Skocz do zawartości

Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję książki "To" S.Kinga na prezent

ZTCW nie było wznowienia-ostatnie wydanie?

może ktoś z Was ma do sprzedania, lub spotkał gdzieś w antykwariacie?

dzięki za info

 

Poszukujesz białego kruka. Z tego co wiem były dwa polskie wydania: to które wkleoiłeś Zysku i ska oraz wcześniejsze Ambera w trzech tomach - nakład obu jest wyczerpany, na allegro rzadko uda Ci się kupić taniej niż 100 zł.

konczy mi sie aukcja Grimpowa to wbilem poszukac ta pozycje. Skonczyly sie 3-4 aukcje w ciagu ost 2 miesiecy w cenie 62-64pln. Jak sie przyczaisz spokojnie za tyle idzie widac dostac.

 

 

Gotów jestem się założyć, że cena minimalna przekracza 100 zł :)

http://allegro.pl/item619303503_king_stephen_to.html

http://allegro.pl/item592158499_to_stephen...szy_horror.html

 

wchodze w zaklad ;)

Odnośnik do komentarza

P.J. Tracy, Wspólnicy

 

Dostalem te ksiazke w swoje lapki w niedziele pod wieczor. Zaczalem ja czytac w poniedzialek rano, a w srode w poludnie juz byla skonczona. Powiesc wciagnela mnie bardzo - nie pamietam, jaka lektura az tak mnie ostatnio pochlonela (chyba tylko Gomorra i Kod Szekspira). Fabula opowiada o losach grupy programistow, ktorzy stworzyli gre, w ktorej czytelnik wciela sie w postac detektywa majacego za zadanie rozwiklac zagadkowy szereg morderstw. Okazuje sie, ze jeden z potencjalnych graczy decyduje sie przeniesc gre do rzeczywistosci i morduje osoby zgodnie z fabula gry. Programisci decyduja sie na wspolprace z policja mimo, iz ta podejrzewa kazdego z nich. Akcja jest blyskawiczna, trup sciele sie gesto, co chwila obserwujemy zwroty akcji, a do tego swietne tlumaczenie na polski z zachowaniem specyficznego jezyka, typowego dla amerykanskich detektywow. Zakonczenie zas zupelnie mnie zaskoczylo i to kolejny wielki plus tej powiesci. Naprawde szczerze ja kazdemu polecam! Jedna z lepszych pozycji, z jaka mialem przyjemnosc zapoznac sie nie tylko w tym roku, ale w calej swojej czytelniczej historii!

Ocena: 9/10

Odnośnik do komentarza

Ja mam nieco inny problem / pytanie.

 

Ostatnio od znajomych słyszałem, że bardzo miłe, ciekawe książki pisze Terry Goodkind. Z tego co wiem, to wydał ponad ośmiotomową 'Magie Miecza'. Czytał ktoś już te książki? Warto kupić, czy jednak zmienić orbitę zainteresowań. Jeżeli macie coś godnego polecania (fantasy), to wysłucham każdego z Was ;)

Odnośnik do komentarza
Ja mam nieco inny problem / pytanie.

 

Ostatnio od znajomych słyszałem, że bardzo miłe, ciekawe książki pisze Terry Goodkind. Z tego co wiem, to wydał ponad ośmiotomową 'Magie Miecza'. Czytał ktoś już te książki? Warto kupić, czy jednak zmienić orbitę zainteresowań. Jeżeli macie coś godnego polecania (fantasy), to wysłucham każdego z Was ;)

Ja Terrego odradzam, choć znam jego zwolenników. Absolutnie godni polecenia (kolejność nieprzypadkowa ;) ):

 

- Martin

- Erikson

- druga liga: Kearney, Williams, Jordan (RIP)

Odnośnik do komentarza
Ja mam nieco inny problem / pytanie.

 

Ostatnio od znajomych słyszałem, że bardzo miłe, ciekawe książki pisze Terry Goodkind. Z tego co wiem, to wydał ponad ośmiotomową 'Magie Miecza'. Czytał ktoś już te książki? Warto kupić, czy jednak zmienić orbitę zainteresowań. Jeżeli macie coś godnego polecania (fantasy), to wysłucham każdego z Was ;)

 

Obecnie czytam Goodkinda i książki są ok. Nie jest to co prawda pisarz klasy Martina, ale jak nie ma żadnych innych ciekawych pozycji na rynku to polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Raymond Khoury, The Sanctuary

 

 

Za te ksiazke wzialem sie jakies trzy tygodnie temu i generalnie jej lektura miala sluzyc wiekszemu oswojeniu sie z angielskim slownictwem przed egzaminem z angielskiego na uczelni, ale juz po kilku pierwszych rozdzialach przestalem zwracac uwage na wysublimowane slownictwo, ktore byc moze w powiesci sie czesto pojawialo. Powodem tego jest bowiem tempo powiesci - kolejne wydarzenia napedzaja fabule wprost niewiarygodnie, a opisy, ktorych na szczescie nie ma zbyt wiele, pomagaja nieco ochlonac wraz ze spadkiem tempa akcji.

 

Akcja powiesci dzieje sie w Libanie (a takze, w mniejszym stopniu, w Iraku i Turcji), gdzie zostaje porwana pewna pani naukowiec (archeolog). Wszystkie tropy prowadza do niejakiego hakeema - irackiego naukowca, ktory w kregach wywiadowczych jest podejrzany o przeprowadzanie eksperymentow na ludziach. W poszukiwanie zaginionej pani archeolog udaje sie jej corka, agent FBI oraz przedstawiciel UNESCO. Zwroty akcji towarzyszace lekturze w pewnym momencie moga spowodowac, ze troche sie mozna zakrecic w rozumieniu kto jest kim oraz z kim, zwlaszcza, jesli angielski nie stoi u Czytelnika na nieco wyzszym poziomie.

 

Koniec koncow wrazenie pozostaje jednak bardzo pozytywne - swietna powiesc przygodowo-sensacyjna. Mi zas spodobala sie tym bardziej w momencie, gdy akcja przeniosla sie na poludnie Turcji - znajac te miejsca osobiscie, latwiej moglem sie przeniesc do opisywanych realiow.

 

Ocena: 8,5/10

Odnośnik do komentarza

Lawrence E. Joseph - "Apokalipsa 2012, kiedy skoczy się Cywylizacja"

Niedawno do łapki wpadła mi o to ta książka. Obiecywałem sobie po tej książce snucia domysłow przez autora, jak u Ericha Danikena. I tylko jeśli lubicie tego typu książki to polecam to dzieło. Autor pisze stylem lekkim i przystępnym o zagrożeniach związanych związanych z datą 21 grudnia 2012 r. Autor zwraca uwagę na wiele aspektów grożących ziemii, od promieniowania kosmicznego, przez aktywność wulkaniczną, promieniowanie słoneczne, kończąc na głupocie ludzkiej. W porównaniu do Danikena, to Joseph nie podaję błednych danych (sam sprawdzałem niektóre co ciekawsze dane - żadnych błędów nie stwierdziłem). Dla wielbicieli Szwajcara, ta książka jest pozycją obowiązkową. Dla innych - niekoniecznie, choć przeczytanie tej książki nikomu nie zaszkodzi.

Ocena 8,25/10

Odnośnik do komentarza
P.J. Tracy, Wspólnicy

 

Dostalem te ksiazke w swoje lapki w niedziele pod wieczor. Zaczalem ja czytac w poniedzialek rano, a w srode w poludnie juz byla skonczona. Powiesc wciagnela mnie bardzo - nie pamietam, jaka lektura az tak mnie ostatnio pochlonela (chyba tylko Gomorra i Kod Szekspira). Fabula opowiada o losach grupy programistow, ktorzy stworzyli gre, w ktorej czytelnik wciela sie w postac detektywa majacego za zadanie rozwiklac zagadkowy szereg morderstw. Okazuje sie, ze jeden z potencjalnych graczy decyduje sie przeniesc gre do rzeczywistosci i morduje osoby zgodnie z fabula gry. Programisci decyduja sie na wspolprace z policja mimo, iz ta podejrzewa kazdego z nich. Akcja jest blyskawiczna, trup sciele sie gesto, co chwila obserwujemy zwroty akcji, a do tego swietne tlumaczenie na polski z zachowaniem specyficznego jezyka, typowego dla amerykanskich detektywow. Zakonczenie zas zupelnie mnie zaskoczylo i to kolejny wielki plus tej powiesci. Naprawde szczerze ja kazdemu polecam! Jedna z lepszych pozycji, z jaka mialem przyjemnosc zapoznac sie nie tylko w tym roku, ale w calej swojej czytelniczej historii!

Ocena: 9/10

potwierdzam! kupilem po przeczytaniu tej recenzji i rownież polecam. Skusilem sie od razu na ich 2 pozycje Zywa przynęta (do zlapania po 4-5pln na allegro). Z tego co kartki przerzuciłem widze, ze występuje Magozzi i Gino, a wiec dedektywi ze Wspolnikow.

Widze na ich stronie oficjalnej http://www.pjtracy.net/content/books.asp napisali jeszcze 2 pozycje, ale chyba nie przetlumaczone na polski... Np. Dead Run gdzie bohaterkami sa Grace MacBride, Annie Belinsky i Sharon Mueller (rowniez ze Wspolnikow).

 

Zaopatrzylem sie tez w Zygzak Jose Carlosa Somozy.

"Niejeden byłby gotów zabić, żeby ujrzeć przyszłość, inni zginą, bo ujrzeli przeszłość" - rewelacyjny, najnowszy thriller hiszpańskiego mistrza gatunku José Carlosa Somozy. Elisie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo w związku z jej udziałem w eksperymencie z czasem [...]

Bardzo mi tak ksiazke polecano tak wiec moze byc ok. Jak przeczytam Zywa Przyneta to sie za to zabieram i dam znac :-)

Odnośnik do komentarza
Widze na ich stronie oficjalnej http://www.pjtracy.net/content/books.asp napisali jeszcze 2 pozycje, ale chyba nie przetlumaczone na polski... Np. Dead Run gdzie bohaterkami sa Grace MacBride, Annie Belinsky i Sharon Mueller (rowniez ze Wspolnikow).

to ze nieprzetlumaczone to nie problem :) mozna to gdzies w Polsce dostac?

nie kazdy zna jezyk na poziomie by knigi polykac :P zobacz na ebajach, ale cena moze byc kosmiczna. Nie wiem moze Swiat Ksiazki planuje wydanie kolejnych ich pozycji...bede sledzil rynek.

 

edyta:

http://www.empik.com/snow-blind-z-importu,2718339,p

http://www.empik.com/dead-run-ksiazka,2439281,p

obydwie sa hihi

Odnośnik do komentarza
Poszukuję książki "To" S.Kinga na prezent

ZTCW nie było wznowienia-ostatnie wydanie?

może ktoś z Was ma do sprzedania, lub spotkał gdzieś w antykwariacie?

dzięki za info

jeżeli jeszcze nie powalczyłeś o TO na allegro, to wstrzymaj konie! wydawnictwo Albatros wypuszcza nowe wydanie - 1 tom - około 40 zł; na razie? dostępne tylko przez klub dla ciebie

Odnośnik do komentarza
P.J. Tracy, Wspólnicy

 

Dostalem te ksiazke w swoje lapki w niedziele pod wieczor. Zaczalem ja czytac w poniedzialek rano, a w srode w poludnie juz byla skonczona. Powiesc wciagnela mnie bardzo - nie pamietam, jaka lektura az tak mnie ostatnio pochlonela (chyba tylko Gomorra i Kod Szekspira). Fabula opowiada o losach grupy programistow, ktorzy stworzyli gre, w ktorej czytelnik wciela sie w postac detektywa majacego za zadanie rozwiklac zagadkowy szereg morderstw. Okazuje sie, ze jeden z potencjalnych graczy decyduje sie przeniesc gre do rzeczywistosci i morduje osoby zgodnie z fabula gry. Programisci decyduja sie na wspolprace z policja mimo, iz ta podejrzewa kazdego z nich. Akcja jest blyskawiczna, trup sciele sie gesto, co chwila obserwujemy zwroty akcji, a do tego swietne tlumaczenie na polski z zachowaniem specyficznego jezyka, typowego dla amerykanskich detektywow. Zakonczenie zas zupelnie mnie zaskoczylo i to kolejny wielki plus tej powiesci. Naprawde szczerze ja kazdemu polecam! Jedna z lepszych pozycji, z jaka mialem przyjemnosc zapoznac sie nie tylko w tym roku, ale w calej swojej czytelniczej historii!

Ocena: 9/10

potwierdzam! kupilem po przeczytaniu tej recenzji i rownież polecam. Skusilem sie od razu na ich 2 pozycje Zywa przynęta (do zlapania po 4-5pln na allegro). Z tego co kartki przerzuciłem widze, ze występuje Magozzi i Gino, a wiec dedektywi ze Wspolnikow. [...]

Skończona. Conajmniej tak dobra jak poprzednia jak nie lepsza. Od początku do końca trzyma w napięciu, czyta się jednym tchem. Oprocz Magozziego i Gina wystapuje też Grace i reszta ekipy komputerowej...to jakby dalsza cześć tylko z inna sprawą. Lepiej więc czytac najpierw Wspolnikow a potem dopiero Zywa przynete. Zdecydowanie obie polecam i czekam na polskie wydanie kolejnych częsci.

Odnośnik do komentarza

hmm... ja sie ostatnio zaopatrzylem w Dead Run i tutaj tez mamy wszystkich bohaterow znanych z Want to play (czy tam, jak kto woli polskie tlumaczenie: Wspolników ), dlatego smiem postawic teze, ze w wiekszosci ksiazek tych autorek pojawiaja sie ci sami bohaterowie

Qczu, w jakim okresie po wydarzeniach ze Wspolnikow dzieje sie akcja Zywej przynety?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

cos miedzy pol roku a rok. Dead Run jakie ma tlumaczenie na polski czy jeszcze nie ma, bo brak polskiego wydania? To jest jakby ich 3 pozycje chronologicznie? W sumie bezsesnu czytac kolejne nie czytajac 2 ;)

 

Zaopatrzylem sie tez w Zygzak Jose Carlosa Somozy.

"Niejeden byłby gotów zabić, żeby ujrzeć przyszłość, inni zginą, bo ujrzeli przeszłość" - rewelacyjny, najnowszy thriller hiszpańskiego mistrza gatunku José Carlosa Somozy. Elisie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo w związku z jej udziałem w eksperymencie z czasem [...]

Bardzo mi tak ksiazke polecano tak wiec moze byc ok. Jak przeczytam Zywa Przyneta to sie za to zabieram i dam znac :-)

No kurcze musze przyznac, ze wciagnela mnie ogromnie...podobnie jak pozycje P.J. Tracy jesli nie mocniej! Całą, niecienką, bo jakies 570 stron książkę jakby szlo by się połknęło za jednym razem. Końcowe z 25% jak zacząłem czytac w pociągu w Katowicach to skonczyłem przed Jarocinem...a podroż mi zleciała w mgnieniu oka.

Thriller naprawde dobrej jakości, jakby ktoś sfilmował moglby z tego nawet lekki horror zrobić (choc bez przesady, aż tak "strasznie nie bylo"). Fabuły nie będę zdradzał, lepiej samemu odkrywać tejemnice - wystarczy może zdanie "Niejeden byłby gotów zabić, żeby ujrzeć przyszłość, inni zginą, bo ujrzeli przeszłość"....

 

9.5/10, praktycznie max, sam nie wiem czy czegos wiecej moge sie spodziewac po thrillerze, ale zostawiam sobie pół jednostki ;)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie skonczylem Dead Run i musze przyznac, ze choc ksiazka jest calkiem niezla, to nie powala na kolana i do 'Want to play' sie nawet nie umywa :) Tym niemniej przeczytac bylo warto. Co do chronologii zdarzen w kolejnych powiesciach to pewny nie jestem, ale IMO 'Dead Run' jest po 'Want to play', a na koncu jest 'Live bait'. W 'Dead run' wydarzenia rozgrywaja sie w letnich miesiacach, niespelna rok po zdarzeniach opisanych w 'Want to play'.

A, zapomnialbym. Gdybym mial oceniac te powiesc P.J. Tracy to moge jej dac co najwyzej 7/10.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...