Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Kombi to tylko i wyłącznie aspekt wizualny (po prostu kombiki podobają mi sie dużo bardziej) no i rower sobie spokojnie moge wrzucić :) a ubezpieczanie i tak jest nie duże bo rejestruję auto jako współwłaściciel z maksem zniżek ;)

Odnośnik do komentarza

Kombi to tylko i wyłącznie aspekt wizualny (po prostu kombiki podobają mi sie dużo bardziej) no i rower sobie spokojnie moge wrzucić :) a ubezpieczanie i tak jest nie duże bo rejestruję auto jako współwłaściciel z maksem zniżek ;)

nie lepiej sobie sieknąć rower na dach ? zreszta ja to mojego szpachlowoza rowerek ładowałem :D więc i ty do Skodacza też powinieneś spokojnie dać radę ;) chyba, że ten no ... holenderski ! no to tutaj może być kłopocik

Odnośnik do komentarza

pawoj..- az za głowę się zlapalem jak zobaczylem peugeota 307.. sorry, jesli kogos uraze, ale w lutym kupowalem samochod, w gre wchodzil wlasnie on. jezdzilem, ogladalem.. widzialem 3 egzemplarze i zawiodlem sie na kazdym. komfort jazdy niezbyt, a i widywalem egzemplarze dosyc mlode w stanie w jakim nie powinny sie znajdowac.. w srodku tez bez rewelacji. osobiscie z twoich typow wybrałbym mazde. A nic innego nie wchodzi w gre? Ja kupiłem Seata Leona z niezniszczalnym silnikiem 1.9 tdi 110 KM. To samo co audi a3 i golf IV, ale wizualnie najladniejszy. I kupisz za te pieniadze pewnie 2002 rok, i bedziesz jezdzil dosyc komfortowo i bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jak dobrze pamiętam to jeździsz astrą II, na szybko wpisałem w wyszukiwarce allegro "listwa astra szyba" to wyskoczyły wyniki z tym. Oczywiście większość to z demontażu ale za śmieszne pieniądze rzędu 30zł. Pewnie jak się poszuka to znajdziesz na allegro nowe zamienniki też za grosze.

Odnośnik do komentarza

Muszę wymienić pióra wycieraczek. W supermarketach i na stacjach benzynowych jest tego od cholery. Możecie coś polecić?

Opel Astra II Hatchback.

 

nigdy nie kupuj wycieraczek w supermarketach itp. lepiej poszperaj na alledrogo. szukaj wsrod valeo i bosha. Ja mam Twin bosha i sobie chwale - cos takiego (musisz dobrac dla swojego auta) http://allegro.pl/wycieraczki-opel-astra-classic-bosch-twin-spoiler-i2413573956.html

Odnośnik do komentarza

Panowie mam dylemat.

 

Skoro obecne auto jest pechowe to spróbuję je opchnąć (może na części, zwłaszcza, że po dzwonie chcą mi dać szkodę całkowitą), i kupić 2-3 letnią używkę w leasing.

 

Kolega właśnie dostał akceptację wniosku, wpłacił 10% wartości i pojutrze powinien się cieszyć Paskiem z 2009 r. Co sądzicie o leasingu?

 

Wartość auta kolegi to 39,5k PLN netto, wyliczyli mu ratę 1040 zł/miesięcznie na 5 lat. Bawić się w takie coś?

 

Jeżdżąc we Wrocławiu na taksówce 1000 zł jestem w stanie zarobić w 1 weekend (o ile dopisze szczęście) jeżdżąc w nocy. Miesięcznie po odliczeniu paliwa i innych wydatków (telefony, amortyzacja) zostaje mi trochę kasy i zastanawiam się nad tym leasingiem...

Odnośnik do komentarza

Guli - jeśli leasing to nie ma już amortyzacji. Czyli kwestia sprowadza się do wyboru: kredyt albo leasing. I tutaj znaczenie podstawowe mają kwestie podatkowe (zależy więc jak się rozliczasz). Generalnie zazwyczaj kredyt jest trochę tańszy, za to leasing korzystniejszy podatkowo - wymaga to więc przeliczenia i porównania konkretnych ofert. Dla mnie przewagą kredytu nad leasingiem jest to, że kupując na kredyt stajesz się właścicielem (no, raczej współwłaścicielem z bankiem) samochodu. W leasingu faktycznie płacisz za jezdżenie cudzym.

Odnośnik do komentarza

Guli, jedna rzecz Ci powiem, tak szczerze od serca, powaznie, bez beki - wybij sobie k***a z glowy uzywany samochod. Ty kupujesz samochod, skup sie DO PRACY, czyli potrzebujesz auta ktore bedzie:

 

* odpowiednio przestronne

* mozliwie ekonomiczne

* jak najprostsze.

 

Nie wiem jakie sa ceny Passatow z 2009 roku ale watpie zeby taki Passat w sensownym stanie byl wart mniej niz nowa Octavia Tour albo nowa Dacia Logan, czy Lodgy (ktore niedlugo na rynku). Ja na taksowke kupilbym Octavie Tour albo Octavie 1,6 102 KM z fabrycznym gazem. Zamkniesz sie w 55 k, masz gwarancje, zero turbin, wtryskow i innych gowien.

 

Z dobrym uzywanym Passatem - zycze powodzenia. Jesli umiesz myslec i liczyc to podzielisz moj punkt widzenia.

 

Muszę wymienić pióra wycieraczek. W supermarketach i na stacjach benzynowych jest tego od cholery. Możecie coś polecić?

Opel Astra II Hatchback.

 

nigdy nie kupuj wycieraczek w supermarketach itp. lepiej poszperaj na alledrogo. szukaj wsrod valeo i bosha. Ja mam Twin bosha i sobie chwale - cos takiego (musisz dobrac dla swojego auta) http://allegro.pl/wy...2413573956.html

Tobie chyba Ci szejkowie sypneli kasa za to, ze nosisz te pedalskie koszulki :roll:

 

j***ny, paczke za wycieraczki placi. Jesli masz aero i chcesz miec aero to nie masz wyboru, ale do astry II masz dwie sensowne opcje:

 

* kupujesz dobre wycieraczki w sensownej cenie - ja mam dobre doswiadczenia z tymi z Norauto

* jedziesz do sklepu z akcesoriami gumowymi i kupujesz gumke wycieraczki z metra i wymieniasz sama gumke. gumki to moze 10-15 zl. 15 min czasu i masz nowe wycieraczki.

Odnośnik do komentarza

Wiesz Bebok... chyba mnie przekonałeś. A co sądzisz o Skodzie Superb? 2 znajomych ma pod taxi (w sedanie) i bardzo sobie chwalą te auta (wersje z 2004 i 2005 r).

 

Co do Octavii Combi chciałbym chyba wersję Ambition, bo Elegance już droga. A kombi, bo jeśli z gazem, to muszę i tak mieć spory bagażnik. Najważniejsza jednak będzie klimatyzacja...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...