Skocz do zawartości

Orange Ekstraklasa sezon 2007/2008


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ty masz Canal+, więc chcesz żeby oni wygrali, ja mam Polsat Sport, więc chce odwrotnie, chyba logiczne

Ja mam zarówno C+ jak i Polsat Sport. I mówię to z całą odpowiedzialnością: mam ogromną nadzieje, że rodzime rozgrywki ligowe zostaną w Canale. Polsat to jednak (z całą sympatią) nie ta liga .

Odnośnik do komentarza

A tamten przetarg nie został przypadkiem unieważniony ? Jak tak to w ogóle nie widzę powodów do sądowania - właściciel praw teraz może wybrać inną formę niż przetarg :> np konkurs ofert, idnywidualne negocjacje lub coś w tym stylu. Tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza

Hmm, tru, został unieważniony, co oznacza, że cała procedura zaczyna się od nowa, a więc i oferta C+ może ulec zmianie, więc nieuprawnione jest mówienie, że oferta Polsat/n jest lepsza i powinna zostać wybrana.

 

16 PLN razy 12 = 192 rocznie x prognozowane 5 milionów abonentów = 960 milionów zysku brutto z samych abonamentów, odsprzedaży praw nie licząc - 100 milionów dla OE S.A. rocznie = 860 milionów rocznie

 

I o tę kasę, a nie o dobro kibica chodzi Walterowi i Solorzowi. Nie miejcie złudzeń.

 

A stwierdzenie

 

Konsorcjum planuje udostępnić kanał za cenę około 16 złotych od abonenta, co stanowi sumę prawie o połowę niższą niż koszt ponoszony dotychczas przez abonentów odbierających polską ligę.

 

to najzwyklejsze kłamstwo. Ale naiwnych nie brakuje, jak widzę.

 

A dorzucę Wam jeszcze jeden genialny aspekt pomysłu Polsat/ITI - ile miesięcy w roku gra OE? Przez ile miesięcy w roku abonent nowego, wspaniałego kanału OE będzie płacił panom Solorzowi i Walterowi za nic? Zarąbisty pomysł - 40% zysku będą wypracowywały powtórki :rotfl:, chłopaki umieją lody kręcić i jeszcze to sprzedać naiwnym jako lepsza oferta niż C+ :rotfl:.

Odnośnik do komentarza

Nie no, pewnie, nie widze przeszkód aby C+ zaproponował lepszą ofertę - jednynie pozostaje taki niesmak, gdyż wszyscy dowiedzieli się ile chciał dać C+ a nikt nie wiem jaką ofertę miał Polsat - może była to celowa zagrywka z tym spóźnieniem ? Teraz będzie łatwiej nwyciągnąć więcej - wątpię, aby znów zorganizowali przetarg, raczej jakiś konkurs ofert, lub też negocjacje z każdym osobno.

 

Co do kasy, to każdemu chodzi o kasę, C+ też, chyba nikt się nie nabiera, że ktoś się zabawi w dobroczyńcę :>

 

Prof, a ile trzeba zapłacić, aby oglądać ligę polską w C+, chodzi mi o całkowity abonament miesięczny, nie tylko ten pakiet, który umożliwia oglądanie ligi ( chyba, że można go kupić osobno - nie mam c+ nie wiem ;]).

 

Ja powiem szczerze, że w sumie mi wszystko jedno i tak poza 2-3 spotkaniami w sezonie nie mam co oglądać ( więc na 2-3 spotkania interesujące mnie idę do kumpla, pubu, gdziekolwiek :)), chyba, że np. Lechia awansuje.

 

Kiedyś sobie myślałem, że takie uwolnienie praw, udostępnienie możliwości oglądania ekstraklasy szerszej widowni będzie korzystniejsze dla klubów - w sumie dalej tak uważam, zamknięcie ligi w jednej stacji było dobre, w momencie, gdy nikt nie mogł zaoferować nawet część kasy proponowanej klubom przez C+, teraz gdy konkurencja jest silniejsza, a kasa otrzymana przez kluby byłaby podobna korzystniej jest wybrac ofertę bardziej "otwartą" - moim zdaniem oczywiście.

 

Co do sporu o jakość komentarza, to darujcie sobie, to akurat jest najmniej istotne - poza tym gdy wydaje się 100 milionów za prawa to i wyda się odpowiednią kasę na odpowiednich ludzi do montażu, komentowania , na sprzęt, na jakość realizacji- bez obaw :] C+ ma dobrych komentatorów ? To tylko ludzie, zawsze można zaproponować im wyższa pensję.

Aha i nawet jak macie Polsat Sport to i tak z tego co rozumiem, za dodatkowy kanał pokazujący ligę polską będziecie musieli dodatkowo płacić - albo źle rozumiem.

Odnośnik do komentarza

W C+ nie ma osobnego kanału z OE - za kanały sportowe płacisz 29 miesięcznie, dostajesz OE, ligi hiszpańską, francuską, włoską i angielską przez cały rok plus Euroliga koszykówki plus NBA plus play-offy NFL i Superbowl plus reprezentacja Anglii plus GP żużel plus Golden League i pewnie coś więcej, czego nie pamiętam - wszystko w tej jednej cenie, za 29 PLN miesięcznie (a w pakiecie są do tego oba kanały filmowe C+). Powiedziałbym, że za OE wychodzi może 30 groszy na miesiąc. Ale oczywiście jest to oferta gorsza niż 16 złotych na miesiąc przez siedem miesięcy plus 16 złotych na miesiąc za nic przez kolejne pięć miesięcy :>.

 

Oczywiście, nie mam złudzeń, C+ też chodzi o pieniądze. Ale C+ nie przedstawia się jako zbawcy polskich kibiców i obrońcy przed wrednym monopolem konkurencji. I to nie C+ zagrywa nieczysto w tej rywalizacji.

 

Pakiet podstawowy w C+ kosztuje 38 na miesiąc, ale nie jestem pewien, czy trzeba go wykupywać, by mieć dostęp do pakietu C+, gdzieś czytałem, że Cyfra ma teraz ofertę z samym pakietem C+, ale muszę to zweryfikować.

 

Edyta mówi, że była taka oferta: http://www.canalplus.pl/canal/multipakiet, podejrzewam, że jeszcze nie raz wróci.

Odnośnik do komentarza
W C+ nie ma osobnego kanału z OE - za kanały sportowe płacisz 29 miesięcznie, dostajesz OE, ligi hiszpańską, francuską, włoską i angielską przez cały rok plus Euroliga koszykówki plus NBA plus play-offy NFL i Superbowl plus reprezentacja Anglii plus GP żużel plus Golden League i pewnie coś więcej, czego nie pamiętam - wszystko w tej jednej cenie, za 29 PLN miesięcznie (a w pakiecie są do tego oba kanały filmowe C+). Powiedziałbym, że za OE wychodzi może 30 groszy na miesiąc. Ale oczywiście jest to oferta gorsza niż 16 złotych na miesiąc przez siedem miesięcy plus 16 złotych na miesiąc za nic przez kolejne pięć miesięcy :>.

A co mnie obchodzą inne ligi? O innych sportach nie wspominając. Wolałbym wydać 16 złotych za samą OE niż te 29 za 'super pakiet'.

Odnośnik do komentarza

Jednak pracownicy Polsatu i ITI kłamią, twierdząc, że ich oferta na OE jest lepsza niż ta z C+, bo C+ takiej oferty nie ma. A nawet jak ich oferta jest tańsza 13 złoty od pakietu "Sport", to na pewno nie jest lepsza;]

Odnośnik do komentarza

Mhm. Oglądam OE na C+ od prawie samego początku - nie jest warta więcej niż 30 groszy na miesiąc. C+ zrobiło wiele, żeby sprzedać ten towar w atrakcyjnym opakowaniu, ale 90% meczów to je pane hovno, którego się nie da oglądać. Dlatego jestem o tyle bezstronny, że choć mam C+, jeżeli prawa do polskiej ligi pójdą gdzie indziej, nie będę rozpaczać ani przez chwilę. I poważnie wątpię, czy zapłacę ekstra 16/m, za tę przyjemność.

 

A żeby trochę pozłośliwić - jeśli weźmie się za to ITI, zamiast magazynu Legia Ekstraklasa na TVN będziemy mieli kanał Legia Ekstraklasa :>. Swoją drogą - czy tu aby nie mamy do czynienia z konfliktem interesów? Jakiś prawnik forumowy by się mógł wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
W C+ nie ma osobnego kanału z OE - za kanały sportowe płacisz 29 miesięcznie, dostajesz OE, ligi hiszpańską, francuską, włoską i angielską przez cały rok plus Euroliga koszykówki plus NBA plus play-offy NFL i Superbowl plus reprezentacja Anglii plus GP żużel plus Golden League i pewnie coś więcej, czego nie pamiętam - wszystko w tej jednej cenie, za 29 PLN miesięcznie (a w pakiecie są do tego oba kanały filmowe C+). Powiedziałbym, że za OE wychodzi może 30 groszy na miesiąc. Ale oczywiście jest to oferta gorsza niż 16 złotych na miesiąc przez siedem miesięcy plus 16 złotych na miesiąc za nic przez kolejne pięć miesięcy :>.

A co mnie obchodzą inne ligi? O innych sportach nie wspominając. Wolałbym wydać 16 złotych za samą OE niż te 29 za 'super pakiet'.

 

Dolicz do tych 16 złotych abonament Polsatu/n. Pakiet canalplus możesz sobie chyba nawet zamówić bez zamawiana cyfry +, tak jak HBO.

Odnośnik do komentarza
Jednak pracownicy Polsatu i ITI kłamią, twierdząc, że ich oferta na OE jest lepsza niż ta z C+, bo C+ takiej oferty nie ma. A nawet jak ich oferta jest tańsza 13 złoty od pakietu "Sport", to na pewno nie jest lepsza;]

Tego się nie da porównać, ale efekt marketingowy jest, bo w teorii ich oferta jest tańsza, o te 13zł, bo mowa jest tylko o produkcie jakim są mecze OE, a nie kanale sportowym. A o tym czy jest lepsza, to nie możemy powiedzieć.

 

Dolicz do tych 16 złotych abonament Polsatu/n. Pakiet canalplus możesz sobie chyba nawet zamówić bez zamawiana cyfry +, tak jak HBO.

jaki abonament? możesz mieć pakiet podstawowy swojej kablówki ( parę złotych ) i ten program za 16zł :>

Odnośnik do komentarza

PZPN, Liga Polska i inne przypadki:

 

Canal+ 7 mln 370 tysięcy złotych, a PZPN 440 tysięcy złotych. Takie są kary wymierzone przez Sąd Apelacyjny w sprawie działań ograniczających konkurencję.

 

Chodzi o zapis z 2000 roku. Kupująca wówczas na pięć lat prawa telewizyjne stacja Canal+ (za słynne sto milionów dolarów) zastrzegła sobie w umowie, że przy kolejnych przetargach ma przywilej pierwokupu. Dzięki temu miała szansę przebić każdą konkurencyjną ofertę. Sprawą zainteresował się UOKiK i uznał to za praktyki niezgodne z prawem, a jego decyzję podtrzymał Sąd Apelacyjny.

 

- Wpłaciliśmy zasądzoną kwotę, bo zobowiązują nas do tego przepisy. Ale złożymy wniosek do Sądu Najwyższego o kasację wyroku - mówi Marta Jóźwiak z biura prasowego Canal+. Jej zdaniem kluczowe jest to, że Canal+ nigdy z prawa pierwokupu nie skorzystał, a PZPN de facto mógł sprzedawać ligę temu, kto przedstawił najlepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza

A miodek kapie, kap, kap, kap...

 

Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A., wspólnie z firmą doradczą "Sportfive", zdecydowaliśmy, że nie będzie nowego przetargu na prawa telewizyjne, a indywidualne spotkania z zainteresowanymi stacjami
...

 

... dzięki czemu łatwiej nam będzie zrobić malutki przekręcik, zgarnąć coś dla siebie, a przegrany nie będzie miał prawa do odwołania...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Canal Plus przez trzy następne sezony będzie dysponował prawami do pokazywania meczów Orange Ekstraklasy. Oznacza to, iż do końca sezonu 2010/2011 mecze polskiej ligi będą nadal transmitowane w tej stacji.

Przedstawiciele 16 ligowych klubów, będących akcjonariuszami spółki Ekstraklasa SA dokonali wyboru stacji telewizyjnej, która od nowego sezonu przez trzy lata będzie realizować transmisje meczów ligowych. Zwyciężyła oferta Canal+, który wraz z Telekomunikacją Polską zaoferował kwotę ok. 125 mln zł za jeden sezon rozgrywek.

 

Od nowego sezonu planowane jest prowadzenie bezpośrednich transmisji ze wszystkich meczów ligowych. Jacek Okieńczyc, szef sportu w Canal+ zapowiada, że mecze będą pokazywanie nie tylko w Canal+. - Stworzymy osobny ligowy kanał. Ekstraklasa będzie szeroko dostępna - mówi w "Pulsie Biznesu. W planach jest także stworzenie systemu dystrybucji spotkań w technologii pay-per-view.

 

Oferta Canal+ przebiła propozycję konsorcjum ITI (TVN) i Polsatu Cyfrowego, które proponowały utworzenie płatnego kanału Ekstraklasa TV w cenie 16 zł miesięcznie dystrybuowanego poprzez wszystkie platformy cyfrowe i telewizje kablowe. Konsorcjum oferowało klubom ekstraklasy 115 mln zł do podziału plus udział w dodatkowych zyskach.

 

(PiłkaNożna.pl)

Czyli zostaje po staremu. Zobaczymy jak te wszystkie nowinki wyjda w "praniu", oby tylko z korzyscia dla kibica.

Odnośnik do komentarza

Zapomnieliście o czymś ważnym:

TVP będzie miało prawo do transmitowania na żywo czterech wybranych meczów sezonu (zawsze w TVP 2 w piątek o godz. 20.30).

 

Również w Telewizji Polskiej obejrzymy godzinny magazyn ligowy ze skrótami i bramkami z meczów, który będzie emitowany w niedziele po 22. TVP zyskała też prawo do pakietu newsowego, czyli umieszczania fragmentów meczów oraz bramek w programach informacyjnych.

 

Jedynym pakietem, którego jeszcze nie sprzedano, jest pakiet internetowy, czyli prawo do zamieszczania skrótów i bramek z ligi w sieci. Negocjacje wciąż trwają, władze Ekstraklasy S.A. nie ujawniły, z kim rozmawiają.

:jupi: Wreszcie zniknie ta żenada na TVN :]

Odnośnik do komentarza
Niewykluczone, że pojawi się nowa żenada na TVP, a główne role znów należeć będą do speców od lansowania się w TV, czyli pp. Engela i Gmocha...

To więcej niż pewne, że program w TVP nie będzie nawety trochę podobny do Ligi+ na C+ ale wierzę, że niczego gorszego od MOE nie wymyślą ;) po prostu TVP ma dziennikarzy sportowych z doświadczeniem a TVN nie miał nic. Do tego liczę na bardziej obiektywne relacje ze spotkań OE.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...