee Atouba [O/WO L, 28l, KAM] – Też bardzo fajny zawodnik, który przybył do Holandii raczej już kończyć karierę, ale przy młodszym o 4 lata koledze jedyne na co może tutaj liczyć to rola zmiennika.

 

Vurnon Anita [O/WO L, DP, P Ś, 21l, HOL] – Kolejna taka zapchajdziura, mawiają, że jak ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego. Anita ma jednak jeszcze czas się ukształtować, a do tej pory będzie po prostu łatał dziury. Jak Blind.

 

Jan Vertonghen [O Ś, 23l, BEL] – Najlepszy stoper w drużynie. Co tu dużo pisać, na nim będę opierał głównie defensywę, do niego dobierał partnerów na środku.

 

Oleguer [O PŚ, 30l, ESP] – Wychowanek Barcelony przyjechał do Amsterdamu kończyć karierę, lubię go, dlatego na początku to on dostanie szanse grania u boku Jana.

 

Andre Ooijer [O PŚ, 36l, HOL] – Nie wiem kto i po co go tutaj ściągnął. Pierwszą moją kadrową decyzją było wystawienie go na listę transferową, oczywiście się oburzył, jednak, gdy powiedział, że ma mnie słuchać i ja tu rządze – spokorniał, ale nie zmienia to faktu, że jak tylko ktoś złoży ofertę – Andre od razu odejdzie.

 

Toby Alderweireld [OŚ, 21l, BEL] – Czyżby miał pójść w ślady starszego krajana? Oby, bo też zapowiada się nieźle, aczkolwiek w tym momencie to tylko numer cztery na pozycji środkowego obrońcy.

 

Thomas Mangani [OŚ, DP P Ś, 23l, FRA] – Zakupiony przeze mnie głównie po to by być zmiennikiem Hiszpana i Belga, aczkolwiek, gdyby Oleguer grał słabo to Thomas ma od razu wskoczyć do pierwszej jedenastki.

 

Rasmus Lindgren [DP P LŚ, 25l, SWE] - Jeden z tych, którzy mają być gotowi „na już”, jak tylko podstawowi pomocnicy, a defensywnych będzie dwóch, wypadną ze składu to na pewno Szwed będzie aspirował by do niego wejść.

Teemu Tainio [ DP P Ś, 30l, FIN] – Nie lubię starszych graczy, dlatego Fin będzie raczej jednym z ostatnich po których sięgnę na wypadku absencji podstawowej dwójki.

 

Kara [OŚ, DP P Ś, 20l, SEN] – Kupiłem go, a więc muszę uważać, że będzie przydatny drużynie. Na tę chwilę jest trzecim defensywnym pomocnikiem w składzie, ale ich często zmieniam, więc na pewno sobie pogra.

 

Demy de Zeeuw [DP P Ś, 27l, HOL] – Lider środka pola i zdecydowanie mój numer jeden w pomocy. Od niego zaczynam ustalanie tej formacji.

 

Eyong Enoh [DP P Ś, 24l, KAM] – To jest właśnie zawodnik, którego widzę jako tego drugiego w środku pola, tylko, że on ma być typowym destruktorem.

 

Siem de Jong [P OP Ś, 21l, HOL] – Dobry zawodnik, ale jeszcze nie jest to czego bym chciał i na bardzo ważnej pozycji – ofensywnego/ środkowego pomocnika będzie tylko zmiennikiem.

 

Nicolas Lodeiro [P OP Ś, 20l, URU] – Widzę w nim drugiego Van Der Vaarta, czuję, że będzie to mój ulubieniec. W ciemno stawiam, że przynajmniej 10 asyst będzie miał.

 

Mitchell Donald [P OP PŚ, 21l, HOL] – Nie jest zły, ale to kolejny z zawodników, którzy są w zespole, aby mogli wejść do składu „ w razie w”.

 

Christian Eriksen [P OP Ś, 19l, DEN] – Interesuje się nim Leverkusen, ja najchętniej bym go wypożyczył, bo to zdolny chłopak, ale przy Nicolasie nie ma szans na grę.

 

Miralem Sulejmani [OP LŚ N, 21l, SRB] – Wiele osób się naśmiewa i pogardliwie nazywa go „17mln”, ale u mnie ma tabula rasa i bez wątpienia będzie grał w ataku.

 

Mounir El Hamdaoui [N, 26l, MAR] – Drugi z napastników, który ma pewny plac gry. On i Miralem będą tworzyć skrzydła ataku, bo świetnie się do tego nadają.

 

Luis Suarez [OP PL N, 23l, URU] – Nasz „wampirek”, ustawiony będzie jako lis pola karnego i liczę na jego regularne trafienia do siatki rywala. Lider ataku.

 

Mido [N, 27l, EGY] – Pierwsze ze zmienników, nie przepadam za tym zawodnikiem, jakby była oferta, na której można zarobić to nie zastanawiałbym się długo.

 

Suk [OP Ś N, 19l, KOR] – Talent i nadzieja koreańskiej piłki, do mnie jednak nie przemawia, a fakt, że lepiej prezentuje się jako ofensywny pomocnik niż napastnik działa jeszcze na jego niekorzyść.

Stekelenburg – Van Der Wiel, Emmanuelson, Oleguer, Vertonghen – Enoh, De Zeeuw, Lodeiro – Sulejmani, Hamdaoui, Suarez

Odnośnik do komentarza

Na razie gra mi się... dziwnie. Jakieś kosmiczne to to :P

 

--

Okres przygotowawczy.

 

SC Ried 2:0
First Vienna 2:0
Vaduz 1:1
LASK Linz 2:0
Besiktas 3:0
Ajax 2 2:0
Galatasaray 1:1
Ajax CT 4:1

 

Jak widać w meczach sparingowych szło nam bardzo dobrze, forma z dnia na dzień rosła. Wygraliśmy w Pucharze Towarzyskim, gdzie w ½ pokonaliśmy LASK Linz, a w finale turecki Besiktas. Tak wytrenowani przystąpiliśmy do meczu o Superpuchar z mistrzem kraju – Twente. Ekipa z Enschede zupełnie nie istniała w tym meczu, zagraliśmy koncertowo i praktycznie tak, jak chciałem by grał mój Ajax. Cztery strzelone bramki tylko to potwierdziły – ofensywa przede wszystkim, mnóstwo akcji, bajeczna technika – tak będą grali. Już na dzień dobry mogę pochwalić się pierwszym trofeum.

 

Superpuchar:

Ajax – Twente 4:0 (Hamdaoui, Suarez, Oleguer, Mido)

Odnośnik do komentarza

Eliminacje LM:

 

Celtic - Ajax 0:3 (Sulejmani, Hamdaoui 2x)

Ajax - Celtic 0:0

 

Eredivisie:

 

[1/34] Ajax - Roda 0:1

[2/34] Ajax - Heracles 2:1 (Hamdaoui 2x)

[3/34] Utrecht - Ajax 1:1 (Sulejmani)

 

Świetnie zaczęliśmy walkę o LM nie dając Szkotom szans na ich podwórku, w rewanżu grało kilku zmienników, a wynik remisowy jak najbardziej mnie usatysfakcjonował. Niestety bardzo słaby początek w lidze, gdzie tylko 4 punkty w trzech meczach. Dziwi mnie, że Suarez nic nie strzela, za to pozostali napastnicy o dziwo w formie, a to przecież nasz wampirek miał być najskuteczniejszy. W ostatniej fazie eliminacji zmierzymy się z AJ Auxerre. To nam Platini utrudnił zadanie.

Odnośnik do komentarza

Eliminacje LM:

 

AJ Auxerre - Ajax 3:2 (Suarez, Hamdaoui)

Ajax - AJ Auxerre 1:0 (Suarez)

 

Eredivisie:

 

[4/34] Excelsior - Ajax 1:2 (Hamdaoui, Mido)

 

Ka i Ka. Tak mogę podsumować te pierwsze wrażenia z nowego FM-a. I nie chodzi tu i piłkarza Realu, a o dwie literki "K". Kontuzje i kondycja. Nie zmieniałem nic w treningu, początek sezonu, a moi piłkarze w połowie meczu mają 70% kondycji. W poprzednich FM-ach, ten co tyle miał był przeze mnie ściągany, a tu? Cała drużyna. Co mecz praktycznie zmieniam 3-4 graczy. Dodatkowo miałem już 9 kontuzjowanych graczy! W tej chwili leczą się Kara, Oleguer, Vertonghen. Problem z czerwonymi kartkami to chyba jednak moja wina, bo kazałem grać agresywnie, ostro. Czerwona z Auxerre, czerwona z Excelsiorem... I właśnie w tym meczu mieliśmy sporo szczęścia, straciliśmy gola szybko, potem wykluczenie naszego gracza, ale udało się odrobić. W efekcie tych problemów w rewanżu LM grał... Ooijer. Już w 20min sprokurował karnego, ale uratowała nas poprzeczka. Wreszcie zaczął strzelać Suarez i to on dał nam upragniony awans. 7mln euro za fazę grupową na pewno podeprze nasz budżet. Oczywiście po meczu kontuzja - Sulejmaniego. W fazie grupowej zmierzymy się z Bayernem, Tottenhamem i Debreczynem.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów:

 

[1/6] Debreczyn - Ajax 0:2 (Suarez, Hamdaoui)

[2/6] Ajax - Tottenham 0:3

 

Eredivisie:

 

[5/34] AZ - Ajax 0:1 (De Jong)

[6/34] Ajax - Vitesse 2:0 (Hamdaoui, Anderweireld)

 

Puchar Holandii:

 

SC Cambuur - Ajax 5:1 (Ooijer)

 

 

 

Do dwóch "K" mogę śmiało dołożyć trzecie. Karne. Programiści SI chyba za dużo grali z kumplami z Konami w najnowszego PES-a i stąd takie strzelanie karnych. Ani Sulejmani, ani Lodeiro, ani Suarez - nikt nie potrafił strzelić, a miałem już cztery jedenastki. Co z tego wychodzi? FM 2011 na razie to u mnie : ke ke ke, a obrazowo: :kekeke: Mimo to... jakoś idzie. W debiucie w LM spokojnie wygraliśmy na Węgrzech, a więc jasne jest, że będziemy się bić o 2 lokatę. Chyba z Tottenhamem. Bezpośredni pojedynek z nimi jednak nie był zbyt dobry, do przerwy przegrywaliśmy już 0:3. A w 2 połowie nawet sam na sam z Gomesem nie wykorzystał Suarez. W lidze natomiast wygrana z jednym z TOP4 (AZ, Ajax, PSV, Twente), wygraliśmy spokojnie z Vitesse, z którego to menadżerem doszło do słownych utarczek przed meczem. W Pucharze krajowym za to moi rezerwowi ponieśli blamaż na baardzo szeroką skalę. Vermeer to chyba na całe życie zapamięta te 5 bramek.

Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiam :D

 

---

 

Eredivisie:

 

[7/34] Den Haag - Ajax 1:0

[8/34] NAC Breda - Ajax 2:3 (Suarez 3x)

[9/34] Ajax - NEC 2:1 (Suarez, Sulejmani kar)

 

Liga Mistrzów:

 

[3/6] Bayern - Ajax 3:1 (Sulejmani)

 

 

 

Kontuzjowani: Lodeiro, Stekelenburg, De Jong, Tainio, Kara, Donald

 

 

 

Zaczęliśmy od porażki, dość niespodziewanej, ale w meczu z Bredą wszystko wracało do normy. Zmiana w taktyce na łagodny odbiór też przyniosła rezultat - mniej kar. Tylko 3 żółte kartki w meczu z Bredą. Znaczy się - jedno "K" wyeliminowane. Wreszcie przełamał się Suarez. Szkoda, że nie mamy Stekelnburga w bramce, bo Vermeer to jednak jest... o kilka klas słabszy. Nie wiem czy strzelony karny przez przeciwnika się liczy? Nie mniej w meczu z NEC do karnego podszedł nasz Sulejmani i wreszcie go wykorzystał. Zostają tylko te kontuzje z kondycją...

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

[10/34] Feyenoord - Ajax 0:2 (Suarez, Atouba)

[11/34] Ajax - De Graafschap 1:0 (Suarez)

[12/34] Ajax - SC Heerenveen 3:1 (Hamdaoui, Atouba 2x)

[13/34] VVV - Ajax 0:1 (Suarez)

[14/35] Ajax - PSV 1:0 (sam.)

 

Liga Mistrzów:

 

[4/6] Ajax - Bayern 0:2

[5/6] Debreczyn - Ajax 0:5 (Suarez, Hamdaoui 2x, De Jong, Kara)

 

W lidze całkowita dominacja, wygrywamy mecz za meczem, w tym prestiżowe spotkanie z PSV. Dobrą formą zaimponował mi Atouba, która bardzo dobrze włącza się w akcje ofensywne i strzelił aż 3 gole. Urby musi uważać, na razie grają na zmianę z powodu kondycji. Wrócił Stekelenburg i od razu mniej bramek tracimy, bo tylko jedną na pięć spotkań. Szkoda porażki z Bayernem, bo nie graliśmy źle. Mieliśmy matematyczne szanse, trzeba było wygrać z Debreczynem i więcej jak 3:0 z Anglikami, ale, gdy my gromiliśmy Węgrów to Tottenham zremisował z Bawarczykami, co dało awans obydwóm tym ekipom. My musimy zadowolić się LE.

Odnośnik do komentarza

Eredivise:

 

[15/34] Willem II - Ajax 0:1 (Mido)

[16/34] Twente - Ajax 1:3 (Emanuelson, sam., Suk)

[17/34] Heracles - Ajax 0:0

[18/34] Ajax - Utrecht 2:3 (sam. Eriksen)

[19/34] Ajax - Groningen 2:0 (Hamdaoui, Sulejmani)

[20/34] Roda - Ajax 2:1 (Alderweireld)

 

Liga Mistrzów:

[6/6] Tottenham - Ajax 3:2 (Hamdaoui, Mido)

 

 

Wreszcie kończymy ten rok, po 20 kolejkach mamy drugie miejsce i tyle samo punktów co Utrecht i punkt przewagi nad PSV. Końcówka niezbyt udana, szkoda zgubionych punktów z Heracles i fatalnej, niespodziewanej porażki na zakończenie roku z Rodą. Udało nam się po raz drugi w sezonie pokonać obrońców tytułu i znów okazale. Z Utrechtem - rewelacją jesieni wprawdzie przegraliśmy, ale mecz był naprawdę przedni. Szkoda dalej mi kondycji graczy, nie wiem co mam zrobić, by nie mieli 70% w przerwie albo 80% przed meczem. W efekcie takich roszad bywało, że grałem dwójką DMC, dwójką AMC i dwójką FC, co wygląda wręcz komicznie. Na pożegnanie z LM przegraliśmy w Londynie, szkoda, bo liczyłem jeszcze na jakieś pieniądze. W LE zagramy z Leverkusen, średnio trafiliśmy.

Odnośnik do komentarza

Transfery na świecie:

Dario Srna, Szachtar - Man City 19mln euro
Eljero Elia, HSV - Arsenal 18mln euro
Leighton Baines, Everton - Man City 16,5mln euro
Tremoulinas Benoit, Bordeaux - Everton 15mln euro
Ibrahim Affellay, PSV - Man City 12,5mln euro

 

U nas spokojnie, nie zdecydowałem się wzmacniać, bo skład mamy wyrównany i dość dobry, musimy trochę pieniędzy najpierw zarobić, by potem wydawać. Skusiłem się tylko ofertą wypożyczenia do nas Babela przez Liverpool, chciałem mieć jednak możliwość wykupu, a na to Anglicy się nie zgodzili i potem odrzucali już wszystkie oferty. Szkoda. Tym czasem popadłem z konflikt z Suarezem, któremu odebrałem opaskę kapitana na rzecz De Zeeuwa. Powiedziałem mu, że moje słowo jest święte, to odburknął coś i wyszedł z gabinetu. Sprzedam go jak tylko przyjdzie dobra oferta, a jaka to jest? Oscyluje między 10, a 15 mln euro. Wrócił z wypożyczenia Cvitanich, więc konkurencja w ataku rośnie. Niech sobie nie myśli, o!

Prawdziwe zakupy robi City, wydało na transfery już ponad 111mln euro! Duży plus dla twórców FM-a za ożywienie rynku transferowego, chociaż w czasach dzisiejszej recesji...

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

 

[21/34] Ajax - Excelsior 7:0 (Sulejmani, Emanuelson, Suarez 3x, Cvitanich 2x)

[22/34] SC Heerenveen - Ajax 0:6 (sam., Suarez, Sulejmani, Mido, Cvitanich 2x)

[23/34] Ajax - AZ 3:0 (Sulejmani 2x, Blind)

 

Znowu mi proponowali Babela, chyba jakiś błąd, bo zgodziłem się od razu, a po chwili news, że Liverpool odrzuca ofertę. W pierwszym meczu szansę dostał już Dario, a to dlatego, że go bardzo lubiłem kiedyś, jak był w formie w Ajaxie, a ja jeszcze miałem PS i Eredivsie. Zawiódł mnie Lodeiro jesienią i dlatego też postawiłem na Eriksena, naprawdę objawienie tamtej rundy. Po dobrej rundzie o odejściu marudzi Atouba, proponowałem go innym klubom. Krzyż na drogę. Zwłaszcza, że i bez niego w tym pierwszym meczu na wiosnę zrobiliśmy coś... niewiarygodnego, coś co rzadko zdarza się w futbolu. Jak widać, ten miesiąc przerwy był nam bardzo potrzebny. Ostatecznie Atouba podpisał kontrakt z Herthą i odejdzie latem, bo faktycznie przeoczyłem, że kończy mu się kontrakt. Chyba nie liczy na występy na wiosnę, nie? Po dwóch pierwszych meczach, aż sam się bałem, co ja stworzyłem, to wygląda jak maszynka do zabijania. Wiecie z czym miałem skojarzenia? Z Armią Czerwonej Wstęgi i Kryminatorem, nie pytajcie dlaczego...;) Ooijer podpisał kontrakt z Energie i odejdzie latem. Arivederci. Kolejny błąd FM-a - Atouba już dawno porozumiał się z Herthą, a przylazł do mnie ze swoim niezadowoleniem, że odrzuciłem oferty za niego... Powiedziałem, że przemyślałem decyzję i pozwalam mu odejść. Nie chcę mieć zgniłego jajka w drużynie. Rozbicie AZ tylko potwierdziło, jak mocni już jesteśmy.

Odnośnik do komentarza

Tak pisałeś o tej kondycji i wpadłem na pewien pomysł :P. Jakie masz obciążenie w "przygotowania do meczu" :>. Ja od pierwszej do ostatniej kolejki mam zawsze "bardzo wysokie" i zawodnicy dają radę grać nawet co 3 dni :). W sparingach jest "przeciętne", a na ostatni sparing ustawiam "wysokie" po nim zmieniam na "bardzo wysokie" ;).

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

 

[24/34] Vitesse - Ajax 1:4 (Suarez, Eriksen, Vertonghen, Sulejmani)

[25/34] Ajax - Twente 2:0 (Hamdaoui, Cvitanich)

[26/34] Ajax - Den Haag 2:1 (Cvitanich 2x)

 

Liga Europejska:

 

[1/2] Leverkusen - Ajax 5:1 (Cvitanich)

[2/2] Ajax - Leverkusen 3:1 (Eriksen, Vertonghen, Emanuelson)

 

Nigdy nie pałałem jakąś szczególną sympatią do Niemców, ale po tym meczu szczerze ich nie cierpię. Nie wiem jak można tak grać w piłkę? Powinni ich od razu zdyskwalifikować... Wykosili mi trzech napastników - Suareza, Sulejmaniego i Cvitanicha, wszyscy musieli zejść z powodu kontuzji. Zanim zaczęli eliminację moich zawodników było 1:1. Potem, gdy moja formacja bardziej przypominała polskie drogi, a nie jakąkolwiek taktykę straciliśmy aż 4 gole. Szkoda, bo w rewanżu, mimo, że graliśmy od 47 minuty w 10 (czerwona kartka, stan 1:1) to udało nam się wygrać 3:1, zabrakło dwóch goli. A sytuacji było naprawdę wiele. W lidze tymczasem dalej idziemy jak burza, a po trzecim zwycięstwie w sezonie nad Twente ich menadżer został zwolniony.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

 

[27/34] Groningen - Ajax 1:2 (Mido, Lodeiro)

[28/34] Ajax - Breda 3:2 (Oleguer, Mido, Lodeiro)

[29/34] NEC - Ajax 0:3 (Hamdaoui, Emanuelson, Mido)

[30/34] Ajax - Feyenoord 1:0 (Eriksen)

 

 

W kolejnych czterech spotkaniach komplet punktów praktycznie dawał nam mistrzostwo, bo na 4 kolejki przed końcem PSV traciło do nas już 11 punktów. Wprawdzie teraz nie graliśmy już aż tak widowisko i z taką ilością bramek, ale same zwycięstwa jak najbardziej mnie satysfakcjonowały. W następnej kolejce możemy sobie zapewnić tytuł mistrzowski, pierwszy od 2004 roku - może to dziwić, ale tak jest, tak dawno Ajax nie triumfował w Eredivisie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...