Jump to content

Seriale telewizyjne

Feanor

Recommended Posts

W dniu 1.03.2021 o 14:48, me_who napisał:

Kajko i Kokosz

(Netflix)

Jak na pierwszą próbę zekranizowania komiksu to nawet udane. Problemem może być, że jest zdecydowanie za krótkie (5x13 minut) co może spowodować, że nowi widzowie nie zdążą polubić się z bohaterami, tym bardziej, że nie ma żadnego wprowadzenia. I jest to problem, bo imo serial jest skierowany do młodszego odbiorcy, tak w okolicach 10 roku życia, a nie jestem pewien, czy tacy młodzi widzowie są zaznajomieni z komiksem. Jeśli miał być to serial skierowany do widza, który się wychował na Kajku i Kokoszu, to mimo wszystko jest zbyt dziecinny, mimo prób przemycenia tych "doroślejszych" żartów, jest ich zwyczajnie za mało. Także wychodzi, że najlepiej oglądać razem ze swoją pociechą, jeśli taki był cel to imo trafione.

Kreska poprawna, choć odrobinę inna niż ta komiksowa, animacja również porządna, bardzo ładne kolory. Jeśli chodzi o dubbing zdecydowanie najlepszy jest Hegemon mówiący głosem Grzegorza Pawlaka (Skipper z Pingwinów), inne głosy nie przeszkadzają, więc ok.  Mam nadzieję, że nakręcą więcej odcinków, choć jak będą tak obcinać fabułę komiksów jak w odcinku Złoty Puchar, gdzie dwutomowy komiks zredukowano do 13 minut to szybko będą musieli sobie znaleźć nowych scenarzystów.

Moje dzieciaki (5-7 lat) bardzo polubiły Kajko i Kokosza a junior wręcz pokochał i już lata po domu z okrzykiem: na plasterki.

Komiksu wcześniej nie znały i chyba taki odbiorca jest najlepszym targetem tego serialu, czas odcinków też o tym świadczy.

Kończę drugi sezon Breaking Bad i się zastanawiam, jakim cudem ten serial ma srednia 9.5/10 na imdb? The Wire ma 9.3...

W pierwszym sezonie bardzo nie podobały mi się słabe i nudnie napisane problemy rodzinne, ale cała reszta była dosyć ok. W drugim sezonie głupiej rodziny jest mniej, ale za to druga strona kuleje. Chyba największym problem jest to, że tu właściwie nikogo nie da się za bardzo lubić a postacie żeńskie to już w ogóle kretynki do kwadratu. W The Wire nawet "źli" byli w pewnym sensie "fajni". Tutaj nawet główne postacie są płytkie i głupie i ciężko je polubić. No i nie wierzę w ten świat. Wszystko jest jakieś takie nijakie. Może ja czegoś nie widzę? Przekonajcie mnie :/

• Like 3
9 godzin temu, Scorpio napisał:

Kończę drugi sezon Breaking Bad i się zastanawiam, jakim cudem ten serial ma srednia 9.5/10 na imdb? The Wire ma 9.3...

W pierwszym sezonie bardzo nie podobały mi się słabe i nudnie napisane problemy rodzinne, ale cała reszta była dosyć ok. W drugim sezonie głupiej rodziny jest mniej, ale za to druga strona kuleje. Chyba największym problem jest to, że tu właściwie nikogo nie da się za bardzo lubić a postacie żeńskie to już w ogóle kretynki do kwadratu. W The Wire nawet "źli" byli w pewnym sensie "fajni". Tutaj nawet główne postacie są płytkie i głupie i ciężko je polubić. No i nie wierzę w ten świat. Wszystko jest jakieś takie nijakie. Może ja czegoś nie widzę? Przekonajcie mnie :/

Zdradzę ci teraz największą tajemnicę wszechświata (tylko nie mów nikomu)

Spoiler

nie każdemu musi się podobać to, co większości

• Like 1
  • I love it 1
10 godzin temu, Scorpio napisał:

Skoro tak bardzo Ci się nie podoba to po ch... ciśniesz już drugi sezon? 

Bo czekam na te fajerwerki i 10/10 i się nie mogę doczekać :/

I żeby nie było- nie uwazam że to jest zły serial. Dla mnie to takie 6,5/10 po tych dwóch sezonach, bez jednego odcinka. I ogląda się to ok, jeżeli ma się pod ręką pilota i przewija dluzyzny albo przegląda np forumke. Warto dalej oglądać, czy po prostu obejrzeć z 5 ostatnich odcinków ostatniego sezonu, żeby wiedzieć jak to się kończy?

Dalej chyba będzie gorzej: mi pierwsze dwa sezony się podobały ale na trzecim utknąłem i już nie kontynuowałem

16 hours ago, Scorpio said:

Trzeci i czwarty sezon są najlepsze IMO, pojawiają się ze 2-3 fajne postaci, ale nie wiem czy warto szczerze mówiąc, miałem podobne wrażenie i skończyłem tylko dlatego, że zacząłem.

• 3 weeks later...
W dniu 14.03.2021 o 14:04, yonack napisał:

Udało się komuś skończyć 4 sezon Fargo? 

Zacząłem oglądać na HBO GO - jestem po 3 odcinku i jest nieźle. Bardzo stylowy - te auta z lat 50 tych bardzo przyjemnie się ogląda a sama historia na razie dobrze się rozwija. 

Trochę odkopując temat ;)

Ja Breaking Bad pamiętam w opcji - pierwsze cztery sezony nuda, nuda, nuda, dwa mocne odcinki na sezon i tyle, a dopiero ostatni sezon mnie całkiem pochłonął. Jednocześnie te dwa odcinki były na tyle dobre, że mogłem jakoś przetrawić przewijanie Skyler i Marie. Inna sprawa, że takie The Wire chyba ze trzy razy oglądałem, a do BB nie wróciłem ponownie, aczkolwiek oglądałem Better Call Saul, które nawet bardziej mi się podoba :D

• 2 weeks later...

Fargo sezon 4. Ach, jak to się przyjemnie ogląda - chyba scenografia gra tu jedną z głównych ról. Historia również wciąga klimatem. Czytałem recenzje, że jest to najsłabszy sezon. Prawdę mówiąc nie pamiętam już za bardzo poprzednich ale bawiłem się przednio.

13 godzin temu, tio napisał:

Fargo sezon 4. Ach, jak to się przyjemnie ogląda - chyba scenografia gra tu jedną z głównych ról. Historia również wciąga klimatem. Czytałem recenzje, że jest to najsłabszy sezon. Prawdę mówiąc nie pamiętam już za bardzo poprzednich ale bawiłem się przednio.

Mnie się nie udało dotrwać do końca i odpuściłem gdzieś w połowie. Zgadzam się, ze stwierdzeniem, że to najsłabsze dotąd Fargo (nie ma porównywania do fenomenalnej jedynki czy dwójki. ) 

Polecam obejrzeć do końca. Zmienisz zdanie, chociażby po odcinku 9 - stylizowanym i nawiązującym do "Czarnoksiężnika z Oz" czy odcinku 10 pokazującym wojnę gangów . Rewelacja!