Skocz do zawartości

! Los Rojiblancos !


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

1.06.11

 

Już po dzisiejszym meczu może być wiadomo, czy uzyskamy awans w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki. Czwarty mecz w grupie G, to możliwość pojedynkowania się z najsłabszą, o dziwo, ekipą Gwinei Równikowej. Do gry desygnowałem najmocniejszy skład i liczę na odwdzięczenie się efektownymi bramkami. Mówię tak, bo nawet nie przewiduję innego toku spotkania, niż wysokie i klasowe zwycięstwo!

 

Skład:

C. Ikeme, J. Enkarhire, I. Okoronkwo, D. Shittu, T. Taiwo, J. O. Mikel, C. Obodo, C. Obasi, V. Obinna, M. Chrisantus, I. Uche

Po pierwszej odsłonie, kiedy to strzeliliśmy trzy brameczki, wiadomo już było, kto wygra spotkanie. Spokojne kontrolowanie meczu i od czasu do czasu, tak żeby się nie przemęczyć, tworzenie groźniejszych sytuacji. Mieliśmy ułatwione zadanie, bowiem zdenerwowani piłkarze gości grali przez niemal trzydzieści minut w osłabieniu po brutalnym faulu Doe. Ostateczny wynik nie jest może tym, co mogliśmy maksymalnie wycisnąć w meczu, ale z pewnością daje nam satysfakcję.

 

Eliminacje PNA, grupa G [4/6]

stadion: Abuja Stadium w Abudży

widzów: 57294

Nigeria - Gwinea Równikowa

4:0

[Danny Shittu 3', John Obi Mikel 15'(k), Ikechukwu Uche 33', Macauley Chrisantus 71']

mom: John Obi Mikel "8.0"

 

Inny wynik w grupie:

 

Komory - Niger 1:0 [Duncan Ambani 68']

 

Sytuacja w grupie:

 

1. Nigeria 12 pkt

2. Komory 6 pkt

3. Niger 4 pkt

4. Gwinea Równikowa 1 pkt

Odnośnik do komentarza

Ostatecznie, ku wielkiemu zdziwieniu okazało się, że będziemy reprezentować Hiszpanię w Pucharze UEFA, co wydawało się już niemożliwe! WOW...

 

Statystyki zawodników w lidze:

 

Bramki:

1. Vagner Love (Real Madryt) - 23

2. David Villa (Valencia) - 20

3. Julio Alvarez (Sporting) - 17

...

12. Sergio Aguero - 12

 

Asysty:

1. Vagner Love (Real Madryt) - 13

2. Daniel Opare (Zaragoza) - 12

3. Joao Moutinho (Real Madryt) - 11

...

13. Mario Balotelli - 9

 

Żółte kartki:

1. Inaki Bea (Valladolid) - 13

2. Nelson Rivas (Zaragoza) - 12

3. Alberto Zapater (Zaragoza) - 11

...

33. Ezequiel Garay - 7

 

Czerwone kartki:

1. Inaki Bea (Valladolid) - 4

 

Gracz meczu:

1. Vagner Love (Real Madryt) - 8

2. Matias Fernandez (Villarreal) - 7

3. David Villa (Valencia) - 7

...

14. Adrien - 4

 

Celność podań:

1. Eduardo Castro (Celta) - 84%

2. Borja Oubina (Cetla) - 82%

3. Marcin Budziński (Celta) - 82%

...

30. Canales - 77%

 

Wślizgi na mecz:

1. Aldo Duscher (Getafe) - 8,23

2. Cisma (Valladolid) - 8,00

3. Angel (Villarreal) - 7,75

...

17. Lamine Gassama - 6,73

 

Dryblingi na mecz:

1. Luis Moran (Sporting) - 7,03

2. Vagner Love (Real Madryt) - 6,91

3. David Villa (Valencia) - 6,60

...

11. Carlos Vela - 5,45

 

Celne strzały:

1. Arjen Robben (Real Madryt) - 61%

2. Marcos Aguirre (Valladolid) - 59%

3. Jozy Altidore (Villarreal) - 58%

...

5. Sergio Aguero - 58%

 

Pokonana odległość:

1. Daniel Opare (Zaragoza) - 374,5 km

2. Mikel Alonso (Tenerife) - 342,5 km

3. Eric Abidal (FC Barcelona) - 333,0 km

...

8. Adrien - 324,5 km

 

Pokonana odległość na 90 min:

1. Adrien (ATLETICO MADRYT) - 10,8 km

2. Arjen Robben (Real Madryt) - 10,8 km

3. Daniel Opare (Zaragoza) - 10,5 km

 

Średnia ocena:

1. Vagner Love (Real Madryt) - 7,45

2. Matias Fernandez (Villarreal) - 7,34

3. Xavi (FC Barcelona) - 7,34

...

15. Adrien - 7,16

Odnośnik do komentarza

Kolejny, trzeci już sezon pracy w hiszpańskim Atletico dobiegł końca. Był to zdecydowanie najsłabszy rok, o czym świadczy chociażby pozycja w ligowej tabeli. Ósma lokata i jedynie cudem awans do europejskich pucharów, uratowały moją rekomendację. Wielu wieszało na mnie psy, ale mało kto, tak na prawdę przejmuje się formą zawodników. Szkoda, że wszystko spada na menadżera, no ale... Jeśli chodzi o Puchar UEFA, udało nam się, po kilku ciekawych spotkaniach, awansować do półfinału tych rozgrywek, gdzie odpadliśmy z niemieckim Werderem Brema. Jest to dobry wynik, za co zostałem pochwalony przez zarząd. Sezon zakończony, a więc pora na podsumowanie graczy:

 

bramkarze:

David De Gea (20l./Hiszpania/3/0U-21) - [0/0/0/0/0/0/0.00]

Sergio Asenjo (21l./Hiszpania/15/0U-21) - [7/15/0/0/0/0/6.70]

Renan (22l./Brazylia/16/0junior) - [53/49/18/2/1/0/7.07]

 

Bramkarzem numer jeden w tym sezonie i pewnie jeszcze w wielu następnych był Renan. Brazylijczyk rośnie na gwiazdę ligi, co jest ważną informacją. Jeszcze długo w pamięci pozostanie mi jego galaktyczna nota "9.7", gdzie był natchnieniem całej ekipy. Sergio Asenjo, człowiek, który miał walczyć z Renanem o pierwsze rękawice, praktycznie przekreślił swoje szanse fatalnymi występami i przedszkolnymi błędami przy banalnych do wybronienia piłkarz. De Gea nie dostał natomiast ani jednej szansy, więc nie mam go jak określić.

 

obrońcy:

Felipe (26l./Brazylia/0/0a) - [47/0/3/1/8/1/7.03]

Ezequiel Garay (24l./Argentyna/5/0a) - [39/3/1/1/10/1/7.03]

Dario Knezevic (29l./Chorwacja/22/1a) - [1/0/0/0/0/0/6.20]

Andreas Granqvist (26l./Szwecja/29/2a) - [36/2/0/0/5/0/7.00]

Jorge Pulido (20l./Hiszpania/0/0a) - [1/0/0/0/0/0/6.20]

Vincent Kompany (25l./Belgia/41/0a) - [36/6/1/1/3/0/7.03]

Lamine Gassama (21l./Francja/17/0U-21) - [36/0/6/0/7/0/7.06]

Giourkas Seitaridis (30l./Grecja/88/5a) - [43/3/5/2/10/0/7.08]

Armand Traore (21l./Francja/19/1U-21) - [29/1/2/1/2/0/6.91]

 

Praktycznie cała linia defensywna zagrała dobre zawody. Bardzo jestem zadowolony z postępów, czynionych przez dwójkę Żabojadów, którzy nawzajem się dopingują. Oprócz tego, rewelacyjnie, wciąż, spisuje się grecki defensor, który powinien świecić dla innych przykładem. Najlepszym zawodnikiem, ale mimo wszystko myślę, że to dlatego, że występował często w linii pomocy, zanotował Kompany. Duża ilość bramek, co wskazuje na mocno ofensywne usposobienie tego zawodnika. Kto wie, jak napastnicy będą w kryzysie, czy go kiedyś nie wypróbuję. Do drużyny zupełnie nie wprowadzili się Knezevic i Pulido, a Felipe z Garayem zagrali to, czego się od nich oczekiwano. Felipe trochę pomarudził, że mu nie wygodnie, ale już mu przeszło...

 

pomocnicy:

Canales (20l./Hiszpania/14/7U-21) - [47/1/9/0/3/1/6.99]

Adrien (22l./Portugalia/1/0a) - [49/15/9/4/4/0/7.21]

Raul (21l./Hiszpania/4/1U-21) - [17/1/3/1/0/0/7.00]

Mario Balotelli (20l./Włochy/13/9U-21) - [55/15/13/6/0/0/7.02]

Sebastian Leto (24l./Argentyna/0/0a) - [30/2/7/0/0/0/6.86]

Kerlon (23l./Brazylia/7/8junior) - [10/1/0/0/1/0/6.46]

Carlos Vela (22l./Meksyk/31/18a) - [31/7/11/2/1/0/6.95]

 

Ewidentnie od pozostałych odstaje dwójka pomocników. Mowa o Leto i Kerlonie, którzy mieli być potencjalnymi gwiazdami, a tym czasem strasznie cieniowali. Brazylijczyk strzelił jedną bramkę na wagę zwycięstwa, ale to nie przesądza mojej opinii o nim na dobrą. Szkoda, bowiem nadzieje z nim wiązane były ogromne. Dwójka młodych Hiszpanów świetnie się pokazała. Canales, to po prostu istny diament, którego non stop trzeba szlifować. Mało kiedy to się zdarza, żeby tak młody pomocnik był w gronie najlepszych, ligowych playmakerów ligi. Mario Balotelli i Carlos Vela, choć często występowali również w linii napadu, to zostali przydzieleni tutaj. Dla obu ten sezon był bardzo udany. Szkoda, że Meksykanin jest mocno podatny na kontuzje, co eliminowało go często na grę w meczach, a w efekcie czego też stracił końcówkę sezonu. No i na koniec pora na gwiazdę formacji, którą oczywiście został Adrien. Portugalczyk, kolejny młody w zespole, znakomicie rozegrał miniony rok. Świetny przegląd sytuacji, znakomite podania, no i umiejętność uderzenia z dystansu stawiają go w głównej roli przed następnym sezonem. Cieszy mnie, że mamy takiego zawodnika, który na dodatek ani myśli się przenosić!

napastnicy:

Martin Fenin (24l./Czechy/26/11a) - [32/9/4/3/1/0/6.90]

Sergio Aguero (23l./Argentyna/30/9a) - [56/23/11/6/0/0/7.01]

Javier Saviola (29l./Argentyna/40/11a) - [10/1/0/0/0/0/6.42]

Valeri Bojinov (25l./Bułgaria/24/5a) - [8/2/0/1/0/0/6.74]

 

Martin Fenin, który odnalazł się dopiero w drugiej części sezonu. Zupełnie nie szła mu gra na skrzydle, a przeniesiony do napaści zaczynał być sobą. Oprócz tego, okazał się świetnym partnerem do gry z Aguero, z którym grają już niemal na pamięć. Argentyńczyk, ponownie najlepszy strzelec zespołu, to człowiek terminator. Świetny, kolejny sezon dla tego piłkarza, czym zaskarbia sobie dobrą opinię u mnie, a już od dawna, głębiej i głębiej wbija się w serca kibiców. Dwójka pozostałych, a więc Saviola i Bojinov, to tegoroczne niewypały. Bułgar miał jeden, świetny mecz, ale to zdecydowanie zbyt mało, żeby myśleć pozytywnie na temat kolejnych jego występów. Taką samą opinię wystawiłem Savioli, i najprawdopodobniej z tymi graczami pożegnam się już podczas najbliższego okienka transferowego.

 

* Od tego sezonu opisywał będę jedynie tych, co przetrwali z nami do zakończenia sezonu...

Odnośnik do komentarza

Po minionym sezonie, Atletico Madryt zanotowało skok o dziewięć lokat (20. -> 11.) w rankingu klubów europejskich. Największy postęp zanotowali gracze Salzburga (260. -> 128.).

1. Manchester United, 2. Liverpool, 3. Chelsea, 4. AC Milan, 5. FC Barcelona

 

Tegoroczna klasyfikacja strzelców - Nagroda Złotego Buta

 

1. Paul Alo'o Efolou (AS Nancy Lorraine) 26 br x2 = 52 pkt

2. Carlos Tevez (Manchester United) 26 br x2 = 52 pkt (więcej meczów)

3. Dominique Malonga (Torino) 25 br x2 = 50 pkt

 

19.06.11

 

W związku ze słabszym miejscem w tabeli ligowej, boje w europejskich pucharach rozpoczynamy bardzo szybko. Pierwsza runda kwalifikacyjna w Pucharze UEFA, to szansa na bardzo wysoki wynik. Rywalem w dwumeczu będzie bowiem armeński Bananc, któremu nikt nie wróży nawet jednego, strzelonego gola. Już dzisiaj, w meczu wyjazdowym, możemy zapewnić sobie spokojny byt i awans, jednak trzeba się postarać.

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, E. Garay, A. Granqvist, Felipe, Adrien, V. Kompany, Raul, M. Balotelli, S. Aguero, M. Fenin

W dwudziestej piątej sekundzie spotkania, Fenin huknął pierwszą bramkę dla Atletico, szybko dając do zrozumienia, kto dziś będzie królował. Niecałe siedem minut później, ten sam zawodnik, już po raz drugi udowodnił, że miejsca w podstawowym składzie nie odda. Kibice jeszcze nie ochłonęli, a Raul technicznym strzałem znów zmienił wynik. Bramki sypały się na zawołanie. Przed przerwą swoje trafienia dołożyli jeszcze Aguero, Balotelli, Kompany, no i trzykrotnie dopisał się do listy strzelców Fenin, który, jak na razie, jest nie do zatrzymania i robi z obroną co chce. Pierwsza odsłona wyszła nam koncertowo, więc pora na drugą, w której, mam nadzieję, że nie spuścimy z tonu. Po zmianie stron zdobyliśmy nie dziewięć, a jedynie sześć bramek. Dwukrotnie na listę strzelców dopisał się Fenin, raz Aguero i Balotelli, a swoje nazwiska dodali Garay z rzutu karnego i Adrien, który fantastycznie przymierzył z woleja. Istny pogrom na meczu wyjazdowym i to w takich ważnych rozgrywkach. Myślę, że gdybym w rewanżu zagrał chociażby pięcioma zawodnikami na murawie, to i tak bym nie stracił przewagi.

 

Puchar UEFA, 1. runda kwalifikacyjna, 1. mecz

stadion: Stadion Republikański im. Wazgena Sargsjana w Erywaniu

widzów: 9066

Bananc - Atletcio Madryt

0:15

[Martin Fenin 1' 8' 25' 37' 43' 56' 90', Raul 10', Sergio Aguero 16' 74', Mario Balotelli 19' 69', Vincent Kompany 20', Ezequiel Garay 83'(k), Adrien 87']

mom: Martin Fenin "10.0"

 

* Szkoda, że w grze te trafienia przypisane będą do poprzedniego sezonu, jednak w końcowym rozrachunku po nadchodzącym roku, uwzględnię te bramki już na ten sezon.

Odnośnik do komentarza

22.06.11

 

Trzy dni później przystępujemy do rewanżowego spotkania w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do Pucharu UEFA. Jestem ciekaw, czy rywal zrobi jakieś zmiany w taktyce i ustawieniu, bo jeśli nie, to najprawdopodobniej znów czeka ich masakra, tylko że tym razem na obcym terenie. Moi zawodnicy zapowiadają powtórzenie, albo nawet i polepszenie uzyskanego przed kilkoma dniami wyniku, co zapowiada niezłe widowisko dla kibiców.

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, E. Garay, A. Granqvist, Felipe, Adrien, V. Kompany, Raul, M. Balotelli, S. Aguero, M. Fenin

Tym razem, podczas pierwszej odsłony zdobyliśmy jedynie pięć trafień. Z grubej rury rozpoczął Aguero, a później dołączył do niego Balotelli. Obaj zdobyli po dwa gole, a do listy strzelców dopisał się jeszcze Fenin. Po zmianie stron musiałem dokonać wymuszonej zmiany. Kontuzji nabawił się Raul, więc w jego miejscu pojawił się powracający po długiej przerwie Vela. Druga odsłona nie była już tak efektowna, a spotkanie zakończyło się "jedynie" 9:0. Świetny dwumecz pokazuje, że w nadchodzącym sezonie mamy niecne plany, żeby zostać groźną ekipą.

 

Puchar UEFA, 1. runda kwalifikacyjna, 2. mecz

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 30746

Atletico Madryt - Bananc

9:0

[sergio Aguero 3' 8' 52' 64', Martin Fenin 38' 88', Mario Balotelli 43' 44', Ezequiel Garay 80']

mom: Sergio Aguero "9.6"

Odnośnik do komentarza

@Sławoj - przeciwnik był do bani :)

 

30.06.11

 

Szybko, bo po tygodniu od meczu z Banancem, już dzisiaj znaleźliśmy się na Vicente Calderón i walczyć będziemy w drugiej rundzie kwalifikacyjnej. Tym razem, los skojarzył nas z równie słabym rywalem. Bośniacka Modricza Maxima nie wydaje się być mocniejsza od armeńskiej ekipy, więc wszyscy przewidują podobny rozwój wydarzeń.

Skład:

Renan, L. Gassama, E. Garay, A. Granqvist, Felipe, V. Kompany, Adrien, G. Seitaridis, C. Vela, M. Balotelli, M. Fenin

Miało być lepiej, a wyszło przeciętnie. Przede wszystkim straciliśmy bramkę, co wydawało mi się niedopuszczalne przed pierwszym gwizdkiem. Po drugie, w pierwszej odsłonie sędzia był totalnie przeciwko nam, i nie uznał trzech, prawidłowo zdobytych bramek. W efekcie końcowym, spotkanie zakończyło się pozytywnym wynikiem 6:1, ponownie za sprawą głównie fantastycznej formy Fenina. Czech widząc, co dziać się będzie w okienku transferowym, postanowił chyba swoją sprawę wziąć w swoje ręce i znakomicie mu to wychodzi. Ponownie przed rewanżem jesteśmy w komfortowej sytuacji.

 

Puchar UEFA, 2. runda kwalifikacyjna, 1. mecz

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 30182

Atletico Madryt - Modricza Maxima

6:1

[srdjan Mesanovic 25'(sam), Martin Fenin 35' 42' 77', Vincent Kompany 48', Mario Balotelli 53']

mom: Martin Fenin "9.4"

 

Opublikowano najnowszą listę bogaczy klubowych

największy awans - Standard 100. -> 75.

największy spadek - Portmsmouth 39. -> 91.

Atletico Madryt 11. -> 13.

1. Real Madryt, 2. FC Barcelona, 3. Arsenal, 4. Manchester United, 5. Liverpool

 

Czerwiec PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Manchester United (M)

Holandia: AZ (M)

Hiszpania: Real Madryt (M)

Polska: Wisła Kraków (M)

Portugalia: Sporting Lizbona (M)

Rosja: CSKA Moskwa [+3] Dynamo Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: -

Puchar Hiszpanii:

Puchar UEFA: 2. runda eliminacyjna & Modricza Maksima

Eliminacje PNA: grupa G (1. miejsce)

Najlepszy strzelec: 29 - Sergio Aguero (z tymi eliminacjami do UEFA)

Najwięcej asyst: 19 - Mario Balotelli

Najlepsza średnia: 7.27 Adrien

Stan konta: 20,5 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Lorenzo De Silvestri (Juventus -> Lazio) 13,000,000 €

2. Roy Beerens (Zenit Sankt Petersburg -> Ajax) 8,250,000 €

3. Dominique Malonga (Fiorentina -> Torino) 8,250,000 €

4. Andrea Mazzarani (Roma -> Udinese) 8,000,000 €

5. Andrea Signori (AC Milan -> Torino) 6,750,000 €

Odnośnik do komentarza

1.07.11

 

Początek okienka transferowego, między sezonowego, to jak zwykle wielki ruch w bramach Vicente Calderón. Ten dzień jest chyba rekordowy pod względem przeprowadzonych zmian.Wymieniłem niemal wszystkich zawodników, krzy przeszkadzali mi w tworzeniu potęgi, oraz tych, którzy byli już niepotrzebni w zespołach rezerw. Ze swojej pracy, przynajmniej na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, jednak nigdy nie wiadomo, w jakim kierunku poszły roszady.

 

Zespół opuścili:

 

Joel -> Lorca (wolny)

Fernando Martin -> Pontevedra (wolny)

Quique Martin -> Palencia (wolny)

Rafa Ruiz -> Villajoyosa (wolny)

Johny -> Fuenlabrada (wolny)

Samu -> Hospitalet (wolny)

Fabio Futre -> Pontevedra (wolny)

Garcia Calzada -> Pontevedra (wolny)

Giovanni Sio -> Leganes (100,000 €)

Javier Saviola -> Panathinaikos (2,000,000 €)

Felipe -> Zaragoza (10,000,000 €)

Dario Knezevic -> Murcia (1,500,000 €)

Kerlon -> Parma (1,500,000 €)

Sebastian Leto -> Catania (3,000,000 €)

Valeri Bojinov -> Olympiakos (3,000,000 €)

Daniel De las Heras -> Badalona (wolny)

 

Jak widać, znaczna część zawodników, to drugi zespół Atletico. Oni nie mieli najmniejszych szans przebicia się do podstawowego garnituru Rojiblancos, a jedynie psuli ciągłymi buntami atmosferę w klubie. Jeśli chodzi o pierwszoplanowych zawodników, to z reguły sprzedawałem tych, którzy po prostu nie sprawdzili się w zespole, a nie chciałem ich trzymać na siłę. Natomiast najlepszy z tych, co już odeszli, Felipe, przeniósł się do Zaragozy. Po tym, jak brazylijski obrońca zaczął marudzić, że mu źle i nie dobrze, postanowiłem dać mu wolną rękę i jeśli znajdzie kupca na siebie za odpowiednią kwotę, to niech spada. Ogólnie jestem zadowolony, że pozbyłem się wielu wadzących graczy.

 

Przyszli:

 

Giuseppe Rossi (24l./Włochy/11/5a) <- Villarreal (19,750,000 €)

Jonathan Cristaldo (22l./Argentyna/2/0a) <- Zaragoza (7,000,000 €)

Marouane Chamakh (27l./Maroko/59/18a) <- Girondins Bordeaux (13,500,000 €)

Asier Riesgo (27l./Hiszpania/9/0U-21) <- Real Madryt (wolny)

Javier Pastore (22l./Argentyna/3/0junior) <- Newell's (2,000,000 €)

Mido (28l./Egipt/51/21a) <- Middlesbrough (wolny)

Emmanuel Sarki (23l./Belgia/3/0a) <- Chelsea (wolny)

Ivan Rakitic (23l./Chorwacja/25/2a) <- Schalke (wolny)

Mehdi Lacen (27l./Algieria/6/0a) <- Racing (wolny)

Emanuel Pogatetz (28l./Austria/48/1a) <- Middlesbrough (wolny)

Fernando Forestieri (21l./Włochy/13/1U-21) <- Fiorentina (wolny)

Eden Hazard (20l./Belgia/9/1U-21) <- LOSC Lille (wolny)

Juan Surraco (23l./Urugwaj/4/1a) <- Udinese (wolny)

Thomas Heintz (20l./Francja/U-19) <- OGC Nice (wolny)

Florent Malouda (31l./Francja/43/3a) <- Olympique Lyon (wolny)

Marcin Budziński (20l./Polska/3/0a) <- Celta (3,200,000 €)

Erkki Honkala (18l./Finlandia/4/0U-21) <- FC Inter (1,600,000 €)

 

Jak widać, zakupy do klubu były potężną dawką. Zaczynając od początku, to na Rossiego zapatrywałem się od początku kariery, ale dopiero teraz zawodnik przystał na proponowany mu kontrakt, z czego bardzo się cieszę. Jonathan Cristaldo na być lekiem na brak bramek, chociaż te ostatnio się pojawiły. Chamakh to samo, tylko z nim wiążę nadzieję na podstawową jedenastkę, ale musi on na to zasłużyć! Riesgo, zakupiony z myślą bycia drugim bramkarzem, bowiem Asenjo ostatnio wciąż się buntuje, a poza tym miał fatalne wpadki. Pastore kupiłem z myślą i wspomnieniami o Maxi Rodriguezie. Podobny styl gry i wielkie umiejętności, być może pozwolą mu być jego następcą. Mido zakontraktowałem ze względów osobistych. Znam tego człowieka i bardzo sobie go cenię, dlatego, mimo straconych sezonów ze względu na małą ilość występów, trafił on na Vicente Calderón. Sarki, młody Belg ma być następcą Seitaridisa, bowiem na prawą obronę nie miałem tak na prawdę nikogo poza Grekiem. Rakitic będzie wzmocnieniem środka pola i alternatywą dla Adriena. Tutaj zapowiada się wspaniała walka o podstawową jedenastkę, która miejmy nadzieję, wpłynie pozytywnie na formę obu graczy. Lacena zakupiłem, jako alternatywę dla Kompany'ego na pozycji defensywnego pomocnika. Pogatetz ma być zastępcą Felipe na środku obrony. Forestieri - melodia na przyszłość, który na razie trafi do rezerw, gdzie będzie się ogrywał i poznawał tajniki hiszpańskiego futbolu. Tak samo będzie z Hazadrem, tylko ten został zakupiony z myślą alternatywy dla Veli na lewym skrzydle. Juan Surraco na razie będzie wzmocnieniem dla rezerw, jednak z dużą szansą przebicia się do pierwszego zespołu już po połowie sezonu. Malouda, myślę, że tej osoby nie trzeba przedstawiać. Jeśli tylko odnajdzie swoją, zatraconą formę, bez problemu stanie się ważną postacią. Heintz, Budziński i Honkala trafiają do rezerw, gdzie będą, tak jak Forestieri się ogrywać. Myślę, że Polaka ujrzymy już niebawem na prawym skrzydle i to w pierwszym składzie!

Odnośnik do komentarza

Oprócz wyżej wymienionych zawodników, zespół opuściło wielu juniorów i zawodników nic nie znaczących, o których nie będę się rozpisywał.

 

7.07.11

 

Nadszedł dzień rewanżu z Modricza Maxima. Wynik z pierwszego meczu pozwala na swobodną grę i awans do następnej rundy pod warunkiem, że nie przejdziemy zupełnie obok meczu. Dodatkowo mam do dyspozycji jedynie trzynastu zawodników, bowiem większość, których zapisałem do tej rundy, już nie reprezentuje naszych barw.

 

Skład:

Renan, L. Gassama, E. Garay, A. Granqvist, V. Kompany, Adrien, Canales, G. Seitaridis, I. Rakitic, M. Balotelli, M. Fenin

W drugim już dwumeczu pokazaliśmy, że lepiej wychodzą nam mecze wyjazdowe. Tym razem rozgromiliśmy bośniackich piłkarzy 8:0. Ponownie najlepszym zawodnikiem okazał się czeski dynamit, który ustrzelił hat tricka. Miłym akcentem było wprowadzenie się do zespołu Rakiticia, który już w pierwszym spotkaniu w nowych barwach, zaliczył dwa trafienia. Druga runda eliminacyjna przeszła zatem do historii. Póki co, mamy świetny bilans bramek w eliminacjach, bo aż 38:1!

 

Puchar UEFA, 2. runda kwalifikacyjna, 2. mecz

stadion: Stadion Miejski w Modriczy

widzów: 3000

Modricza Maxima - Atletico Madryt

0:8

[Martin Fenin 6' 18' 39', Dusko Mesic 12'(sam), Ezequiel Garay 34', Adrien 63'(k), Ivan Rakitic 67' 84']

mom: Martin Fenin "9.5"

Odnośnik do komentarza

Kibice wybrali piłkarza, który został obdarzony tytułem Piłkarza ubiegłego roku. Został nim portugalski pomocnik Adrien.

 

Jedenastka marzeń w Atletico:

 

Renan - 154 mecze, 6,95 średnia

Giourkas Seitaridis - 123, 8 bramek, 7,07

Felipe - 93, 3, 6,98

Andreas Granqvist - 82, 2, 6,89

Vincent Kompany - 63, 9, 7,03

Maxi Rodriguez - 96, 27, 7,18

Carlos Vela - 84, 14, 6,95

Adrien - 114, 30, 7,11

Canales - 100, 5, 6,96

Sergio Aguero - 150, 94, 7,18

Mario Balotelli - 58, 20, 7,12

 

rezerwa:

Sergio Asenjo - 7, 6,57

Lamine Gassama - 73, 1, 6,99

Simao - 47, 11, 7,32

Armand Traore - 61, 1, 6,89

Ignacio Camacho - 45, 8, 7,16

Ezequiel Garay - 42, 6, 7,10

Martin Fenin - 36, 24, 7,17

 

Zadanie na nowy sezon, to awans do Pucharu UEFA (minimum). Na te cele dostałem niecałe dwadzieścia klocków na transfery i milion dwieście na pensje, z czego wykorzystujemy na razie milion pięćdziesiąt tysięcy Euro tygodniowo.

 

21.07.11

 

Z nowymi zawodnikami zgłoszonymi do rozgrywek, przystępujemy do kolejnej rundy kwalifikacyjnej do Pucharu UEFA. Tym razem naszym rywalem będzie łotewska Ryga. Zespół podobny do poprzednich rywali, który musi przygotować się na ostrą walkę... przed dychą z tyłu. Zobaczymy, co da się dzisiaj zrobić!

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, E. Garay, V. Komapny, L. Gassama, Adrien, M. Lacen, M. Balotelli, F. Malouda, G. Rossi, M. Fenin

Cały mecz był rozegrany pod nasze dyktando. Świetnie spisali się nowi zawodnicy, z których aż dwóch wpisało się na listę strzelców. Po zmianie stron dwójkę napastników zmienili Chamakh i Vela. Wygraliśmy 4:1, ale mimo fajnej gry, był to najniższy wynik w dotychczasowych eliminacjach. Biorąc pod uwagę to, że na wyjazdach szło nam lepiej, to trzeba zacząć przygotowywać się do rewanżu!

 

Puchar UEFA, 3. runda kwalifikacyjna, 1. mecz

stadion: Latvijas Universitates w Rydze

widzów: 4985

Ryga - Atletico Madryt

1:4

[Andrejs Baumanis 52' - Adrien 10', Giuseppe Rossi 12', Carlos Vela 68', Mehdi Lacen 82']

mom: Adrien "8.2"

Odnośnik do komentarza

Zaraz po zakończeniu rozgrywek Copa America, dostałem propozycję pracy w Amerykańskim Związku, jednak stanowczo odmówiłem. powód był prosty, dopóki nie wyjadę na jakieś mistrzostwa z reprezentacją Nigerii, gdzie będę miał możliwość wykazania się umiejętnościami, nigdzie się nie ruszam. W Nigerii tą informację przyjęli z wielkim entuzjazmem.

 

28.07.11

 

Rewanż z Rygą zapowiada się całkiem ciekawie. Niezbyt wysoki wynik na wyjeździe, gdzie szło nam lepiej może zainicjować ciekawe spotkanie. Dzisiaj wystąpimy w starym składzie, bo trzeba nadrobić strzelone bramki.

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, V. Kompany, E. Garay, L. Gassama, Adrien, Canales, M. Balotelli, C. Vela, S. Aguero, M. Fenin

Strzelanie bramek przychodziło nam dzisiaj niezwykle ciężko. Bramkarz Rygi zachowywał się bowiem jak chiński mur, był nie do przejścia. Pierwszy znalazł na niego sposób Adrien, który po mocnym dośrodkowaniu uderzył głową w bramkę. Dużo, dużo później mierzonym strzałem od poprzeczki popisał się Vela i ustalił rezultat do przerwy. Stary skład spełniał wymagania, lecz po przerwie doprowadziłem do zmian. Chamakh zmienił Aguero, a zmęczonego Velę zastąpił Rakitic. Zaledwie pięć minut po wznowieniu gry, w roli głównej pokazali się świeżo wprowadzeni gracze. Chorwat przeprowadził rajd lewą flanką i dograł do Marokańczyka, który huknął, ile tylko miał sił. Kwadrans drugiej odsłony minął i Fenin zmienił wynik meczu, a następnie został zmieniony przez Cristaldo. Był to już koniec emocji związanych ze strzelaniem bramek. Awans do kolejnej rundy potwierdzony dobrym wynikiem!

 

Puchar UEFA, 3. runda kwalifikacyjna, 2. mecz

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 30055

Atletico Madryt - Ryga

4:0

[Adrien 16', Carlos Vela 32', Marouane Chamakh 50', Martin Fenin 60']

mom: Adrien "8.1"

 

Kolejny zawodnik z zaplecza zespołu opuścił nasz zespół. Tym razem zainkasowaliśmy 1,400,000 za Germana Pacheco, który miał raczej małe szanse na przebicie się do pierwszego zespołu. Zawodnik przeszedł do Murcii, gdzie został entuzjastycznie powitany.

 

Następnie młody meksykanin Luis Felipe Valencia, za którego rok temu zapłaciliśmy 50,000, przeniósł się również do Murcii. Teraz zainkasowaliśmy za niego dwadzieścia sześć razy więcej kasy! Niezła przebitka, jednak to nie był zawodnik nadający się do pierwszego zespołu.

 

Lipiec PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: -

Holandia: -

Hiszpania: -

Polska: Lechia Gdańsk [+0] Lech Poznań

Portugalia: Sporting Lizbona (M)

Rosja: CSKA Moskwa [+10] Zenit Sankt Petersburg

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: -

Puchar Hiszpanii:

Puchar UEFA: 3 runda - zwycięzcy

Eliminacje PNA: grupa G (1. miejsce)

Najlepszy strzelec: 2 - 2 zawodników

Najwięcej asyst: 1 - 7 zawodników

Najlepsza średnia: ?

Stan konta: 18,11 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Cristian Zapata (Inter Mediolan -> Fiorentina) 35,000,000 €

2. Rene Adler (Leverkusen -> Arsenal) 30,000,000 €

3. Freddy Adu (AC Milan -> FC Barcelona) 24,500,000 €

4. Fernando Gago (Olympique Marsylia -> Liverpool) 22,000,000 €

5. Mario Gómez (Stuttgart -> FC Barcelona) 20,000,000 €

6. Giuseppe Rossi (Villarreal -> Atletico Madryt) 19,750,000 €

7. Federico Fazio (Sevilla -> Manchester City) 18,500,000 €

8. Andrea Poli (Inter Mediolan -> Sampdoria) 17,250,000 €

9. Marquinhos (Palmeiras -> AS Roma) 17,000,000 €

10. Salvatore Foti (AS Roma -> Sampdoria) 16,750,000 €

11. Gabriel Obertan (Girondins Bordeaux -> Arsenal) 16,750,000 €

12. Gonzalo Rodriguez (Villarreal -> Real Madryt) 14,750,000 €

13. Shaun Wright-Phillips (Manchester City -> Arsenal) 14,000,000 €

14. Marouane Chamakh (Girondins Bordeaux -> Atletico Madryt) 13,500,000 €

15. Miralem Pjanic (Olympique Lyon -> AC Milan) 13,250,000 €

Odnośnik do komentarza

Przed tym spotkaniem zagrałem jeden mecz towarzyski. W związku z dużą ilością meczów kwalifikacyjnych do Pucharu UEFA, nie kontraktowałem sparingów. Stoke wysłało mi taką ofertę i ją zaakceptowałem. Porażka aż 0:4 pokazała, że nowy bramkarz w klubie Riesgo był życiową pomyłką. Nie potrafił złapać piłki, a lecące w światło bramki strzały, kończyły się golem.

 

11.08.11

 

W kolejnej, czwartej już rundzie kwalifikacyjnej do Pucharu UEFA, zmierzymy się z serbską Vojvodiną. Zespół lepszy od poprzednich, ale na pewno do ogrania. Znów mamy pecha, bowiem spotkania reprezentacyjne zabrały nam sporo zawodników i w dniu dzisiejszym dysponuję jedynie piętnastoma graczami.

Skład:

Renan, L. Gassama, E. Garay, A. Traore, M. Lacen, Raul, Adrien, Canales, C. Vela, S. Aguero, J. Cristaldo

Spotkanie to nie stało na najwyższym poziomie. Taka sobie kopanina, która po pierwszej odsłonie pokazała, że najprawdopodobniej to my awansujemy. Przed zmianą stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jonathan Cristaldo, co pokazało jego potencjał, jako zawodnika grającego w formacji ataku. Po zmianie stron przewagę powiększył Gassama. W drużynie gości najlepiej spisał się Aleksic, który na dwadzieścia minut przed końcem huknął honorowe trafienie. Całą, drugą odsłonę w miejscu kontuzjowanego Canalesa i słabszego Aguero grali Malouda i Chamakh.

 

Puchar UEFA, 4. runda kwalifikacyjna, 1. mecz

stadion: Karadjordje w Nowym Sadzie

widzów: 13231

Vojvodina - Atletico Madryt

1:3

[Danijel Aleksic 69' - Jonathan Cristaldo 17' 45'+1, Lamine Gassama 55']

mom: Jonathan Cristaldo "8.4"

Odnośnik do komentarza

Obyś miał rację...

 

Losy Riesgo podzielił Mido. Ten jednak nie został dyscyplinarnie odsunięty od zespołu, jednak nie zmieścił się w podstawowej drużynie. Żal było go obijać w rezerwach, więc na najbliższy rok trafił do Racingu.

 

Szok na Stamford Bridge w Londynie. Wszyscy kibice Chelsea byli pewni, że ich ukochany zespół odrobi stratę z pierwszego meczu (2:4 przyp. red.) trzeciej fazy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów z ukraińskim Metalistem. Tymczasem angielski klub odrobił, jednak tylko jedną bramkę, co oznacza, że wielkie Chelsea nie zagra w najbardziej prestiżowych, klubowych rozgrywkach na starym kontynencie.

 

25.08.11

 

Pod koniec sierpnia podchodzimy do rewanżu z Vojvodiną. Zaliczka w pierwszym meczu pozwoli nam na spokojną grę. W napadzie wystąpi od pierwszych minut Cristaldo, który w pierwszym meczu zdobył dwie, bardzo ważne bramki. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować fantastyczną passę zwycięstw i dużej ilości goli w tegorocznych eliminacjach do Pucharu UEFA.

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, A. Granqvist, E. Garay, L. Gassama, Adrien, Canales, M. Balotelli, C. Vela, S. Aguero, J. Cristaldo

Rewanż wyszedł nam znakomicie. Szczególnie warta polecenia do oglądnięcia na powtórkach jest pierwsza odsłona. Zaczęliśmy w mocnym stylu, bo po sześciu minutach były już dwa trafienia różnicy. Znakomicie spisał się, już po raz drugi, Gassama, który dzisiaj dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Oprócz tego, do wielkiej formy powraca Aguero, a swoje trzy grosze dołożył jeszcze Canales. Ogólnie powiem, że stara ekipa pokazuje, że nie łatwo będzie się przedrzeć nowym do wyjściowego garnituru. Dodatko zmiennicy, a więc Rakitic, Rossi i Komapany, spisali się dzisiaj słabiej.

 

Puchar UEFA, 4. runda kwalifikacyjna, 2. mecz

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 30270

Atletico Madryt - Volvodina

5:0

[sergio Aguero 4' 74', Lamine Gassama 6' 34', Canales 36']

mom: Lamine Gassama "9.0"

Odnośnik do komentarza

26.08.11

 

Superpuchar Europy

stadion: Stade Louis II w Monako

widzów: 18502

Everton - Chelsea

2:1

[Tim Cahill 49', Marouane Fellaini 87' - Riccardo Montolivo 7']

 

A więc rośnie nam nowa potęga w klubowej piłce! Po wygranej w Lidze Mistrzów, teraz gracze Evertonu sięgają po Superpuchar Europy. Z drugiej strony wielki kryzys Chelsea. Po niedawnej przegranej w dwumeczu z Metalistem, dzisiaj poczuli gorycz kolejnej, ważnej porażki w nowym sezonie.

 

Powołania na kolejny mecz eliminacyjny do kadry narodowej Nigerii, otrzymali:

 

Richard Agbo (18l./Enyimba/0/0a)

Carl Ikeme (25l./Reading/15/0a)

Maxwell Madu (17l./Enyimba/0/0a)

 

Albert Alex (20l./Koln/5/0U-21)

Uwa Echiejile (23l./Stade Rennais/9/0a)

William Edjenguele (24l./Bastia/2/0U-21)

Joseph Enakarhire (28l./Ejido/31/2a)

Chidi Odiah (27l./Espanyol/26/1a)

Elliot Omozusi (22l./Fulham/11/0a)

Danny Shittu (30l./Wolves/24/1a)

Taye Taiwo (26l./Olympique Marsylia/49/4a)

Joseph Yobo (30l./Everton/70/2a)

 

Kelvin Etuhu (23l./Bolton/1/0U-21)

John Obi Mikel (24l./Chelsea/36/5a)

Christian Obodo (27l./Udinese/25/6a)

Seyi Olofinjana (31l./Stoke/13/0a)

Michael Tukura (22l./Vitesse/1/0a)

Victor Obinna (24l./Valencia/15/3a)

Bartolomew Ogbeche (26l./FC Nantes/9/1a)

 

Victor Anichebe (23l./Everton/5/0a)

Macauley Chrisantus (21l./HSV/4/4a)

Brown Ideye (22l./Neuchatel Xamax/2/4U-21)

Obafemi Martins (26l./Newcastle/27/17a)

Peter Odemwingie (30l./CSKA Moskwa/24/5a)

Ikechukwu Uche (27l./Getafe/8/5a)

Odnośnik do komentarza

28.08.11

 

Wszystko dopięte na ostatni guzik, więc możemy ruszać z koksem. Z tak dopakowanym zespołem podczas okienka transferowego, jestem niemalże pewien, że będzie, a przynajmniej powinien być to najlepszy sezon podczas mojej, dotychczasowej kariery. Dzisiaj właśnie odbędzie się pierwszy mecz, w którym zmierzymy się z Racingiem. Dotychczas mamy lepszy bilans spotkań, więc co za problem byłoby to podtrzymać. Wystarczy wygrać, dlatego pragnę, by moi zawodnicy mieli taką formę, jak w meczach eliminacyjnych do UEFA.

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, A. Granqvist, E. Pogatez, L. Gassama, Adrien, Canales, M. Balotelli, C. Vela, S. Aguero, J. Cristaldo

Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie. Po naszej myśli, szybko objęliśmy prowadzenie, a na liście strzelców pojawiło się nazwisko Cristaldo, a więc Argentyńczyk zaliczył debiutanckiego gola w lidze w naszych barwach. Szkoda, że chwilę później po znakomitym strzale z rzutu wolnego przez tego samego gracza, piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Tak bowiem, do przerwy mieliśmy jeszcze sporo emocji, jednak wynik... Chwila moment! W doliczonych sekundach moja obrona była już myślą na papierosie w szatni, bo Bergessio atomowym strzałem z linii pola karnego doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron kibice doczekali się trzech zmian. W miejsce słabego Granqvista pojawił się Kompany, za słabnącego w oczach Aguero wszedł Rossi, a miejsce Cristaldo zajął Fenin. Nie ukrywam, że na Czechu kładziona jest presja zdobywania goli, bo to, co pokazał ostatnio było fascynujące. Tak jak powiedziałem, tak i się stało. Znakomite wypuszczenie Fenina przez Adriena zostało zakończone celnym trafieniem tuż obok słupka! Kolejne, świetne zawody oglądaliśmy w wykonaniu Gassamy. Tym razem, co prawda w defensywie, ale śmiało można powiedzieć, że Francuz wyrasta nam na kolejną gwiazdę zespołu! W efekcie końcowym, w trudnym pojedynku udaje nam się wygrać. Cieszy taka kolej losy, bowiem zapisujemy ważne trzy oczka.

 

Liga BBVA [1/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 49790

[?] Atletico Madryt - [?] Racing

2:1

[Jonathan Cristaldo 5', Martin Fenin 58' - Gonzalo Bergessio 45'+1]

mom: Adrien "7.5"

Odnośnik do komentarza

1.09.11

 

Sierpień PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Everton [+0] Chelsea

Holandia: NAC Breda [+0] Vitesse

Hiszpania: Valencia [+0] FC Barcelona

Polska: Lech Poznań [+1] Lechia Gdańsk

Portugalia: Benfica [+0] Leixoes

Rosja: CSKA Moskwa [+7] Zenit Sankt Petersburg

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: 5. miejsce

Puchar Hiszpanii: -

Puchar UEFA: 4. runda - zwycięzcy

Eliminacje PNA: grupa G (1. miejsce)

Najlepszy strzelec: 3 - 2 zawodników

Najwięcej asyst: 3 - Carlos Vela

Najlepsza średnia: 7.84 - Lamine Gassama

Stan konta: 20,31 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Clement Chantome [Tottenham -> Manchester City] 25,000,000 €

2. David Bentley [Tottenham -> Liverpool] 25,000,000 €

3. Guilherme [Middlesbrough -> Liverpool] 24,500,000 €

4. Alberto Gilardino [Fiorentina -> Chelsea] 19,250,000 €

5. Arda [Galatasaray -> Tottenham] 17,750,000 €

6. Lucho Gonzalez [FC Porto -> Inter Mediolan] 16,500,000 €

7. Ruben De la Red [sevilla -> Real Madryt] 15,750,000 €

8. Davide Lanzafame [Palermo -> Newcastle] 14,500,000 €

9. Diogo [Olympiakos -> FC Porto] 13,000,000 €

10. Edison Cavani [Palermo, Inter Mediolan -> Chelsea] 2x 12,250,000 €

11. Ognjen Vukojevic [Dynamo Kijów -> Newcastle] 11,250,000 €

12. Nicolas N'Koulou [AS Monaco -> AS Roma] 11,000,000 €

13. Antunes [Torino -> Newcastle] 10,750,000 €

14. Moussa Sissoko [Toulouse FC -> Olympique Marsylia] 10,750,000 €

15. Daniel Opare [Zaragoza -> Inter Mediolan] 10,750,000 €

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...