Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Do 5k? Nie zmieścisz się.

 

Załóż sobie jakieś 1-1,5k zapasu na zmianę tablic i dowodu, opłatę skarbową, ubezpieczenie i niezbędne poprawki (olej, pasek rozrządu, rzeczy, których nie dostrzeżesz przy kupnie). Nigdy nie mierz na styk kwoty, bo zostaniesz ze stojącym na parkingu samochodem, bo nie będziesz go miał za co naprawić/zatankować.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jest na forum jakiś użytkownik Skody Octavii? Dzisiaj rano po przekreceniu kluczyka auto nie zapaliło a koputer zwrócił komunikat: Check Safelock. To auto rodziców, na codzień nim nie jeźdzę ale dowiedziałem się, że ostatnio wszystko było ok. Pan google powiedział,że chodzi tutaj o blokade zamków. Może ktoś powiedzieć o co tak dokładnie chodzi i najważniejsze jak to wyłączyć? Dokładnie jest to Skoda Octavia Tour rokcznik 2011, benzyna z gazem

Odnośnik do komentarza

O to, że prawdopodobniej przekręciłeś kluczyć zanim zamknąłeś drzwi. Czasami włącza się też bez większego powodu. Musisz zamknąć z pilota drzwi, otworzyć je, lekko ruszyć kierownicą i przekręcić kluczyk. To nic poważnego, nic się nie stało, nic nie zepsułeś :-)

Odnośnik do komentarza

Niestety, nacieszyłem się Mazdą 2 miesiące. silnik do remontu, dziś powinienem wiedzieć więcej ;(. Ale pytanie mam inne:

 

Płacił ktoś kiedyś niemiecki mandat (fotoradar)? Lepiej w banku czy na poczcie? Ten druczek z reichu jest jakiś poryty i nic z niego nie kumam (jeżeli pytanie nadaje się do kącika prawnego, to proszę o przeniesienie).

Odnośnik do komentarza

Niby 107, ale wydaje mi się, że szwab cofnął o 200k.

 

Jechałem autostradą normalną prędkością ~120-130 km/h. Zaczęło mi coś nienaturalnie stukać (najpierw cicho, z każdą chwilą coraz głośniej). Odgłos wydawał się czymś w rodzaju stukaniu plastiku. Postanowiłem zjechać na parking, żeby zobaczyć co się dzieje. Niestety do najbliższego miałem 10 km, więc myślałem, że wytrzymam. Niestety nie udało się, przy wjeździe na parking silnik zdechł.

 

Próbowałem go zakręcić, ale nie chciał, więc skończyło się lawetą...

 

Edyta mówi, że dzwonił mechanik z wyceną. Wstępnie 5100 zł. Jestem załamany :(

Odnośnik do komentarza

Mam pewną okazję :D

 

http://www.chcekupicauto.pl/opel-corsa-12-45km-1996-7000/

 

Takie autko, mogę mieć za niecałe 2 koła, z przebiegiem 170 tysięcy. Samochód od znajomego, bardzo dobrego ;) Na razie dostałem je na "testy" dwa tygodnie nim jeżdżę i potem mam się zdecydować czy biorę. To byłoby moje pierwsze autko, myślicie, że taki na "dotarcie" to dobra opcja?

Odnośnik do komentarza

Bez obejrzenia samochodu nikt Ci nie powie, czy to dobra opcja, ale jak na pierwsze auto brzmi ok - 2 tysiace to relatywnie niewiele, silnik 1.2 to toczydelko, ale do miasta sie od biedy nada, a poza tym lepiej nie zaczynac przygody z motoryzacja od duzych mocy i pojemnosci (mniejsze ryzyko przeszarzowania, mniejsze spalanie). Na rynku jest sporo zamiennikow, czesci tanie, mechanicy dobrze znaja te prosta konstrukcje, wiec serwis nie powinien nastreczac duzych problemow.

 

Na ile pewny ten przebieg? Auto krajowe czy sprowadzane, a jesli sprowadzane, to kiedy, skad i z jakim stanem licznika? Kolega pierwszy wlasciciel, auto od poczatku w rodzinie? Czy wychodzi gdzies rdza? Kiedy robiony rozrzad, przy jakim przebiegu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...