Skocz do zawartości

Orange Ekstraklasa sezon 2007/2008


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego, że oferta Cyfry+ została otwarta podczas poprzedniego przetargu jako jedyna.

 

To znaczy, że nie mozna robić dla niej konkurencji? Pytam, bo nie znam sie na tym :)

Można, tylko chodzi o to, że konkurent wie orientacyjnie ile musi wydać kasy, aby przebić konkurencje.

Odnośnik do komentarza
Można, tylko chodzi o to, że konkurent wie orientacyjnie ile musi wydać kasy, aby przebić konkurencje.

 

Czyz nie o to powinno chodzić? Jawność sum, licytacja, mozna wtedy wyciagnąć najwięcej pieniędzy i uzyskać największą gwarantowana jakosć?

Może i tak powinno być, ale tak nie jest. Oferty były złożone w kopertach bez wglądu konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Może i tak powinno być, ale tak nie jest. Oferty były złożone w kopertach bez wglądu konkurencji.

 

eh... bzdura. Myślę, że przez taki sposób kluby tracą przynajmniej kilkanaście milionów, które wyłożyłyby kluby w trakcie licytacji. Tracimy także my, ponieważ oprócz gry o największą sumę, prowadzona byłaby gra o jakosć transmisji, jej dostępność itp.

Odnośnik do komentarza

A tutaj odpowiedz C+

Do spółki Ekstraklasa S.A. trafiła w piątek nowa propozycja dotycząca transmisji z meczów piłkarskiej pierwszej ligi. Jest to wspólna oferta Telewizji Polsat S.A. i ITI Neovision (operator platformy n), które planują stworzenie kanału telewizyjnego Polska Ekstraklasa TV.

 

Konsorcjum zapewniło również Ekstraklasie S.A. gwarancje finansowe w wysokości stu milionów złotych za sezon. Według nieoficjalnych informacji, na podobną sumę opiewała odrzucona oferta Canal Plus.

 

"W zasadzie nie powinienem komentować tej informacji, bo po unieważnieniu przetargu Canal Plus nie jest stroną w tej sprawie. Nie prowadzimy obecnie także żadnych rozmów czy negocjacji z Ekstraklasą S.A." - powiedział PAP szef sportu w Canal Plus Jacek Okieńczyc.

 

Jego zdziwienie wzbudził fakt, że oferta konsorcjum dwóch stacji została ujawniona w ostatni dzień roboczy przed posiedzeniem rady nadzorczej spółki Ekstraklasa S.A. i jest równa pod względem finansowym propozycji Canal Plus.

 

"Rozumiem, że konsorcjum powstało, by obniżyć koszty, ale jedna z tych stacji nie była zainteresowana transmisją meczów ligowych, a druga za pierwszym podejściem nie dopełniła warunków przetargu, który zapowiadany był jako w pełni profesjonalny, transparentny i miała w nim obowiązywać zasada "złotego strzału", czyli wygrywa ten, kto oferuje najwięcej" - dodał.

 

Podkreślił też, że zapowiadane przez konsorcjum pięć milionów abonentów to "wynik niesłychanie trudny do osiągnięcia". "Nie jest także prawdą, że konsorcjum proponuje oglądanie polskiej ligi za połowę obecnej stawki. Obecnie Canal Plus za 29 złotych oferuje nie jeden kanał z polskim futbolem, ale cztery programy, w których można oglądać także choćby ligę angielską czy hiszpańską, najlepszą koszykówkę z NBA oraz wiele filmowych hitów" - zaznaczył Okieńczyc.

 

"Mimo wszystko ze spokojem czekam na poniedziałkowe wieści z posiedzenia rady nadzorczej Ekstraklasy S.A. Liczę, że akcjonariusze spółki, czyli kluby dokładnie zapoznają się z ofertami i je rzetelnie ocenią" - zakończył Jacek Okieńczyc.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Wy, ale ja jakoś nie wyobrażam sobie tego "coś tam tworu". Canal+ transmituje Ekstraklasę długi czas i robi to naprawdę znakomicie. Niech ten stan rzeczy trwa dalej.

 

Na szefie sportu Canal Plus, Jacku Okińczycu, nie robi wrażenia możliwe powstanie Ekstraklasa TV. W rozmowie z Futbol.pl mówi, że założenia, które zaprezentowali pomysłodawcy projektu, są nierealistyczne. Czy Canal Plus zmieni w jakikolwiek swoje stanowisko, żeby przelicytować konkurenta?

 

FUTBOL.PL: - Właśnie doszło do połączenia dwóch największych rywali Pana stacji. Czy Ekstraklasa TV może być zagrożeniem dla Canalu Plus?

JACEK OKIŃCZYC: - Wszystko wyjaśni się na spotkaniu rady nadzorczej klubów. Liczę, że akcjonariusze spółki dokładnie zapoznają się z ofertami i je rzetelnie ocenią. Przekonamy się więc wkrótce.

 

- W komunikacie Polsatu i ITI czytamy, że zamierzają ze swoją ofertą dotrzeć do 5 mln abonentów. Wy macie ich dziesięć razy mniej...

- To, co jest napisane w tym dokumencie i co mówi pan Maciej Sojka, prezes ITI Neovision, nie wytrzymuje krytyki. Na szczęście papier jest cierpliwy. Osiągnięcie takiej liczby abonentów jest czymś straszliwie trudnym na polskim rynku...

 

- Ale przecież mamy wielu kibiców polskiej ligi...

- W tej chwili za dostęp do oferty cyfrowej Polsatu trzeba zapłacić zaledwie 9 złotych. I skusiło to tylko 2 miliony osób. A przecież Polsat ma wiele kanałów, nie tylko adresowanych do kibiców sportowych. Jest wysoce nieprawdopodobne, żeby nagle 5 milionów kibiców zdecydowało się na prawie dwukrotnie wyższy abonament, otrzymując w zamian 8 meczów tygodniowo.

 

- Ale u was możemy obejrzeć ligę za sumę dwukrotnie wyższą.

- Przecież każdy, kto wykupi abonament umożliwiający mu dostęp do Canalu Plus Sport, może również oglądać kanał Premium z najnowszymi produkcjami filmowymi. Łącznie ma cztery kanały sportowo-filmowe. A przecież na samym Canalu Plus Sport są cztery najsilniejsze ligi europejskie. A Ekstraklasa TV pokaże tylko polskąligę.

 

- Na pewno zyska na tym Ekstraklasa SA. Dzięki konkurencji dwóch stron osiągnie wyższe pieniądze za prawa do transmisji.

- Niekoniecznie. Nasze stanowisko pozostaje niezmienne. Byliśmy jedynym chętnym na pierwszy pakiet w pierwszym przetargu. Usiądziemy jeszcze raz, ale nie po to, żeby sobie przyjacielsko porozmawiać, ale ustalić bardzo poważne kwestie.

 

- A wyobraża sobie Pan kanał Ekstraklasa TV ze współudziałem Canalu Plus?

- Niczego nie wykluczam. Zobaczymy, na co zdecydują się kluby...

 

futbol.pl

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak Wy, ale ja jakoś nie wyobrażam sobie tego "coś tam tworu". Canal+ transmituje Ekstraklasę długi czas i robi to naprawdę znakomicie. Niech ten stan rzeczy trwa dalej.

Zgadzam się. To C+ dodał tej lidze jakiegoś "koloru". Nie wierzę w wysoki poziom transmisji w możliwej przyszłej Ekstraklasie Tv.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś może to zrobic lepiej i udowodni to na piśmie, to nie wiem dlaczego nie można byłoby tego zmienić... oczywiście za Canal+ stoi doświadczenie, jakość, ale po to jest wolny rynek, aby móc konkurować.

 

Uważam jednak, że ten twór nie ma szans, gdyż z Canal+ mogłaby konkurować jedynie stacja, która ma duże doświadczenie w transmitowaniu widowisk piłkarskich. Owszem, niby Polsat ma wieloletnie doświadczenia, "n" też chyba coś pokazywało, ale ja bym na ich miejscu zaczął na przykład od polskich pucharów, wykazał się profesjonalizmem nie tylko w transmisji, ale też współpracy, a dopiero potem startował z ofertą konkurencyjna dla C+

Odnośnik do komentarza

Ale prawo rynku wygląda też tak, że jest konkurencja i jeżeli ktoś oferuje więcej to zazwyczaj, on zostaje wybierany. Co prawda zgodzę się z krzystofilem, że mogliby pokazać się w pucharach, ale patrząc choćby na to jak polskie kluby je traktują, nie sądzę, że bałaby to możliwość do wykazania. Jeżeli mogliby zaoferować na tyle duże pieniądze, żeby kupić prawa do pokazywania OE to profesjonalne podejście byłoby raczej pewne. A po dwóch, trzech latach zdobyliby doświadczenie, które pamiętajcie C+ też w ten sposób zdobywało.

Odnośnik do komentarza
Ale prawo rynku wygląda też tak, że jest konkurencja i jeżeli ktoś oferuje więcej to zazwyczaj, on zostaje wybierany. Co prawda zgodzę się z krzystofilem, że mogliby pokazać się w pucharach, ale patrząc choćby na to jak polskie kluby je traktują, nie sądzę, że bałaby to możliwość do wykazania. Jeżeli mogliby zaoferować na tyle duże pieniądze, żeby kupić prawa do pokazywania OE to profesjonalne podejście byłoby raczej pewne. A po dwóch, trzech latach zdobyliby doświadczenie, które pamiętajcie C+ też w ten sposób zdobywało.

 

No i o to mi chodzi. Normalną zasadą jest to, że ten kto daje więcej pieniędzy wygrywa. Mówię tylko, że za C+ stoja względy pozasportowe :)

Odnośnik do komentarza

Przecież Polsat transmitował Puchar Ekstraklasy, Ligę Mistrzów, Puchar Uefa, Bundesligę, Serie A, Ligę Szkocką, Holenderską. Uważam, że poziom prezentowany przez Polsat stoi na naprawdę dobrym poziomie. Nie mam niestety odniesienia do C+, której nie posiadam. Jeśli mięli by zajmować się tym ludzie z Polsatu, to jestem za, bo jak pamiętam pierwsze transmisję LM na TVN Turbo, to były wręcz tragiczne.

Odnośnik do komentarza

Polsat Sport przeprowadzał świetne transmisje z meczów. Ich studia przedmeczowe były świetne, choćby za czasów Ligi Mistrzów. Zaczynały się już o 20, zapraszali ciekawych gości, ciekawie gadali, naprawdę jak dla mnie wyglądało to bardzo dobrze. No i ten patent z Robertem Sową, który przychodził i gotował potrawy związane z krajem z którego pochodził zespół, którego mecz pokazywali :kekeke: Nawet podawali przepis na antenie :kekeke: MŚ też fajnie przeprowadzali, w Niemczech np. transmitowali wszystkie konferencje prasowe na żywo, a nawet bodajże 2 treningi Reprezentacji Polski ;) Tydzień temu w programie Cafe Futbol przeprowadzili bardzo fajny i bardzo obszerny wywiad w Santander z Ebim Smolarkiem i z Danny Szetelą. Według mnie PS bez problemu poradziłby sobie z transmisją OE i jestem do tego przekonany, że robiliby to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że tak się stanie. Tylko, że jest jedno ale... Jakby do transmisji zabrało się ITI, to delikatnie mówiąc, mogłoby to wyglądać trochę gorzej :P

Odnośnik do komentarza

Ludzie, obudźcie się. Istnieją przepisy określające procedurę przetargową. W terminie jedyna oferta na pakiet główny złożona została przez C+. Póki nie zostanie rozpisany nowy przetarg, konkurenci C+ mogą sobie składać oferty, jakie chcą - zgodnie z prawem nie wolno wziąć ich pod uwagę. A jeśli tak się nie stanie i n/Polsat dostanie te prawa, OE S.A. czeka porażka w sądzie i wielkie odszkodowania, bo konkurencja w momencie złożenia oferty znała już ofertę C+, więc łatwo było ją przebić. Jedynym celem oferty n/Polsat jest podburzenie naiwnych kibiców przeciwko C+ i wymuszenie w ten sposób zmiany procedury - co, sądząc z Waszych wypowiedzi, im się udaje. Gratuluję naiwności.

Odnośnik do komentarza

Ja nie patrzę na sprawy prawne tych przetargów, bo na tym się nie znam, ale C+ przydałaby się konkurencja, bo w chwili obecnej oni dzielą i rządzą. A ofensywa innych stacji na OE może spowodować podniesienia jakości transmisji, dlatego też C+ jest teraz już w nieco innej sytuacji niż przed ostatnim przetargiem.

Odnośnik do komentarza
Jedynym celem oferty n/Polsat jest podburzenie naiwnych kibiców przeciwko C+ i wymuszenie w ten sposób zmiany procedury - co, sądząc z Waszych wypowiedzi, im się udaje. Gratuluję naiwności.

Ty masz Canal+, więc chcesz żeby oni wygrali, ja mam Polsat Sport, więc chce odwrotnie, chyba logiczne :| Co to ma wspólnego z naiwnością i pobudzaniem przeciw C+ ? Wielu ludzi (w tym i mnie) mało obchodzą jakieś kwestie prawne, czy techniczne, po prostu chcemy mieć na żywo OE, a taka propozycja n i Polsatu zapewne by mi to umożliwiła.

Odnośnik do komentarza
A ofensywa innych stacji na OE może spowodować podniesienia jakości transmisji

Akurat jakość transmisji będzie ciężko podnieść, C+ robi to świetnie, mają świetnych komentatorów, dwa obszerne magazyny ligowe etc. :)

Odnośnik do komentarza
Jedynym celem oferty n/Polsat jest podburzenie naiwnych kibiców przeciwko C+ i wymuszenie w ten sposób zmiany procedury - co, sądząc z Waszych wypowiedzi, im się udaje. Gratuluję naiwności.

Ty masz Canal+, więc chcesz żeby oni wygrali, ja mam Polsat Sport, więc chce odwrotnie, chyba logiczne :| Co to ma wspólnego z naiwnością i pobudzaniem przeciw C+ ? Wielu ludzi (w tym i mnie) mało obchodzą jakieś kwestie prawne, czy techniczne, po prostu chcemy mieć na żywo OE, a taka propozycja n i Polsatu zapewne by mi to umożliwiła.

 

Ale nie rozumiesz, że to nie jest możliwe? :picard: W momencie składania ofery przez n/Polsat, znali oni już ofertę C+, więc bardzo łatwo było przebić tę ofertę. Boże, to nie jest LICYTACJA! To jest przetarg, a prawa nie są takie same :wallbash: .

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...