Skocz do zawartości

FM 2010


Gietz

Rekomendowane odpowiedzi

Choć w zasadzie to zmianę statusu kraju teoretycznie SI może wykonać "od ręki", choć narazie zapytania całkowicie zlewają.

 

Każda taka zmiana to kolejne x cykli testu, jak wpływa na funkcjonowanie gry.

 

no tak, a betatesterów potem i tak nie słuchają... :ściana:

Odnośnik do komentarza

Mam wypowiedź od kogoś z SI na temat stanu rozwoju państwa w bazie danych:

 

Essentially it's a rating that is applied in footballing terms and not just in economic terms.

 

Simplifying its usage, it is a big influence on the transfer market. A player is more likely to move up the development scale or to the same development scale than down it. It's obviously not the only factor that comes into play but is a heavy influence.

 

If you feel a country needs to be changed in terms of its current state of development then please contact me and state the reasons why.

 

Wypadałoby teraz opisać co i jak się zmienia po przestawieniu Polski na "Rozwinięty". Jeśli ktoś ma na to czas to proszę, by sie tym zajął i to w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza

hmm no z jednej strony pan z SI twierdzi, że to wskaźnik sportowy - więc optowałbym za tym, żeby jednak Polska nie była rozwinięta

a z drugiej skoro ta zmiana powoduje bardziej realistyczny transfery na polskim rynku to powinna być chociaż wzięta pod przemyslenie...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz - potrzebuję dowodów, że Polske należałoby przestawić na kraj rozwinięty. Czyli ktoś musiałby opisać (może być po polsku):

- Dlaczego uważacie, że to powinno być zmienione,

- Przedstawić jak wygląda rynek transferowy w Polsce przed i po wprowadzeniu zmian i to na różnych konfiguracjach (Polska + słabe ligi, Polska + mocne ligi, sama Polska itp itd),

Jeśli faktycznie okaże się lepszym systemem to można im przedstawić dowody na to, że jest to lepsze rozwiązanie i oni to zapewne zmienią. Ale bez podania przyczyn zmian i dowodów na ulepszenie rozgrywki nie ma nawet co liczyć.

 

I żeby nie było, że ja każę komuś coś robić a mi się samemu nie chce: obecnie testuję wersje bety FM10, jestem researcherem dwóch klubów oraz wszystkich osób z Polski, które są na free (zawodnicy i nie-zawodnicy). A do tego jeszcze mam na głowie przeprowadzkę więc mi nie starczy czasu na dodatkowe zajęcie.

Odnośnik do komentarza

Przysiąde trochę i spróbuję potestować. Jednak jeśli tylko miało by to na celu poprawę problemów z transferami, które występują w 09 to może być niewystarczający argument, bo być może w 2010 poprawili to(bety na polskiej lidze jeszcze nie testowałem wystarczająco długo, żeby stwierdzić jak działa). Także przydałyby się przykłady transferów zawodników z "lepszych lig" do Polski w ostatnim czasie. Ja akurat rozgrywek Ekstraklasy nie śledzę na bieżąco więc jakby ktoś zrobił taką listę, również byłoby miło.

Odnośnik do komentarza

Potestowałem na razie przez jedno okienko transferowe z wczytanymi ligami: polską, czeską, bułgarską i serbską(i jeszcze miałem rumuńska na domyślnej bazie, ale doszedłem do wniosku, że jej nie potrzeba). Gdy Polska jest "developing" uciekają wszyscy jak leci i to do moim zdaniem słabych klubów. Z zagranicy przyszło bodajże dwóch zawodników do Ekstraklasy. Po zmianie na "developed" Do jest dużo lepiej, bo już nie ma tej masowej ucieczki. Więc wiemy, że zmiana spowoduje rozwiązanie problemu ucieczek do Czech, Bułgarii itp. Teraz muszę spróbować z np. ligami hiszpańskimi i angielskimi, żeby zobaczyć czy nie powoduje to zbyt dużej ilości Anglików i Hiszpanów w Polsce.

 

Jak masz czas zrobić taka listę, to może się przydać, jeśli ściągałoby nam właśnie zawodników z tych krajów.

Odnośnik do komentarza

Ok, oto lista, pogrubione nazwiska obcokrajowców.

_________________________________

 

Austria:

 

  • Jerzy Brzęczek (FC Wacker Tirol -> Górnik Zabrze) 2007
  • Paweł Strąk (SV Ried -> Górnik Zabrze) 2008
  • Radosław Gilewicz (SV Pasching -> Polonia Warszawa) 2007
  • Martin Fabus (ASK Schwadorf -> Ruch Chorzów) 2007
  • Ilie Cebanu (SVA Kindberg -> Wisła Kraków) 2007

 

Belgia:

 

  • Ernest Konon (KVK Tienen -> Korona Kielce) 2008
  • Robert Szczot (RAEC Mons -> Śląsk Wrocław) 2006

 

 

Cypr:

 

  • Maciej Murawski (Apóllon Kalamariás -> Cracovia) 2008
  • Radosław Kałużny (AÉL Limassol -> Jagiellonia) 2007
  • Jaroslav Machovec (AÓ Ayía Nápa -> Odra Wodzisław) 2008
  • Ivan Udarević (APÓEL Nikozja -> Polonia Warszawa) 2006
  • Piotr Kluzek (Akrítas Chlóraka -> Śląsk Wrocław) 2007
  • Joel Afonso Pires (Ermís Aradíppou -> Zagłębie Lubin) 2008

 

 

Dania:

 

  • Tomasz Mazurkiewicz (SønderjyskE -> Arka Gdynia) 2006

 

 

Anglia:

 

  • Bartosz Ślusarski (Sheffield United FC -> Cracovia) 2008
  • Ben Starosta (Sheffield United FC -> Lechia Gdańsk) 2008
  • Błażej Augustyn (Bolton Wanderers -> Legia Warszawa) 2007
  • Tomasz Hajto (Derby Country -> ŁKS Łódź) 2006
  • Marcin Adamski (Northampton Town -> ŁKS Łódź) 2007
  • Yakuba Ceesay (Walsall FC -> ŁKS Łódź) 2007
  • Adam Czerkas (QPR -> Odra Wodzisław) 2006
  • Jarosław Fojut (Bolton Wanderers -> Śląsk Wrocław) 2008
  • Jacob Burns (Burnsley -> Wisła Kraków) 2006

 

Francja:

 

  • Mamadou Papys Baldé (Girondins Bordeaux -> Legia Warszawa) 2006

 

 

Niemcy:

 

  • Dariusz Żuraw (Hannoverscher SV von 1896 -> Arka Gdynia) 2008
  • Przemysław Trytko (FC Energie Cottbus -> Arka Gdynia) 2008
  • Tomasz Bandrowski (FC Energie Cottbus -> Lech Poznań) 2007
  • Stanko Svitlica (LR Alhen -> Wisła Kraków) 2006
  • Marcin Mięciel (Bochum -> Legia Warszawa) 2009

 

 

Grecja:

 

  • Piotr Gierczak (GS Diagóras Ródou -> Górnik Zabrze) 2006
  • Dawid Jarka (AÉ Lárissas -> Górnik Zabrze) 2006
  • Ivan Turina (AÓ Xánthi -> Lech Poznań) 2008
  • Mariusz Mowlik (AÓ Egáleo Ateny -> Polonia Warszawa) 2007
  • Branko Radovanović (Kallithéa GS -> Wisła Kraków)2006
  • Wojciech Szymanek (AÓ Egáleo Ateny -> Widzew Łódź)2007
  • Piotr Piechniak (Levadiakós -> Odra Wodzisław) 2009

 

Holandia:

 

  • Andrzej Niedzielan (NEC Nijmegen ->Wisła Kraków) 2007
  • Radosław Matusiak (sc Heerenveen -> Wisła Kraków) 2007

 

Włochy:

 

  • Kamil Hempel (Perugia -> Arka Gdynia) 2007
  • Nazad Asaad (Udinese -> ŁKS Łódź) 2007
  • Kamil Kosowski (Chievo Verona -> Wisła Kraków) 2007
  • Stefano Napoleoni(US Tor di Quinto -> Widzew Łódź) 2006
  • Joseph Oshadogan(Ternana Calcio -> Widzew Łódź) 2006
  • Ugochukwu Ukah(Giulianova Calcio -> Widzew Łódź) 2007
  • Alain Elvis Bono Mack Mboune (Ternana Calcio -> Widzew Łódź) 2007

 

 

Japonia:

 

  • Anderson Santos Silva (Yokohama FC -> Arka Gdynia) 2008
  • Gustavo Salgueiro de Almeida Correia ( Montedio Yamagata -> Widzew Łódź) 2007

 

 

Norwegia:

 

  • Sebastian Mila (Vålerengens IF -> ŁKS Łódź) 2007

 

 

Portugalia:

 

  • Marcin Chmiest (SC Braga -> Arka Gdynia) 2007
  • Ivan Djurdjević (Belenenses -> Lech Poznań) 2007
  • Hugo Alcantara (Académica de Coimbra -> Legia Warszawa) 2006
  • Edson Luiz da Silva (Sporting Lizbona -> Legia Warszawa) 2006
  • Krzysztof Kazimierczak (Boavista -> Polonia Warszawa) 2007
  • Bartosz Ślusarski (UD Leiria -> Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski) 2007
  • Antoni Łukaszewicz (UD Leiria -> Śląsk Wrocław) 2008
  • Cleber Guedes de Lima(Vitória Guimarães -> Wisła Kraków) 2006
  • André Barreto (Boavista FC -> Wisła Kraków)
  • Fernando Dinis (SC Beira-Mar -> Zagłębie Lubin) 2009
  • Rui Miguel (SL e Nelas -> Zagłębie Lubin) 2006
  • Tiago Gomes (Estrela da Amadora -> Zagłębie Lubin) 2007
  • David Caiado ( CD Trofense -> Zagłębie Lubin) 2009

 

Hiszpania:

 

  • Krzysztof Król (Real Madryt -> Jagiellonia Białystok) 2008
  • Szymon Matuszek (Real Madryt -> Jagiellonia Białystok) 2008
  • Inaki Astiz Ventura (Osasuna -> Legia Warszawa) 2007
  • Inaki Descarga (Levante -> Legia Warszawa) 2008
  • Antonio Martín Aguilera (Antequera CF -> Legia Warszawa) 2007
  • Alberto Ortiz Moreno(Espanyol -> Legia Warszawa) 2008
  • Mikel Arruabarrena (CD Tenerife -> Legia Warszawa) 2008
  • Kamil Glik (Real Madryt -> Piast Gliwice) 2008
  • Douglas Freitas Cardozo Rodrigues (Elche CF -> Widzew Łódź) 2007

 

 

Szwecja:

 

  • Ivo Vazgeć (IFK Norrköping -> Śląsk Wrocław) 2009
  • Marcelo Sarvas ( Bunkeflo IF -> Polonia Warszawa) 2009

 

 

Szwajcaria:

 

  • Zbigniew Zakrzewski (FC Sion -> Arka Gdynia) 2008
  • Marek Fundakowski (Juventus -> Korona Kielce) 2007
  • Marek Citko (Yverdon -> Polonia Warszawa) 2006

 

 

Turcja:

 

  • Piotr Dziewicki (Antalyaspor -> Polonia Warszawa) 2008
  • Jarosław Bieniuk (Antalyaspor -> Widzew Łódź) 2008

 

 

USA:

 

  • Łukasz Tumicz (Rhode Island Rams -> Jagiellonia Białystok) 2007
  • Tomasz Frankowski (Chicago Fire -> Jagiellonia Białystok) 2008
  • Andrew Konopelsky (Northeastern Huskies -> ŁKS Łódź) 2006

Odnośnik do komentarza
Potestowałem na razie przez jedno okienko transferowe z wczytanymi ligami: polską, czeską, bułgarską i serbską(i jeszcze miałem rumuńska na domyślnej bazie, ale doszedłem do wniosku, że jej nie potrzeba). Gdy Polska jest "developing" uciekają wszyscy jak leci i to do moim zdaniem słabych klubów. Z zagranicy przyszło bodajże dwóch zawodników do Ekstraklasy. Po zmianie na "developed" Do jest dużo lepiej, bo już nie ma tej masowej ucieczki. Więc wiemy, że zmiana spowoduje rozwiązanie problemu ucieczek do Czech, Bułgarii itp. Teraz muszę spróbować z np. ligami hiszpańskimi i angielskimi, żeby zobaczyć czy nie powoduje to zbyt dużej ilości Anglików i Hiszpanów w Polsce.

 

Jak masz czas zrobić taka listę, to może się przydać, jeśli ściągałoby nam właśnie zawodników z tych krajów.

W FM10 problem z ucieczką do Czech i Bułgarii póki co nie istnieje (przynajmniej na tej wersji, którą aktualnie rzeźbią). Jednocześnie kluby polskie kupują po kilku Serbów i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o transfery spoza kraju. Tak więc jeśli zmiana na "rozwinięty" miała na celu zapobiec ucieczce Polaków do tych 2 krajów to na tę chwilę jest ona niepotrzebna. Teraz jeszcze żeby zrobili tak, by polskie kluby kupowały inne nacje niż Serbów. Zgłoszę to co zaobserwowałem - wykorzystam Twoją listę Gietz, dzięki.

Odnośnik do komentarza

Teraz sprawdzam jeszcze 9.03 z najwyższymi ligami wszystkich krajów rozwiniętych w 9.03 ale przy tym co piszesz nie wiem czy jest sens :/ Czy masz możliwość edytowania bazy i sprawdzenia jak działałby FM10 z rozwiniętą Polską?

 

Edit: nie dodam wyników testu bo komputer padł przy takiej ilości lig

Odnośnik do komentarza
Czy masz możliwość edytowania bazy i sprawdzenia jak działałby FM10 z rozwiniętą Polską?

Niestety nie.

 

Czy taką listę zakupów obcokrajowców masz też dla I ligi i niższych? Tam przecież gra cała masa piłkarzy z Afryki...

 

 

Gietz: odezwij się do mnie na gg plis. Nr 5267132

Odnośnik do komentarza

Tylko, że jeśli nastawiamy się, żeby wprowadzić developed po to, aby w jakiś tam sposób zmienić rynek transferowy i próby musimy przeprowadzac na wersji 09, bo do 10 nie ma edytora, to jest trochę bez sensu. Skoro tamten problem zlikwidowali, to tak naprawdę nie będziemy pewni jak to zadziała już w pudełkowej wersji gry. Myślę, że jeśli chcemy dostać status rozwinięty, to raczej właśnie wykorzystajmy różne takie zestawienia jak to co podał Gietz. Bo ja naprawdę nie wiem na jakiej podstawie SI te statusy ustawiało, bo żeby Cypr miał developed, to przesada.

 

Teraz tak jeszcze mnie naszło, może lepiej wymóc na nich, że do Polski przychodzą nie tylko Serbowie. Acha i jeszcze trzeba sprawdzić czy gracz ma możliwość sprowadzania innych nacji. Żeby było wiadomo czy jest coś nie tak z bazą czy z systemem transferowym.

 

PS. Wy macie tak podobne te nicki, że ja co chwilę myślę że jesteście jedną osobą :P

Odnośnik do komentarza
Tylko, że jeśli nastawiamy się, żeby wprowadzić developed po to, aby w jakiś tam sposób zmienić rynek transferowy i próby musimy przeprowadzac na wersji 09, bo do 10 nie ma edytora, to jest trochę bez sensu. Skoro tamten problem zlikwidowali, to tak naprawdę nie będziemy pewni jak to zadziała już w pudełkowej wersji gry. Myślę, że jeśli chcemy dostać status rozwinięty, to raczej właśnie wykorzystajmy różne takie zestawienia jak to co podał Gietz.

Ale pytanie czy ten status jest nam w ogóle potrzebny. Patrząc na tę listę co Gietz przygotował stwierdzam, że my jesteśmy właśnie zaściankiem, gdzie nie idą zawodnicy z Niemiec, Anglii, Hiszpanii czy Włoch. Właściwie były tylko dwa takie kluby, które wyskoczyły nagle z projektem "ściągniemy średniaków z Zachodu" - Legia z Hiszpanami i Widzew z Włochami. Obydwa kluby już zaprzestały tych praktyk - to raz. Dwa - duża część graczy zakupionych z Zachodu to Polacy powracający na tarczy albo zakończenie kariery. Więc czy nam się naprawdę należy developed? To lista zawodników z obecnego i zeszłego sezonu przygotowana przez Gietza. Ilu tutaj widnieje zawodników z ligi rozwiniętego kraju? Pięć. I wszyscy oni przyszli podczas owego eksperymentu Legii, który zresztą nie wypalił i wątpliwe, by go powtórzyli. Reszta to ogórki albo z krajów ogórkowych jak nasz.

 

8 Hiszpania (Król, Matuszek, Glik, Astiz, Descarga, Tito, Arruabarena, Garcia)

7 Czechy (Pesir, Killar, Singlar, Gill, Vavra, Janecek, Brzezina)

6 Bośnia (Basić, Milosević, Burić, Stilić, Handzić, Radovanović)

6 Grecja (Turina, Morawski, Sawala, Janukiewicz, Gubiec, Misiuk)

6 Ukraina (Lazarevski, Bykanow, Dykyj, Melnyczuk, Portianko, Muzyczuk)

5 Słowacja (Pavlenda, Ćvirik, Gruber, Hrićko, Kasprak)

5 Brazylia (Markovsky, Rangel, Marcelo, Beto, Wallace)

5 Czarnogóra (Kojasević, Ivanović, Đenić, Mihailović, Belada)

5 Litwa (Freidgeimas, Radzius, Matulevicius, Miloseski, Aleksa)

4 Peru (Herrera, Sanchez, Rivas, Guevara)

3 Cypr (Murawski, Machovec, Joel)

 

Bo ja naprawdę nie wiem na jakiej podstawie SI te statusy ustawiało, bo żeby Cypr miał developed, to przesada.

Jak już wklejałem tekst Woodga - tu nie chodzi ani tylko o poziom finansowy[/b] ani tylko o poziom sportowy. Zresztą Cypr to fatalny przykład akurat - ich kluby kupują ostatnio lepszych graczy niż polskie zespoły.

 

 

PS. Wy macie tak podobne te nicki, że ja co chwilę myślę że jesteście jedną osobą

Każda coś ma, ja mam rozdwojenie jaźni. To znaczy ja i Gietz ;)

Odnośnik do komentarza

Te statusy państw są słabo odwzorowane. Po pierwsze jest ich za mało, a po drugie mają zbyt dużą wagę w grze. I co gorsza, nikt nie potrafi sprecyzować co się składa na rozwinięcie kraju. Bo są już reputacja, poziom ligi i rozwój ekonomiczny.

 

--> Jeśli już mają być te statusy, to dałbym przynajmniej 5, tak jak wygląda to z 'game importance'... wtedy w jednym worku nie byłyby przykładowo Niemcy i Estonia, ani Polska czy Czechy i Mołdawia...

 

Polska w sumie nie powinna dostać 'developed', po pierwsze dla tego, że na to nie zasługuje(jeśli porównywać do Hiszpanii czy Anglii), a po drugie byłaby jedynym(oprócz nieszczęsnej Estonii) kraje ze wschodniej Europy z takim statusem, co powoduje zbyt łatwe kupowanie graczy przez polskie kluby.

 

Wiem, że na to składa się wiele rzeczy, ale bez sensu jest to, że developed są takie tuzy jak:

-Estonia

-Andora

-San Marino

-Wyspy Owcze

etc.

 

Wątpię, aby utaletnowany zawodnik, pochodzący z jakiegoś z wymienionych krajów, odrzucił propozycję czołowych polskich klubów.(Oczywiście jeśli grałby w rodzimej lidze i nie byłaby to Levadia Tallin :keke: )

Odnośnik do komentarza

Wiem, że na to składa się wiele rzeczy, ale bez sensu jest to, że developed są takie tuzy jak:

-Estonia

-Andora

-San Marino

-Wyspy Owcze

etc.

 

Wątpię, aby utaletnowany zawodnik, pochodzący z jakiegoś z wymienionych krajów, odrzucił propozycję czołowych polskich klubów.(Oczywiście jeśli grałby w rodzimej lidze i nie byłaby to Levadia Tallin :keke: )

 

Status rozwinięcia kraju nie ma nic do prezentowanego poziomu sportowego. Problemem jest "twardy próg" między Developed a Developing i tu trzeba męczyć SI. Nie wiem jak w 2009 ale w starszych FM-ach zawodnicy narodowości rozwiniętych nie chcieli za nic przechodzić do krajów nie rozwiniętych co jest kompletnie niezgodne z rzeczywistością.

 

Jeżeli nie to powoduje problem, to odpowiadają za to zwyczajnie za niskie reputacje polskich drużyn. Wypadałoby zrobić ekstrazestawienie reputacji w ligach np. węgierskiej, czeskiej, słowackiej i bułgarskiej i porównać do reputacji w ligach polskich.

Odnośnik do komentarza

W FM08 kolejno przez 5 sezonów wygrywałem LM, dotąd aż byłem najlepszym managem na świecie i najlepszym klubem. Wtedy udało mi się ściągnąć takich piłkarzy jak Kaka, Saviola, Boruc, Quaresma, Vela, Giovani Dos Santos, Guardado, Giovinco czy chociażby Hedwiges Maduro. Bez zmian w bazie danych. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Gram na 9.2, mam rok 2015, a w bazie danych ligę polską, angielską, francuską, hiszpańską, włoską, niemiecką i holenderską. Polska liga ma w LM dwie drużyny, z czego mistrza kraju w fazie grupowej i wicemistrza w eliminacjach niemistrzowskich. W zeszłym sezonie w rankingu UEFA była 12, obecnie ma współczynnik krajowy 31.050. Wisłę przejął inwestor z Włoch i budżet klubu wzrósł do 50 mln E. Oto transfery klubu od pierwszego sezonu:

08/09

http://www.bankfotek.pl/view/296175

09/10

http://www.bankfotek.pl/view/296177

10/11

http://www.bankfotek.pl/view/296178

 

I od czasu przejęcia:

11/12

http://www.bankfotek.pl/view/296186

12/13

http://www.bankfotek.pl/view/296197

13/14

http://www.bankfotek.pl/view/296205

14/15

http://www.bankfotek.pl/view/296220

15/16

http://www.bankfotek.pl/view/296226

 

Jak widać nie ma problemów z sprowadzaniem piłkarzy z krajów rozwiniętych, jedyne co może dziwić to bardzo małe sumy sprzedaży.

Ted Blind to reprezentant Holandii, Rasmus Bech wygląda tak - http://www.bankfotek.pl/view/296231, Brek Shea przeszedł do Wisły by trzy dni później pójść do Las Palmas za tę samą kwotę, a teraz gra w Liverpoolu, Jose Manuel to teraz podpora młodzieżówki Hiszpanii. Ogólnie bardzo duża jest wymienność wśród obcokrajowców, przychodzą z silnych zagranicznych klubów zagrać sezon/dwa i zaraz potem odchodzą do niekoniecznie silniejszych klubów, ale z krajów rozwiniętych.

Oto transfery w ekstraklasie z sezonów

08/09

http://www.bankfotek.pl/view/296234

09/10

http://www.bankfotek.pl/view/296236

10/11

http://www.bankfotek.pl/view/296239

11/12

http://www.bankfotek.pl/view/296241

12/13

http://www.bankfotek.pl/view/296245

13/14

http://www.bankfotek.pl/view/296246

14/15

http://www.bankfotek.pl/view/296248

15/16

http://www.bankfotek.pl/view/296249

 

Jakby jeszcze jakieś dane byłyby potrzebne, to powiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...