Skocz do zawartości

Orange Ekstraklasa sezon 2007/2008


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Miklas jest człekiem powiązanym z Walterem de Tevauenem, to jest jedna sprawa. Druga (mnie osobiście bardziej interesująca) to informacja, czy rzeczywiście OBIE rywalizujące ze sobą oferty przewidywały (a co za tym idzie, Ekstraklasa i jej kluby powinny tego oczekiwać) stworzenie odrębnego kanału poświęconego tylko i wyłącznie rozgrywkom polskiej ligi skopanej, a następnie jej odpłatne udostępnienie innym chętnym (kablówkom i platformom cyfrowym). Wspólna oferta ITI i Polsatu, rzecz jasna, taką możliwość uwzględniała. Ciekawe, jak naprawdę sprawy miały się z propozycją C+...

Odnośnik do komentarza

Taki tekst padał ze strony chociażby Miklasa. Stąd moja wątpliwość, do której, jak sądzę, mam prawo...

 

Inna bajka, czy zaoferowanie 4 kanałów (w tym dwóch filmowych, ze sportem nie mających niemal nic wspólnego) mieści się w kategorii "udostępnianie transmisji innym platformom"? Moim zdaniem, niekoniecznie...

Odnośnik do komentarza

Widzisz, stąd moje pytanie, czy w ogóle była mowa na tamtym etapie o takim kanale? A jeśli była, to w jakiej formie? A jeśli nie była, to niech ktoś z Ekstraklasy S.A. (Rusko? Koźmiński?) wyjdzie i powie to wprost. Ot i tyle.

Odnośnik do komentarza

Skoro jest tak, jak piszesz, to tym bardziej nie rozumiem, dlaczego panowie z Ekstraklasy nie mogą kategorycznie zaprzeczyć słowom Miklasa o odrębnym kanale? A skoro wyjść i zaprzeczyć nie chcą / nie potrafią, to teorie spiskowe każą podejrzewać, że może coś na rzeczy jednak jest...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Zagłębie Lubin. Mistrzostwa już nie obronią, w lidze się nie utrzymają, ale to jeszcze nie powód, żeby ich skreślać. Oddali wprawdzie za paczkę gwoździ Łobodzińskiego, ale skrzydła obsadzone mają dwoma młodymi gniewnymi - Pawłowskim i Plizgą, którzy za wszelką cenę będą chcieli pokazać, że nie są gorsi. To w ostatecznym rozrachunku może okazać się wzmocnieniem. Poza tym, mają trenera, który gra w Football Managera - my się akurat na Managerze znamy i wiemy, jak bardzo może on pomóc w prowadzeniu zespołu. Po trzecie, udało się zatrzymać w klubie prezesa Pietryszyna, o którym niemal od początku sezonu mówi się, że jest jedną nogą na zielonej trawce, a drugą na taczkach. To wielkie wzmocnienie, które przekonuje nas, że Zagłębie może się okazać na wiosnę czarnym koniem.

 

Bardzo słodka analiza chłopaków Z czuba

Odnośnik do komentarza

Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak w tym sezonie będzie ze spadkami z I ligi? Na 90minut.pl pod tabelą jest taka notka: "W związku z relegacją z Orange Ekstraklasy więcej niż dwóch zespołów z powodów dyscyplinarnych na mocy uchwały z dnia 10 maja 2007 r. baraże o grę w Orange Ekstraklasie nie będą rozgrywane, zaś trzeci zespół w II lidze uzyska automatyczny awans."

 

Czyli:

1. Żadna drużyna nie wypadnie z ligi z powodów sportowych nawet w przypadku zajęcia 15-16 miejsca?

2. Jeżeli zdegradowane kluby (Widzew, Sosnowiec, Lubin) zajmą miejsca 15-16 to zostaną zdegradowane do III ligi?

3. Jeżeli któryś ze zdegradowanych klubów zajmie 14 (barażowe) miejsce to co wtedy? Spadek do III ligi, do II ligi, czy jakiś baraż?

4. Jeżeli poza zdegradowanymi drużynami z ligi może również spaść ekipa, która zajmie 15-16 miejsce to kto wtedy awansuje z II ligi? 4 i 5 drużyna?

Odnośnik do komentarza
Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak w tym sezonie będzie ze spadkami z I ligi? Na 90minut.pl pod tabelą jest taka notka: "W związku z relegacją z Orange Ekstraklasy więcej niż dwóch zespołów z powodów dyscyplinarnych na mocy uchwały z dnia 10 maja 2007 r. baraże o grę w Orange Ekstraklasie nie będą rozgrywane, zaś trzeci zespół w II lidze uzyska automatyczny awans."

 

Czyli:

1. Żadna drużyna nie wypadnie z ligi z powodów sportowych nawet w przypadku zajęcia 15-16 miejsca?

2. Jeżeli zdegradowane kluby (Widzew, Sosnowiec, Lubin) zajmą miejsca 15-16 to zostaną zdegradowane do III ligi?

3. Jeżeli któryś ze zdegradowanych klubów zajmie 14 (barażowe) miejsce to co wtedy? Spadek do III ligi, do II ligi, czy jakiś baraż?

4. Jeżeli poza zdegradowanymi drużynami z ligi może również spaść ekipa, która zajmie 15-16 miejsce to kto wtedy awansuje z II ligi? 4 i 5 drużyna?

 

1. Nie. Kto zajmie dwa ostatnie miejsca to i tak spada, niezależnie od kar degradacji nałożonych na inne zespoły. Chyba, że zespoły awansujące z drugiej ligi nie spełnią warunków licencyjnych, wówczas, te zespoły, które spadły z ligi, z wyłączeniem spadku dyscyplinarnego, zostaną przeniesione z powrotem do 1 ligi.

 

2. Tak.

 

w sytuacji, gdy zespół (zespoły) występujący (e) aktualnie w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi (Ekstraklasy) zajmie (ą) na zakończenie sezonu piłkarskiego w wyniku rywalizacji sportowej 15, 16 miejsce w końcowej tabeli , zaś na podstawie orzeczenia organów dyscyplinarnych PZPN zostanie (ą) przeniesiony (e) do niższej klasy rozgrywkowej ? wówczas od najbliższego sezonu występować będzie (ą) odpowiednio w rozgrywkach III ligi lub niższej klasy,

 

3. Spadek w zależności od kary.

 

w sytuacji, gdy zespół (zespoły) występujący (e) aktualnie w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi (Ekstraklasy) zajmie (ą) na zakończenie sezonu piłkarskiego w wyniku rywalizacji sportowej 14 i wyższe miejsce (a) w końcowej tabeli , zaś na podstawie orzeczenia organów dyscyplinarnych PZPN zostanie (ą) przeniesiony (e) do niższej klasy rozgrywkowej ? wówczas nie rozgrywa się meczu barażowego, a  od najbliższego sezonu występować będzie (ą) odpowiednio w rozgrywkach II ligi lub niższej klasy.

 

4. Tak...

Uzupełnienia  I ligi (Ekstraklasy ) dokonuje się w następujący sposób:
- przy jednym zespole ukaranym zajmującym miejsce 14 lub powyżej awans uzyskuje drużyna, która zajęła 3 miejsce w klasyfikacji końcowej II ligi,
- przy dwóch zespołach ukaranych zajmujących miejsca 14 i powyżej awans uzyskują drużyny , które zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce w II lidze,
- przy trzech i więcej zespołach ukaranych zajmujących miejsca 14 i powyżej awans uzyskują drużyny, które zajęły w klasyfikacji końcowej II ligi 3, 4 i kolejne miejsca.

 

...albo i nie

 

c) w sytuacjach nie uregulowanych powyżej decyzję w sprawie uzupełnienia klasy rozgrywkowej podejmie Komisja ds. Nagłych PZPN,

 

Nie jest to uregulowane w uchwale, więc będzie improwizacja :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
PZPN, Ekstraklasa SA i Canal+ mają wspólnie opracować projekt reformy ligi w związku z zataczającą coraz szersze kręgi aferą korupcyjną. Zakłada się zmniejszenie liczby drużyn w Orange Ekstraklasie do 12 już od sezonu 2008/2009 - czytamy w serwisie sport.pl.

 

W najbliższych dniach mają być prowadzone rozmowy na ten temat. Odbędą się one pod naciskiem Canal+, stacji, która w ostatnich latach wydała setki milionów złotych na polską ligową piłkę.

 

PZPN i Ekstraklasa SA wyraziły zainteresowanie pomysłem - po ostatniej fali aresztowań istnieje bowiem obawa, że do niższych klas trzeba będzie zdegradować karnie kolejne drużyny. Mogłoby to oznaczać konieczność awansu do I ligi nawet 5-6 zespołów z II ligi, obniżenie poziomu sportowego i rozrzucenie ligi po małych miastach, czym ani Canal+, ani Ekstraklasa SA nie są zainteresowane.

Chyba to byłoby jedyne rozsądne rozwiązania w tych okolicznościach. Wolę 12 zespołów w ekstraklasie, niż oglądać w niej, dla przykładu, Znicz Pruszków :>. Do tego kasa z transmisji dzielona przez mniejszą liczbę zespołów, dzięki czemu te czołowe otrzymywać by mogły nawet w granicach 20 mln złotych! No dobra, może nie aż tyle, ale 15 mln to jak najbardziej realna suma.

 

A jak się wszystko uspokoi, można pomyśleć o ponownym powiększeniu ligi.

Odnośnik do komentarza

szczerze mówiąc, to nie jestem przekonany do rozwiązania z 12 klubami. 44 mecze w sezonie?

1. PE musiałby zostać zlikwidowany

2. nie ma mowy o jakichkolwiek odstępstwach w przyznawaniu licencji. przy takiej ilości spotkań przerwa zimowa musi zostać skrócona, a powtórek z np. Sosnowca czy nawet Krakowa chyba nikt nie chce. zdecydowane NIE dla buraczanych pól udających boiska!

3. ile drużyn będzie spadać? jeśli 1, to większość drużyn będzie grała wiosną tylko o pietruszkę. niech od samego początku ktoś odstaje i przez 3/4 sezonu oglądamy rywalizację 2-3 drużyn o mistorzostwo, outsidera oraz resztę, która udaje że walczy, a kibice udają że to wyzwala emocje.

Odnośnik do komentarza

ej, tak to będzie 13 zespołów :>

 

Jestem przeciwny kolejnym reorganizacjom lig, patrząc szczególnie na to jak robił to PZPN w ostatnich latach. Po za tym nie wiem jak oni to połączą z reformą niższych szczebli, gdzie już teraz np. pół trzeciej ligi spada.

12 zespołów to moim zdaniem mało. Nie wierzę, że w Polsce nie można znaleźć 16 uczciwych drużyn. Nawet, jeśli to miałby być Znicz Pruszków.

Odnośnik do komentarza

dobrze Kinas podpowiadasz (co prawda to pozostaje w gestii Ekstraklasy, a nie PZPN):

4. NIE wszelkim grupom itp.

już to przerabialiśmy i dosyć czekania na derby czy inne hitowe spotkania do momentu, aż... podział na grupy zostanie zlikwidowany.

 

czemu wszyscy się na drużynę z Pruszkowa uwzięli? nikt nawet nie zająknął się o liderze z Gliwic i spełnieniu przez niego wymogów licencyjnych.

 

poza Zniczem i Piastem w czołówce II ligi znajdują się tak nieatrakcyjne i nieznane kluby jak: Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa, Arka Gdynia, Wisła Płock oraz GKS Katowice. piłkarsko może nie reprezentują jeszcze poziomu oranżady, ale niech ktoś powie, że są to kluby bez marek, nierozpoznawalne.

Odnośnik do komentarza

No jakoś dałoby się pociągnąć przez te 2-3 sezony z mniejszą liczbą zespołów. Nikt nie mówi o 44 spotkaniach. Najpierw dwie rundy mecz-rewanż (22 mecze), a potem dzielimy tabelę na pół i też grają z sobą po dwa mecze (+ 10 = 32 spotkań) albo i po jednym, żeby już ten mecze Wisła-Legia czy Lech-Legia aż tak bardzo nie spowszedniały (w sumie 22 +5 = 27 meczy). Chyba dosyć znośnie.

czemu wszyscy się na drużynę z Pruszkowa uwzięli? nikt nawet nie zająknął się o liderze z Gliwic i spełnieniu przez niego wymogów licencyjnych.

No mimo wszystko Gliwice to jakiś większy ośrodek miejski. Nie wiem ile ludzi chodzi na mecze Znicza, ale podejrzewam że w granicach 4-5 tys. No sorry, ale już mam dosyć małych mieścin w ekstraklasie, bo to już naprawdę nie jest zabawne. No offence, nic do Pruszkowa nie mam, ale już wystarczy tych amico-groclino-podobnych tworów :>.

 

I nie rozumiem do czego pijesz wspominając o Lechii, Śląsku, czy Arce. Czy ktoś kwestionuje marki tych zespołów? :>

Odnośnik do komentarza

z tymi 4-5 tysiącami przesadziłeś. sam stadion jest na 2 tysiące :D

 

piję do tego, że straszy się znacznym spadkiem jakości Ekstraklasy (najczęściej podnoszony argument), bo po degradacjach szansę na awans uzyskają drużyny np.: z 6 czy 7 miejsca. w tym momencie są to Wisła Płock i Arka Gdynia.

 

dlatego nie jestem bezwględnym zwolennikiem przymusowego odchudzania Ekstraklasy. podziały na grupy mieliśmy, nasi kopacze i tak grają skandalicznie mało. zaczęło się chyba od artykułu Steca z GW, ale prawda jest taka, że poza szumem nie ma konkretnych propozycji. poza tym ustalanie zasad gry na kilka tygodni przed zakończeniem rozgrywek można porównać chyba tylko do degradacji Zagłębia S. po pierwszej ligowej kolejce.

 

jeśli np.: Canal+ chce mniejszej Ekstraklasy w trosce o jakość produktu, to niech powiedzą jak to sobie wyobrażają. dla mnie to jest badanie terenu - ktoś puścił plotkę i sprawdza się na co są gotowe kluby, PZPN oraz Ekstraklasa S.A.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...