Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Pokonczyly mi sie seriale :D

Polecicie jakas perelke z Netflixa/HBO/Amazona? 

Szukam jakiegos fajnego meskiego kina (w typie Fauda, Homeland, Kalifat, The Spy,Berlin Station czy nawet Jack Ryan).

 

Na ta chwile najblizej mi do Ósmej ofiary

https://www.filmweb.pl/serial/Ósma+ofiara-2018-811289

 

Słyszałem tez niezle opinie o Vagabond

 

https://www.filmweb.pl/serial/Vagabond-2019-806070

Odnośnik do komentarza
On 11/22/2020 at 2:47 PM, Feanor said:

Nie oglądam, ale doszło do mnie, że OeNeRowcy gardzą tam tenisem. To bzdura, grali i to na pograniczu wyczynu, z pisaniem poradników włącznie.

Trochę wycięte z kontekstu. Młody ONR-owiec nie lubi tenisa, ale jego ojciec jest zapalonym graczem, a sympatie też ma mocno prawilne. Tutaj bardziej chodzi o relacje ojciec-syn IMHO.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Choć w "Królu" widać, że się przykładano do scenografii, nawet pokazania żydowskiej Warszawy, której już nie ma (w tych scenach grała Łódź) to niestety, rzucają się w oczy ograniczenia budżetowe, np. bardzo mała liczba statystów: miasto jest puste, nawet podczas scen "batalistycznych" czyli starcia dwóch demonstracji mamy po jednej i drugiej stronie po ok. 100 uczestników i do tego ok. 10 policjantów.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mandalorian S02

 

Niesamowite to jest jak Star Wars potrafi spierdolić solidną robotę będąc po prostu...Star Wars :D

Ale po kolei. Drugi sezon Mandaloriana był znacznie lepszy niż pierwszy przez 90% runu. Odcinki równiejsze, zapowiedziane powroty (Ahsoka, Fett) pasowały i nie wydawały się być wrzucone na siłę. Realizacyjnie dalej mieliśmy do czynienia z super produkcją. Zagraną do tego bardzo dobrze. Cały sezon mamy solidnie budowanego villaina (Moff Gideon) i rozbudowywanie lore Mandalorian i łowców nagród. Rozwija się też każda postać i naprawdę jest nieźle.

 

No i przychodzi finał. Dobrze się zaczyna, czuć zagrożenie, czuć stres, czuć że bohaterowie mają wyzwanie. I tak do ostatnich 5 minut naprawdę dobrze się to ogląda.

 

No i potem WCHODZI ON CAŁY NA CZARNO.

 

Nie będę nic spoilerował bo mimo wszystko warto obejrzeć ten sezon, też po to by przekonać się, że Favreau nie powinien nigdy dostawać scenariuszy do pisania, a strategia SW powinna wyjść poza koniobijstwo do samych siebie. Smutne jest to, że opinie są pozytywne no bo przecież mamy znowu fanserwis.

 

Niestety, SW udowadnia, że nie ma jej na oryginalne i nieszablonowe produkcje.

 

Ocena 95% sezonu: 8,5

Ocena ostatnich paru minut: -1000000000

 

Sumarycznie: kurwa, mogło być tak fajnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wandavision S01E01 i S01E02

 

Jak na razie jest bardzo obiecująco. Mocno nie-marvelowy klimat, super realizacja, aktorsko Bettany i Olsen się świetnie bawią, a do tego wydaje się że obsada drugoplanowa jest dobrana fajnie. Od początku niewiele wiemy, możemy się domyślać ale mamy mocne House of M vibes. Dobre wejście w seriale Marvel Studios :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Wzięliśmy się z żoną za oglądanie "Bosha" na PrimeVideo. Zaczynamy trzeci sezon. Pierwszy był bardzo wciągający, drugi taki sobie a trzeci zaczyna się dziwnie. Damy szansę jeszcze kilku odcinkom i zobaczymy czy warto ciągnąć do szóstego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Ktoś ogląda/oglądał "The Stand"? Nowa wersja serialu na podstawie Kinga dla mnie na minus- nie znalazłem tam nic ciekawego i godnego zapamiętania. Miniserial (dziewięć odcinków) słaby, nudy, nieciekawy i taki... bezpłciowy. Obejrzałem i nadal nie wiem na czym się skupił ten serial? Chyba na niczym. Wszystkiego po troszeczku i na niczym. Może jakby było np. 16 odcinków to by coś zmieniło. A tak to wyszło nic takiego. Nie warto oglądać. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie oglądałem bo na półeczce wstydu ciągle czeka na mnie powieść. Trochę jednak te ponad 1100 stron mnie przeraża ale wolałbym mimo wszystko najpierw przeczytać tę historię.

W dniu 15.02.2021 o 12:43, tio napisał:

Wzięliśmy się z żoną za oglądanie "Bosha" na PrimeVideo. Zaczynamy trzeci sezon. Pierwszy był bardzo wciągający, drugi taki sobie a trzeci zaczyna się dziwnie. Damy szansę jeszcze kilku odcinkom i zobaczymy czy warto ciągnąć do szóstego sezonu.

Ten trzeci sezon po takim trochę dziwnym początku bardzo fajnie się rozkręcił i w efekcie pozytywnie go oceniam. Tak więc będziemy pewnie kontynuować śledzenie poczynań detektywa Bosha.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, tio napisał:

Ja nie oglądałem bo na półeczce wstydu ciągle czeka na mnie powieść. Trochę jednak te ponad 1100 stron mnie przeraża ale wolałbym mimo wszystko najpierw przeczytać tę historię.

Ten trzeci sezon po takim trochę dziwnym początku bardzo fajnie się rozkręcił i w efekcie pozytywnie go oceniam. Tak więc będziemy pewnie kontynuować śledzenie poczynań detektywa Bosha.

Detektywa? Myślałem, że to jakiś biograficzny o Hieronimie :lol:

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No proszę cię, Michael Connelly napisał już pewnie ze dwadzieścia powieści o detektywie Hieronymusie "Harrym" Boschu (plus kilka gdzie się pojawia jako postać drugoplanowa), serial jest adaptacją jego twórczości. Nie mów, że nigdy nie miałeś styczności?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gabe napisał:

No proszę cię, Michael Connelly napisał już pewnie ze dwadzieścia powieści o detektywie Hieronymusie "Harrym" Boschu (plus kilka gdzie się pojawia jako postać drugoplanowa), serial jest adaptacją jego twórczości. Nie mów, że nigdy nie miałeś styczności?

Never. Z powieści detektywistycznych, to ja czytałem jedynie Holmesa :) i detektywa Garreta. I jakimś cudem „Pensjonat na Strandvagen” Jerzego Edigeya (tak, tego od „Szpiegów króla Asarhaddona”, po latach dowiedziałem się, że on częściej pisał kryminały niż książki historyczne dla młodzieży :) ). 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kajko i Kokosz

(Netflix)

 

Jak na pierwszą próbę zekranizowania komiksu to nawet udane. Problemem może być, że jest zdecydowanie za krótkie (5x13 minut) co może spowodować, że nowi widzowie nie zdążą polubić się z bohaterami, tym bardziej, że nie ma żadnego wprowadzenia. I jest to problem, bo imo serial jest skierowany do młodszego odbiorcy, tak w okolicach 10 roku życia, a nie jestem pewien, czy tacy młodzi widzowie są zaznajomieni z komiksem. Jeśli miał być to serial skierowany do widza, który się wychował na Kajku i Kokoszu, to mimo wszystko jest zbyt dziecinny, mimo prób przemycenia tych "doroślejszych" żartów, jest ich zwyczajnie za mało. Także wychodzi, że najlepiej oglądać razem ze swoją pociechą, jeśli taki był cel to imo trafione.

Kreska poprawna, choć odrobinę inna niż ta komiksowa, animacja również porządna, bardzo ładne kolory. Jeśli chodzi o dubbing zdecydowanie najlepszy jest Hegemon mówiący głosem Grzegorza Pawlaka (Skipper z Pingwinów), inne głosy nie przeszkadzają, więc ok.  Mam nadzieję, że nakręcą więcej odcinków, choć jak będą tak obcinać fabułę komiksów jak w odcinku Złoty Puchar, gdzie dwutomowy komiks zredukowano do 13 minut to szybko będą musieli sobie znaleźć nowych scenarzystów.

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Ja obejrzałem wczoraj dwa odcinki i tak właściwie nie wiem co powiedzieć. Właściwie wszystko co napisałeś jest prawdą, animacja jest całkiem przyzwoita a dubbing jest naprawdę niezły (Abelard Giza jako Oferma, Michał Piela, czyli policjant z Ojca Mateusza jako Kokosz), no ale... ja chyba nie jestem targetem tej produkcji, obejrzę i zapomnę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...