Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

http://allegro.pl/jaguar-xj8-sport-executive-3-2-v8-i1894294338.html -> taki pomysł, jeżeli chodzi o fajne auto w przyzwoitej cenie, podrzucił mi ostatnio znajomy :D

auto bajeczne, przeglądałem wyposażenie z 93 roku... full opcja z klimą i skórą :D pytam o opinię raczej w ramach niespełnionych marzeń bo na takie auto prędko się nie zdecyduję. A jak już w temacie jesteśmy... dodge czy choćby mustang... :marzy: Cenowo te auta są nawet w zasięgu, jednak strach przed ewentualną awarią czy problemem ze zdobyciem części jest barierą nie do przejścia. No i silniki powyżej 3l też robią swoje. Ale pomarzyć zawsze można :)

Odnośnik do komentarza

Panowie - jeździł ktoś kiedyś Mazdą 6 Kombi?

 

Zdecydowałem się na wyjazd do Niemiec po dwulitrową szóstkę z silnikiem Diesla (136 KM) i chcę się upewnić, że dobrze robię.

 

Niestety czytałem, że lubi je rdza, ale osobiście zauroczyłem się tym autem, a o ile uda się zarezerwować model który chcę (wersja TOP przed liftem, edycja limitowanan Impression), to będę mega szczęśliwy.

 

W necie są bardzo różne opinie, ale skoro samochód podoba mi się zarówno z zewnątrz jak i na zewnątrz (jechałem nim) to chyba dobrze...

Odnośnik do komentarza

Guli, jak jesteś zakochany to po prostu upewnij się, że egzemplarz który kupujesz jest ok (nie bity, w dobrym stanie) i kupuj. Jak będziesz słuchał "fachowców" takich jak Bebok czy jego akolita Szk (;-)) to nigdy nic nie kupisz. Stado malkontentów zawsze ci powie, że to auto jest do dupy :) jakiekolwiek by to auto nie było. Czyli imho - jak ci się podoba i jesteś na nie chory to kupuj i enjoy!

Odnośnik do komentarza

Cóż - zdecydowałem się. Zarezerwowałem ten model: Niby drogo, ale gość już zszedł z ceny. Jest to najlepsza wersja wyposażenia jaka wyszła, mam nadzieję, że dokonałem dobrego wyboru.

 

Wersja przed liftem - na miasto zależy mi na braku DPF. Jadę z niedzieli na poniedziałek...

Na uszkodzony silnik bym się nie porywał. No chyba, że masz już w garażu używany silnik w dobrym stanie do swapa.

 

Panowie, czy ktos mial stycznosc z Peugeotem 307 SW i moze cos powiedziec o tym samochodzie?

Siostra sie przymierza do kupna czegos i ma okazje wyrwac takiego Francuza za 13 tys. zl (Diesel, 2.0, 150tys. km przebiegu, 2003 rocznik)

Przede wszystkim proponuję poszperać na stronkach klubowych, forach peżota + stronki typu autocentrum.pl. Tam ludzie piszą co trawi te auta. Auto musi być przeskanowane czytnikiem, przegląd na kanale i najlepiej jeszcze miernik grubości lakieru. Bez dokładnego sprawdzenia osobiście nie brałbym auta, zwłaszcza dizla gdzie Polacy ciśną je na maxa przy minimalnym albo żadnym wkładzie w serwis.

Odnośnik do komentarza

Planuję kupić sobie swoje pierwsze auto ;) Budżet niezbyt duży, nie będę pytał o jakieś ogólne rzeczy, zapytam tylko czy:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1913213135

 

Coś takiego się nadaje do użytku, w sensie przebiegu np, wyposażenia itp. ?

Zanim pojadę obejrzeć muszę wiedzieć wszystko o co pytać i co może być złe :)

Odnośnik do komentarza

Dobry wybór na pierwsze auto bo zrobi to każdy mechanik, a i części tanie. Ja jednak szukał bym z silnikiem 1,6 bądź 1,8 oczywiście 8 zaworowe - są to stare sprawdzone konstrukcje, które może nie grzeszą mocą, ale są bardzo żywotne i dużo wytrzymują. Znoszą też bezproblemowo LPG. Oczywiście sprawdzić musisz czy auto nie jest pognite bo co jak co, ale Golf III lubi chrupać ruda.

Odnośnik do komentarza

jmk - skoro nie znasz sie na tyle, ze nawet nie wiesz o co pytac, to do kupowania auta za 3 tysiace sie z tej strony nie zabieraj! Bez mechanika ani rusz!

 

Warto tez szukac aut krajowych, juz zarejestrowanych (zero zabawy z urzedami celnymi, brak dodaktowych kosztow rejestracji). Takie wypicowane oferty handlarzy jak powyzej raczej olewaj - szukaj prywatnego wlasciciela, ktory zawsze powie Ci cos wiecej. Nie zrazaj sie obitymi zderzakami czy sladami zuzycia wynikajacymi ze sporego przebiegu - to fanaberie, na ktore mozesz sobie pozwolic przy grubszym portfelu. I najwazniejsze - w tej cenie nie szukaj konkretnego rocznika czy modelu, ale raczej sensownie utrzymanego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie zmieniam autka, bo moje Bravo byłoby idealne dla jmk na start :)

No troszkę za dużo pali może, ale zasadniczo daje radę.

Ale tak piszę głównie apropo śmiechu Scorpio - ja będę miał olbrzymie kłopoty ze sprzedaniem go, bo to rocznik 2000, a przejechane ma 60k bez ~200km...

 

ja myślę, że Scorpio miał namyśli niemieckiego golfa, którym babcia jeździła do kościółka i z powrotem ;D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...