Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie z pogranicza motoryzacji i zdrowia. Od pewnego czasu mam potworny kaszel, który godzien jest palacza. Od 8 lat nie palę i nie pamiętam kiedy miałem takie ataki kaszlu jak obecnie. Potencjalnym sprawcą jest klimatyzacja w aucie, ale nie wiem czy jej "zapaproszenie", brud czy tam grzyb mogą powodować aż takie kasłanie? Do tej pory mój organizm nie reagował na klimatyzację. Ktoś miał taki przypadek, żeby klima zaatakowała układ oddechowy?

Btw, w zeszłym roku robiłem prześwietlenie płuc i było wszystko ok.

 

 

jmk jakiś czas temu miałem podobne dylematy. Auta szukałem ( z mniejszym lub większym zaangażowaniem) dwa lata. W końcu w finale całej akcji znalazły się: Skoda Fabia i Ovtavia, Golf IV, Polo, Bora oraz Seaty Leon i Ibiza.

W końcu zdecydowałem się na Leona z silnikiem 1,9 TDI i 110 kaniami. Zrobiłem już ponad 120tyś km i poza wymianami olejów filtrów, klocków i laniu ropy nie robiłem nic. Teraz zbliża się czas na rozrząd. Wiadomo disel wiec jeśli coś odmówi posłuszeństwa to koszty naprawy spore ( Sama dwumasa to już większy koszt) ale przyjemność z jazdy super. Gdyby służyło jak do tej pory to długo auta nie zmienię. Tata ma Skode Octavie co prawda z 2011 roku ale także komfort, przyjemność z jazdy super. Siostra ma Fabie z 2004 (obie Skody z gazem) i odczucia podobne.

 

w dizlach małolitrażowych dwumas nie istnieje ;)

Odnośnik do komentarza

Zanim kupię sobie nowy samochód, mam jeszcze problem ze starym, może ktoś ogarnia co zrobić.

 

Jechałem po małych wertepach, ale wszystko działało, stanąłem na stacji benzynowej, po zatankowaniu rozrusznik już nie kręcił, popchałem trochę z górki, ale nic. Przyjechał kumpel i na kable udało się uruchomić samochód, jednak jadąc pali się kontrolka... od poduszki powietrznej i UWAGA - po wyłączeniu świateł, kontrolka gaśnie. Wziąłem na noc akumulator do domu, naładowałem i dzisiaj odpalił bez problemu, ale kontrolka dalej się świeci. Jest jakieś ryzyko, że poduszka się otworzy w trakcie jazdy? :D

 

Corsa B 1996 rok, silnik 1.2.

Odnośnik do komentarza

poluzował się czujnik mówiący o tym, że podyuszka jest w środku, więc nie wystrzeli, u mnie kostka z takimi kablami jest pod przednim fotelem(fiesta) jak mi wymieniali tapicerkę to naruszyli wiązkę kabli pod fotelem i miałem podobny objaw( w sensie kontrolka), generalnie czeka Cię szukanie przerwy w obwodzie, a co do problemu z kręceniem to może coś jeszcze się poluzowało, ale tutaj moja wiedza jest zbyt mała żeby coś podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...