Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Wersji opowieści arturiańskich jest kilkadziesiąt co najmniej. To źle? :) a część zmian mi się podoba, szczególnie

 

 

skasowanie lub odłożenie wątku Młodego Gryfa, skasowanie tych beznadziejnych perypetii Tyriona z karlicą i świnią czy skasowanie Jeyne Westerling :) Są oczywiście rzeczy słabsze: spłaszczenie Lorasa, cały wątek Dorne (czy Martellowie nie uczestniczą tu w spisku? )... Ale na razie jestem na tak.

 

Odnośnik do komentarza

Wątek MG na razie nie ma dla mnie w książce jakiejś głębszej funkcji poza podkreśleniem chaosu wojny domowej (a to jest dobrze zobrazowane i bz niego). W dodatku mam głębokie przekonanie, że on do niczego przełomowego nie prowadzi, że skończy się w stylu

wątku młodego Martella upieczonego przez pupili Daenerys, najbardziej porąbanych rozdziałów Tańca

.

Odnośnik do komentarza

Ja skończyłem właśnie jeden z klasyków, czyli Sopranos. Sam serial oczywiście znakomity, od początku był dobry, ale jeśli miałbym to jakoś dzielić na sezony to wybijał się zdecydowanie piąty, który obejrzałem niezwykle szybko. Ostatni moim zdaniem trochę za długi i za bardzo przekombinowany, ale jeśli ktoś tak jak ja wcześniej nie widział Sopranos w całości to gorąco polecam, bo warto. Dodatkowo jest sporo postaci, które kojarzyłem z wcześniej obejrzanych seriali i to też daje sporo do klimatu. Solidne 9/10 ;).

Odnośnik do komentarza

Ja tam wolę ekranizacje w stylu seriali Lalka czy rosyjski Mistrz i Małgorzata. Praktycznie 1:1.

 

Jakoś nie kusi mnie wersja w której dowiaduję się, że Rzecki był gejem, a Łęcka nifomanką...

Ja tam wolę ekranizacje w stylu seriali Lalka czy rosyjski Mistrz i Małgorzata. Praktycznie 1:1.

 

Jakoś nie kusi mnie wersja w której dowiaduję się, że Rzecki był gejem, a Łęcka nifomanką...

Gyzz, jak zatem przełknąłeś Cornwella, w którym fabuła legend sostała gruntownie zgwałcona? :)
Odnośnik do komentarza

http://www.filmweb.pl/serial/The+Flash-2014-694518

Oglądał ktoś? Bo Daredevila skończyłem właśnie oglądać, i ogólnie trochę wad jest, ale summa summarum bardzo fajny serial, no i przydałoby się coś nowego, może warto pociągnąć ten temat. Chyba, że są jakieś inne w miarę nowoczesne (w sensie nie z lat 80') seriale z superbohaterami. W DD najbardziej podobało mi się paradoksalnie to, że to nie do końca był serial o superbohaterze, tylko z superbohaterskim elementem, tzn. to równie dobrze mógł być serial w stylu kryminału (w dużym stopniu był tak naprawdę).

Odnośnik do komentarza

Ze wszystkich seriali o superbohaterach Flash jest najbardziej lekki w odbiorze. Zdecydowanie nie tak mroczny jak DD i daleko mu do Arrow, który też ma parę mrocznych wątków. Jak potraktujesz to jako spokojny serial o nie do końca poważnym superbohaterze to Ci się spodoba. Na plus masa smaczków dla fanów DC, naprawdę dobre efekty jak na serial, nadążąjący za sobą w 23 odcinkach scenarzyści (co bywa trudne, vide Arrow ;) ) i propsy za casting. Gustin jako Flash czy, zwłaszcza, Kavenagh jako Wells to duże plusy. Wkurwiają postacie kobiece, ale cóż ;)

Aha i jeżeli jesteś fanem DC to warto oglądać wraz z Arrow bo są przyjemne crossovery, chociaż sam Arrow w 3 sezonie był straszny ;)

Odnośnik do komentarza

Tak apropos Gry o tron, chociaż bardziej dla czytających - jeśli lubicie sobie porozkminiać różne smaczki ukryte tu i ówdzie w dziele Martina, to bardzo polecam kanał tego kolesia: https://www.youtube.com/channel/UCXU7XVK_2Wd6tAHYO8g9vAA

Niektóre teorie może naciągane, ale niektóre po prostu rozpierdalają, koniecznie obejrzyjcie "The Dornish Masterplan"

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem Filary Ziemi, miniserial liczący osiem odcinków.

 

Zaznaczę, że książek nie czytałem, chociaż pewnie kiedyś sprawdzę, bo serial podobał mi się bardzo. Szkoda tylko, że tak krótko i sporo przeskoków czasowych było, bo historia miała potencjał na parę sezonów. No i właśnie liczba odcinków to chyba największy minus tej produkcji. Obejrzałem w weekend, bo wkręciłem się dość mocno. Swoją drogą oglądając sceny, gdy biskup/kardynał się biczuje miałem mocne skojarzenia z Banshee ;).

 

Znacie inne produkcje jakoś zahaczające o historię Anglii/Wielkiej Brytanii? Widziałem Filary i Tudorów, na liście do obejrzenia mam Downton Abbey oraz World Without End ("kontynuacja" Filarów).

Odnośnik do komentarza

Nowe GoT

 

 

Chyba najlepszy odcinek w tym sezonie póki co. Serial i książka to już praktycznie dwa różne światy. Ta śmierć maestera, czyżby wycięli wątek podróży Sama do Cytadeli? Najlepsza jednak końcówka, nie spodziewałem się, że Jorah i Tyrion tak szybko spotkają się z Dany, myślałem że to może być jedna ze scen kończących sezon. Pamiętam zdjęcia promujące ten sezon to Tyrion siedział tam obok Dany, jakby jej doradzał, więc może być ciekawie. Końcówka też spoko, tu trochę książkowo pojechane jeśli dobrze pamiętam, czekam na spacerek ;).

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...