Skocz do zawartości

Marzenia i przebudzenie


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Eredivisie:

 

[31/34] De Graafshap - Ajax 2:0

[32/34] Ajax - VVV 4:0 (Eriksen, Emanuelson, Hamdaoui, Oleguer)

[33/34] Ajax - Willem II 1:0 (Van der Wiel)

[34/34] PSV - Ajax 0:0

 

Mogliśmy zapewnić sobie tytuł mistrzowski już w 31 kolejce, ale moi podopieczni niespodziewanie przegrali, może chcieli sięgnąć po tytuł na własnym boisku? Być może, bo w meczu z Venlo nie dali im żadnych szans. W prestiżowym meczu na koniec sezonu zanotowaliśmy jeszcze bezbramkowy remis.

 

Tabela:

 

01042011124716.png

 

 

Najlepszych strzelców było 3, wszyscy po 12 goli - Suarez, Dzsudzsak i Mertens (obaj PSV). Królem asyst bezapelacyjnie został objawienie sezonu - Eriksen, aż 16. Drugi był Schaars z AZ, z 10 asystami. Najlepszy procent celnych podań to zasługa De Zeeuwa - 87%. W TOP3 najwyższych ligowych średnich mam dwóch graczy - pierwszy, oczywiście Eriksen 7.60 i trzeci Alderweireld - 7.37.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie:

 

Odchodzą: Ci zawodnicy

 

Bramkarze:

 

Zdecydowanym numerem jeden jest Marteen Stekelenburg, który zagrał w 28 spotkaniach, 15 razy zachowując czyste konto, 18 razy wpuszczając gola. Średnia 6.96 może nie najwyższa, ale niejednokrotnie nasz golkiper ratował nam skórę.

Kenneth Vermeer ma już 25 lat, więc powinien być klasowym bramkarzem, a tymczasem, gdy grał w 6 meczach, raczej zawiódł, średnia 6.87. Przebąkuje o odejściu, być może go sprzedam. Trzeci bramkarz nie grał w ogóle.

 

Obrońcy:

 

Na prawej flance miał w zasadzie grać tylko Van Der Wiel, ale z różnych powodów zagrał tylko 29 spotkań. Średnia 6.95 nie powala, jak na wicemistrza świata. Zaskoczył mnie jednak jego zmiennik Blind, w 8 meczach jakie zagrał uzbierał notę 7.25 i pokazuje jak ważnym ogniwem może się stać w przyszłości. Ooijer odchodzi do Energie. Na lewej świetny Emanuelson - 27 meczów, 4 bramki, 4 asysty, średnia 7.31! Żeby tylko tę jego kondycję polepszyć. Zwłaszcza, że Atouba odchodzi do Herthy [14/3/2/7.20]. Na ławce zasiądzie Anita, który jednak w 6 meczach, które zagrał nie zachwycił (6.78).

Środek obrony - tak jak się spodziewałem, fenomenalny Vertonghen, który jednak przez kontuzję zagrał tylko w 19 spotkaniach, średnia 7.28 jak na OŚ jest świetna. Niestety interesują się nim między innymi Chelsea, Barcelona, Juventus. Inter... Przyzwoity sezon Oleguera, który również wzbudził zainteresowanie kilku klubów i zastanawiam się nad sprzedażą. 20 meczów, 6.92. Największe, pozytywne zaskoczenie obrony to Toby Alderweireld - świetny 22-latek! 26 meczów, nawet 2 gole, a średnia? Aż 7.37! Kupiony za 275 tysięcy euro Mangani dużo się leczył, a jak już grał to bez polotu, niestety (16/6.77)

 

Pomoc:

 

 

Za to drugi zakupiony przeze mnie piłkarz środka pola - Kara, spisał się bardzo dzielnie. W 17 występach zaliczył średnią 7.21 oraz jedną asystę, świetny w destrukcji. Lindgren pełnił rolę takiego "w razie w" i chyba się sprawdził, 10 spotkań 6.95 - to jego rola. Tainio zagrał dwa słabe mecze i nie przedłużam z nim kontraktu. Nie zawiódł za do De Zeeuw, średnia 7.06 przy 28 spotkaniach pokazuje jak ważnym ogniwem jest środkowy pomocnik. Szkoda, że wzbudził zainteresowanie HSV, Lazio, Juve, Atletico i Sevilli.

Za to Eyong Enoh nie zaspokoił pokładanych w nim nadziei, tylko 11 występów ze średnią 6.96 to znacznie poniżej jego możliwości. Mitchell Donald - odchodzi, słabiutki. Eriksen - największe objawienie Ajaxu, a pewnie i całej ligi. Kapitalny zawodnik, a ma dopiero 19 lat! 16 asyst! Siem de Jong, nie grał źle, ale przy Lodeiro, a głównie przy Eriksenie szans za wielkich nie miał (11/1/0/6.79). Na całej linii zawiódł mnie Lodeiro i chwała, że miałem Duńczyka, bo 18 spotkań Urugwajczyka 2 gole i 3 asysty to zdecydowanie za mało. Średnia 6.74 też fatalna.

 

Napastnicy:

 

Luis Suarez - wprawdzie został królem strzelców z 12 trafieniami to myślę, że stać go na więcej, że te 20 potrafi ustrzelić. Nie jest źle (7.17), oby tylko został w klubie. Szanse i kredyt zaufania dostał ode mnie Sulejmani i myślę, że go wykorzystał. Osiem bramek, 5 asyst - właśnie od bocznego napastnika tego wymagam. 19-letnie Suk zagrał słabiutko, ale ma czas, wyrobi się. Dobre zmiany dawał Mido, ale go nie lubię i mimo swoich 6 bramek i 4 asyst opuszcza klub. Gdyby nie kontuzja to pewnie on byłby królem strzelców - Hamdaoui, bo o nim mowa zdobył 9 goli i 9 asyst, średnia 7.21, co pokazuje jak kompletnym jest piłkarzem. Kapitalnym wzmocnieniem zimą był powrót z wypożyczenia Cvitanicha, który w 12 meczach zdobył aż 7 goli i trzy razy asystował, bardzo wysoka średnia - 7.44. Stworzy trio marzeń z Suarezem i Hamdaouim. Dlatego też odchodzi Mido, bo musiałby siedzieć na ławie, a tacy jak on tego nie lubią. Poszukam kogoś do roli tego zmiennika.

 

 

 

W Lidze Mistrzów wygrała Barcelona, która rozbiła w finale Real 4:0. Puchar LE powędrował do Manchesteru, do ekipy City, która to pokonała w ostatnim, decydującym meczu Palermo.

 

TOP 3 wybranych lig:

 

Anglia:

 

1. Chelsea

2. Arsenal

3. Man Utd

 

Francja:

 

1. OM

2. PSG

3. Auxerre

 

Hiszpania:

 

1. Barcelona

2. Real

3. Atletico

 

Niemcy:

 

1. Bayern

2. Werder

3. Wolfsburg

 

Polska:

 

1. Lech

2. Polonia

3. Legia

 

Portugalia:

 

1. Sporting

2. Benfica

3. Porto

 

Rosja:

 

1. Spartak

2. CSKA

3. Zenit

 

Szkocja:

 

1. Dundee UTD

2. Celtic

3. Rangers

 

Włochy:

 

1. Roma

2. Milan

3. Fiorentina

Odnośnik do komentarza

Też mam u siebie olbrzymie problemy z kondycją. Też pokombinuję coś z tymi przygotowaniami, ale ze swojej strony mogę polecić jednodniowy (czasami 2 jak przerwa jest dłuższa) odpoczynek od treningów. W meczu i tak 2/3 zawodnikom spadnie do 70%, ale przynajmniej większość przystępuje do spotkań ze 100% lub czymś w tych okolicach.

Odnośnik do komentarza

Superpuchar Holandii:

 

[1/1] De Graafschap - Ajax 0:2 (Cvitanich, Eriksen)

 

Eredivisie:

 

[1/34] Ajax - Volendam 5:1 (Hamdaoui 2x, Babel 2x, Anita)

[2/34] Ajax - NAC Breda 4:0 (Suarez 2x, Cvitanich, Alderweireld)

[3/34] Vitesse - Ajax 2:3 (Eriksen, Cvitanich, Suarez)

 

 

Długie negocjacje, najpierw chęć wypożyczenia skutecznie odrzucana przez angielski klub, potem jednak się okazało, ze Ryan stwierdził iż fatalnie się czuje w Liverpoolu i pora wracać do klubu, skąd się wybił, w ten sposób złożyłem ofertę wykupu, Anglicy bez problemu zaakceptowali ofertę za obrażonego piłkarza i Ryana Babel powrócił do Amsterdamu. W debiucie zdobył dwa gole. Drugim z nabytków jest zawodnik, który będzie tylko zmiennikiem - wychowanek słynnej La Masia - Ruben Rochina. Siła ognia tego zespołu była już ogromna, co zresztą pokazały pierwsze mecze.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

 

[4/34] Willem II - Ajax 0:1 (Suarez)

[5/34] Ajax - VVV 1:0 (Emanuelson)

 

 

Lucas, świetnie. Działa to co napisałeś. Od tamtej pory dałem wysoki współczynnik i przez cały czas tak mam, kondycja tak nie spada. Nie wiem czemu, ale to działa. Kartki też wyeliminowaliśmy, karne - czasem strzelone, czasem nie. Jak w życiu. Żaden z tych trzech to nie bug, a ludzie lubią tak mówić, nie testując wcześniej. FM-ie tabula rasa na nowy sezon! W losowaniu LM byliśmy brani z trzeciego koszyka, trafiliśmy na Arsenal, Marsylię i Litex. Przy odrobinie szczęścia będziemy liczyć na 2 lokatę. Wyłonił się też pierwszy skład w ataku, na razie grać będą Babel, Suarez i Cvitanich. Póki co, Hamdaoui jest kontuzjowany. W lidze, gramy nieźle, mało strzelamy, ale cały czas wygrywamy.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów:

[1/6] Ajax - Arsenal 1:0 (Eriksen)

[2/6] Litex - Ajax 0:1 (Alderweireld)

[3/6] Ajax - Marsylia 2:0 (Suarez, Alderweireld)

 

Puchar Holandii 2 runda:

[1/1] Ajax - Argon 6:0 (Babel, Eriksen, Cvitanich 2x, Sulejmani, Lodeiro)

 

Eredivisie:

 

[6/34] Feyenoord - Ajax 1:2 (Babel, Alderweireld)

[7/34] Ajax - Den Haag 3:0 (Emanuelson 2x, Sulejmani)

[8/34] Heracles - Ajax 0:2 (Lodeiro, Babel)

[9/34] Ajax - PSV 3:0 (Babel 2x, Alderweireld)

 

Kapitalnie zaczęliśmy sezon w Europie. Nie spodziewałem się przede wszystkim pokonania Arsenalu. Z Marsylią znowuż zagraliśmy fantastyczny mecz i po 3 kolejkach nie mamy nawet straconej bramki. W lidze - nudno, lejemy wszystkich jak idzie. Sam zwycięstwa od początku sezonu. Świetnie wkomponował się w skład Babel, który pokazuje, że nigdzie mu nie będzie tak dobrze, jak w Ajaxie. Zgodziłem się na odejście Suareza, który chce odejść do większego klubu. Natomiast Vertonghenowi powiedziałem, że takim wielkim klubem będzie Ajax, postanowił zostać.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów:

 

[4/6] Marsylia - Ajax 1:1 (Cvitanich)

 

Eredivisie:

 

[10/34] Ajax - Roda 0:1

[11/34] Groningen - Ajax 0:0

[12/34] Ajax - Utrecht 1:1 (Suarez)

 

Puchar Holandii 3 runda:

 

[1/1] Ajax - Hilversum 7:0 (Blind, Babel, Lodeiro 2x, Cvitanich, de Zeeuw, Kara)

Tak wspaniała gra Ajaxu w LM była już chyba zapomniana przez ich kibiców, już w czwartej kolejce po remisie we Francji zapewniliśmy sobie awans z grupy. Będziemy jednak, prawdopodobnie jeszcze walczyć o pierwszą lokatę z Arsenalem. Po 4 meczach mamy 10 punktów, Arsenal 9, Marsylia 4. W piątek kolejce chciałbym ukraść punkty Londyńczykom, ale może okazać się to zadaniem niemożliwym. Zadyszka przyszła w lidze, po 9 kolejnych zwycięstwach w trzech meczach zdobyliśmy tylko jedną bramkę, dwa spotkania remisując, a jedno przegrywając. Ciekawostką jest fakt, że w Utrechcie grał Radović, sprowadzony z Legii za - uwaga - 2,5mln euro! Parodia.

Postanowiłem w tym roku nie odpuszczać krajowego pucharu, co zresztą po wynikach widać doskonale.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów:

[5/6] Arsenal - Ajax 0:1 (Babel)

[6/6] Ajax - Litex 3:1 (Sulejmani, Babel, Lodeiro)

 

Eredivisie:

 

[13/34] AZ - Ajax 1:3 (Hamdaoui, Lodeiro, Romero sam.)

[14/34] Ajax - NEC 3:0 (Babel, Sulejmani, Cvitanich)

[15/34] De Graafschap - Ajax 0:5 (Alderweireld, Citanich, Sulejmani, Babel, Hamdaoui)

[16/34] Heerenveen - Ajax 0:1 (Hamdaoui)

 

Każdy klub ma słabszy okres w trakcie sezonu, a zadaniem trenera jest zrobić tak, by po pierwsze ten okres był jak najkrótszy, dwa by nadszedł w odpowiednim momencie - nigdy w kulminacyjnym momencie. W moim wypadku, okres ten mamy za sobą. By przywrócić po nim morale trzeba jakiegoś ważnego przełomu, dobrego zwycięstwa. Ja podsyciłem atmosferę przed meczem z AZ, gdy udzieliłem w prasie wywiadzie totalnie krytykując obecnego trenera rywala, że z nim na pokładzie AZ daleko nie zajedzie. Moi gracze udowodnili to na boisku, a kończąc kapitalną bramką - wrzutka z prawej strony, przed polem karnym był Babel, który uderzył głową, lobując tym samym bramkarza rywala, piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od pleców Romero i wpadła do siatki. Po tym meczu zwolniono trenera AZ. Tak podbudowani "zjechaliśmy" taktycznie Arsenal, wygraliśmy na Emirates, pieczętując sobie pierwsze miejsce w grupie. Po wygranej z Litexem byliśmy niepokonani w LM - 5 zwycięstw, 1 remis. Dobra psychiczna forma przeniosła się na boisko i w lidze odjechaliśmy wszystkim. Po 16 kolejkach mamy 9 punktów przewagi nad drugim Feyenoordem.

W LM zajęliśmy pierwsze miejsce toteż powinniśmy (nie wiem czy tak jest w FM-ie) zagrać z kimś z 2 miejsca, a więc:

- PSG, Dundee UTD(!), Sevilla, Roma, Sporting, Milan, Werder. Najgorzej by było trafić na Milan. Marzy mi się szkocki zespół. Jakby nie było, z każdym powalczymy. Oprócz nas z pierwszej lokaty awansowały ekipy Realu, Bayernu, Man City, Man Utd, Chelsea, Metalist(!) i Barcelona.

Odnośnik do komentarza

Eredivisie:

[17/34] Twente - Ajax 1:1 (Lodeiro)

[18/34 NAC Breda - Ajax 0:1 (Hamdaoui)

 

Puchar Holandii runda 4:

 

[1/1] Volendam - Ajax 1:4 (Hamdaoui 2x, Suarez 2x)

Koniec roku to jak zwykle czas podsumowań. Na takie też zdecydowałem się jeśli chodzi o moich graczy. Doszedłem do wniosku, że zbudowałem drużynę niemal kompletną, gdy wypada mi jeden z zawodników - mam jego zastępce i to nie gorszego na ławce. Jedyny taki problem jest z pozycją bramkarza, Stekelenburg ma już 11 spotkań z czystym kontem, jednak ani Vermeer, ani Verhoeven, gdyby weszli podstawowego gracza nie gwarantowaliby mi tego poziomu. Dlatego też będę się rozglądał za jakimś zmiennikiem, tym bardziej, że Maartenem interesuje się Manchester United. Na prawej obronie świetnie grał Blind, ale niestety zerwał mięsień łydki i prawie całą rundę pauzował, grał Van der Wiel i grał bardzo dobrze, podczas absencji Daleta na ławce wylądował młody Ligeon, ale to jeszcze nie ten poziom. Na lewej tak samo - fenomenalny Emanuelson, którym interesuje się już Inter, oraz nie wiele słabszy Anita, grali na zmianę, bo pozycja bocznego obrońcy wymaga u mnie nie lada mocnej kondycji. Dwóch podstawowych stoperów to para Belgów, która gra po prostu nieziemsko. Niestety znaleźli się na orbicie zainteresowań wielu klubów, w tym Liverpoolu Bayernu, Lyonu, Interu... tak, obydwoje. Mangani nie gra, bo przed chwilą wspomniani gracze nie potrzebują zmian, ale myślę, że godnie by ich zastąpił, tak samo jak Kara, który jednak gra u mnie na środku pomocy - i wychodzi mu to bardzo dobrze, ale w razie potrzeby i na obronie by się sprawdził. W pomocy gra z De Zeeuwem (zainteresowani Liverpoolu, Tottenhamu), kolejnym kapitalnym pomocników, ale zmianę mają w postacie Lindgrena i Enoha, różnicy nie widać.

Ofensywny pomocnik Siem De Jong był od początku kontuzjowany, nie zagrał żadnego meczu, za to zarówno Eriksen jak i Lodeiro są w wspaniałej formie i grają przemiennie. Obydwoma interesuje się Sevilla, a Eriksenem dodatkowo Bayern, zaś Lodeiro Tottenham.

No i napastnicy - kogo bym nie wymienił to strzela bramki jak na zawołanie. Suarez - 5 goli, Babel - 8, Sulejmani - 3 (ale 4 asysty), Hamdaoui - 6, Cvitanich - 4 gole. Bez bramki jest jedynie Rochina, który jednak zagrał tylko 3 mecze i to wchodząc z ławki. Suarezem interesuje się Chelsea i Benfica.

 

Jak więc widać, kto by nie odszedł - mam zastępców (no, chyba, że dwóch by odeszło z jednej pozycji). Poza bramkarzem zatem, kogo ja mam do cholery kupować?

 

Założyłem sobie cele - podwójna korona oraz awans do 1/4 LM, co znacząco ułatwiło nam losowanie. Pojedziemy się bić o sławę, honor i pieniądze do Szkocji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...