Skocz do zawartości

FM 2010


Gietz

Rekomendowane odpowiedzi

To budżet i stan konta czymś się różnią?

--

Może by tak zmienić status naszego kraju z rozwijający się na rozwinięty? No chyba, że SI wprowadzi taką możliwość, że te statusy mogą się zmieniać. Bez tego np. do polskiej ligi nigdy nie przejdzie żadna gwiazda, a w przyszłości mogłoby się tak stać. Jedynie kiedyś jak wygrałem kilka razy LM pod rząd to przyszedł kaka. Gwiazdy chcą też przechodzić, jeśli kraj ma status rozwijający się ale poziom ligi to 20 (sprawdzałem taką możliwość w edytorze). Może jakaś petycja do SI?

Jeszcze chciałbym coś dodać. Niech nam dadzą silnik meczowy z FM'a 07 i niech go bardziej uproszczą. Konferencje np. nie dość, że są nudne to jeszcze zabierają czas.

 

Budżet to ilość pieniędzy które klub może wydać, zakładając wpływy z biletów itp, chyba najbliżej tego są roczne wydatki w ,,Finansach'', stan konta to ilość pieniędzy które klub realnie posiada na początku sezonu i może być to wartość ujemna, w przeciwieństwie do budżetu.

 

A uważasz że nasz kraj jest rozwinięty? Ustawienie na początku statusu ,,rozwinięty'' psuje rozgrywkę a możliwość zmiany statusu (gospodarczego a nie piłkarskiego, pamiętaj o tym) i udostępnianie silnika nie należy do researchu, jest odpowiedni temat ,,przyszłość serii''.

A uważasz, że Turcja jest krajem rozwiniętym?

I wyjaśnij mi w jaki sposób ustawienie Polsce statusu developed psuje rozgrywkę? Zrób to i odpal polską ligę na 10 sezonów na holidayu.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, na 9.3 nie powoduje to takich problemów. Testowałem to wcześniej i polskim klubom załamywały się budżety przez jakieś dziwne wydatki a do ligi trafiali zbyt dobrzy piłkarze. Na 9.3 dalej gwiazdy ze wschodu garną się do Polski (Rebrov, Luis Adriano) tak samo jak juniorzy z zachodu (włącznie z tymi z Realu Madryt) ale naszych zespołów nie stać na pensje dla nich więc ściągają reprezentantów słabszych krajów - Białorusi, Gabonu, Paragwaju itp. Zmieniam zdanie i po drobnych poprawkach pomysł nie jest zły.

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/GW/1,75693,6790757,Cho...3&startsz=x

 

Profesor wkleił bardzo ciekawy link z informacjami na temat polskich lekarzy klubowych i trenerów przygotowania fizycznego. W bazie 9.3 zdolności medyczne >=15 ma 57 ludzi. W samym Zagłębiu Lubin jest siedmiu takich specjalistów z czego 6 ma ustawioną tą umiejętność na poziomie 20 w skali globalnej, czyli wg researchera są najlepszymi specjalistami na świecie! Fizjoterapeuci z ,,20'' są też w Stali Stalowa Wola, Górniku Polkowice, dwóch takich ma ŁKS Łomża, po jednym Odra Opole i Zagłębie Sosnowiec. Dwudziestki u zawodników z pola główny researcher kwestionuje od razu, nie wiem jak w bazie mogło się znaleźć 29 lekarzy na światowym poziomie.

 

Na szczęście gra przycina sobie te nierealne umiejętności i dopasowywuje je do CA, tak że na gotowej grze specjalistów >15 jest ,,tylko 25'' ale to dalej za dużo, można to poprawić.

Druga sprawa to trenerzy przygotowania fizycznego, w grze jest 13, w rzeczywistości 3.

Odnośnik do komentarza
Druga sprawa to trenerzy przygotowania fizycznego, w grze jest 13, w rzeczywistości 3.
Problem w tym, że jeśli już teraz jest trudno znaleźć trenera do przyg. fizycznego, który by chciał podpisać kontrakt w naszej lidze. Po ograniczeniu tej liczby stanie się to chyba w ogóle niemożliwe.
Odnośnik do komentarza

Sytuacja w rzeczywistości jest taka że mamy 3 trenerów przygotowania fizycznego w Polsce a w pozostałych zepsołach tą funkcję pełni nie specjalista tylko menadżer/asystent/trener ogólny. Można im tego nie zabierać całkowicie ale dać powiedzmy 10/20 jeśli nie są specjalistami ale zajmują się tym w klubie.

Odnośnik do komentarza
Dobra, ja rozumiem jak jest - też czytałem ten artykuł. Pytanie co w takim razie ma zrobić gracz, który zostanie bez możliwości zatrudnienia jakiegokolwiek trenera przygotowania fizycznego, chociaż by chciał.

To niech tę rolę pełni tak jak w realu jakiś trener. A to, że będzie kiepski w tym fachu (jak ten ginekolog z artykułu :keke: ) to tylko doda realizmu grze.

 

Podobnie rzecz się ma z "physio" lekarzem/masażystą. Różnica między lekarzem a masażystą jest... zresztą każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Możesz przetłumaczyć?

Myślę, że skoro finlandia ma status rozwinięty, a jej kluby nie grają w Europejskich Pucharach to Polsce także można dać status rozwinięty.

 

Bo gospodarka Finlandii jest jedna z najlepszych w Europie?

Odnośnik do komentarza

Pewnie jakoś reputacją...

 

Po prostu ten wskaźnik określa gospodarkę, a jakie to ma przełożenie? Nie wiem, może, że im lepiej unormowany kraj, ze stabilną gospodarką tym chętniej przychodzą zawodnicy, bo nie będą się bali jakiś krachów, kryzysów przez co splajtują firmy sponsorujące, kluby, pracodawcy itp itd. Wymyślam teraz, ale może tak myślało SI -:k

Odnośnik do komentarza

SI nie mysli :) Turcja czy Izrael mają rozwinięty, a Turcja bogatsza nie jest od Polski, a na dodatek w obu krajach często słychać o łamaniu praw człowieka, co też jest teoretycznie czyni kraj rozwijajacym się a nie rozwiniętym. Choć pewnie jakby Izrael dali jako rozwijający się to zostaliby posądzeni o antysemityzm :P

 

A czy Polska powinna mieć "Developed"? Tego nie wiem, w końcu jest wiele państw o podobnej sytuacji co my, które mają status rozwijający się, choć są też rozwinięte.

Ale uważam, że nie powinno mieć to takiego wpływu na rozgrywkę, i powinno się zmieniać. Oczywiście nie co rok czy dwa, ale parę państw raz na X lat zmieniałoby swój status :)

 

PS: W Rosji gospodarka jest, a przynajmniej była do czasów 'kryzysu' dużo lepsza niż w Polsce. No i wystarczy spojrzeć na ilość tamtejszych miliarderów, żeby się dowiedzieć czemu grają tam dobrzy piłkarze...

Odnośnik do komentarza

Na poprzedniej stronie podałem, jakie efekty daje zmiana statusu Polski na developed i krótko mówiąc, skutkuje to raczej zwiększeniem realizmu. Do tego Polska spełnia wszystkie warunki kraju rozwiniętego wg definicji, która została tu podana, więc nie widzę przeszkód, by ten stan rzeczy zmienić.

Odnośnik do komentarza

zależy czy patrzymy na wskaźniki ekonomiczne, czy na to, że Turcja i Israel mają developed... Raczej nie uzyskamy obniżenia statusu tamtych krajów, może walczmy o swój... Ale Profesor albo ktoś: może warto byście zaczęli ten temat na forum SI?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...