Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

@lad

 

 

rzeczywiscie Dorne i Daenerys brzmi dobrze, szczegolnie, ze obie strony maja wspolnego wroga w Krolewskiej Przystani. natomiast co do Tyrellow nie bylbym taki pewny, oni raczej troche podupadli ostatnimi czasy i wydaje mi sie, ze zwiazali swe losy z Lannisterami. chyba ze babka albo Margaery maja jakis tajemny plan :-k jednak szczerze mowiac tu mi troche obojetne co sie stanie, bardziej chcialbym, zeby Theon po przezyciach z Sansa jeszcze w jakis sposob sprobowal naprawic swoje bledy i polaczyc Polnoc z Daenerys.

 

 

@Feanor

 

dzieki, teraz kojarze :)

Odnośnik do komentarza

 

ogladal ktos juz final Gomorry?

 

Tak.

 

 

o co chodzilo w ostatniej scenie Ciro i Gennaro? Ciro sie pyta "czemu tu jestes?", a tamten odpowiada cos o truciznie, to jakas przenosnia na proces dochodzenia do wladzy? czy mowa o prawdziwej truciznie? :D bo Ciro wygladal w tej scenie jakby powoli umieral :P

 

Odnośnik do komentarza

Zimny

 

 

Ja na początku myślałem, że po prostu Ciro po utracie córki zaczął brać towar w większych dawkach, który oni sprzedają i dlatego tak wyglądał. :P

 

Jednak przypomniałem sobie, że przecież Pietro w rozmowach z Gennaro wspominał o truciźnie w jego głowie i to jak inni starają się wywołać konflikt w rodzinie Savastano*. Prawdopodobnie myśl, że jak chce coś osiągnąć w tym biznesie to musi pozbyć się ojca, go nie opuściła, a ten gest do Ciro pozwoli mu rządzić w Rzymie (gdzie pewnie pozbędzie się swojego teścia) i współpracować z Neapolem.

 

*To że nigdy nie zrobi z siebie kogoś, bo jego ojciec będzie go blokował

 

Odnośnik do komentarza

@Zimny

 

 

No ewidentnie Tyrellowie mają jakiś plan rozjebania tej całej Wiary. Przecież niedawno Margaery przekazała ten liścik babce z godłem rodowym. Imo skończy się chuliganskim układem z Varysem i dojebia Lannisterow i Wróbli za jednym zamachem.

 

Mam jedynie wątpliwości co będzie z Jaimem. Mocno naciągana teoria (i bardziej książkowa niż serialowa) to to, że wróci do Królewskiej Przystani, skuma plan Cersei, która chce spalić miasto jak Szalony Król, historia zatoczy koło i zabije ja rehabilitujac się. Później przywdzieje czerń i będzie dowodzil armią na murze.

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

strasznie to wszystko proste i przewidywalne w tym sezonie. a momentami głupawe (śmierć Rickona, czy Areo Hotaha) ale ogląda się nieźle, więc jakoś przeżyję. tylko Ramsaya szkoda. ;) mam sentyment do obsady Misfits i nigdy nie potrafiłem go 'znielubić'.

 

 

Silicon Valley

 

pierwszy odcinek który zamiast wesołości i głupawki zostawił po sobie smutek. czy PiedPiper naprawdę upadnie, bo wyprzedza swoje czasy i nikt nie rozumie zasad jego działania, czy farma userów okaże się tylko krokiem ku szczęściu? HBO zapowiada 4 serię, więc to raczej nie początek końca. a może znowu Hooli zacznie rozdawać karty? czekam na następny odcinek z iecierpliwością.

 

 

Preacher - na razie cztery odcinki i nie ma szału, ale nie ma też dramatu. jest nieźle (zwłaszcza, że aż dwóch Misfitsów w obsadzie mile łechce moje zmysły), ale na razie mam trochę wrażenie jakbym oglądał amerykańską wersję Utopii, niezbyt udolnie stylizowaną na serial brytyjski. na szczęście są przebłyski i jest potencjał. na razie nie będę odstawiał.

 

Outcast - po trzecim odcinku chyba sobie odpuszczę. o ile pierwszy jeszcze trochę mnie zaintrygował to potem już kalka na kalce. nie kupiłem tego pomysłu.

 

Braindead - pierwszy odcinek na luzie i wciągający. satyra polityczna z kosmicznym twistem - takiego miksu chyba jeszcze nie było. jeśli zachowa lekkość i scenarzyści nie zanudzą to zanosi się na sympatyczny wypełniacz czasu.

Odnośnik do komentarza

GOT 06/09:

 

 

Zasadniczo zgadzam się ze wszystkim przedmówcami. ;)

Pisałem o tym chyba z tydzień temu- ludzie od serialu pchają już najprostsze rozwiązania, raczej już nie można się spodziewać jakichś zawiłości. Wszystko na maxa uproszczone.

Zwróciłem uwagę na to samo, co Misiek- góra zwłok ułożona w okop- słabe to było. Rozumiem, że mogło się zebrać trochę w jednym miejscu, ale bez przesady.

Miała być największa bitwa w historii tv? Miała być. Była? Ja tego tak nie odebrałem.

Gadka między Daenerys i Ashą fajnie wyszedł, taka solidarność jajników chyba :keke:

 

Edit: czemu Ramsaya zjadły psy, a nie wilkor Snowa? Gdzie on uciekł?

 

 

Odnośnik do komentarza

o w mordę, co za rozpierdol w finale GoT, zbieram szczękę z podłogi :O :O :O

 

 

już pierwsze 20 minut było mocne, Cersei za pomocą dzikiego ognia wysadza Wielki Sept Baleora grzebiąc wrogów (septoni i wiara), rywali (czołowe postaci Tyrellów) i w efekcie tracąc syna (samobójstwo) co w końcu doprowadza do jej koronowania. :O drugi obóz jednak nie próżnuje i tak jak pisał bodajże lad najprawdopodobniej do sojuszu Daenerys i Greyjoy dołączy Dorne i Tyrellowie, bo to tam z misją udał się Varys, celem będzie zniszczenie Lannisterów. do Westeros wraca też Arya i od razu zaczyna spełniać obietnice ze swojej listy śmierci, na pierwszy ogień poszedł Walder Frey, do którego Arya dostała się dzięki innej twarzy. :D na Północy nie mniej ciekawie, najpierw dowiadujemy się, że Baelish chce zasiąść na Żelaznym Tronie z Sansą przy boku, ta jednak odrzuca jego propozycję i wspiera Jona, którego teraz już zjednoczone rody Północy okrzyknęły Królem Północy, w dużej mierze dzięki przemowie młodej Mormontówny. w miedzyczasie potwierdza się najpopularniejsza teoria Gry o Tron, Jon jest pół-Starkiem, pół-Targaryenem, synem Rhaegara i Lyanny. :wub: piękne były sceny w tym odcinku, wybuchający sept, okrzyknięcie Jona królem, koronowanie Cersei i ten wzrok Jaime czy też flota Danki i Żelaznych ludzi to były piekne widoki :)

 

tyle jeżeli chodzi o streszczenie, ale co dalej? wydaje się jasne, że Daenerys zmierza do Dorne, gdzie połączy siły z nimi i Tyrellami. Cersei zostaje królową, ale z tego co kojarze ona nie ma teraz już praktycznie żadnych sojuszników, nie wiem jakby miała przetrwać dłużej. jedyna opcja to chyba jak Danka zajmie się walką z innymi zamiast zdobyciem stolicy. na Północy mamy nowego króla, zjednoczone wojska północy + armię Dorzecza z tym, że z takiego rozwoju sytuacji wydaje się być niezadowolony Littlefinger. czyżby miał zamiar zabrać swoje wojsko i szukać jeszcze raz szczęścia (i przebaczenia) u Cersei? po tym co powiedział Sansie (że już jest innym człowiekiem) wątpię w to. Jon pewnie będzie walczył z innymi i ciekawy jest kiedy dowie się prawdy o swoim pochodzeniu i jak to wpłynie na jego ewentualne relacje z Królową Smoków. będzie ciekawie, szkoda, że prawie rok trzeba czekac na nowy sezon :D

 

Odnośnik do komentarza

http://imgur.com/a/ouZfa

 

 

Czyli Jan nie jest synem Neda, a najprawdopodobniej Rhaegara Targaryena.

 

e: plus to https://www.reddit.com/r/gameofthrones/comments/4q162o/s6e10_dawns_significance/Jon Targaryen skonfirmowany

 

oslo

>Arya dostaje kilka razy nożem w brzuch od poważnego zabójcy boga o wielu twarzach
>ma siłę biec przez połowę miasta, skakać, pływać, sprintować

>Lancel Lannister dostaje nożem w brzuch od jakiegoś gówniaka jeden raz
>czołga się z prędkością 1 metr na 10 minut

yes was

 

 

Ja jebe znowu ponad rok czekania pewnie, dodatkowo na coraz krótsze sezony. Nie jest to królewski poziom frustrowania, który osiąga tylko BBC, ale i tak chujoza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...