Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

jmk,

w jaki segment celujesz ?

 

Octavia jest dość mało awaryjna a części są tanie, wersja TDI jest bardzo solidna i jest sporo ofert na rynku z rynku wtórnego

alternatywnie to co polecił Hyde Stilo, raczej radzę unikać Focusa. Z czystym sumieniem mogę polecić fiestę/fusiona z silnikiem 1.4tdci(ropniaczek)

Odnośnik do komentarza

jmk,

w jaki segment celujesz ?

 

Octavia jest dość mało awaryjna a części są tanie, wersja TDI jest bardzo solidna i jest sporo ofert na rynku z rynku wtórnego

alternatywnie to co polecił Hyde Stilo, raczej radzę unikać Focusa. Z czystym sumieniem mogę polecić fiestę/fusiona z silnikiem 1.4tdci(ropniaczek)

A ja focusa polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja mam Fieste z silnikiem 1.4tdci i nie mogę złego słowa powiedzieć, ale wiadomo trochę że jak kupujesz używkę to loteria co do tego jak z nim będzie. Nie ma takiego auta co ktoś by nie mógł powiedzieć "Fiesta nie bo cośtam zjebane", w każdym "fachowcy" znajdą jakieś ale, więc nie ma co ich przesadnie słuchać.

Odnośnik do komentarza

 

jmk,

w jaki segment celujesz ?

 

Octavia jest dość mało awaryjna a części są tanie, wersja TDI jest bardzo solidna i jest sporo ofert na rynku z rynku wtórnego

alternatywnie to co polecił Hyde Stilo, raczej radzę unikać Focusa. Z czystym sumieniem mogę polecić fiestę/fusiona z silnikiem 1.4tdci(ropniaczek)

A ja focusa polecam.

 

który masz model wysokoprężny, że tak polecasz :P
Odnośnik do komentarza

To może Was pogodzę pytaniem o Skodę, co o niej sądzicie? Przyznam szczerze, że wizualnie bardzo podoba mi się Octavia w wersji sedan, ale to chyba nie ten budżet, nie? Ogólnie chciałbym sedana, ewentualnie hatchback - na pewno nie kombi :P

 

PS. Scorpio, Golf akurat jest zbyt dresiarski :P Hyde, Polo tyż :P

 

Ja Ci mogę powiedzieć, że Skody z tego okresu są ograniczenie wygodne, ale za to nie do zajeżdżenia. Ja od dłuższego czasu pomiatam Fabką po faceliftingu (ostatnia przed wejściem FII) z silnikiem 1.4 benzynowym i jestem bardzo zadowolony. Jak się nie jeździ, jak idiota, to auto jest ekonomiczne, pakowne (pomimo małego bagażnika w hatchbacku; za to doskonale się wszystkie siedzenia kładzie na płasko). Nie jeździ mułowato i jest dostępne tryliard części.

 

Tylko do 10 tysiaków, to kupisz z pierwszej pierwszej serii, bo to auto ogólnie nie traci bardzo na wartości.

 

sam jestes cebulak. moze te nowe wypusty sa juz lepsze, ale kupowanie tego francuskiego syfu z przelomu wiekow to czysta loteria.

 

Właśnie auta francuskie z tamtego okresu są bardzo dobre, tylko wąsate Janusze muszą mieć wiadomo, Golfa, Passata albo Audi, a to przekonanie przechodzi na młodsze pokolenia. Co z tego, że 95% sprowadzonych Golfów czwórek ma cofnięte liczniki i jest po dzwonie, ważne że NIEMIECKA JAKOŚĆ, DAS AUTO.

 

Jeździłem francuskim autem bez dzwona i nieszczególnie polecam. Nie można im zarzucić komfortu jazdy, ale jeśli tylko coś się spierdoli, to można kurwicy dostać, zanim się znajdzie część, która być może będzie pasowała akurat do tego modelu. I nawet po VIN się nie dojdzie, bo oni spontanicznie montowali: co pod ręką, to do autka.

Odnośnik do komentarza

 

 

jmk,

w jaki segment celujesz ?

 

Octavia jest dość mało awaryjna a części są tanie, wersja TDI jest bardzo solidna i jest sporo ofert na rynku z rynku wtórnego

alternatywnie to co polecił Hyde Stilo, raczej radzę unikać Focusa. Z czystym sumieniem mogę polecić fiestę/fusiona z silnikiem 1.4tdci(ropniaczek)

A ja focusa polecam.

 

który masz model wysokoprężny, że tak polecasz :P

 

Mam benzynę ale co, polecać nie mogę? Trio z Dortmundu poleca astrę to "tio z forum" może focusa.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

jmk,

w jaki segment celujesz ?

 

Octavia jest dość mało awaryjna a części są tanie, wersja TDI jest bardzo solidna i jest sporo ofert na rynku z rynku wtórnego

alternatywnie to co polecił Hyde Stilo, raczej radzę unikać Focusa. Z czystym sumieniem mogę polecić fiestę/fusiona z silnikiem 1.4tdci(ropniaczek)

A ja focusa polecam.

 

który masz model wysokoprężny, że tak polecasz :P

 

Mam benzynę ale co, polecać nie mogę? Trio z Dortmundu poleca astrę to "tio z forum" może focusa.

 

to napisz koleszko, który masz motor w tej foce, gazowałeś go ?
Odnośnik do komentarza

Scorpio gupi jesteś. Mój 10-letni Citroen jest bardziej niezawodny niż twój wyczesany dyzel VW za pierdyliard piniondzów. Części są śmiesznie tanie i dostępne w każdym intercarsie.

 

Zrobiłem 57500 km Xsarą i raz, słownie raz mi się zepsuła. I to nie dlatego, że się zjebała tylko dlatego, że akumulator był stary. Jak ją kupowałem to za moje pieniądze dostałem 6-letnie auto. Za ten sam hajs kupiłbym zajeżdzonego, 9-letniego Golfa, albo 7-letnią Astrę czy 8-letnią Corollę. A tak mam dobrze wyposażony, przestronny i wygodny samochód z dużo większym bagażnikiem u konkurencji. Nie mówię nawet o silniku, który osiągami i spalaniem bije na głowę konstrukcje VW czy Opla.

 

Dzisiejsze samochody PSA są gówniane, ale takie auta jak Xsara, Saxo, Xsara Picasso czy 206 są zajebiste i nie do zajebania.

Odnośnik do komentarza

http://otomoto.pl/skoda-fabia-ladna-skoda-diesel-C32704809.html

http://otomoto.pl/skoda-octavia-1-9tdi-lift-bardzo-ladna-warto-C32503890.html

 

Takie zawęziłem.

 

A ten to ideał jaki bym chciał:

http://otomoto.pl/skoda-superb-sprzedam-niedrogo-1-9-tdi-C32754165.html

 

Tylko coś za tani. Nie ukrywam, że szukam samochodu na lata, już w kontekście rodziny ;) Kupowałbym go dopiero na przełomie września/października, o ile wypalą moje plany. Przejście z Corsy 96' to będzie niebo a ziemia pewnie...

 

Gdzie mogę sprawdzić takie dane jak spalanie?

Odnośnik do komentarza

kupuj srebrna zamiast czarnej - oszczedzisz na myciu :keke:


2500 silnik? na kiego wala Ci taki silnik? Ty miales w ogole jakies auto wczesniej? Ubezpiecznie przy takim silniki Cie zje. 1.9 to maks jaki powienienes szukac.


Scorpio gupi jesteś. Mój 10-letni Citroen jest bardziej niezawodny niż twój wyczesany dyzel VW za pierdyliard piniondzów. Części są śmiesznie tanie i dostępne w każdym intercarsie.

a co Ty wiesz o moim wyczesanym dyzlu? :P

 

ja na swoj naprawde nie mam prawa zlego slowa powiedziec. Tamte wypusty z silnikami 1.9, jak u mnie, to miut-malinka. Co prawda teraz kupilbym juz benzyne, bo nie robie juz tylu km co kiedys (wychodzi ~16k rocznie) ale pali i jezdzi zajebiscie.

Odnośnik do komentarza

A czemu nie mógłbym mieć niby dużego? :) Podoba mi się taki typ po prostu jak ten. Fabia i Octavia wydają się chyba docelowym obiektem poszukiwań, za parę miesięcy ceny chyba się nie zmienią, więc będę kontrolował :P Z tym 2.5 silnikiem przesadziłem, bo myślałem, że będzie mało ofert :D Potem zmieniłem do 2.0. Dla mnie chyba 1.6 będzie najodpowiedniejsze, ubezpieczenie miałbym tak jak teraz, z kimś doświadczonym.

 

Jak ktoś miał jakąś Skodę to proszę o opinię, ewentualnie rady, co się tam psuje, jak drogie części, naprawy, spalanie itp. Na tej stronce spalanie wynosi 4.8 - 5.1 litra to bardzo dobrze, tak mi się wydaje. Obecnie moja Corsa pali 6 - 6,5 l, ale benzyny. Chociaż jak ją docisnę do 140km/h na ekspresówce to i więcej pewnie...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Superby "1". Koleś miał sedana pod taxi. 130 km w dieslu, auto nie do zajechania. Jego ojciec również kupił sobie Superba na taxi, po tym jak zobaczył że auto syna chodzi rewelacyjnie. W środku to można bawić się w berka.

 

Co ciekawe za rocznik 2005 zapłacił rozsądne pieniądze (16k), po negocjacjach, więc jeżeli szukałbyś Superba to optowałbym za tym wozem. Koleś mówił, że bezawaryjne, tylko wymieniał olej i filtry i lał ropę

Odnośnik do komentarza

 

 

Dzisiejsze samochody PSA są gówniane, ale takie auta jak Xsara, Saxo, Xsara Picasso czy 206 są zajebiste i nie do zajebania.

Mam w domu 13 letnie Saxo i dopiero w zeszłym roku kupiłem Octavię, bo Saxo zaczęło zdychać i jest małe.

Kup sobie Octavie ;) Ja kupiłem Octavie I, ale z 2008 roku ( :D :D :D ) za 23k. Dołożyłem 2k i za 25 mam niezajebywalne auto w gazie, z klimą, z wielkim bagażnikiem na wózek i torby mojej małżonki ;)

A za 10-12 kupisz po prostu starszą. Z tym, że części tego auta są śmiesznie małe. Ponieważ to auto było na taśmie od końcówki XX wieku, to wszędzie i za parę groszy naprawisz wszystko. Da się tu perełkę znaleźć. 1,6 MPI jest gazowalny, ale mocą nie grzeszy (taką wersję sam kupiłem). Te 1,6 wypuszczali chyba od 2004 roku. Ale 1,8 Turbo benzyna z gazem ma 150 kuców, a pali tyle samo co moje 1,6 104 konie :/ :/ :/ Więc jak z uwagi na kasę będziesz szedł w starszy model, to bez wahania 1,8 Turbo benzyna. A jak nowszy, to zostaje Ci 1,6 w benzynie.

W starszych octaviach jest 90 konny stary diesel nie do zajechania, znam auta mające 350k i w silniku nikt nigdy nie był :)

 

Edyta podpowiada: moje 1,6 pali 7-8 w trasie, 9 w mieście paliwa. 10 gazu pali i w mieście (turlasz się) jak i w trasie (bo gnieciesz :D ). Tak że te spalania 5-6 można między bajki włożyć w silnikach benzynowych. 90 konny Diesel faktycznie pali 6 :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...