Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie,

noszę się z zamiarem wymiany auta. Na cel ten chciałbym przeznaczyć 10 tys. złotych. Obecnie jeżdzę Skodą Felicią w dieslu, lecz chciałbym zamienić na coś świeższego, mocniejszego (45kM i silnik 1,9D na niewiele pozwalają). Jak na razie w grę wchodzą dwie marki Volkswagen oraz właśnie Skody. Zastanawiałem się nad Borą albo Octavią. Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś na temat silników zamontowanych w tych autach? Za jakim się rozglądać? Wedle Wiki silniki Octavii są następujące:

Benzynowe

1.4 (60 KM) AMD

1.4 16V (75 KM) AXP, BCA

1.6 (75 KM) AEE

1.6 8V (101 KM) AEH, AKL

1.6 8V (102 KM) AVU, BFQ

1.8 20V (125 KM) AGN

1.8 20V T (150 KM) AGU, ARX, ARZ, AUM

1.8 20V T (180 KM) AUQ

2.0 (115 KM) AEG, APK, AQY, AZH, AZJ

2.0 (120 KM) ATF

Diesla

1.9 SDI (68 KM) AGP, AQM

1.9 TDI (90 KM) AGR, ALH

1.9 TDI PD (101 KM) ATD, AXR

1.9 TDI (110 KM) AHF, ASV

1.9 TDI PD (131 KM) ASZ

 

Do tej pory jeżdzę dieslem i jestem jak najbardziej zadowolony. Jeżeli kupuje wiekowe auto, z jakims tam przebiegiem, to moze warto przy tym zostac. Zalezy mi na niskim spalaniu, ale roznica w mocy miedzy SDI a TDI na pewno jest znaczna, wiec moze 1,9TDI? Tylko jak z ich zawodnoscia? A moze uda sie znalezc jakas poleasingowa w benzynie z gazem?

 

A, bylbym zapomnial. W gre wchodza tylko sedany albo ewentualnie jakis hatchback, nie pora jeszcze na kombiaki :).

Odnośnik do komentarza

A Bora? Ewentualnie jestes może w stanie polecic podobne auto z tego segmentu? Przegladam troche na otomoto tych ogłoszen i Bory naprawde fajne tam chodza w dobrych cenach, a niekiedy z malymi przebiegami. Bezpiecznym jest kupowac od jakichs dealerow? Czy lepiej od osob prywatnych, ewentualnie sprowadzone z Niemiec?

Odnośnik do komentarza

A propo Bory. W moich okolicach jeździ mnóstwo przełożonych anglików, które mają papiery z Niemiec lub innej Szwajcarii. Potem następuje wielkie zdziwienie, kiedy kupiec jedzie na przegląd, a tu np. lampy z wersji UK. Zresztą z Octaviami też bym uważał, bo to jeden z najłatwiejszych do przełożenia aut.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie miedzy Bora a Octavia. Jedno i drugie auto z silnikiem TDi 90kM. Bora jest ponoc mniej wadliwa, spalanie przy jednym i drugim jest podobne. Jak sprawdzic czy auto nie zostalo przelozone? Wziac na warsztat i badac poszczegolne elementy? W koncu, czy to jest duzym problemem jezeli jest przelozone? Jakie to niesie za soba konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość MitnickMike

na temat Bory pogadaj z Mitnickiem

tak jak mówisz, 1,9TDI 90km i jestem zadowolony od bodaj 3 lat, rocznik 2000/2001 (rok stała w salonie)

 

natrzepałem dobre...200k km :keke: padła turbina, chłodnica, zawieszenie robię średnio co 3 miechy (końcówki, tulejki), poza takimi usterkami zero problemów, normalne użytkowanie (czyt. TANIE) auta które ma jeździć i na siebie zarabiać, przy mojej ciężkiej nodze pali około 5,5-6,0l/100km, zdecydowanie jestem zadowolony i nie zamieniłbym się na inne auto obecnie,

 

kiedy się decydowałem kumpel mnie namówił na Borę (a brałem pod uwagę jeszcze Passata) ze względu na niskie koszty naprawy zawieszenia (stalowe wachacze, w passacie aluminiowe), 3 lata temu...chyba coś koło 18,5k zł dałem, teraz jakbym sprzedawał nie wiem czy wezmę 12k :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...