Skocz do zawartości

! Los Rojiblancos !


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

18.04.12

 

Mecze teraz będziemy mieli w małych odstępach czasowych, bowiem trzeba nadrobić straty w ilości spotkań. Dlatego już dzisiaj podejmiemy się wyjazdowej próby z szóstym Athleticiem. Nasza, bardzo słaba dyspozycja zepchnęła nas na siódme miejsce, ale trzeba pamiętać o dwóch zaległych grach. Musimy, musimy się jeszcze odbudować przed zakończeniem sezonu, bo inaczej będzie źle...

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, A. Traore, D. Carrico, E. Garay, Adrien, M. Lacen, Raul, C. Vela, S. Aguero, M. Fenin

Z zespołem jest gorzej, niż myślałem. Brak pomysłu nawet widoczny u Aguero, to już co niebywałego. Po pierwszej odsłonie dostawaliśmy w dupę już dwoma bramkami. Po zmianie stron i ostry opierdzielu, jaki zawodnicy musieli słuchać w szatni, coś ruszyło. Niestety, wystarczyło sił jedynie na jedno trafienie, i to obrońcy. Jeśli Traore strzela, to znaczy, że jesteśmy w wielkim kryzysie strzeleckim... Baskowie okazali się lepsi i chyba pogrążyli nas w walce o czołowe lokaty.

 

Liga BBVA [30/38]

stadion:San Mames w Bilbao

widzów: 39978

[6] Athletic - [7] Atletico Madryt

2:1

[Javi Martinez 16', Aritz Aduriz 33' - Armand Traore 76']

mom: Armand Traore "8.0"

Odnośnik do komentarza

Po meczu spotkałem się z zarządem, który poprosił mnie na rozmowę. Spodziewałem się najgorszego, czyli zwolnienia. Na szczęście prezes miał mi co innego do zaoferowania. Ogólnie rzecz biorąc, zarząd bardzo ceni sobie moją pracę z zespołem i nie chce mnie zwalniać. Jednak w związku ze słabszymi wynikami dostaję dziesięć dni urlopu, w których mogę robić co chcę, jednak mam jedno zadanie. Pokombinować, co musimy poprawić i jak to zrobić, by do końca sezonu postarać się jeszcze wywalczyć kilka punktów. Pod moją nieobecność pieczę nad ekipą ma objąć mój asystent, a więc sprawy idą w dobre ręce. Dostałem też kilka ofert wyjazdowych, a że nie chciałem marnować urlopu na pobyt w Madrycie, zdecydowałem na wybór wypoczynku na wyspie Bora Bora.

 

...

 

Wyłączony od świata rzeczywistego, zupełnie nie wiedziałem, co dzieje się z zespołem. Podczas mojej nieobecności Atletico rozegrało dwa ligowe spotkania.

 

Liga BBVA [31/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 39196

Atletico Madryt - Gimnastic

2:0

[Daniel Carrico 35', Marcin Budziński 57']

mom: Marcin Budziński "7.7"

 

Liga BBVA [32/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 40191

Atletico Madryt - Malaga

1:0

[Carlos Carrasco 25']

mom: Mario Balotelli "7.5"

 

Nieźle... Po powrocie serdecznie pogratulowałem i podziękowałem Abrizowi za pracę włożoną w zespół przez okres mojego urlopu. Jednocześnie byłem ciekaw, jak przyjmą mnie kibice, których zostawiłem na niemal dwa tygodnie po serii kilku porażek, a podczas przejęcia ekipy przez inną osobę, dwukrotnie ona zwyciężyła... Jednak jeśli mowa jeszcze o urlopie, to nie zmarnowałem go. Mam pewną wizję, którą postaram się wprowadzić do zespołu, może to coś odmieni...

Odnośnik do komentarza

29.04.12

 

Na dzień dobry w domowym padole podejmiemy Getafe. Ósma ekipa nie rezygnuje jeszcze z walki o europejskie puchary, dlatego nikt nie może powiedzieć, że to jest łatwy rywal. Jestem niezwykle ciekaw tego, jak zareagują na powrót mojej osoby kibice, którzy ostatnio nie byli w rewelacyjnym nastawieniu do zespołu.

Aha, zapomniałem dodać, że po moim powrocie w klubie zastałem szpital. Nie mam do dyspozycji: Carrico, Granqvista, Adriena, Balotelliego, Rakiticia, Aguero i Dalla Valle, a więc praktycznie sam szkielet drużyny.

 

Skład:

Renan, E. Sarki, V. Kompany, E. Garay, L. Gassama, M. Budziński, Canales, Raul, T. Heintz, M. Fenin, C. Vela

Nie było tak źle, jeśli na wejściu na murawę nie dostałem gwizdów. Niestety, jednak złe wejście w mecz popsuło nieco nasze relacje. Już w ósmej minucie jeden z moich podopiecznych z kadry Nigerii, Ikechukwu Uche znalazł sposób na Renana i dał prowadzenie gościom. Chwilę po upływie trzydziestej minuty o swoim istnieniu przypomniał Fenin, który spokojnym uderzeniem w długi róg doprowadził do remisu. W grze Atletico widać było już pewien postęp i przede wszystkim spokój, a nie szybkie i bezmyślne, a przede wszystkim niecelne podania. Po zmianie stron w miejscu Veli pojawił się Carrasco. Niecałe dziesięć minut po wznowieniu gry Kompany dał radość swoim kibicom, kolegom, no i mnie. Wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzył główką. Kwadrans przed zakończeniem Renan popełnia szkolny błąd, zostając w bramce przy dośrodkowaniu. Wykorzystał to Uche, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców tego wieczoru. Sędzia zakończył to spotkanie, a na tablicy wyników pozostał remis. Dobre i to, ale jednak pozostaje niedosyt. Tym bardziej, że jeszcze piętnaście minut wcześniej mieliśmy komplet punktów...

 

Liga BBVA [33/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 52016

[5] Atletico Madryt - [8] Getafe

2:2

[Martin Fenin 34', Vincent Kompany 54' - Ikechukwu Uche 9' 75']

mom: Ikechukwu Uche "8.4"

 

1.05.12

 

Kwiecień PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Arsenal [+4] Chelsea

Holandia: Ajax [+8] PSV

Hiszpania: FC Barcelona [+10] Real Madryt

Polska: Wisła Kraków [+22] Lech Poznań

Portugalia: FC Porto [+3] Sporting Lizbona

Rosja: Zenit Sankt Petersburg [+0] CSKA Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: 6. miejsce

Puchar Hiszpanii: ćwf. & Barcelona

Puchar UEFA: ćwf. & Liverpool

Najlepszy strzelec: 26 - Sergio Aguero

Najwięcej asyst: 21 - Adrien

Najlepsza średnia: 7.26 - Adrien

Stan konta: - 17,19 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Nicao [Corinthians -> Dnipro] 1,600,000 €

2. Jean Coral [Vit. Guimaraes -> Palmeiras] 1,500,000 €

3. Ahmed Aboul Ela [ismaily -> Zamalek] 1,300,000 €

4. Cristian Piarrou [Gimnasia (LP) -> Al-Ittihad (KSA)] 1,200,000 €

5. Javier Molina [Corinthians -> Vasco] 1,200,000 €

Odnośnik do komentarza

6.05.12

 

Zostało pięć meczów do końca i jest bardzo realna szansa na wejście do pierwszej trójki w lidze. Trzeba jednak wygrać wszystkie spotkania, zaczynając od tego dzisiejszego. Valladolid, zespół piastujący siedemnastą lokatę i walczącym o uniknięcie spadku. Według mnie, co już uświadomiłem piłkarzy, walka o znalezienie się na podium jest bardziej wymagająca od tej drugiej, dlatego to my musimy być dzisiaj górą, bez dwóch zdań!

 

Skład:

Renan, E. Sarki, V. Kompany, E. Garay, L. Gassama, M. Budziński, Canales, Raul, T. Heintz, M. Fenin, C. Vela

 

Moi podopieczni wiedzieli, czego chcą. Osiem minut zajęło im rozpracowanie rywali. Po takim czasie Gassama uderzył z bardzo daleka, ale piłka przeleciała obok Fenina, który stwierdził, że jedynie muśnie piłkę, by zmieniła tor lotu. Okazało się to bardzo skuteczne, a bramkarz gospodarzy mógł jedynie patrzyć, jak dał się łatwo wykiwać. Po kwadransie był już jednak remis. Brak ogarnięcia tego, co się dzieje i niepilnowany Óscar pokonuje strzałem głową z ostrego kąta naszego golkipera. Na szczęście nasze ambicje były wielkie i już po chwili Vela cieszył się ze znakomitego uderzenia. To spotkanie przypominało pojedynek z Betisem. Obie ekipy usposobione mega ofensywnie, zapominające o defensywie. Dlatego też nie minęło wiele czasu i znów mieliśmy remis. Wszystko fajnie, ale to my mieliśmy wygrywać, a nie remisować! Po zmianie stron w miejsce Raula i Fenina pojawili się Seitaridis i Carrasco. Graliśmy ofensywnie, ale nadzialiśmy się na kontrę, po której Canobbio dał prowadzenie rywalom. Nie dobrze... Później znów wkradł się zupełny brak celności, ale nie strzałów, a podań... Efekt końcowy był chyba jasny...

 

Liga BBVA [34/38]

stadion: Nuevo Jose Zorrilla w Valladolid

widzów: 21664

[17] Valladolid - [6] Atletico Madryt

3:2

[Óscar 15', Fabian Canobbio 28' 62' - Martin Fenin 8', Carlos Vela 19']

mom: Fabian Canobbio "8.6"

 

Odnośnik do komentarza

Do Atletico napłynęła pierwsza nagroda. Dostał ją Canales, którego uznano za Młodego Piłkarza Roku w Hiszpanii.

 

9.05.12

 

Przed nami kolejny, ważny w aspekcie klasyfikacji końcowej pojedynek ligowy. Zaragoza znajduje się obecnie na siódmej lokacie i z pewnością ma chrapkę, by nas łyknąć. Nas interesuje jedynie wygrana, bo dzięki niej powrócimy na piątą pozycję, a w razie porażki spadniemy na siódmą lokatę i będziemy musieli bronić się przed atakami Racingu i Getafe.

 

Skład:

Renan, E. Sarki, V. Kompany, E. Garay, L. Gassama, M. Budziński, Canales, Raul, I. Rakitic, M. Fenin, C. Vela

Marcin Budziński, co prawda nie zdobył bramki, ale swoim uderzeniem wprawił w zachwyt wszystkich zgromadzonych. Wykonując rzut rożny tak zakręcił futbolówkę, że odbiła się ona od dalszego słupka, tylko że wyszła na murawę, a nie wpadła do bramki. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem, ale nie oznacza to, że było nudno. Brakowało po prostu skuteczności, bo prób było wiele. Po zmianie stron zmieniłem obu napastników na Carrasco i Dalla Valle. Wierzę, że młodzież dzisiaj coś zdziała. Po godzinie gry strzał życia oddał Rakitic. Wykonał on rzut wolny zewnętrznym podbiciem, co mocno zaskoczyło i mur i bramkarza Zaragozy. Chwilę później uratował nas stojący na linii bramkowej Kompany, który jedynie instynktem wybił lecącą piłkę. Na niecałe dziesięć minut przed zakończeniem Garay został zniesiony z murawy. Miałem do wyboru Honkalę, lub Seitaridisa, który raczej nie gra na środku obrony. Postawiłem jednak na Greka, głównie ze względu na doświadczenie. Sekundy później od utraty bramki po strzale jednego z pomocników uratował nas słupek. W doliczonym czasie gry Renan tylko jemu znanym cudem uratował nas przed utratą bramki. Chwilę później, czyli w piątej z trzech doliczonych minut niestety gracze Zaragozy doprowadzili do remisu. K*** mać!

 

Liga BBVA [35/38]

stadion: La Romareda w Saragossie

widzów: 34692

[7] Zaragoza - [6] Atletico Madryt

1:1

[Joseba Llorente 90'+5 - Ivan Rakitic 62']

mom: Ivan Rakitic "7.6"

Odnośnik do komentarza

13.05.12

 

W końcówce tego sezonu nasza rola jest jasna. Nie walczymy o to, by zająć miejsce na podium, a o to, by może choć na chwilę przełamać samego siebie. Osiemnaste Deportivo na własnym stadionie, to w tej chwili dla nas przeszkoda, być może nie do przejścia. Mamy straszne problemy, które nie wiadomo z czym są związane...

Skład:

Renan, G. Seitardis, V. Kompany, E. Honkala, A. Traore, M. Lacen, Canales, Raul, I. Rakitic, M. Fenin, C. Vela

Cud, że po trzech minutach wyszliśmy na prowadzenie, a wszystko za sprawą Rakiticia. Chorwat ma pierdyknięcie, bo strzał był oddany z zabójczą siłą. Później, przez długi czas nic się nie działo. Dopiero w samej końcówce Roberto zapakował do swojej bramki, dzięki czemu powiększył naszą przewagę. Może i dobrze, że tak się stało, bowiem chwilę później Riki strzelił kontaktowego gola. Na szczęścia Deportivo również załamane swoją dyspozycją, nie koniecznie chciało nam odbierać punkty. Cudem wygraliśmy i mogliśmy dopisać sobie komplet oczek.

 

Liga BBVA [36/38]

stadion: Riazor w La Coruni

widzów: 15647

[18] Deportivo - [6] Atletico Madryt

1:2

[Riki 86' - Ivan Rakitic 3', Roberto 78'(sam)]

mom: Riki "7.7"

Odnośnik do komentarza

16.05.12

 

Finał Pucharu UEFA

stadion: Municipal, Medgidia

widzów: 32699

Chelsea - Liverpool

0:0k

mom: Riccardo Montolivo "7.4"

 

Na pocieszenie zostało mi jedynie to, że w ćwierćfinale odpadliśmy w dwumeczu z późniejszym zwycięzcą rozgrywek.

 

19.05.12

 

Przed ostatni mecz w sezonie będzie bardzo ważnym pojedynkiem. W najlepszym wypadku, przy potknięciu się rywali, możemy zająć na koniec sezonu czwarte miejsce, a w najgorszym ósme. Jest więc o co walczyć, jednak nie należy patrzyć na rywali, a samemu coś trzeba osiągnąć. Dlatego dzisiaj nie ma innej opcji, niż nasza wygrana i to za wszelką cenę.

 

Skład:

Renan, L. Gassama, D. Carrico, E. Honkala, A. Traore, Adrien, Canales, M. Fenin, I. Rakitic, S. Aguero, C. Vela

W spotkanie weszliśmy nie najlepiej. Roberto Soldado już w czwartej minucie trafił do bramki strzeżonej przez Renana. Wtedy miałem już mokro, bowiem zapowiadał się pogrom. Na szczęście nasi zawodnicy wzięli się do roboty i nie dopuszczali piłkarzy Villarrealu pod nasze pole karne. Dopiero przed samą przerwą udało nam się odrobić starty. W głównej roli, już po raz kolejny pojawił się Rakitic, który wykorzystał zamieszanie i uderzył koło krótszego słupka. W przerwie dokonałem kompletu zmian, gdzie w miejsce Traore, Aguero i Rakitica weszli Kompany, Dalla Valle i Raul. Był to błąd bowiem chwilę później Vela został zniesiony i przez całą drugą odsłonę graliśmy w osłabieniu. Nikt już nie kwapił się do strzelania kolejnych goli. Do ostatniego gwizdka utrzymał się remis i musieliśmy zadowolić się podziałem punktów.

 

Liga BBVA [37/38]

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 47929

[6] Atletico Madryt - [3] Villarreal

1:1

[ivan Rakitic 45' - Roberto Soldado 4']

mom: Lamine Gassama "7.5"

 

Tego samego dnia odbył się też finał Ligi Mistrzów.

 

Liga Mistrzów, finał

stadion: Allianz-Arena w Monachium

widzów: 69900

FC Barcelona - Real Madryt

0:2

[Yoann Gourcuff 65', Vagner Love 84']

mom: Yoann Gourcuff "7.9"

Odnośnik do komentarza

27.05.12

 

Przez ostatni, pieprzony remis spadliśmy na siódmą lokatę. W tej chwili mamy jedynie trzy punkty straty do czwartej Valencii, ale musiałby zdarzyć się cud, żeby po ostatniej kolejce znaleźć się właśnie na tym miejscu. Wątpię, że zespoły znajdujące się bezpośrednio nad nami potknęły się jak jeden mąż. My natomiast zagramy z ostatnim w tabeli Sportingiem. Jest okazja, żeby w godny sposób pożegnać się z mijającym właśnie, czwartym sezonem mojej pracy dla Rojiblancos.

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, D. Carrico, V. Kompany, L. Gassama, M. Budziński, Canales, Raul, A. Traore, S. Aguero, M. Fenin

Sezon zakończyliśmy może nie w świetnym stylu, ale pewną wygraną. Zapewnił nam ją Aguero, który dwukrotnie tego wieczoru wpisał się na listę strzelców. Po ostatnim gwizdku szybko wykonałem kilka telefonów do moich współpracowników, którzy obserwowali poczynania największych rywali. Wygrana pozwoliła nam wkatulać się na szóstą lokatę i zapewnić udział w przyszłorocznym Pucharze UEFA. Zabrakło nam niewiele, ale jednak...

 

Liga BBVA [38/38]

stadion: El Molinón w Gijón

widzów: 24288

[20] Sporting - [7] Atletico Madryt

0:2

[sergio Aguero 19' 68']

mom: Sergio Aguero "8.4"

Odnośnik do komentarza

Tabelka na koniec sezonu 2011/2012

 

Piłkarzem Roku w Hiszpanii został Lassana Diarra (Real Madryt), który wyprzedził Wesleya Sneijdera (Real Madryt) i Adriena (Atletico Madryt).

 

Bramka Ivana Rakitica z meczu z Realem Sociedad (21.09.11) została uznana za bramkę roku, a na trzecim miejscu w tej klasyfikacji znalazło się trafienie Canalesa z pojedynku z Realem Sociedad (19.02.12).

 

Jedenastka sezonu w lidze hiszpańskiej:

 

Jacobo (Zaragoza)

Daniel Alves (FC Barcelona)

Gerard Pique (FC Barcelona)

Pepe (Real Madryt)

LAMINE GASSAMA (Atletico Madryt)

Lassana Diarra (Real Madryt)

Wesley Sneijder (Real Madryt)

ADRIEN (Atletico Madryt)

IVAN RAKITIC (Atletico Madryt)

Ikechukwu Uche (Getafe)

Aritz Aduriz (Athletic)

 

rezerwowi:

 

Carlos Kameni (Espanyol)

Vagner Loge (Real Madryt)

Matias Fernandez (Villarreal)

Andoni Iraola (Athletic)

Andres Iniesta (FC Barcelona)

Eric Abidal (FC Barcelona)

Klaas-Jan Huntelaar (Real Madryt)

 

1.06.12

 

Maj PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Arsenal (M) [+6] Chelsea

Holandia: Ajax (M) [+8] PSV

Hiszpania: FC Barcelona (M) [+11] Real Madryt

Polska: Wisła Kraków (M) [+19] Lech Poznań

Portugalia: FC Porto (M) [+2] Sporting Lizbona

Rosja: Zenit Sankt Petersburg [+1] CSKA Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: 6. miejsce

Puchar Hiszpanii: ćwf. & Barcelona

Puchar UEFA: ćwf. & Liverpool

Najlepszy strzelec: 28 - Sergio Aguero

Najwięcej asyst: 21 - Adrien

Najlepsza średnia: 7.24 - Adrien

Stan konta: - 18,49 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Rodrigo [Corinthians -> Vasco] 675,000 €

2. Joel Barba [Lobos BUAP -> Al-Ittihad (KSA)] 650,000 €

3. Jonne Hjelm [TPS -> Honka] 550,000 €

4. Adam Engstrom [Honka -> FC Inter] 550,000 €

5. Panu Ropponen [Jaro -> HJK] 475,000 €

 

Statystyki zawodników w lidze:

 

Bramki:

1. Ikechukwu Uche (Getafe) - 18

2. Vagner Love (Real Madryt) - 18

3. Sergio Aguero (Atletico Madryt) - 18

 

Asysty:

1. Wesley Sneijder (Real Madryt) - 17

2. Adrien (Atletico Madryt) - 17

3. Ivan Bolado (Racing) - 12

 

Żółte kartki:

1. Michel (Sporting) - 14

2. Nelson Rivas (Zaragoza) - 12

3. Francisco Pavón (Sporting) - 12

...

39. Giourkas Seitaridis (Atletico Madryt) - 6

 

Czerwone kartki:

1. Carlos Marchena (Valencia) - 3

 

Gracz meczu:

1. Matias Fernandez (Villarreal) - 8

2. Rodrigo Palacio (Sevilla) - 6

3. Vagner Love (Real Madryt) - 6

...

6. Ivan Rakitic (Atletico Madryt) - 5

 

Celność podań:

1. Rafael Marquez (FC Barcelona) - 82%

2. Maximiliano Laso (Sporting) - 82%

3. Mikel Alonso (Tenerife) - 81%

...

9. Canales (Atletico Madryt) - 80%

 

Wślizgi na mecz:

1. Aldo Duscher (Getafe) - 9.19

2. Hector (Tenerife) - 8.15

3. Lamine Gassama (Atletico Madryt) - 8.06

 

Dryblingi na mecz:

1. Arouna Kone (Espanyol) - 7.12

2. Serge N'Gal (Gimnastic) - 7.06

3. Juanlu Hens (Tenerife) - 6.95

...

18. Ivan Rakitic (Atletico Madryt) - 5.03

 

Celne strzały:

1. Robert Koren (Racing) - 64%

2. Carlos Vela (Atletico Madryt) - 61%

3. Santiago Fernandez (Getafe) - 58%

 

Pokonana odległość:

1. Javi Martinez (Athletic) - 366,4 km

2. Matias Fernandez (Villarreal) - 360,1 km

3. Andoni Iraola (Athletic) - 358,9 km

...

10. Adrien (Atletico Madryt) - 327,5 km

 

Pokonana odległość na 90 minut meczu:

1. Mark Gonzalez (Zaragoza) - 10,7 km

2. Diego Capel (Sevilla) - 10,6 km

3. Cesar Villaluz (Zaragoza) - 10,6 km

...

4. Adrien (Atletico Madryt) - 10,6 km

 

Średnia ocena:

1. Lassana Diarra (Real Madryt) - 7,36

2. Ivan Rakitic (Atletico Madryt) - 7,32

3. David Silva (Valencia) - 7,32

Odnośnik do komentarza

Rozegraliśmy kolejny, czwarty już sezon za sterami Atletico Madryt. Po raz kolejny, nie był on udany. Szóste miejsce z pewnością nie było szczytem marzeń, a zważając na początek sezonu, można byłoby powiedzieć, że efekt końcowy jest straszny. Mniej więcej dwa ostatnie miesiące pogrążyły nas w walce o dobre miejsca. Szkoda, bowiem uważam, że obecnie dysponuję na prawdę silną ekipą, która byłaby w stanie powalczyć z najlepszymi. Słyszałem wiele pogłosek łączących mnie z pracą w nowym klubie, najprawdopodobniej na terenie Holandii. Ja osobiście nic o tym nie wiem, dlatego chciałem uspokoić wszystkich kibiców Rojiblancos, że dopóki zarząd głośno i wyraźnie nie da mi znać, że mam się ewakuować, pracy nie zmienię. Wciąż mam jeszcze dużo do udowodnienia. Przede wszystkim przydałoby się wygrać jakieś trofeum. Chociażby Puchar Hiszpanii, bowiem o UEFA, jak i lidze, chyba nie mamy co marzyć. To tak tytułem wstępu do corocznego podsumowania postawy zawodników w sezonie. Powiem szczerze, że niektórymi piłkarzami jestem mile zaskoczony, niektórzy zagrali na swoim, dobrym poziomie, ale też kilku trzeba zrugać...

 

Renan (23l./Brazylia/16/0junior) - [53/68/15/2/0/0/6.98]

Sergio Asenjo (22l./Hiszpania/18/0U-21) - [7/9/2/0/0/0/6.80]

David De Gea (21l./Hiszpania/12/0U-21) - [0/0/0/0/0/0/0.00]

 

Ponownie podstawowym golkiperem był Brazylijczyk Renan. Świetne występy i aż piętnaście spotkań z czystym kontem, na pewno robi wrażenie. Mimo wielkiego talentu i umiejętności, nadal mamy ten "przywilej", że z czołówki ligowej inkasujemy najwięcej straconych bramek. Mimo wszystko bramkarzy zmieniać nie będę. Jestem bardzo zadowolony z tego co mam. Asenjo nie buntuje się, że zwykle siedzi na ławce, ale niestety, jego słabsze występy spowodowały taką, a nie inną sytuację.

 

Ezequiel Garay (25l./Argentyna/5/0a) - [39/2/1/1/4/0/6.94]

Andreas Granqvist (27l./Szwecja/37/2a) - [32/1/1/0/6/0/6.89]

Daniel Carrico (23l./Portugalia/8/0a) - [13/1/0/0/1/0/6.75]

Erkki Honkala (18l./Finlandia/7/1U-21) - [9/0/0/0/1/0/6.77]

Vincent Kompany (26l./Belgia/49/1a) - [42/1/1/0/3/0/7.00]

Lamine Gassama (22l./Francja/21/0U-21) - [43/5/3/3/7/1/7.19]

Emmanuel Sarki (24l./Belgia/5/0a) - [16/1/1/0/5/0/6.86]

Giourkas Seitaridis (31l./Grecja/94/5a) - [39/1/4/0/8/1/7.05]

Armand Traore (22l./Francja/23/2U-21) - [25/1/4/1/1/0/6.84]

 

Jeśli linia obrony, w której znajduje się wielu zawodników zawiera jedynie trzech piłkarzy, którzy mają średnią powyżej 7.00, to oznacza spore problemy. Wiem, że będę musiał pomyśleć nad zmianami personalnymi, żeby polepszyć swoje osiągnięcia. Wielu pytało się, dlaczego zapłaciłem tak wielką kwotę za Carrico, który jest jeszcze młodym zawodnikiem. Może w tych kilku spotkaniach nie zagrał rewelacyjnie, ale jeśli już w tym wieku zawodnik tyle potrafi, to dobrze rokuje to na przyszłość. Garay i Granqvist nie zachwycili, ale zagrali na swoim, dobrym poziomie. Młody Honkala potrzebuje jeszcze wiele pracy, by stać się odpowiednim obrońcą na takim, wysokim szczeblu rozgrywek. Jeśli chodzi o boki, to kolejny sezon z rzędu dobrze spisali się Francuzi oraz Grek. Emmanuel Sarki dużo marudził, że był pomijany przy wyborze składu, ale w końcu doszedł do wniosku, że to mu nic nie da. Jak grał, było to pozytywne.

 

Mehdi Lacen (28l./Algieria/14/0a) - [18/2/2/0/2/0/7.18]

Canales (21l./Hiszpania/27/10U-21) - [46/8/5/1/6/0/7.12]

Adrien (23l./Portugalia/4/2a) - [51/12/21/5/4/0/7.24]

Marcin Budziński (21l./Polska/3/0a) - [15/2/3/2/0/0/7.16]

Raul (22l./Hiszpania/7/2U-21) - [24/0/5/0/0/0/6.86]

Ivan Rakitic (24l./Chorwacja/30/3a) - [43/18/12/6/0/0/7.23]

Mario Balotelli (21l./Włochy/5/0a) - [30/3/7/2/0/0/6.91]

Thomas Heintz (21l./Francja/repr.U-19) - [8/1/0/1/0/0/6.93]

 

Bardzo mocna formacja. Dwóch defensywnych pomocników miało świetny rok, a Canales powoli przechodzi wszelkie oczekiwania. Ten młody Hiszpan poprawił swoje uderzenie z dystansu, którym kilkukrotnie w tym sezonie zachwycił wszystkich zgromadzonych na stadionie. Mimo tak młodego wieku, doskonale radzi sobie z wymaganiami, które przed nim stawiam. Portugalski rozgrywający Adrien ten sezon miał rewelacyjny. Przede wszystkim kosmiczna liczba asyst bardzo nam pomogła. Świetne podania i bardzo duże pole widzenia tego zawodnika stworzyły z niego gwiazdę Atletico. Bez niego gra nie wygląda już dobrze. Młodziutki Budziński bardzo fajnie wprowadził się do zespołu. Chłopak ma niezłe perspektywy. Raul, no do niego ten sezon nie należał. Oczywiście rozgrywał poprawne zawody, ale od skrzydłowych powinno wymagać się nieco więcej, niż pokazał. Ma się jednak od kogo uczyć, bowiem właśnie wyrasta nam kolejna gwiazda. Rakitic znakomicie przyjął się w zespole i zrozumiał moją filozofię. Trochę zbyt często podejmuje ryzyko strzału z dystansu, ale też często się to opłaca. Jeśli chodzi o Balotelliego, to nie był to najlepszy sezon w jego wykonaniu. Częste urazy i przede wszystkim mała liczba bramek i asyst spowodowała, że coraz częściej omijałem go przy wyborze pierwszej jedenastki. Młody Francuz Heintz w niezły sposób zadebiutował w naszych barwach. Odważnie wszedł w szeregi swoich nowych kolegów i pozostawił pozytywne wrażenie. Trzeba będzie jednak pomyśleć o pojedynczych zmianach...

 

Martin Fenin (25l./Czechy/35/16a) - [42/12/12/2/2/0/7.06]

Carlos Vela (23l./Meksyk/41/23a) - [49/12/16/4/0/0/7.04]

Sergio Aguero (24l./Argentyna/43/13a) - [52/28/14/8/1/0/7.13]

Lauri Dalla Valle (20l./Finlandia/15/4a) - [10/2/0/0/0/0/6.47]

Carlos Carrasco (19l./Argentyna/23/6junior) - [12/2/0/0/1/0/6.32]

 

Czeski napastnik miał w pewnym momencie strasznie długi przestój w zdobywaniu bramek, co mnie mocno denerwowało. Potrafił się jednak w porę odblokować, co pomogło nam w wygraniu kilku spotkań. Carlos Vela, ten człowiek jest niezastąpiony w aspekcie dośrodkowań ze skrzydła. Świetne czucie piłki i dobre ustawianie się spowodowały, że Vela zapisał na swoim koncie również dwanaście bramek. Sergio Aguero po raz kolejny zapisał na swoim koncie tytuł zespołowego króla strzelców. Świetny sezon, gdzie zawodnik zaliczył dwadzieścia osiem trafień i aż połowę z tej liczby, to jego asysty. Świetny wynik stawia tego zawodnika w świetle żywej legendy Atletico Madryt. Jeśli chodzi o Dalla Valle, to powoli zaczynam się gryźć w język, dlaczego zdecydowałem się wydać za jego kartę aż taką dużą kwotę, bowiem ona się nie spłaca. Wierzę jednak, że w nadchodzącym sezonie odblokuje się i pokaże, na co go stać. Jeśli chodzi o Carrasco, to z postawy tego zawodnika jestem zadowolony. Czego w końcu można się spodziewać o młodym i nieopierzonym jeszcze napastniku, który póki co walczy o miano drugiego rezerwowego. Tutaj również będę musiał pomyśleć o pewnych roszadach personalnych.

Odnośnik do komentarza

1.07.12

 

Ogłoszony najnowszy ranking bogaczy klubowych. Najwyższy awans zanotowała Sevilla [67. -> 37.], a największy spadek padł łupem Genoi [55. -> 89.].

Nam udało się awansować z 13. na 9. lokatę.

 

1. Real Madryt, 2. FC Barcelona, 3. Arsenal, 4. Manchester United, 5. Liverpool

 

Czerwiec PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: -

Holandia: -

Hiszpania: -

Polska: -

Portugalia: -

Rosja: Zenit Sankt Petersburg [+1] CSKA Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: -

Puchar Hiszpanii: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Najlepsza średnia: -

Stan konta: 8,21 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Mauricio Isla [inter Mediolan -> Udinese] 11,250,000 €

2. Walter [internacional -> Ajax] 10,000,000 €

3. Fabio Ceravolo [inter Mediolan -> Udinese] 9,500,000 €

4. Jesse Maenpaa [bolton -> PSV] 4,900,000 €

5. Paulo Ferrari [sc Heerenveen -> Ajax] 4,900,000 €

 

Czerwiec w tym roku był objęty patronatem Mistrzostw Europy, które rozegrane zostały na terenie Polski i Ukrainy. Było to dość ciekawe rozgrywki z kilkoma niespodziankami:

 

Gr. 1

1. Włochy [9pkt], 2. Chorwacja [4], 3. Rosja [4], 4. Polska [0]

 

Gr. 2

1. Holandia [9], 2. Ukraina [4], 3. Szkocja [2], 4. Rumunia [1]

 

Gr. 3

1. Portugalia [7], 2. Anglia [7], 3. Serbia [3], 4. Czechy [0]

 

Gr. 4

1. Hiszpania [7], 2. Niemcy [6], 3. Francja [4], 4. Grecja [0]

 

faza ćwierćfinałowa:

 

Włochy - Ukraina 1:1k [G. Chellini 76' - E. Seleznyov 88']

Holandia - Chorwacja 3:0 [K.J. Huntelaar 42' 59' 83']

Niemcy - Portugalia 0:1 [H. Almeida 44']

Hiszpania - Anglia 1:1k [A. López 6' - P. Crouch 55']

 

faza półfinałowa:

 

Ukraina - Anglia 0:2 [F. Lampard 27', S. Gerrard 52']

Holandia - Portugalia 0:0k

 

finał:

 

Anglia - Portugalia 1:2 [F. Lampard 19' - M. Veloso 69', Pepe 93']

Odnośnik do komentarza

Wraz z początkiem lipca otwarte zostało okienko transferowe. Pożegnałem się z wieloma zawodnikami, którzy byli raczej jedynie statystami w Atletico:

 

Borja -> Palencia (wolny)

Sergio Marchante -> Ourense (wolny)

De Abreu -> Pontevedra (wolny)

Jesus Ramirez -> Universidad Las Palmas (wolny)

Joni -> Aguilas (wolny)

Andres Muniz -> Universidad Las Palmas (wolny)

Ruben Perez -> Aguilas (10,000 €)

Eden Hazard -> Girondins Bordeaux (2,000,000 €)

Erkki Honkala -> OGC Nice (2,000,000 €)

Mehdi Lacen -> Racing (2,400,000 €)

Victor Bravo -> wolny

Jesus Montes -> wolny

Philip Spielberg -> Magdeburg (28,000 €)

 

Do klubu, póki co sprowadziłem dwie nowe twarze. Jedna z nich, to jeden z najlepszych, młodych piłkarzy w ubiegłym sezonie ligi hiszpańskiej. Daniel Aquino (21l./Hiszpania/18/8U-21) został ściągnięty z Betisu za 8,500,000 €. Jak na jego umiejętności i to, co pokazał w minionym roku, to cena jest wyjątkowo niska. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu i znajdzie wspólny język z nowymi kolegami. Drugim zawodnikiem, który dotarł do Atletico interesowało się wiele klubów. Na szczęście to my zaoferowaliśmy w ostatnim momencie najlepszą gażę i David Beckham (37l./Anglia/102/17a) znalazł się w naszych szeregach. Jest to chwyt marketingowy, ale też i poleciałem na jego umiejętności. Poza tym, niezwykle szanuję tego osobnika, który teraz będzie miał okazję zmierzyć się ze swoim, dawnym zespołem, gdzie gra jeszcze kilku jego znajomych.

 

Kolejne, a w zasadzie pierwsze dni lipca były dla mnie pełne ciężkiej pracy. Wciąż odbierałem telefony z zapytaniami o kolejnych piłkarzy. W większości godziłem się na składane oferty. Pierwszym piłkarzem, z którym pożegnałem się, jest Sergio Asenjo. Szczerze powiedziawszy cieszę się, że wreszcie znalazł się ktoś chętny na zatrudnienie tego bramkarza, który uznawany za wielki talent u nas się nie spisał. 5,500,000 plus 20% kolejnego transferu zaoferował portugalski Sporting Lizbona.

 

W pierwszych dniach lipca posypały się posady w wielu reprezentacjach narodowych Europy, których trenerzy nie sprostali oczekiwaniom na turnieju Mistrzostw Europy. Wiele związków piłkarskich wysłało mi ofertę, ale jednak nie byłem przygotowany na pracę we Francji, czy Anglii. Zbyt duże oczekiwania absorbowałyby moją osobą bardziej, niż mogę sobie na to pozwolić. Dlatego zdecydowałem się podpisać kontrakt z kadrą narodową Chorwacji. Nie mówię, że tutaj będzie łatwiej, lub mniej do robienia. Po prostu uważam, że jest to reprezentacja, z którą można coś osiągnąć, ale nie jest to tak bardzo wymagane, jak w wyżej wymienionych. Tak oto związałem się z trzecią pracą w futbolu, a drugą, gdzie będę sterował reprezentacją kraju.

 

Minimalne oczekiwania, to awans do turnieju Mistrzostw Świata 2014. Na razie eliminacje się jeszcze nie rozpoczęły, a przyjdzie mi w nich zagrać ze: Słowacją, Walią, Kazachstanem, Maltą i Danią.

 

Kibice wybrali zawodnika, którego ogłosili mianem Piłkarza Roku w Atletico Madryt. Można było się spodziewać, kto wygra, a wygrał Adrien.

 

Minimalne oczekiwania na zbliżający się wielkimi krokami nowy sezon, to awans po pucharów przez rozgrywki ligowe. Uznałem, że jesteśmy w stanie powtórzyć wynik z tego sezonu (oczywiście walka będzie o wyższe cele), dlatego zaakceptowałem umowę. Na te cele zarząd udostępnił mi ogromną kwotę 44,000,000 € na transfery i 1,300,000 na pensję tygodniową, gdzie do tej pory korzystamy z około miliona.

 

Mido, który nie miałby szans na zmieszczenie się w podstawowym zespole po powrocie z wypożyczenia, trafił teraz do Leeds. Tym razem jest to już transfer definitywny, z który Anglicy zapłacili mi 1,700,000 €. Taki sam los spotkał Asiera Riesgo, który również po powrocie z wypożyczenia musiałby kisić się z rezerwach. Bramkarz hiszpański trafił do Sevilli, która przelała na nasze konto 1,500,000 €.

Odnośnik do komentarza

W ostatnich dniach lipca zdecydowałem się jeszcze wzmocnić zespół. Sięgnąłem głębiej do portfela, skąd wyciągnąłem pokaźną kwotę 29,000,000 €. Oscar Cardozo (29l./Paragwaj/45/19a), bo o nim mowa, ma za sobą doskonały sezon w barwach portugalskiej Benfiki. W związku z problemem zdobywania bramek, postanowiłem, że dołączę jeszcze jednego napastnika, którym został właśnie Oscar. Mam nadzieję, że latynoska krew nieźle będzie współpracowała ze sobą (przyp. red. z Aguero) w linii ataku.

 

Andreas Granqvist został wypożyczony do Espanyolu na rok czasu.

 

1.08.12

 

Lipiec PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: -

Holandia: -

Hiszpania: -

Polska: Legia Warszawa [+0] Cracovia

Portugalia: -

Rosja: Zenit Sankt Petersburg [+1] CSKA Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: -

Puchar Hiszpanii: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Najlepsza średnia: -

Stan konta: - 13,7 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Morgan Schneiderlin [Zaragoza -> FC Barcelona] 33,000,000 €

2. Mathias Jorgensen [inter Mediolan -> Palermo] 31,000,000 €

3. Oscar Cardozo [benfica -> Atletico Madryt] 29,000,000 €

4. Chinedu Obasi [Manchester City -> Liverpool] 21,500,000 €

5. Aiden McGeady [Manchester City -> Chelsea] 19,500,000 €

6. Simon Vukcevic [Real Madryt -> Manchester United] 19,500,000 €

7. Florent Sinama-Pongolle [Liverpool -> Tottenham] 18,750,000 €

8. Salvatore Foti [sampdoria -> AC Milan] 17,500,000 €

9. Felipe [Zaragoza -> Inter Mediolan] 17,500,000 €

10. Cesar Villaluz [Zaragoza -> Inter Mediolan] 16,750,000 €

11. Benedikt Howedes [schalke -> Manchester City] 14,750,000 €

12. Jesus Gamez [Girondins Bordeaux -> Liverpool] 14,000,000 €

13. Moussa Sissoko [Olympique Marsylia -> Chelsea] 13,750,000 €

14. Roberto Grimaudo [AS Roma -> Palermo] 11,500,000 €

15. Xisco [Everton -> Stoke] 10,500,000 €

Odnośnik do komentarza

Przed nowym sezonem zdecydowałem się podjąć jedynie dwa wyzwania towarzyskie. Nie poszły one może nam najlepiej, ale testowałem nowe ustawienie zespołu i szczerze mówiąc nie zastanawiałem się, czy wygram, czy przegram.

 

Benfica - Atletico Madryt 1:1 [Carlos Martins 61' - Lauri Dalla Valle 22']

 

AZ - Atletico Madryt 2:2 [Maarten Martens 64' 77'(k) - Oscar Cardozo 10' 41']

 

W końcu udało się sprzedać jeden z kamieni przywiązanych do mojego krawata. Wszystko wskazywało na to, że Brazylijczyk Nunes będzie znakomitym piłkarzem, a tymczasem totalnie cieniował. Al-Hilal (KSA) zdecydowało się wyłożyć na stół 1,000,000 €, co mnie w zupełności zadowoliło.

 

Chwilę później wydarzyła się rzecz niesamowita. Real Madryt zaproponował za Carrico 61 milionów Euro, a więc o osiem niż wynosi jego klauzula oferty minimalnej, co oczywiście zostało przyjęte. Pogodzony ze stratą zawodnika zająłem się szukaniem ewentualnych następców. Okazało się, że nadaremnie, bowiem portugalski obrońca odrzucił ofertę kontraktową mówiąc, że do rywala zza miedzy się nie przenosi.

 

16.08.12

 

Nowy sezon rozpoczynamy od bojów w Pucharze UEFA. Szczerze mówiąc, lekko się przeliczyłem co do losowania. Myślałem, że z początku będzie łatwo, a tu klops. Los skojarzył nas z cypryjskim APOELem, który nie jest słaby. No cóż, jeśli biorąc pod uwagę jeszcze mecze międzynarodowe i wyjazdy zawodników, to zagram mocno oskrobanym składem, który głównie problem ma w obronie. Dzięki olimpijskim wojażom, już dzisiaj będzie miał okazję zadebiutować nasz młody bramkarz, który został wyjęty z zespołu rezerw jako rezerwa De Gei, a więc miał być trzecim bramkarzem...

Skład:

V. Guaita, G. Seitaridis, V. Kompany, E. Garay, A. Traore, D. Beckham, Koke, M. Balotelli, I. Rakitic, S. Aguero, O. Cardozo

Dorzucając do puli nieobecnych kontuzję Beckhama, to już jest poważny problem. Już w dziesiątej minucie musieli znieść gwiazdą, a zarazem żywą legendę futbolu, którego zastąpił Budziński. Piłkarze gospodarzy mieli sporo szczęścia. Ktoś, gdzieś zostawił stopę, nogę, bądź inną część ciała i piłka zmieniała tor lotu z "w bramkę", na "obok bramki". Dlatego pierwsza odsłona minęła bezboleśnie. Po zmianie stron w miejsce Cardozo wszedł Aquino. Była to rewelacyjna zmiana, gdyż już po dziewięćdziesięciu dziewięciu sekundach młody Hiszpan głową kieruje piłkę do siatki. Chwilkę później ten sam zawodnik próbuje podwyższyć prowadzenie, jednak jego strzał zostaje sparowany. Obrona była tak niefortunna, że piłka spadła pod nogi Budzińskiego, który lekkim kopnięciem posłał futbolówkę prosto między słupki. Alexand Osipovich, napastnik cypryjskiej ekipy, który od pierwszego gwizdka był najgroźniejszym z graczy, na kwadrans przed końcem spotkania wcisnął gola kontaktowego. Kontaktowego, a może honorowego, bowiem ta druga wersja by mi bardziej podpasowała. Na szczęście już nic się nie wydarzyło. Cieszę się, że mimo poważnego osłabienia potrafiliśmy wygrać i to na obcym terenie. Duży plus dla Koke, który w defensywie non stop zakańczał ataki rywali.

 

Puchar UEFA, 4. runda kwalifikacyjna, 1. mecz

stadion: GSP w Nikozji

widzów: 22859

APOEL - Atletico Madryt

1:2

[Alexandr Osipovich 76' - Daniel Aquino 47', Marcin Budziński 52']

mom: Marcin Budziński "7.6"

Odnośnik do komentarza

Rozglądając się po rynku w poszukiwaniu młodych talentów, znalazłem świetnego Serba. Milos Reljic (23l./Serbia/1/0a), który występuje w Crvenie Zvezdzie przypadł mi do gustu swoim stylem gry. Wiem, że sytuacja może się powtórzyć i jego spotka taki sam los, jak Jankovicia, ale postanowiłem zaryzykować. Na konto tej ekipa trafiło 8,000,000 €, a na Vicente Calderón trafił ten młody napastnik.

 

Co się odwlecze... Nienawidzę tego przysłowia, bo jednak okazuje się być prawdziwe. Daniel Carrico został jednak sprzedany. 54,000,000 € zaoferowała Barcelona, a zarząd w związku z taką klauzulą oferty minimalny musiał się zgodzić i parafować transfer. Zawodnik zgodził się również na płacę i tak oto tracimy jednego z przyszłościowych obrońców, ale dodatkowo przeprowadzamy historyczny, bo najdroższy transfer za moich czasów dotyczący sprzedaży zawodnika!

 

Zdecydowałem się również na sprzedaż kilku drugoplanowych zawodników:

 

Javier -> Fuenlabrada (wolny)

Carlos Indiano -> Hercules (45,000 €)

Juan Ramón -> Granada CF (110,000 €)

Miguel Linares -> Granada CF (250,000 €)

Edu Valle -> Ponferradina (110,000 €)

 

 

Natomiast jeśli chodzi o wzmacnianie składu, to w miejsce Carrico zakupiłem kolejnego Belga. Anthony Vanden Borre (24l./Belgia/40/4a) dołączył do dwóch swoich kolegów grających już w linii defensywnej. Jego doskonałe warunki fizyczne, jak i pozytywna forma w kilku ostatnich sezonach spowodowały, że za 7,250,000 wyciągnąłem go z sideł Genoi.

 

Do zespołu dołączył także młodziutki Paweł Muszyński (16l./Polska/0/0a). Stwierdziłem, że wolę teraz wydać 2,100,000, niż później kilka razy tyle. Paweł trafi do zespołu juniorów, gdzie na razie będzie się ogrywał, bowiem mocno wierzę, że będzie to partner Budzińskiego w pomocy Atletico już za dwa, może trzy sezony.

 

Ostatnim w tegorocznych zabawach na rynku został Modibo Diakite (25l./Francja/1/0U-21). Uzdolniony Francuz został zakupiony z włoskiego Lazio za kwotę 13 milionów Euro. Będzie sporym wzmocnieniem, a biorąc pod uwagę jego formę z początku tego sezonu, to zastanawiam się, czy z miejsca nie trafi on do podstawowej jedenastki Atletico.

Odnośnik do komentarza

30.08.12

 

Czeka nas dzisiaj trudne, rewanżowe spotkanie z cypryjskim APOELem w ramach czwartej rundy kwalifikacyjnej do Pucharu UEFA. Pierwsze spotkanie na terenie rywala wygraliśmy, ale nie można sobie odpuścić dzisiejszego wieczoru. Chciałbym, może, wreszcie coś osiągnąć i zdobyć pierwsze trofeum do klubowej gabloty, bowiem za moich czasów żadne jeszcze tu nie trafiło...

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, V. Kompany, E. Garay, A. Traore, Adrien, Canales, M. Balotelli, I. Rakitic, S. Aguero, O. Cardozo

Początek był bardzo chaotyczny, aż w końcu wykorzystali to goście, a konkretnie Papadopoulos, który znalazł lukę między obrońcami i posłał ładnym strzałem piłkę do bramki. W tym spotkaniu widać było, jak wielkie zaufanie mają do siebie Adrien z Aguero. Chwilę po utracie bramki Ci dwaj zawodnicy przeprowadzili akcję dwójkową, którą zakończyłem celnym trafieniem Aguero i wyrównał stan gry. Niepokoi mnie bardzo słaba postawa Cardozo, który już w drugim spotkaniu, zaraz po przerwie zostaje zmieniony na Aquino. Dodatkowo bardzo słaby występ notuje Seitaridis, który ewidentnie jest dzisiaj zagubiony, dzięki czemu zgarnął żółty kartonik. Dlatego w jego miejscu pojawił się Sarki. Dwadzieścia minut przed końcem Canales świetnie dośrodkował z rzutu rożnego na buta Aguero, a Argentyńczyk już po raz drugi tego wieczoru wpisał się na listę strzelców. Dobrze, że on ma formę. Chwilę później dobrą dyspozycję dnia potwierdził Balotelli, który również pojawił się wśród tych, którzy dobili graczy APOELu. Cieszy wynik, ale z początku nie było tak różowo...

 

Puchar UEFA, 4. runda kwalifikacyjna, 2. mecz

stadion: Vicente Calderón w Madrycie

widzów: 31709

Atletico Madryt - APOEL

3:1

[sergio Aguero 20' 69', Mario Balotelli 85' - Chris Papadopoulos 17']

mom: Sergio Aguero "8.4"

 

31.08.12

 

Superpuchar Europy

stadion: Stade Louis II w Monako

widzów: 18501

Real Madryt - Liverpool

2:3

[Vagner Love 49', Yoann Gourcuff 88' - Artem Milevsyi 36', Fernando Torres 52', Chinedu Obasi 79']

mom: Chinedu Obasi "8.2"

 

1.09.12

 

Sierpień PODSUMOWANIE

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Tottenham [+0] Liverpool

Holandia: -

Hiszpania: -

Polska: Bełchatów [+2] Ruch Chorzów

Portugalia: Benfica [+0] Braga

Rosja: Zenit Sankt Petersburg [+6] CSKA Moskwa

 

Sytuacja w klubie:

 

Liga BBVA: -

Puchar Hiszpanii: -

Najlepszy strzelec: 2 - Sergio Aguero

Najwięcej asyst: 1 - 5 zawodników

Najlepsza średnia: 7,95 - Sergio Aguero

Stan konta: - 26,71 mln €

 

Transfery w miesiącu:

 

1. Daniel Carrico [Atletico Madryt -> FC Barcelona] 54,000,000 €

2. Gokhan Inler [Liverpool -> FC Barcelona] 26,000,000 €

3. Pepe [Real Madryt -> Chelsea] 22,000,000 €

4. Artem Milevskyi [Manchester City -> Liverpool] 22,000,000 €

5. Luca Cigarini [Middlesbrough -> Liverpool] 19,000,000 €

6. Ibrahim Afellay [PSV -> AC Milan] 17,000,000 €

7. Mattia Destro [Fiorentina -> Inter Mediolan] 16,500,000 €

8. John Obi Mikel [Chelsea -> Everton] 16,250,000 €

9. Alexis Sanchez [betis -> FC Barcelona] 15,750,000 €

10. Scott Brown [stoke -> Manchester City] 13,250,000 €

Odnośnik do komentarza

2.09.12

 

Piąty sezon ligowy za sterami Atletico Madryt pora zaczynać. Już od samego początku zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę. W pierwszym spotkaniu zmierzymy się bowiem z wielką, gigantyczną Barceloną, która ostatnio wyłożyła krocie, by pozyskać od nas Carrico. No ok, to przebolałem, ale w ramach rewanżu musimy dzisiaj urwać punkty dumie Katalonii. Będzie bardzo ciężko, bowiem spotkanie rozegramy na Camp Nou...

 

Skład:

Renan, G. Seitaridis, V. Kompany, M. Diakite, L. Gassama, Adrien, Canales, M. Fenin, I. Rakitic, S. Aguero, C. Vela

Kibice na Camp Nou bardzo się niecierpliwili. Każdy atak swoich ulubieńców zakończony był jedynie wielkim jękiem dochodzącym z trybun. Messi kończył swoje szarże na nogach Canalesa, który rozgrywał dzisiaj piekielnie dobre zawody. Po nieco ponad dwudziestu minutach Seitaridis uderzył z narożnika pola karnego, ale zrobił to bardzo niecelnie. Piłka leciała w stronę autu bo przeciwnej flance, jednak wtedy, nie wiadomo skąd wyrósł Adrien. Portugalczyk musnął piłkę głową, co spowodowało, że wleciała ona tuż obok słupka. Mocno zaskoczony Valdes nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Prowadzimy! Około dziesięciu minut później nie było nam już do śmiechu. Świetny rajd lewą stroną murawy przeprowadził Reyes, by w ostatnim momencie dograć do znajdującego się przed polem karnym Xaviego. Hiszpan idealnie przymierzył, co dało remis. Pod koniec tej części meczu nie schodziliśmy z połowy gospodarzy, jednak nie zmieniliśmy wyniku. Do przerwy mamy zatem bardzo cenny remis, a nasza postawa mocno mnie zaskoczyła. Po zmianie stron podjąłem ryzyko. W miejscu pary napastników wprowadziłem młodego Aquino i tego, któremu nie idzie, a więc Cardozo. Bramka w tym meczu oznaczałaby dla Paragwajczyka przełamanie. Dokładnie wtedy, kiedy wybiła godzina spotkania musiałem dokonać trzeciej, a więc ostatniej zmiany. Kontuzji nabawił się Fenin i powstał wielki ból głowy. Vanden Borre, czy Budziński... W końcu wybór padł na Polaka. W tym samym momencie na boisku pojawił się też Carrico. W doliczonym czasie gry setkę zmarnował Rakitic, a w odpowiedzi, po szybkiej kontrze pojawił się Reyes. Ten, niestety już trafił do siatki i chyba zażegnał nasze myśli o korzystnym rezultacie. Winę ponoszą środkowi obrońcy, którzy we dwójkę nie umieli sobie poradzić z byłym zawodnikiem Atletico. Chwilę później usłyszeliśmy gwizdek kończący spotkanie. Mimo przegranej pokazaliśmy się z dobrej strony.

 

Liga BBVA [1/38]

stadion: Camp Nou w Barcelonie

widzów: 97985

FC Barcelona - Atletico Madryt

2:1

[Xavi 36', Jose Antonio Reyes 90'+1 - Adrien 25']

mom: Jose Antonio Reyes "8.0"

Odnośnik do komentarza

Kilka dni po meczu z Barceloną, zostałem poproszony o wybór składu reprezentacji Chorwacji na mecz, w którym rywalem będzie Dania. Pierwsze spotkanie i od razu najtrudniejsze, bo nie dość, że największy rywal w grupie, to jeszcze na jego terenie. Od początku sezonu bacznie obserwowałem potencjalnych kadrowiczów i ich postępy. Dlatego zdecydowałem się, że powołam jedynie dwudziestu czterech zawodników, a nie o dwóch więcej. W ostatniej chwili kontuzji nabawiło się trzech zawodników, którzy mieli znaleźć się w kadrze, ale jedynie dla jednego zdołałem znaleźć następcę.

 

Tomislav Basic (32l./Polonia Warszawa/0/0a) - naturalizacja (Bośnia)

Mario Galinovic (35l./-/10/0a)

Stepe Pletikosa (33l./Liverpool/102/0a)

 

Tomislav Barbaric (23l./Dinamo/3/0a)

Vedran Corluka (26l./Tottenham/56/1a)

Ivica Kriżanac (33l./Zenit Sankt Petersburg/2/1a)

Ante Rozic (26l./Sedan/6/0U-21)

Gordon Schildenfeld (27l./Besiktas/11/0a)

Josip Simunic (34l./-/96/3a)

Darijo Srna (30l./Manchester City/87/23a)

Marko Babic (31l./Hertha BSC/60/3a)

 

Marko Dinjar (26l./Rubin/5/1a)

Niko Kranjcar (28l./Aston Villa/77/15a)

Luka Modric (26l./Tottenham/61/13a)

Nikola Pokrivac (26l./AS Monaco/4/0a)

Danijel Pranjic (30l./Sc Heerenveen/15/0a)

Martin Tomasov (25l./OGC Nice/8/0a)

Jurica Vranjes (32l./Mainz/26/0a)

Ognjen Vukojevic (28l./Newcastle/32/6a)

 

Igor Budan (32l./Palermo/16/4a)

Eduardo (29l./Arsenal/49/34a)

Nikola Kalinic (24l./NEC/2/0a)

Ivica Olic (32l./Bayern Monachium/84/21a)

Mladen Petric (31l./HSV/52/18a)

 

Jak widać zespół Chorwacji złożony będzie, przynajmniej w większym stopniu z zawodników doświadczonych. Źle się dzieję, bowiem nie widać, nawet za horyzontem kogoś, kto mógłby ich zastąpić za rok, może dwa...

 

 

Losowanie grupy Pucharu UEFA skojarzyło nas z Bragą, Sc Heerenveen i Steauą.

 

 

Już dzień po desygnacjach kadrowych musiałem dokonać korekty. Kontuzjowanego Corlukę zastąpił Mate Lacic (31l./Polonia Warszawa/0/0a).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...