Skocz do zawartości

The sixth day is for football


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka, panie, reputacja?

 

Długo zastanawiałem się, czy jest sens dokonywać jakiegokolwiek podsumowania sezonu. W końcu wszakże uznałem, że zobowiązuje mnie do tego poczucie obowiązku — posadzono mnie na tę minę pod przymusem, ale wypadało zachować się honorowo; musiałem przyznać, że mimo całej serii upokorzeń ta praca zaczynała mi się podobać, a mój przyszły potencjalny pracodawca na pewno sprawdziłbym, w jakim stylu rozstałem się z Hanover Park.

 

Bramkarze:

1. Michael Michailidis (24, GK; RPA) — 15-49-0-0, 6.33

19. Neil Thomas (25, GK; RPA) — 16-66-0-0, 5.98

 

Uwagi: Thomas powinien jak najszybciej dać sobie spokój z grą w piłkę nożną. Michailidis zapewne miał nadzieję, że agent znajdzie mu latem klub, w którym grać będzie co najmniej czterech obrońców, bo łapaczem był w miarę przyzwoitym.

 

Lewi obrońcy:

38. Nazier Benjamin (32, DL; RPA) — 3-0-0-0, 5.80

23. Dan Dicks (16, DL; RPA) — 14-0-0-0, 6.24

2. Ronald Khumalo (21, DL; RPA) — 15-0-0-0, 6.36

5. Sibusiso Mondile (22, DL; RPA) — 8-0-0-0, 5.10

 

Uwagi: Wypożyczenie Mondile okazało się całkowitą katastrofą, sprowadzenie Khumalo jedynie w pewnym stopniu poprawiło naszą grę na tej pozycji. Fakt, że spisywał się jedynie nieco lepiej od szesnastolatka, mówił sam za siebie.

 

Środkowi obrońcy:

12. Kenny Salie (17, DRC; RPA) — 25-0-0-0, 5.88

16. Chrissando De Weber (31, DC; RPA) — 17-0-0-0, 5.87

36. Clayton Edem (25, DC; RPA) — 16-0-0-0, 5.84

15. Timothy Nene (17, DC; RPA) — 4-0-0-0, 6.00

3. Marco Smith (33, DC; RPA) — 15-0-0-0, 6.30

 

Uwagi: O grze naszych środkowych obrońców wystarczyło powiedzieć tyle, że zawalili więcej rzutów karnych, niż nasi napastnicy strzelili bramek. Smith zupełnie do tego towarzystwa nie pasował, gdyż przynajmniej próbował grać; problem w tym, że z oczywistych względów musiał grać za dwóch.

 

Prawi obrońcy:

28. Jade Allan (24, DR; RPA) — 12-0-0-0, 6.06

4. Johnny Eilers (32, DRC; RPA) — 14-0-0-0, 5.95

 

Uwagi: Allan był obrońcą tragicznym; Eilers, który miał to zmienić, okazał się obrońcą jeszcze bardziej tragicznym. Z tej strony rywale wchodzili w naszą defensywę jak nóż w masło.

Odnośnik do komentarza

 

 

Uwagi: Allan był obrońcą tragicznym; Eilers, który miał to zmienić, okazał się obrońcą jeszcze bardziej tragicznym. Z tej strony rywale wchodzili w naszą defensywę jak nóż w masło.

 

Rozbrajająca szczerość.

Odnośnik do komentarza

Lewi pomocnicy:

21. Michael Mamba (30, ML; RPA) — 15-0-1-0, 6.03

17. David Isaacs (17, AMRLC; RPA) — 27-0-1-0, 6.20

 

Uwagi: Isaacs w sumie nie był nawet taki zły jak na swój wiek, ale prowadzenie gry lewym skrzydłem było zadaniem ponad jego siły. Doświadczony Mamba miał mu w tym pomagać, ale niestety zawiódł na całej linii.

 

Środkowi pomocnicy:

14. Nkanyiso Matsau (16, DM/MC; RPA) — 28-0-1-0, 6.18

8. Francois Skhosana (17, MRC; RPA) — 10-0-0-0, 6.72

41. Gary Jassman (27, MC; RPA) — 2-0-0-0, 5.60

6. Juda Mchunu (32, MC; RPA) — 15-0-1-0, 6.63

43. Andile Ndongeni (29, AMC; RPA) — 22-0-0-0, 6.37

18. James Sibiya (16, AMC; RPA) — 16-0-1-0, 6.24

 

Uwagi: Ciężko było powiedzieć cokolwiek pozytywnego na temat gry tej formacji. Jeden Mchunu się naprawdę starał i do niego nie mogłem mieć żadnych zastrzeżeń, zaskakująco dobrze w roli rezerwowego spisywał się też młodziutki Skhosana. Reszta środkowych pomocników bardziej przeszkadzała niż pomagała im w grze.

 

Prawi pomocnicy:

26. Glenwill Louw (25, MR; RPA) — 4-0-0-0, 6.13

7. Nhlanhla Maseko (16, AMR; RPA) — 6-0-0-0, 6.08

13. Mthandeni Mngqikana (28, AMR; RPA) — 3-0-0-0, 6.30

25. David Tango (28, AMR; RPA) — 23-0-0-0, 5.96

 

Uwagi: Prawych pomocników w zespole nie stwierdzono.

 

Napastnicy:

27. Jainudeen Lakay (32, ST; RPA: 4/0) — 25-6-1-0, 6.15

31. Mzingisi Nongcula (27, ST; RPA) — 12-0-0-0, 6.53

10. Simphiwe Phama (22, ST; RPA) — 27-2-1-0, 5.96

11. Virgil Piedt (31, ST; RPA) — 8-0-0-0, 6.40

37. Dingaan Sangweni (16, ST; RPA) — 2-0-0-0, 6.40

9. Zain Zuurvogel (25, ST; RPA) — 14-1-0-0, 6.30

 

Uwagi: Naszym najlepszym strzelcem był doświadczony Lakay, który w pojedynkę zdobył 2/3 bramek strzelonych w tym sezonie przez Hanover Park. Bardzo rozczarował mnie utalentowany Phama, który przeszedł obok sezonu, nietrafionym w sumie nabytkiem okazał się Zuurvogel. Dziewięć goli we wszystkich rozgrywkach stanowiło chyba negatywny rekord świata.

Odnośnik do komentarza

Ostatniego dnia maja z klubu odeszło trzech moich współpracowników, mój asystent Marco Makathini (31; RPA), scout Mathew Nxumalo (40; RPA) oraz fizjoterapeuta Charles Ntuli (28; RPA). Z zespołem rozstała się też cała grupa zawodników, których kontrakty wygasały 1 czerwca: Mark Faro (34, DM/MC; RPA), Marlon Goodman (34, WBR; RPA), Colin Moos (34, AML; RPA), Nizaam Rinquest (42, DC; RPA), Ishmaiel Smithers (33, MC; RPA), Jimmy Tshabalala (17, DRC; RPA), Thulasizwe Mnisi (17, DLC; RPA), Emmanuel Zwane (17, MR; RPA) oraz Anele Khan (17, AM/FC; RPA). Uznałem, że jest to dobry moment na rozmowę z prezesem, któremu zameldowałem o wykonaniu zadania, po czym odebrałem od niego nieco nadgryziony zębem lwa paszport, spakowałem moje manatki do kartonu po bananach i opuściłem tonący statek o nazwie Hanover Park — uznałem, że w CV znacznie lepiej będzie wyglądać wpis "rozwiązał kontrakt z klubem" niż "został pognany z klubu bambusową pałką".

Odnośnik do komentarza

Maj 2010

 

Bilans (Hanover Park): 0-0-2, 0:6

NFD Coastal: 8. [—]; 1 pkt 7:113

Puchar 1. Ligi: ćwierćfinał (Bay Utd 1:1k — FC Cape Town 0:4)

Nedbank Cup: 1. runda (1:3 z Nathi Lions)

Finanse: +26.158€ (w ostatnim miesiącu +1.100€)

Budżet transferowy: 18€ (20% z transferów)

Budżet płac: 535€ (w tym 27€ grantu) — wykorzystane 646€

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Mogogi Gabonamong (27, DM/MC; Botswana: 41/0) z Santosu F.C. do Raja Casablanca za 1.200.000€

2. Fouad El Haloui (20, AMLC; Maroko) z Raja Casablanca do Etoile du Sahel za 1.200.000€

3. Fernandão (32, AM/FC; Brazylia: 1/0) z Goiás do Atlético Paranaense za 1.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool (Rafa Benítez) [+3] => mistrz

Argentyna: San Lorenzo (Diego Simeone) [+12] => mistrz

Belgia: Club Brugge (Adrie Koster) [+8 ] => mistrz

Brazylia: Palmeiras (Muricy Ramalho) [+5]

Francja: Girondins Bordeaux (Laurent Blanc) [+4] => mistrz

Hiszpania: Real Madryt (Manuel Pellegrini) [+6] => mistrz

Holandia: Ajax (Martin Jol) [+11] => mistrz

Niemcy: Bayern (Louis van Gaal) [+7] => mistrz

Polska: Legia (Jan Urban) [+1] => mistrz

Portugalia: Porto (Jesualdo Ferreira) [+1] => mistrz

Rosja: Krylja Sowietow (Leonid Słucki) [+1]

RPA: Kaizer Chiefs (Vladimir Vermezović) [+1] => mistrz

Szkocja: Celtic (Tony Mowbray) [+1] => mistrz

Ukraina: Szachtar (Mircea Lucescu) [+15] => mistrz

Włochy: Juventus (Ciro Ferrara) [+4] => mistrz

 

Lech Poznań: 2. [-1]; 58 pkt, 59:33; Ekstraklasa (Jacek Zieliński)

 

Ranking FIFA: 1. [—] Brazylia (1443; Dunga), 2. [—] Hiszpania (1361; Vicente Del Bosque), , 3. [—] Włochy (1274; Marcello Lippi), 32. [+1] Polska (795; Stefan Majewski)

Odnośnik do komentarza

Zanosiło się na to, że w czerwcu żyć będę ze skromnych oszczędności, dietę uzupełniając wszechobecnymi bananami. Planowałem spróbować zahaczyć się w jakimś lokalnym klubie, ale na wszelki wypadek gdy tylko gdzieś na świecie jakiś menedżer stracił pracę, wysyłałem tam moje CV. Uzbierałem w ten sposób niezłą kolekcję znaczków pocztowych, ale tak koło 20 czerwca przeżyłem spory szok — w aż dwóch kopertach zamiast rytualnego "weź spierdalaj" znalazłem uprzejme listy z ofertami kontraktu. Decyzja była stosunkowo łatwa, gdyż jeden z zainteresowanych klubów założony został jeszcze w 19. wieku, więc prowadzenie go pozwalało na wpisanie się w długoletnią tradycję. Negocjacje były szybkie i konkretne, już po paru dniach zamieniałem oszczędności całego życia na bilet do Londynu.

Odnośnik do komentarza

Northwich Victoria założone zostało w 1874 roku, ale jedynym sukcesem w dotychczasowej historii klubu było zdobycie FA Trophy w 1984 roku; mało tego, od paru lat the Trickies pogrążeni byli w kryzysie finansowym, który kosztował ich przymusowy spadek do Blue Square North oraz odjęcie 10 punktów w sezonie 2009/2010. 13. miejsce na finiszu rozgrywek stanowiło rozczarowanie dla kibiców, a zwłaszcza działaczy, którzy zwolnili Andy'ego Preece'a, a potem w przypływie natchnienia zatrudnili na jego miejsce człowieka, który w branży znany był pieszczotliwie jako "One Point Krygier".

 

Prezes Rushe zatrudnił mnie na dwa lata z pensją 375€ tygodniowo, lecz póki co bardzo wstrzemięźliwie wypowiadał się na temat celów, jakie zostaną przede mną postawione; pierwszym i najbardziej palącym była redukcja wydatków na wynagrodzenia, a o szczegółach mieliśmy porozmawiać po zakończeniu sezonu i wyleczeniu przeze mnie nieżytu gardła wywołanego przeskokiem klimatycznym między południowoafrykańskim latem (plus 40 w cieniu, że aż lwom nie chciało się zjadać turystów) a angielskim latem (plus 5 w deszczu, że aż japońskim turystom nie chciało się fotografować lwa na kolumnie Nelsona). Miałem dzięki temu trochę czasu na zapoznanie się z klubem, zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym, który z nieudolnie skrywaną obawą oczekiwał decyzji co do swego losu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...