Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Ten sam urząd, w którym samochód jest zarejestrowany - ~80,-, jeśli w innym, dodaj 100,-. Jeśli nie ma karty pojazdu, a został zarejestrowany po 1999, to jeszcze dopłacisz 75,-

 

W skarbówce zapłacisz 2% (o ile nie masz faktury VAT) od kwoty na umowie, pod warunkiem, że nie będzie ona odbiegać od standardowej kwoty za ten model i rocznik, które mają US w specjalnych tabelach. A więc, jeśli kupiłeś samochód po okazyjnej cenie, to i tak zapłacisz od kwoty, którą oni ustalą (chyba że w umowie masz dopisek, dlaczego kupiłeś tak tanio, np opis uszkodzeń)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ktoś ostatnio ubezpieczał auto i ma porównanie ile płacił poprzednią składkę? Mi dziś przyszło nowe ubezpieczenie i się z deka zdziwiłem, że muszę zapłacić 70 zły więcej, niż w zeszłym roku. Poprzednio za mojego scenica '99 1,6 zapłaciłem za OC i NW bodajże 312 zł. Nowa składka to 380. Mam pełne zniżki, plus 5% za kontynuację. Coś tam słyszałem o podwyżkach, ale nie sądziłem, że będą one w takim rozmiarze :/

Odnośnik do komentarza

Jak byłem u brokera w lipcu, to powiedział, ze MTU jako jedyne ma politykę tej samej podstawy ubezpieczenia dla wszystkich lat, pod warunkiem ciągłości u nich - czy jeśli ubezpieczałem pierwszy raz w 2006 roku, to wg tej podstawy liczą ubezpieczenie na rok bieżący. Za to rekompensują sobie innymi dodatkami typu opłata za samochód starszy niż 10 lat, albo brakiem jakiegokolwiek kontaktu (biuro wirtualne).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...