Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Troche smierdzi offtopem, ale gazu lupkowego jeszcze sie w Polsce normalnie nie wydobywa, wiec ciezko zeby byl wykorzystywany do LPG. Nawet jezeli Polska zacznie go wydobywac na wieksza skale, to po prostu uniezaleznimy sie od gazu z Rosji ale nie sprawi to ze cena gazu drastycznie spadnie.

Odnośnik do komentarza

Wydobywa się w pewnych ilościach, gdzieś czytałem o 20 takich punktach, a powinno ich być koło 200. Mi się wydawało, że gdyby w przyszłości ten gaz łupkowy był wydobywany na większą skalę, to LPG byłoby tańsze, gdyż nie byłoby opłat związanych z dostarczaniem tego surowca.

 

A żeby nie było offtopu to znacie może jakiś skuteczny środek na rysy na lakierze? Mam takich kilka rysek, które chciałbym usunąć, a nie chciałbym wydawać pieniędzy w błoto na jakieś magiczne markery, które jednak tak świetnie nie działają.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam aktualnie dwie zimowki zalozone, dwie musze dokupic, w mojej obecnej sytuacji finansowej raczej nie stac mnie na wydanie 2x150zl na nowki, zwlaszcza ze dopiero przeszedlem przez przeglad i wymiane oleju. Az tak duzo tez nie jezdze, co 2 tygodnie, czasem rzadziej dluzsza trasa - 200km.

Odnośnik do komentarza

jmk - allegro nie boli, z marek budzetowych do czynienia mialem np. z Debicami Frigo czy Daytonami, z tym ze zawsze warto przed zakupem dopytac o rocznik (do 6 lat najlepiej). W Twojej sytuacji finansowej nie masz co wybrzydzac - dobrze kalkulujac zmiescisz sie w 200 zl za dwie sztuki sensownej jakosci. Najpierw jednak radze Ci poszukac uzywek na miejscu - wtedy nie placisz za przesylke i masz mozliwosc namacalnej oceny stanu gum. I jeszcze jedno - lepsze opony zakladaj na tyl, nie na przod.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zacznij od silniczka wycieraczek, sprawdź wiązki kabli do nich

wiesz co, jestem strasznym laikiem jezeli chodzi o auta. sproboje tak jak mowisz, przeczytalem na forum elektrody podobny temat, ale generalnie... jezeli sam sobie nie poradze to jest to sprawa dla elektryka czy zwykly mechanik da sobie rade?

 

 

 

odmrazacz sie nie przyda, bo zaczne po prostu sobie garazowac. zaskoczyl mnie troche jednak ten przymrozek no i nie sadzilem ze -2*C spowoduja taki efekt.

Odnośnik do komentarza

Na początku sprawdź, czy po włączeniu wycieraczek coś słychać. Chodzi mi o odgłos pracy silniczka. Jeśli tak to wina leży po stronie łączników między silnikiem a wycieraczkami. Ostatnio to przerabiałem u siebie w mazdzie 323f.

 

Jeśli nic nie słychać to problem jest elektryka lub spalony silniczek. A jak dokładnie to było z tymi wycieraczkami? W trakcie pracy w pewnym momencie się zatrzymały czy w ogóle nie dało się ich ruszyć zaraz po uruchomieniu silnika

 

Tak jak napisali koledzy wyżej, poszukaj info na forach. Jednak jeśli nie czujesz się na siłach żeby samemu pogrzebać to lepiej jedz do mechanika, najlepiej zaufanego:)

 

EDIT przez mechanika miałem na myśli na początku wizytę u elektryka:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...