Skocz do zawartości

! Los Rojiblancos !


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

druga runda Mistrzostw Świata 2010:

 

Meksyk - Włochy 0:2 [G. Rossi 18', A. Gilardino 23']

 

Paragwaj - Anglia 1:2 [R. Santa Cruz 60' - S. Gerrard 10', G. Johnson 83']

 

WKS - Hiszpania 0:2 [F. Torres 8', C. Marchena 29']

 

Kamerun - Francja 0:2 [H. Ben Arfa 20'(k) 65']

 

Szwecja - Niemcy 2:3 [Z. Ibrahimovic 56', H. Goitom 68' - H.P. Wagner 45', Y. Menneking 61', H. Schneider 99']

 

Kolumbia - Brazylia 1:2 [Lucas 31'(sam) - Guilherme 1', Lucio 13']

 

Grecja - Argentyna 1:0 [A. Basinas 36']

 

USA - Portugalia 0:1 [Nani 104']

 

Ostatniego czerwca zarząd zaoferował mi nowy kontrakt. 30.500 € tygodniowo z papierkiem do końca sezonu 2014/2015 zupełnie mnie satysfakcjonuje. Jestem szczęśliwy, że Pan Enrique Cerezo ma do mnie zaufanie po tym, co zdobyłem w ciągu tych dwóch lat pracy.

 

Według analityków zajmujących się finansami w sporcie, najbogatszym klubem jest Real Madryt. Największy postęp [94. -> 66.] zanotowało Ipswich, a największy spadek zaliczyli piłkarze z Deportivo [43. -> 89.]. My awansowaliśmy z 16. na 11. lokatę.

 

Czerwiec PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: -

Holandia: -

Hiszpania: -

Polska: -

Portugalia: -

Rosja: CSKA Moskwa [+2] FK Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: -

Puchar Mistrzów: -

Puchar Hiszpanii: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Najlepsza średnia: -

Stan konta: 9,6 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Alexis Sanchez [Roma -> Udinese] 14.500.000 €

2. Rafael Carioca [spartak Moskwa -> Ajax] 8.500.000 €

3. Takayuki Morimoto [Lazio -> Catania] 6.000.000 €

4. Robbert Schilder [NAC Breda -> Ajax] 5.750.000 €

5. Gianni Zuiverloon [West Brom -> Feyenoord] 5.250.000 €

Odnośnik do komentarza

Otwarcie okienka transferowego w Hiszpanii oznaczało, jak to zwykle u nas bywa wiele roszad. W tym roku postanowiłem pozbyć się wszystkich tych, co albo marudzą, albo grają bardzo słabo, albo też tych, których nie widzę w składzie na następny sezon. Te wszystkie warunki zrobiły bardzo długą listę zawodników, których chcę się pozbyć. Jednak zacznijmy od początku. Pierwszym zawodnikiem, który opuścił nasz zespół jest Brazylijczyk Leonardo. Klub Dinamo rozkochał się w umiejętnościach tego zawodnika, którego rok temu od nas wypożyczyli i zdecydował się złożyć ofertę w kwocie 1.000.000 €. Bez wahania przyjąłem ją i podziękowałem piłkarzowi za współpracę. Chwilę później z naszego zespołu odszedł Japończyk Shunsuke Nakamura. Nie wiem dlaczego, ale mam wielkiego pecha. Póki nie podpisałem oferty transferowej, zawodnik grał słabo, jednak później, czyli tak w okolicach lutego pomocnik ten zaczął się rozgrywać i pokazywać, co potrafi. No trudno, ważne jest to, że na nasze konto wpłynęły 2.000.000 z ligowego rywala - Valencii. Falcao, tak, może was to dziwić że pozbyłem się tego zawodnika. Jednak tutaj sytuacja jest nieco inna. Nie zauważyłem, że napastnik ma klauzulę odejścia na wysokości jedynie 4.800.000, co skrzętnie wykorzystali działacze Zaragozy i podkupili mi tego świetnie rozwijającego się Kolumbijczyka. Szkoda, bo miałem dość spore plany wobec niego. Następnie odszedł ten, co miał być następcą Forlana. Yannick Djaló, zawodnik z którym przed długi okres tego sezonu byłem pokłócony. Po prostu nie toleruję dziwnych zagrywek, marudzenia i dowcipów na treningach, a w rezultacie i słabej gry. Jestem zadowolony, że ktoś dał mi 5.500.000 €, a była to Valencia. Julian De Guzman, niedoszły następca Camacho, który cieniował jak tylko mógł. Miał przebłyski, jak każdy, jednak to dla mnie za mało. Kanadyjczyk trafił tam, skąd przed rokiem wyjąłem go z wolnego transferu, czyli do Deportivo. Kolejny transfer był już nieco głośniejszy. Zobowiązałem się nie robić problemów przy sprzedaży zawodnika, którego wymarzy sobie Lyon, w zamian za sprzedanie nam Benzemy. Włodarze klubu francuskiego upatrzyli sobie gwiazdę prawej flanki Maxi Rodrigueza. Było mi szkoda, ale stwierdziłem, że obecny sezon był dla niego nieco słabszym, a fachowcy przepowiadali, że zawodnik powoli się kończy. 22.000.000, które zasiliły naszą kasę, pozwoliły w pewnym stopniu zredukować finanse i wyjść z wielkiego minusa. Wypożyczony przed rokiem do Livorno Brazylijczyk Pia, swoją grą przekonał właścicieli tego klubu do jego kupna. Kwota niewielka, bo jedynie 300.000 wpadło do naszej kasy za tego gracza. Następnie Brian Howard, który powrócił na wyspy. Anglik swoim stylem gry nie wpasowałby się w szeregi Atletico, dlatego bardzo się ucieszyłem, gdy odebrałem fax od Cardiff, które zaproponowało okrągły 1.000.000 €. Działacze Castellón upatrzyli sobie młodego obrońcę Gonzalo Bozzoniego, którego zdecydowałem się nie zatrzymywać dłużej na Vicente Calderón. Argentyńczyk poszedł za 65.000 €. Kolejnym graczem obrony, który już nie ubierze, z resztą nigdy nie ubrał naszego trykotu jest Marcin Baszczyński. Racing, klub do którego Marcin wypożyczony, zaoferował mi 825.000 €, na które przystałem. W reszcie, ostatnim zawodnikiem, który opuścił Atletico pierwszego dnia okienka transferowego jest Wagner. Reprezentant rezerw opowiadał na lewo i prawo, jak mu w Madrycie jest nie dobrze. Odszedł na wolny transfer.

 

W tym roku postanowiłem też nie bawić się w głośne transfery, a jedynie kupić tych, których uważam za potrzebnych. Najpierw Real Madryt, a później Castilla nie poznały się na umiejętnościach Ezequiela Garaya (23l./Argentyna/5/0a), który nie grał, a jedynie siedział tam na ławce. Dla mnie Argentyński obrońca jest zbawieniem, który może wreszcie zakończyć przedzieranie się naszych rywali przez linię defensywną. Real kupił tego zawodnika dwa klata temu za okrągłe dziesięć milionów, a dzisiaj sprzedał nam za jedyne 3.100.000 €. Dobra robota! Kolejnym zawodnikiem, który może nie od razu, ale na pewno już w niedalekim czasie pokaże się w pierwszym zespole jest Vladislav Jankovic (20l./Serbia/2/0U-21). Jego umiejętności wskazują na to, że może stać się drugim Zigicem w Hiszpanii. Ma podobne warunki fizyczne, a do tego jest niezwykle sprawy. Aż się dziwię, że Vojvodina zdecydowała się oddać ten talent za grosze w wysokości 2.100.000 €. Wreszcie ostatni transfer tego dnia. Do klubu przybył Adel Taarabt (21l./Maroko/7/9U-21). Bardzo wysoka średnia zdobywanych bramek w reprezentacji swojego kraju, nie spotkała się ze zrozumieniem w Boltonie, gdzie grał dotychczas. Grał, a w zasadzie siedział na ławie. Myślę, że te 5.000.000 €, które na niego wydałem szybko się zwróci.

Mistrzostwa Świata druga runda:

 

Meksyk - Włochy 0:2 [G. Rossi 18', A. Gilardino 23']

 

Paragwaj - Anglia 1:2 [R. Santa Cruz 60' - S. Gerrard 10', G. Johnson 83']

 

Kamerun - Francja 0:2 [H. Ben Arfa 20'(k) 65']

 

WKS - Hiszpania 0:2 [F. Torres 8', C. Marchena 29']

 

Kolumbia - Brazylia 1:2 [Lucas 31'(sam) - Guilherme 1', Lucio 13']

 

Szwecja - Niemcy 2:3 [Z. Ibrahimovic 56', H. Goitom 68' - H.P. Wagner 45', Y. Menneking 61', H. Schneider 99']

 

USA - Portugalia 0:1 [Nani 104']

 

Grecja - Argentyna 1:0 [A. Basinas 36']

Mistrzostwa Świata ćwierćfinały:

 

Włochy - Hiszpania 0:1 [s. Ramos 53']

 

Anglia - Francja 2:1 [F. Lampard 90', W. Rooney 94' - K. Benzema 60']

 

Brazylia - Grecja 1:0 [G. Silva 34'(k)]

 

Niemcy - Portugalia 2:1 [H.P. Wagner 22', P. Hornig 77' - Tiago 65']

 

Mistrzostwa Świata półfinały:

 

Hiszpania - Niemcy 2:0 [D. Villa 23' 80']

 

Anglia - Brazylia 0:0k

 

Mistrzostwa Świata baraż o trzecie miejsce:

 

Anglia - Niemcy 1:1k [M. Carrick 84' - T. Can 18'(k)]

 

Mistrzostwa Świata finał

 

Hiszpania - Brazylia k1:1 [X. Alonso 23' - V. Love 33']

 


[b]Kącik fana polskiej piłki kopanej:[/b]

W drugiej rundzie eliminacyjnej do Pucharu UEFA wystąpiły aż trzy polskie ekipy, które z powodzeniem pokonały swoich rywali.

Zagłębie Lubin pokonało północnoirlandzki Linfield w dwumeczu 5:1. Bramki dla polskiej ekipy strzelali: Ilyan Mitsański (3), Marcin Chmiest i Szymon Kapias.
Polonia Warszawa stworzyła krwawą masakrę maltańskiemu Marsaxlokk, pokonując ich w dwumeczu aż 8:0. Bramki zdobywali: Filip Ivanovski (4), Łukasz Piątek, Wojciech Trochim, Daniel Mąka i Łukasz Trałka.
Wreszcie poznańska Lokomotywa przejechała po graczach macedońskiego Milano Kumanowo aż 7:1. Strzelcy bramek, to: Jacob Mulenga (2), Marcin Kikut (2), Mateusz Machaj, Radosław Majewski i Hubert Wolakiewicz.

Odnośnik do komentarza

I znów szaleństwo na rynku transferowym. Według mnie to właśnie wymienianie pół składu nie pozwala Ci odnosić tak dużych sukcesów. Twoi zawodnicy muszą się zgrać, lecz robią to w pierwszych kolejkach, przez co tracisz punkty. Może jakbyś spróbował zagrać więcej sparingów. Ale ogólnie liczę na sukcesy!

Odnośnik do komentarza

@ Feno - ok, wezmę to do siebie

@ LFCFUN - Nie lubię grać dużej ilości sparingów...

 

Kolejne dni przyniosły nowych zawodników w zespole. Sebastian Leto (23l./Argentyna/0/0a) po powrocie z wypożyczenia do swojego klubu - Liverpoolu, został odesłany do rezerw. Postanowiłem to wykorzystać i za skromne 2.200.000 € ściągnąłem go do siebie. Niezwykle ofensywnie grający lewy pomocnik z techniką na wysokim poziomie, może z miejsca stać się groźnym konkurentem dla Veli. Tego samego dnia część wydanej kasy zwróciła mi się za sprzedaż Paulo Assuncao. Pozbyć się chciałem go już dwa lata temu, jednak zawodnik odrzucał po kolei wszystkie oferty kontraktu. Dopiero teraz zgodził się na warunki złożone przez włodarzy Fenerbahce, gdzie przeniósł się za 350.000 €. Lista zawodników, którzy podczas tego okienka opuścili nasz klub robiła się coraz dłuższa. Dzień po Brazylijczyku podziękowałem za współpracę, a w zasadzie jej brak, bo zawodnik był na wypożyczeniu, Jonathanowi Soriano. Hiszpan za skromne 375.000 € powędrował do ligi szkockiej, gdzie reprezentować będzie barwy Rangersów. Tego samego dnia, lecz w późniejszych godzinach uścisnąłem sobie dłonie z trzema innymi zawodnikami. Juanje, który grał w głębokich rezerwach przeniósł się za 100.000 € do Castellón, Angel Barnabe za 400.000 € do Valencii i po długim czasie oczekiwań, wreszcie znalazł się ktoś, kto kupi Danny'ego Buijsa. Malaga wyłożyła na stół 950.000, które mnie w zupełności zadowoliło. Póki co, ostatnim zawodnikiem, który już nie założy trykotu Rojiblancos jest Ben Foster. Ten nieprzydatny bramkarz, który jedynie wyciągał wiele z klubowego budżetu zmienił barwy na czerwone. 1.500.000 skusiło mnie, by podpisać ofertę Liverpoolu. Jeśli chodzi o kolejne wzmocnienie, to za skromne 50.000 € sprowadziłem na Vicente Calderón młodziutkiego Luisa Felipe Valencię (18l./Meksyk/0/0a) z Chivas. Jest akcent na przyszłość. Potrzebowałem dobrego defensywnego pomocnika, który już za rok przebije się do pierwszego składu.

 

Z roku na rok zarząd ma coraz wyższe wymagania. Tym razem powiedział, że minimum, które muszę osiągnąć, to awans do elitarnej Ligi Mistrzów poprzez rozgrywki krajowe. Przystałem na oczekiwania i żeby to osiągnąć dostałem 44.500.000 € na transfery. Jest to spora kwota, jednak póki co nie mam ochoty jej roztrwaniać.

 

Kolejnym zawodnikiem, który opuścił nasz klub po powrocie w wypożyczenia jest Pablo Luguercio. Argentyńczyk za kwotę 1.600.000 zasilił szeregi niemieckiego Bochum. Chciałem go zatrzymać, jednak po przyjściu Sebastiana Leto wypełnił się limit na zawodników zza granic Unii Europejskiej. Chwilę później znalazłem młodego, wielce utalentowanego napastnika, jakim jest Nunes (19l./Brazylia/0/0a). 1.300.000 od razu powędrowało na konto Corinthians, a klub musiał się zgodzić. Sprawa wygląda dokładnie tak samo, jak z Falcao, chodzi tu o klauzulę transferu. Klub nie miał nic do powiedzenia, a zawodnik uradowany możliwością gry w dobrym europejskim klubie, z radością podpisał papierek. Będzie miał możliwość gry, gdyż za pięć dni obywatelstwo hiszpańskie dostanie Renan. Do klubu sprowadziłem również ofensywnego argentyńskiego pomocnika Cesara Delgado (28l./Argentyna/20/2a). Ostatnie lata spędził w Lyonie, skąd wykupiłem go za skromne 2.500.000 €. Cieszę się, że ktoś tak dobry technicznie, a zarazem doświadczony dołączył do zespołu.

 

Nigeria awansowała o trzy pozycje w rankingu światowym [51. -> 48.]

Największe postępy poczyniła reprezentacja Wysp Cooka [151. -> 127.]

1. Hiszpania [2096], 2. Argentyna [1881], 3. Brazylia [1863], ..., 31. Polska [896], ..., 48. Nigeria [655]

 

 

Kącik fana polskiej piłki kopanej:

 

Wisła w pierwszej fazie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów w grupie Mistrzowie, pokonała w dwumeczu aż 8:0 mołdawski Sheriff. Bramki na wagę awansu zdobywali: Ruben Rochina (2), Jose Salomón Rondón (5) i Wojciech Łobodziński (1).

 

Natomiast w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej do Pucharu UEFA zagrały już nie trzy, a cztery polskie ekipy.

Zagłębie Lubin w łatwych dwóch meczach ( 2x2:0) poradziło sobie z duńskim AGF [i. Mitsański (3) i Łukasz Skrobacz (1)

Poznański Lech pokonał szkockie Hearts 5:2 [R. Majewski, M. Arboleda, G. Wojdyga (2) i J. Mulenga]

Polonia Warszawa z lekkim trudem, ale dała radę pokonać Tromso (2:1) [F. Ivanovski (2)]

Łódzki Widzew niestety nie dał rady portugalskiemu Leixoes 2:3 [M. Robak i E. Arifovic]

 

 

Mecz towarzyski

stadion: Estadio dos Barreiros w Funchal

widzów: 3980

Maritimo - Atletico Madryt

2:1

[Ernesto Farias 62', Tiago Gomes 80' - Sergio Aguero 16']

mom: Tiago Gomes "7.6"

 

Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Forma naszych piłkarzy jest jeszcze na wakacjach. Obie bramki dla gospodarzy podarował w prezencie testowany bramkarz z zespołu juniorów Joel.

 

Lipiec PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: -

Holandia: -

Hiszpania: -

Polska: -

Portugalia: -

Rosja: FK Moskwa [+2] CSKA Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: -

Puchar Mistrzów: 3 faza kwalifikacyjna grupa najwyższych miejsc & Fiorentina

Puchar Hiszpanii: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Najlepsza średnia: -

Stan konta: 35,46 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Maxi Rodriguez [Atletico Madryt -> Olympique Lyon] 22.000.000 €

2. Mamadou Sakho [PSG -> Real Madryt] 18.750.000 €

3. Simon Kjaer [Roma -> Palermo] 17.500.000 €

4. Alessandro Rosina [Fiorentina -> Chelsea] 14.750.000 €

5. Stefan Radu [Lazio -> AC Milan] 14.250.000 €

6. Leo [PSV -> Real Madryt] 14.250.000 €

7. Shaun Wright-Phillips [Aston Villa -> Manchester City] 14.000.000 €

8. Artem Milevskyi [Dynamo Kijów -> Manchester City] 13.750.000 €

9. Marcelo [Real Madryt -> Valencia] 13.750.000 €

10. Gokhan Inler [Liverpool -> Aston Villa] 13/750.000 €

Odnośnik do komentarza

Mówiłem i zarzekałem się, że nie będę przeprowadzał wielkich transferów tego lata. Jednak oferta z Arsenalu opiewająca na kwotę 45.500.000 skłoniła mnie do sprzedaży Karima Benzemy. Wiem, że w ciągu pół roku straciłem na jego osobie dziesięć baniek, jednak Karim nie pokazywał tego, czego oczekuje się po takim piłkarzu. Myślę, że nie długo kibice będą mieli nowego napastnika w składzie, bo teraz mam ponad osiemdziesiąt milionów do wykorzystania.

 

Mecz towarzyski

stadion: Amsterdam ArenA w Amsterdamie

widzów: 30842

Ajax - Atletico Madryt

3:0

[Gabri 21', Robert Lewandowski 35', Eyong Enoh 61']

mom: Eyong Enoh "8.2"

 

Rozegraliśmy drugi sparing, już z nieco mocniejszym rywalem. Nasza ekipa nie potrafiła zagrać dobrego meczu, nawet grając w zeszłorocznym, podstawowym składem. Porażka w wysokości 3:0 na pewno nie wróży dobrze przed nadchodzącym dwumeczem z Fiorentiną.

 

Kolejnym zawodnikiem, który opuścił Atletico Madryt jest Cedric Konan. Za 1.600.000 € przeniósł się do Gimnastic. Szczerze mówiąc, rok temu myślałem, że ten zawodnik będzie grał dobrze, a sporo się pomyliłem... Natomiast 1.300.000 wpłynęło na nasze konto po sprzedaży młodego Pichu Atienzy. Zawodnik uznawany mianem talentu nie rozwijał się tak, jak tego wszyscy od niego oczekiwali, dlatego od dzisiaj grać będzie w barwach Córdoby. Quique Lorenzo jest kolejnym zawodnikiem zespołu rezerw, który znalazł zatrudnienie w innym klubie. 50.000 € zdecydowała się dać za kartę tego gracza Orihuela.

Najbardziej prawdopodobne jest, że w nadchodzącym sezonie partnerem Aguero w ataku zostanie bułgarska gwiazda Dimitar Berbatov (29l./Bułgaria/81/48a). Manchester, wobec świetnej gry Teveza, zdecydował się sprzedać swojego rezerwowego za niewielką kwotę w wysokości 14.250.000 €. Myślę, że chyba nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać tej sylwetki. Wierzę, że kibice, którzy niezwykle entuzjastycznie przyjęli tego zawodnika do klubu, pomogą mu w szybkiej aklimatyzacji, co pozwoli na bardzo dobre występy. Kolejnym, bardzo perspektywicznym zawodnikiem, który przyszedł do nas w tym okienku transferowym jest Mario Balotelli (19l./Włochy/11/8U-21). Ten młody Włoch kosztował nas okrągłe 20.000.000, a kasa powędrowała na konto Sevilli. Chyba już ostatnim zawodnikiem, który dołączył do zespołu i który może dać nam chwile szczęścia jest czeska rakieta Martin Fenin (23l./Czechy/19/7a). Zawodnik ściągnięty za 21.000.000 z Frankfurtu już zapowiada, że będzie walczył jak lew, by tylko grać w pierwszym zespole. Zapowiada się zatem ciekawa walka w ofensywie naszego zespołu. Szczerze mówiąc, wolę mieć trzech dobrych, niż jednego, bardzo dobrego napastnika.

 

11.08.10

 

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na pierwszy mecz o stawkę w sezonie 2010/2011. Zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę, bo od razu trzeba walczyć o prawo gry w Lidze Mistrzów. Naszym rywalem w trzeciej fazie kwalifikacyjnej będzie włoska Fiorentina. Biorąc pod uwagę słabe występy w sparingach, fachowcy zastanawiali się, czy mamy w ogóle jakieś szanse na nawiązanie walki. Ja uważam, że mamy. Szkoda, że nie mogę skorzystać z dwóch nowo kupionych zawodników, a dopuszczony został jedynie Balotelli. Będzie to dla niego poważny sprawdzian.

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, V. Kompany, A. Granqvist, L. Gassama, Adrien, Canales, M. Balotelli, S. Leto, S. Aguero, C. Vela

W pierwszych minutach wydawało się, że zmiażdżymy ekipę gości, jednak już po siedmiu minutach na trybunach było tylko słychać kibiców przyjezdnych. Gilardino uderza z ostrego kąta, a piłka odbija się od Renana i wpada do siatki. Nasz bramkarz nie zaliczy startu tego sezonu do udanych. Już po dwunastu minutach przegrywaliśmy dwoma trafieniami. Tym razem, beznadziejnie zachował się Kompany, który wybijając piłkę, uderzył po pierwsze za lekko, a po drugie wprost pod nogi późniejszego strzelca. Po dwudziestu minutach nastąpił zwrot sytuacji. Dobre dośrodkowanie Seitaridisa wykorzystał debiutant Leto, który uderzył pięknym wolejem. Jest jeszcze nadzieja! Dalsze minuty pokazały, że obie ekipy skupiły się na grze w środku pola. Dopiero w samej końcówce pierwszej odsłony znów przycisnęliśmy. Po jednej akcji i faulu na Balotellim, sędzia wskazał na wapno. A prezent wykorzystał ten, który zawinił przy drugiej bramce rywali. Vincent Kompany uderzył płasko po ziemi, co okazało się zupełnym zaskoczeniem dla Freya. Mamy remis. Po zmianie stron swój występ zakończył Aguero, którego zmienił Delgado. Sebastian Leto najwyraźniej znakomicie poczuł hiszpańskie rytmy, bowiem był zawodnikiem wyróżniającym się. W środku drugiej części spotkania najpierw przeprowadził atak lewą flanką, po czym idealnie dośrodkował na głowę Adriena, który z trzech metrów nie spudłował. Wspaniała podróż, już trzecia bramka z rzędu i to dało nam prowadzenie! Na ostatni kwadrans w miejsce mocno poturbowanego Canalesa wprowadziłem kolejnego debiutanta Taarabta. Mimo tak znakomitego początku, Fiorentina nie wywiozła z Vicente Calderón nawet cennego remisu. Mamy zatem przed spotkaniem rewanżowym zaliczkę jednego trafienia, co niby nie jest dużo, ale na pewno będzie pomocne.

Liga Mistrzów, najwyższe miejsce, 3. faza kwalifikacji [1/2]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 45867

Atletico Madryt - Fiorentina

3:2

[sebastian Leto 21', Vincent Kompany 45'+3(k), Adrien 68' - Alberto Gilardino 6' 12']

mom: Alberto Gilardino "8.4"

 

Wisła w tej samej rundzie, jednak w grupie Mistrzowie, zremisowała na swoim stadionie z Crveną Zvezdą 1:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Marek Zieńczuk dla Krakowian i Bratislav Ristic dla Crveny.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że mój ulubiony klub doczekał się opka na forum :D. Może troszkę późno komentuje, ale czytam od dość dawna. Spróbuj przegrać z Realem :>. Powodzenia.

 

Zaprzestań tej burżuazji transferowej! Nie ma już dobrych i tanich zawodników? Pamiętaj, że Atletico ma nie byle jakich wychowanków :P.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski

stadion: Narcis Sala w Barcelonie

widzów: 8486

Sant Andreu - Atletico Madryt

0:2

[Martin Fenin 75', Adel Taarabt 90'+2]

mom: Adel Taarabt "7.6"

 

Ostatni z serii sparingów mecz wyszedł nam, ale jedynie w połowie. Dopiero druga odsłona tego spotkania przyniosła bramki. Z dobrej strony pokazali się nowi pikarze, którzy zapewnili nam zwycięstwo. Szkoda, że kibice nie zobaczyli większej ilości bramek, ale w sumie lepiej, jeśli zawodnicy będą je zdobywać w ważniejszych pojedynkach.

 

Ostatnim z zawodników, który dołączył do nas jest Sergio Asenjo. Najsłabiej obsadzona pozycja zyskała zastrzyk świeżej krwi, wartej 13.250.000 €. Zawodnik uznawany jest za talent czystej wody, a został odkupiony z Valladolid. Mam nadzieję, że wraz z Renanem stworzą zaporę nie do przejścia, a rywalizacja w składzie pomoże im w uzyskaniu lepszej formy.

 

Nigeria utrzymała swoją 48. lokatę w rankingu światowym.

Ekipa z największym awansem, to Gruzja [70. -> 63]

1. Hiszpania [2103], 2. Argentyna [1895], 3. Brazylia [1863], ..., 30. Polska [896], ..., 48. Nigeria [655]

 

Młodziutki obrońca Fabio Marques został sprzedany do Gil Vicente za symboliczną kwotę 30.000 €.

 

25.08.10

 

Dwa tygodnie rozdzielające spotkania z Fiorentiną minęły niezwykle szybko. Podczas nich skupiłem się na mocnym treningu, by jeszcze lepiej przygotować zespół do walki. Wyjazd do Włoch ma zapewnić nam awans. Wystarczy remis, co wydaje się być osiągalne. Jednak należy pamiętać, że gra na obcym terenie nie zawsze nam dobrze wychodziła, chociażby przypomnijmy sobie rewanż w Pucharze UEFA z Romą, gdzie padł iście hokejowy wynik.

 

Skład:

S. Asenjo, G. Seitaridis, V. Kompany, A. Granqvist, L. Gassama, Adrien, Canales, M. Balotelli, S. Leto, S. Aguero, C. Vela

Podobnie, jak to miało miejsce dwa tygodnie temu, pierwsi bramkę zdobyli rywale. Brak obrońców sprawił, że Felipe Melo znalazł się zupełnie nie pilnowany na jedenastym metrze i bez problemu pokonał debiutującego w naszym klubie Asenjo. Po pół godzinie gry Gassama popełnia podobny błąd, jakiego dopuścił się w pierwszym spotkaniu Kompany. Strzał po niepewnej interwencji Francuza na bramkę zamienił nie kto inny, jak Gilardino. Teraz Włosi maja już dwie bramki przewagi i myślę, że łatwo ich nie stracą. W samej końcówce pierwszej odsłony spotkania Gilardino wpisał się już tego wieczoru po raz drugi na listę strzelców, co dosyć poważnie zagroziło naszej ekipie w sprawach awansu. Po raz kolejny bardzo słaby występ zalicza Aguero i zostaje zmieniony na Taarabta. Oprócz tego Garay zmienia Kompany'ego. W grze moich podopiecznych nie mieliśmy do czynienia z błędami, a z wielbłądami. Na ostatni kwadrans w miejsce Adriena wszedł Radoi. Minuty mijały, a ja pogodzony już z porażką czekałem na ostatni gwizdek w tym meczu. Tymczasem Mutu pięknym strzałem z rzutu wolnego dobija nasz zespół. Zacząłem się zastanawiać, co stało się z zespołem, który dwa tygodnie temu potrafił nadrobić tak wysoką stratę, a dzisiaj nie potrafi strzelić nawet jednej bramki... Chwilę później porażka stała się faktem...

 

Liga Mistrzów, najwyższe miejsce, 3. faza kwalifikacyjna [2/2]

stadion: Artemio Franchi we Florencji

widzów: 33751

Fiorentina - Atletico Madryt

4:0

[Felipe Melo 13', Alberto Gilardino 33' 45', Adrian Mutu 82']

mom: Alberto Gilardino "8.6"

 

Tymczasem Wisła przegrała rewanżowe spotkanie z Crveną Zvezdą po bramce Milosa Reljica i tak jak my, odpadła z rywalizacji.

Odnośnik do komentarza

Lagren: Chcę mieć szeroką kadrę, a za Czecha może i policzyli sobie dużo, ale Martin jest w wysokiej formie, z sezonu na sezon strzela dużo bramek, a i stanowi o sile swojej reprezentacji

Henry: Widzę, że mamy podobne upodobania, a jeśli chodzi o wychowanków, jakoś z nimi jest gorzej, niż w poprzednich wersjach Fm... :/

 

Kącik fana polskiej piłki kopanej:

 

W czwartej rundzie eliminacji do Pucharu UEFA wystąpiły trzy polskie zespoły:

 

Lech przegrał w dwumeczu z Benficą Lizbona aż 4:1, a jedyną bramkę strzelił Radosław Majewski.

Zagłębie Lubin uległo dwukrotnie 1:0 francuskiej Toulouse FC.

Polonia Warszawa przegrała 3:1 ze Spartakiem Moskwa, a bramkę zdobył Filip Ivanovski.

 

Szkoda, że nie zobaczymy żadnej z tych dobrze zapowiadających się drużyn w fazie grupowej...

 

27.08.10

 

Superpuchar Europy

stadion: Stade Louis II w Monako

widzów: 18497

Valencia - Inter

2:0

[David Villa 21', Joffre Guerrón 56']

mom: Daniel Jarque "8.7"

 

Rozlosowane zostały grupy eliminacyjne do Pucharu Narodów Afryki. Znaleźliśmy się w grupie, gdzie za rywali będziemy mieć Gwineę Równikową, Komory i Niger.

 

Zawodnicy, którzy dostali powołania na te mecze:

 

Yakubu Ibrahim (17l. /Enyimba/ 1/0a)

Carl Ikeme (23l. /Blackpool/ 11/0a)

 

Uwa Echiejile (22l. /Stade Rennais FC/ 8/0a)

Joseph Enakarhire (27l. /Ejido/ 28/2a)

Jeffrey Imudia (20l. /Southampton/ 5/0U-21)

Chidi Odiah (26l. /Espanyol/ 25/1a)

Elliot Omozusi (21l. /Fulham/ 10/0a)

Taye Taiwo (25l. /Olympique Marseille/ 46/4a)

Joseph Yobo (29l. /Everton/ 68/2a)

 

Femi Ajilore (25l. /FC Groningen/ 0/0a)

Kazeem (21l. /Braga/ 2/0U-21)

John Obi Mikel (23l. /Chelsea/ 32/4a)

Joshua Njoku (19l. /Etoile du Sahel/ 4/1U-21)

Christian Obodo (26l. /Udinese/ 22/5a)

Solomon Owello (21l. /Rosenborg/ 6/0a)

Nduka Ozokwo (21l. /OGC Nice Cote d'Azur/ 1/0a)

Richard (26l. /A.S. Saint-Etienne/ 5/0a)

 

Victor Anichebe (22l. /Everton/ 5/0a)

Obafemi Martins (25l. /Newcastle/ 25/15a)

Chinedu Obasi (24l. /Manchester City/ 21/4a)

Victor Obinna (23l. /Inter/ 11/1a)

Bartholomeow Ogbeche (25l. /FC Nantes/ 9/1a)

Solomon Okoronkwo (23l. /Łucz/ 1/0U-21)

Ikechukwu Uche (26l. /Getafe/ 5/2a)

John Utaka (28l. /Portsmouth/ 40/6a)

Yakubu (27l. /Everton/ 49/19a)

29.08.10

 

W rozgrywkach ligowych, już w pierwszym meczu będziemy mieli bardzo ciężkie spotkanie. Terminarz skojarzył nas w meczu otwarcia trzeciego sezonu mojej pracy w Atletico z groźną Sevillą. Szansę na pokazanie się w meczu przeciwko niedawnym kolegom dostanie Balotelli i z pewnością będzie chciał udowodnić swojemu byłemu pracodawcy, co potrafi. Jestem ciekaw, jak spiszą się nowi zawodnicy i czy Aguero wreszcie pokaże, na co tak na prawdę go stać, czyli przypomni swoją formę z ostatnich dwóch sezonów.

 

Skład:

Renan, L. Gassama, E. Garay, V. Kompany, Felipe, S. Aguero, Canales, M. Fenin, A. Traore, D. Berbatov, C. Vela

Nie wiem dlaczego, ale w kolejnym spotkaniu błąd popełniają obrońcy. Słabe wybicie i dokładnie pod nogi rywala dało bramkę ekipie Sevilli. Prekursorem tego wydarzenia był po raz kolejny Gassama, a szczęśliwym strzelcem okazał się Maresca. Przez dłuższy okres czasu nic ciekawego nie działo się na murawie. Dopiero w samej końcówce Alfaro wykonał przepiękny strzał z okolic pola karnego, a Renan po raz drugi musiał w dzisiejszym dniu skapitulować. Zaliczamy zatem już po raz kolejny słaby początek spotkania. Po zejściu do szatni miałem sporo do pogadania. Wymieniłem też trzech zawodników. Zeszli Canales, Berbatov i Vela, a pojawili się Delgado, Balotelli i Leto. Po godzinie gry sytuacja się nieco zmieniła. Po wypuszczeniu w uliczkę piłki przez Balotelliego, dobiegł do niej Aguero i pokonał Palopa, dając nam jeszcze cień nadziei na pozytywny wynik. Niestety, na nic więcej nie było nas dzisiaj stać i zaliczymy już w pierwszym meczu pierwszą w sezonie porażkę. Już widzę, że czeka nas sporo pracy, by dojść do formy, jaką prezentowaliśmy w Pucharze UEFA w zeszłym sezonie.

 

Liga BBVA [1/38]

stadion: Ramón Sanchez Pizjuan w Sewilli

widzów: 45489

[?] Sevilla - [?] Atletico Madryt

2:1

[Enzo Maresca 12', Alejandro Alfaro 43' - Sergio Aguero 61']

mom: Alejandro Alfaro "7.5"

Odnośnik do komentarza

Nie chcę krakać, ale wyszło to, czego się obawiałem. Przemeblowanie połowy składu tak jak i w realu tak w FMie jest prawie że samobójstwem. Owszem, Balotelli,Berbatov i Asenjo to kapitalni zawodnicy, ale sprzedaż np. Rodrigueza czy Benzemy to krok w tył. Z tego co widzę stawiasz na atak, lecz zajechanie obrony może się niekorzystnie odbić. Ale i tak 3mam kciuki.

Odnośnik do komentarza

LCFFUN: Najbardziej optymistyczne to jest Twoje ostatnie zdanie :) Będzie dobrze!

 

Lipiec PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Chelsea [+0] Manchester City

Holandia: NEC [+0] Heracles

Hiszpania: Barcelona [+0] Real Madryt

Polska: Polonia Warszawa [+1] Górnik Zabrze

Portugalia: Leiria [+0] Porto

Rosja: FK Moskwa [+1] Spartak Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: 13

Puchar Mistrzów: 3 faza kwalifikacyjna grupa najwyższych miejsc & Fiorentina

Puchar Hiszpanii: -

Puchar UEFA: -

Eliminacje PNA: grupa G

Najlepszy strzelec: 1 - 4 zawodników

Najwięcej asyst: 2 - Mario Balotelli

Najlepsza średnia: 7.05 - Adrien

Stan konta: 12,09 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Karim Benzema [Atletico Madryt -> Arsenal] 45.500.000 €

2. Martin Fenin [Frankfurt -> Atletico Madryt] 21.000.000 €

3. Zdravko Kuzmanovic [Chelsea -> Valencia] 21.000.000 €

4. Mario Balotelli [sevilla -> Atletico Madryt] 20.000.000 €

5. Clement Chantome [PSG -> Tottenham] 14.750.000 €

6. Dimitar Berbatov [Manchester United] -> Atletico Madryt] 14.250.000 €

7. Sergio Asenjo [Valladolid -> Atletico Madryt] 13.750.000 €

8. Raul Garcia [szachtar -> Barcelona] 12.750.000 €

9. Nigel de Jong [Manchester City -> Tottenham] 11.250.000 €

10. Marcelo Moreno [szachtar -> Aston Villa] 11.000.000 €

 

4.09.10

 

Musiałem dokonywać kolejnych powołań, ponieważ w ostatnich dniach kontuzji nabawiło się aż trzech zawodników ze składu Nigerii. Nie zagrają Ikechukwu Uche, Yakubu, Christian Obodo i Yobo.

Powołania dostali Danny Shittu (30l./Wolves/22/0a), Baba Collins (21l./FC Midtjylland/1/0U-21) i Macauley Chrisantus (20l./HSV/8/8U-21)

Na rozpoczęcie eliminacji do Pucharu Narodów Afryki rozegramy spotkanie, z chyba najmocniejszą ekipą naszej grupy - Gwineą Równikową. Trzeba wygrać ten mecz, by myśleć o awansie, bowiem przechodzi jedynie jedna ekipa z każdej grupy. Większość zawodników dopiero rozpoczyna swoje sezony, więc nigdy nie wiadomo, w jakiej są formie. Mam nadzieję, że osiągniemy lepszy wynik, niż miało to miejsce z Chorwacją.

 

Skład:

C. Ikeme, C. Odiah, D. Shittu, J. Enkarhire, T. Taiwo, S. Owello, J. Mikel, J. Utaka, V. Obinna, O. Martins, M. Chrisantus

Powiem szczerze, że spodziewałem się dużo łatwiejszego pojedynku, tymczasem musieliśmy się sporo namęczyć, by uniknąć straty bramki. Ekipa Gwinei Równikowej non stop atakowała, a my nie potrafiliśmy przeprowadzić porządnego ataku. Dopiero po pół godziny przebudził się nieco Mikel, jednak piłka po jego strzale odbiła się jedynie od poprzeczki. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania udało nam się zdobyć trafienie, które wysunęło nas na prowadzenie. Strzał Martinsa był tak mocny, że bramkarz zdecydował się jedynie na wypiąstkowanie, jednak zrobił to tak niedokładnie, że futbolówka poleciała w stronę Chrisantusa. Ten dzisiejszy debiutant bez zastanowienia huknął z woleja, co przyniosło gola. Chwilę później sędzia oznajmił przerwę. Po zmianie stron w miejsce słabo grającego Martinsa wszedł Obasi. Tymczasem nie minęło dziesięć minut po zmianie stron, a Ngome zdobył przypadkowego gola. Strzał wyglądał na dośrodkowanie i chyba tylko dlatego nasz bramkarz nie interweniował. Chwilę później, na całe szczęście odpowiedział Obasi, który wykonał płaski, ale mocny strzał z narożnika pola karnego. Wreszcie się obudziliśmy! Po kilku następnych minutach Obinna uderzył nie do obrony z odległości około dwudziestu pięciu metrów i już prowadziliśmy dwoma trafieniami. Moi zawodnicy stwierdzili, że nie ma sensu tracić więcej sił i do samego końca spokojnie kontrolowali poczynania graczy z Gwinei Równikowej. Dobrze rozegrana druga część meczu pozwoliła nam na odniesienie cennego zwycięstwa i to na obcym terenie.

 

Eliminacje PNA, grupa G [1/6]

stadion: Nuevo Estadio de Malabo w Malabo

widzów: 15184

Gwinea Równikowa - Nigeria

1:3

[Junior Ngome 54' - Macauley Chrisantus 45'+1, Chinedu Obasi 62', Victor Obinna 68']

mom: Victor Obinna "7.7"

 

W drugim spotkaniu naszej grupy Niger pokonał Komory 3:0 [J. Chege 19'(sam), O.M. Maazou 21' 72']

 

Oprócz tego rozpoczęły się mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy w 2012 roku.

 

gr. C Austria - Hiszpania 0:1 [F. Fabregas 90'+6]

największa niespodzianka: Łotwa - Bośnia 2:1 [M. Verpakovskis 9' 74' - S. Husejinovic 65']

Odnośnik do komentarza

8.09.10

 

Eliminacje do ME 2012

 

gr. C Hiszpania - Armenia 3:0 [D. Villa 60' 80(k) 85'(k)]

największa niespodzianka: Grecja - Włochy 1:0 [K. Katsouranis 43']

 

11.09.10

 

Już w drugiej rundzie rozgrywek ligowych przyjdzie nam się zmierzyć z wielką Barceloną, która nie przegrała w lidze od 38 spotkań. Szczerze mówiąc, przerwanie tej świetnej passy byłoby moim marzeniem, które jest do zrealizowania. Zagramy bowiem na własnym stadionie, a więc wielu zawodników ma okazję na ligowy debiut przed własną publicznością. Z drugiej strony, biorąc wszystko na poważnie, każdy wynik oprócz porażki będzie uznany za niebywały sukces.

Skład:

Renan, L. Gassama, V. Kompany, E. Garay, Felipe, Adrien, A. Taarabt, M. Balotelli, C. Vela, S. Aguero, D. Berbatov

Na samym początku ekipa Blaugrany nieco postraszyła, by później oddać inicjatywę. Z naszej strony, bardzo aktywnym zawodnik był Balotelli, który co chwilę próbował zaskoczyć Valdesa, jednak jego strzały były zbyt lekkie. Emocje nieco i opadły i dopiero tuż przed wybiciem trzydziestej minuty gry, Aguero mocno dośrodkował, jednocześnie lobując Valdesa, a piłka spadła na głowę Veli. Meksykanin mimo krycia, doskonale uderzył piłkę i mogliśmy cieszyć się z objęcia prowadzenia! Szok! Do samego gwizdka oznaczającego przerwę, Barcelona nie przeprowadziła ani jednego ataku, i to wciąż my byliśmy w natarciu. Myślę, że ta pierwsza odsłona mocno zaskoczyła ekipę gości i w rezultacie chyba i nas samych. Na drugą połowę w miejsce Bułgarskiego napastnika wszedł Fenin. Dziesięć minut po zmianie stron Vicente Calderón oniemiało z zachwytu. Balotelli świetnie przymierzył z rzutu wolnego i piłka wpadła do bramki tuż obok słupka. Valdes był tą sytuacją tak zaskoczony, że nawet nie ruszył się z miejsca. Upływające minuty, który były dzisiaj naszym wielkim przyjacielem leciały jak szalone. Pogubieni goście mogli stracić trzecią bramkę, jednak strzał z woleja z okolic trzydziestego metra wpadł prosto w słupek. Barcelona ruszyła, jednak dzisiejsza defensywa zagrała wprost rewelacyjnie. Ostatni gwizdek wywołał wielką euforię wśród kibiców, jak i samych piłkarzy naszej drużyny. Myślę, że tym wynik zatuszowaliśmy nieco słaby start w sezonie. Jeśli chodzi o Balotelliego, to Włoch z miejsca staje się mega gwiazdą drużyny Atletico Madryt!

 

Liga BBVA [2/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 54819

[?] Atletico Madryt - [?] Barcelona

2:0

[Carlos Vela 29', Mario Balotelli 58']

mom: Carlos Vela "8.2"

Odnośnik do komentarza

Nigeria znów spadła o trzy miejsca w rankingu światowym. Ekipa z najwyższym awansem, to Gwinea Bissau [190. -> 146.]

1. Hiszpania [2152], 2. Brazylia [1959], 3. Argentyna [1891], ..., 45. Polska [641], ..., 51. Nigeria [590]

 

16.09.10

 

W pierwszym spotkaniu tegorocznych rozgrywek Pucharu UEFA zmierzymy się z holenderską Rodą JC. Jest to mocny rywal, jednak dużo słabszy od Barcelony, którą ostatnio pokonaliśmy. Morale w zespole są znakomite, więc nie sądzę, by były jakieś problemy. Jedynym minusem jest miejsce spotkania, bowiem gramy na wyjeździe.

 

Skład:

Renan, L. Gassama, V. Kompany, E. Garay, Felipe, Adrien, A. Taarabt, M. Balotelli, C. Vela, S. Aguero, D. Berbatov

 

Pierwszy kwadrans był rozegrany na naszą korzyść, jednak dopiero po kilku strzałach bramkarz gospodarzy skapitulował. Miało to miejsce dokładnie w trzynastej minucie, kiedy to Balotelli zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem. Niezwykła siła ofensywna pozwoliła nam zdobycie drugiej bramki po trzydziestu minutach od rozpoczęcia spotkania. Tym razem strzałem z woleja z linii pola karnego popisał się Bułgar Berbatov. Kibice wstali z miejsc, by na stojąco oklaskiwać decyzję i wykonanie tego napastnika. Ekipa gospodarzy zupełnie nie istniała na boisku. Sędzia oznajmił przerwę i z uśmiechem na ustach udaliśmy się do szatni. Wtedy dokonałem też dwóch zmian. W miejsce Berbatova wszedł Fenin, a zamiast Renana pojawił się Asenjo. Chwilę później za zmęczonego Velę wprowadziłem Leto. W pięćdziesiątej minucie bramkę zdobył Linssen, który nie wiadomo skąd pojawił się w polu karnym i wyskoczył najwyżej, by strzałem głową przelobować interweniującego Asenjo. Po dwóch minutach Asenjo popełnia fatalny w skutkach błąd. Wychodzi z piłką za pole karne, traci ją na rzecz Nicolity, a Rumun od razu, bez zbędnych ceregieli umieszcza futbolówkę w siatce. Już jest remis, a było tak dobrze... Mimo usilnych starań, nie potrafiliśmy wyjść już na prowadzenie. Podział punktów mimo wszystko nie jest sprawiedliwym rozwiązaniem. Mieliśmy ogromną przewagę, ale jednak to na własne życzenie ją straciliśmy.

 

Puchar UEFA, Grupa I [1/6]

stadion: Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade

widzów: 18879

Roda JC - Atletico Madryt

2:2

[Edwin Linssen 50', Banel Nicolita 52' - Mario Balotelli 13', Dimitar Berbatov 33']

mom: Edwin Linssen "7.6"

 

W drugim spotkaniu naszej grupy, Lokomotiv Moskwa na własnym terenie rozjechał Dnipro aż 6:0 [R. Cocis 5' 27', C. Yacob 22', A. Alderte 33', D. Belorukov 36', O. Goaryan 62']

 

Odnośnik do komentarza

19.09.10

 

W meczu trzeciej kolejki spotkań ligowych zmierzymy się ze słabym Getafe. Spotkanie rozegramy na wyjeździe i mam nadzieję, że nie przeszkodzi nam to w odniesieniu zwycięstwa. Mam nadzieję, że podopieczni przypomną sobie spotkanie, w którym pokonali wielką Barcelonę i dzisiaj zagrają równie świetny futbol.

Najdrożsi zawodnicy: Esteban Granero (Hiszpania) 8mln, Ikechukwu Uche (Nigeria) 4.2mln, Jaime Gavilian (Hiszpania) 3,8mln

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, A. Granqvist, Felipe, A. Traore, Adrien, Canales, M. Fenin, M. Balotelli, S. Aguero, D. Berbatov

Przez bardzo długi okres czasu męczyliśmy się sami ze sobą, by przełamać niemoc strzelecką. Dopiero tuż przed przerwą nasz nowy zawodnik, były gwiazdor Manchesteru United pokonuje Ustariego i daje nam prowadzenie. Mam nadzieję, że trafienie tuż przed zejściem do szatni podetnie skrzydła ekipie Getafe i w drugiej połowie będzie już tylko lepiej. Po raz kolejny też, Balotelli swoją formą potwierdza trafność jego kupna. Słabszego dzisiaj Aguero zmienia Vela. Druga połowa była dużo gorsza w naszym wykonaniu, może to dlatego, że rywal przeszedł do ultra defensywnej taktyki, i raz na jakiś czas wyjeżdżał z kontrą. Po jednej takiej szybszej akcji, Granero pokonuje Renana i mamy remis. Nie martwił bym się tym bardzo, gdyby nie fakt, że do końca spotkania pozostało pięć minut. Nic to jednak nie dało i mecz zakończył się słabym remisem...

 

Liga BBVA [3/38]

stadion: Coliseum Alfonso Perez w Getafe

widzów: 16959

[16] Getafe - [13] Atletico Madryt

1:1

[Esteban Granero 86' - Dimitar Berbatov 43']

mom: Adrien "7.5"

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...