Skocz do zawartości

The sixth day is for football


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W meczu z Vasco udało się nam wytrzymać bez straty gola aż do 18. minuty, kiedy to centrę Mtshamby z rzutu wolnego na bramkę zamienił Sisa Nombe. Mimo kontuzji Smitha broniliśmy się dzielnie i długo wyglądało na to, że uda nam się uniknąć kolejnego łomotu, ale w 55. minucie Michailidis nie utrzymał piłki po strzale Kaniki i Ssserunkuma rozpoczął ostre strzelanie. W samej końcówce obaj napastnicy Vasco ustrzelili jeszcze po bramce i wszystko wróciło do normy.

 

13.03.2010 Vygieskraal, Kapsztad: 198 kibiców

NFDC (20/28) Hanover Park [8.] — Vasco [6.] 0:4 (0:1)

 

18. Sisa Nombe 0:1

55. G.Sserunkuma 0:2

79. Sisa Nombe 0:3

84. G.Sserunkuma 0:4

 

Hanover Park: M.Michailidis — R.Khumalo, M.Smith (28. C.Edem), K.Salie, J.Eilers — D.Isaacs, J.Mchunu, N.Matsau ŻK (75. F.Skhosana), Nh.Maseko — S.Phama, Z.Zuurvogel (65. D.Sangweni)

 

MVP: Sisa Nombe (ST; Vasco) — 8.6

Odnośnik do komentarza

Trzecią rundę kończyliśmy wyjazdowym meczem w Durbanie z Nathi Lions. Jak zwykle ostatnimi czasy, rywalom wystarczyło parę minut, by Sangweni pokonał Michailidisa po prostopadłym podaniu Makhoby. Ta sama dwójka dobiła nas po pół godzinie gry, a że mecz toczył się w sportowej atmosferze, gdy na ziemi leżał kontuzjowany Eilers, gospodarze w duchu fair play po raz trzeci posłali piłkę do naszej bramki. Wynik w 57. minucie ustalił najlepszy na boisku Makhoba, drobiazg, że z metrowego spalonego, a jedynym jaśniejszym punktem w naszym zespole był Michailidis, który w 77. minucie obronił karnego Sangweniego, podyktowanego za zagranie ręką Khumalo.

 

20.03.2010 King Zwelithini Stadium, Durban: 2.141 widzów

NFDC (21/28) Nathi Lions [4.] — Hanover Park [8.] 4:0 (3:0)

 

6. D.Sangweni 1:0

28. D.Sangweni 2:0

45+1. G.Zungu 3:0

57. Ch.Makhoba 4:0

77. D.Sangweni (NL) o.rz.k.

 

Hanover Park: M.Michailidis — R.Khumalo, M.Smith, K.Salie, J.Eilers (46. C.Edem) — D.Isaacs, J.Mchunu (73. A.Ndongeni), N.Matsau, Nh.Maseko — S.Phama, Z.Zuurvogel (64. M.Nongcula)

 

MVP: Chris Makhoba (ST; Nathi Lions) — 8.2

 

 Pos   | Inf   | Team              | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   
1st   |       | Bay Utd           | 21    | 15    | 3     | 3     | 45    | 16    | +29   | 48    
2nd   |       | FC Cape Town      | 21    | 13    | 4     | 4     | 47    | 14    | +33   | 43    
3rd   |       | Thanda Royal Zulu | 21    | 10    | 5     | 6     | 40    | 22    | +18   | 35    
4th   |       | Nathi Lions       | 21    | 10    | 4     | 7     | 36    | 24    | +12   | 34    
5th   |       | Ikapa Sporting    | 21    | 9     | 6     | 6     | 33    | 24    | +9    | 33    
6th   |       | Vasco (RSA)       | 21    | 8     | 6     | 7     | 35    | 22    | +13   | 30    
7th   |       | Carara Kicks      | 21    | 3     | 4     | 14    | 22    | 47    | -25   | 13    
8th   |       | Hanover Park      | 21    | 0     | 0     | 21    | 4     | 93    | -89   | 0     

Odnośnik do komentarza

Na zdrowy rozsądek, jeśli nie zdobywa się punktu w 21. kolejkach - spadek jest pewny. Degradacja do strefy non-league jest nieunikniona, więc nie będzie czego wzmacniać, a kuper siny tak czy tak będzie. Wszak RPA gościnną stroną nie jest.

 

PS. :kutgw: unt :respekt: za cierpliwość, u mnie piecet już dawno powąchałby trawkę za oknem.

Odnośnik do komentarza

Ostatnią rundę w 2. lidze zaczynaliśmy wyjazdowym pojedynkiem z FC Cape Town. Przygotowałem nań nową taktykę, oczywiście opartą na 4-4-2, bo niczego bardziej skomplikowanego moi podopieczni i tak nie byli w stanie pojąć, natomiast składu nie zmieniałem, bo i nie miałem na kogo. Podstawową różnicę stanowiło podejście "no more Mr. Nice Guy" — kazałem grać twardo, nie odstawiać żadnej kończyny, tak by rywale długo pamiętali Hanover Park.

 

Moje pomysły taktyczne sprawdziły się na całej linii: pięć żółtych kartek, dwóch zawodników rywala zdjętych z boiska wskutek urazów, a przede wszystkim brak swobody w rozgrywaniu piłki spowodowany ciągłą obawą o całość kości sprawiły, że spotkanie było mniej jednostronne niż zwykle. Oczywiście w ataku wiele nie pokazaliśmy, zwłaszcza że Lakay wciąż nie nadawał się do gry, ale w defensywie prezentowaliśmy się o wiele lepiej niż zwykle. Jedyny błąd popełniliśmy w 42. minucie, gdy Johnson zagrał między naszych obrońców, a Lesch plasowanym strzałem pokonał Michailidisa. W tym meczu byliśmy chyba najbliżej jednego punktu w całym sezonie, gdyż w 83. minucie Zuurvogel urwał się obrońcom i wyszedł sam na sam z Parau, tyle że zabrakło mu zimnej krwi, by go pokonać.

 

27.03.2010 Blue Downs Stadium, Kapsztad: 2.221 widzów

NFDC (22/28) FC Cape Town [2.] — Hanover Park [8.] 1:0 (1:0)

 

42. K.Lesch 1:0

59. M.Fransch (CT) n.g.

 

Hanover Park: M.Michailidis — R.Khumalo (43. D.Dicks ŻK), M.Smith ŻK, K.Salie ŻK, J.Eilers — D.Isaacs ŻK, J.Mchunu, N.Matsau, D.Tango ŻK (67. F.Skhosana) — Z.Zuurvogel, S.Phama (61. M.Nongcula)

 

MVP: Buti Sithole (DR; FC Cape Town) — 7.4

Odnośnik do komentarza

Marzec 2010

 

Bilans (Hanover Park): 0-0-4, 0:14

NFD Coastal: 8. [—]; 0 pkt 4:94

Puchar 1. Ligi: ćwierćfinał (Bay Utd 1:1k — FC Cape Town 0:4)

Nedbank Cup: 1. runda (1:3 z Nathi Lions)

Finanse: +29.480€ (w ostatnim miesiącu -5.651€)

Budżet transferowy: 18€ (40% z transferów)

Budżet płac: 540€ (w tym 32€ grantu) — wykorzystane 646€

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Sebastián Blanco (22, AMRLC; Argentyna: 1/0) z Lanús do Dynama Moskwa za 9.000.000€

2. Jean (23, DM/MC; Brazylia) z São Paulo do Lokomotiwu Moskwa za 8.250.000€

3. Marko Dević (26, AMRL/FC; Ukraina: 2/0) z Metalista do CSKA Moskwa za 7.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool (Rafa Benítez) [+2]

Argentyna: San Lorenzo (Diego Simeone) [+10]

Belgia: Club Brugge (Adrie Koster) [+5 ]

Brazylia: —

Francja: Girondins Bordeaux (Laurent Blanc) [+9]

Hiszpania: Real Madryt (Manuel Pellegrini) [+1]

Holandia: Ajax (Martin Jol) [+12]

Niemcy: Bayern (Louis van Gaal) [+5]

Polska: Lech (Jacek Zieliński) [+2]

Portugalia: Benfica (Jorge Jesus) [+3]

Rosja: CSKA Moskwa (Juande Ramos) [+0]

RPA: Kaizer Chiefs (Vladimir Vermezović) [+1] => mistrz

Szkocja: Rangers (Walter Smith) [+1]

Ukraina: Szachtar (Mircea Lucescu) [+12]

Włochy: Juventus (Ciro Ferrara) [+7]

 

Lech Poznań: 1. [+1]; 45 pkt, 48:26; Ekstraklasa (Jacek Zieliński)

 

Ranking FIFA: 1. [+1] Brazylia (1472; Dunga), 2. [-1] Hiszpania (1424; Vicente Del Bosque), , 3. [—] Włochy (1257; Marcello Lippi), 31. [+1] Polska (828; Stefan Majewski)

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie pocieszyłeś. Z kim odnotowali ten historyczny sukces?

 

Kwiecień zaczynaliśmy od spotkania z Ikapa Sporting, zespołem, który w przeszłości spuścił nam już parę razy tęgie baty. Do składu na ten mecz wrócił Lakay, ale zagrał koszmarnie słabo, widać było, że i formy, i kondycji mu brakowało. Goście załatwili nas w kwadrans, najpierw Khumalo nie wybił na czas piłki z pola karnego, pozwalając, by Permall posłał ją do bramki, trzy minuty później zostaliśmy podręcznikowo rozklepani i ten sam napastnik ponownie pokonał Michailidisa. Przez resztę czasu kibice oglądali w miarę wyrównane widowisko, stworzyliśmy nawet parę ciekawych sytuacji strzeleckich, ale wynik nie uległ już zmianie.

 

03.04.2010 Vygieskraal, Kapsztad: 232 kibiców

NFDC (23/28) Hanover Park [8.] — Ikapa Sporting [4.] 0:2 (0:2)

 

13. Sh.Permall 0:1

16. Sh.Permall 0:2

 

Hanover Park: M.Michailidis — R.Khumalo, M.Smith, K.Salie, J.Eilers — D.Isaacs, J.Mchunu, N.Matsau, D.Tango (38. M.Mamba) — J.Lakay (58. Z.Zuurvogel), S.Phama (72. A.Ndongeni)

 

MVP: Shaun Permall (ST; Ikapa Sporting) — 8.5

Odnośnik do komentarza

David Bright, menedżer Bay Utd, może i był moim kumplem, ale na boisku nie spodziewałem się miłosierdzia ze strony jego podopiecznych, walczących o awans do ekstraklasy. Gospodarze usiedli na nas od pierwszej sekundy i po dwóch minutach nieustannego naporu Bantam dał im prowadzenie. Kwadrans później Songwiqi przedarł się naszym lewym skrzydłem — bardzo kiepsko funkcjonującym lewym skrzydłem, dodajmy —, a jego centrę na gola zamienił Zakazaka. Ale wtedy zdarzyło się nieoczekiwane; Matsau wrzucił piłkę na wolne pole, Phama urwał się z nią prawą flanką i dośrodkował w pole karne, a Lakay dynamicznym strzałem głową pokonał Metsimetsiego!

 

Oczywiście o remisie nie było mowy — dwa gole w jednym meczu przekraczały nasze możliwości. Po pół godzinie gry Songwiqi znów uciekł lewym skrzydłem, jego centrę znów zamknął Zakazaka i było po meczu. W 37. minucie dobił nas Chalwe, który przy biernej postawie Eilersa wszedł spacerkiem w nasze pole karne i huknął nie do obrony pod poprzeczkę. Był to dla nas stracony gol numer 100 w tym sezonie, a porażka 1:4 przypieczętowała nasz los, formalnie pieczętując to, o czym wszyscy normalni kibice wiedzieli od września; Hanover Park spadło z pierwszej ligi.

 

10.04.2010 EPRU Stadium, Port Elizabeth: 173 widzów

NFDC (24/28) Bay Utd [2.] — Hanover Park [8.] 4:1 (4:1)

 

2. M.Bantam 1:0

17. J.Zakazaka 2:0

18. J.Lakay 2:1

31. J.Zakazaka 3:1

37. L.Chalwe 4:1

 

Hanover Park: M.Michailidis — R.Khumalo, M.Smith, K.Salie, J.Eilers — D.Isaacs, J.Mchunu (75. A.Ndongeni), N.Matsau, D.Tango (61. F.Skhosana) — J.Lakay (75. Z.Zuurvogel), S.Phama

 

MVP: Jimmy Zakazaka (ST; Bay Utd) — 8.5

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...