Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaskoczony aż tak pozytywnymi recenzjami dla tego serialu :) Oglądam go z przyjemnością, gdzieś przy 2-3 sezonie byłem naprawdę mocno wkręcony, ale wydaje mi się, że powoli zwalnia tempo. No ale w tym tygodniu dokończę 6. sezon to może zmienię zdanie ;)

 

Dla mnie top serialem forever zostaje Rodzina Soprano, dalej jest Breaking Bad, a później długo, długo nic...

Wysoko uplasowałby się House, Scrubs, Lost (za pierwsze sezony, które były mega), The Walking Dead, Family Guy, American Dad, Big Bang Theory, Modern Family, Dexter, House of Cards, Mad Men, Metalocalypse, Spartacus... właściwie wszystko co oglądałem :D Do zestawienia na pewno nie weszłoby Heroes, które strasznie szybko mi się znudziło, Six Feet Under w połowie drugiego sezonu odpuściłem.

 

Właściwie to musiałbym porobić takie kategorie:

MUST WATCH: Rodzina Soprano, Breaking Bad, House, Lost, House of Cards, Mad Men, Spartacus, Dexter

MUST WATCH COMEDY: Family Guy, American Dad, Big Bang Theory, Scrubs, The Office, Modern Family, How I Met Your Mother

BARDZO DOBRE: The Walking Dead, Metalocalypse, Sons of Anarchy, 24, Californication, Boardwalk Empire, True Detective

MOŻNA OBEJRZEĆ: White Collar, Without a Trace, Orange is the New Black, Bob's Burgers, Heroes

 

LISTA DO OBEJRZENIA: Prison Break, Fargo, Game of Thrones (obejrzałem półtora sezonu i zabrałem się za książki, będę wracał do serialu), Vikings, Shameless, The Killing, The League i kilka innych, ale to z czasem... ;)

 

Moje seriale są tutaj: http://www.sidereel.com/profile/914c1442-9e51-40ac-b361-41f4f7170126

Odnośnik do komentarza

Fym ma rację, ale mnie bardziej dziwi brak "The Wire". We wszystkich rankingach top 3, a często pierwsze i to w pełni zasluzone. Kończę powoli czwarty sezon i klimat jest genialny. Kapitalne dialogi oraz kreacja bohaterów. Kto nie oglądał niech nadrobi, bo warto mimo ze serial kręcono na początku XX wieku to warto :).

Odnośnik do komentarza

Fym ma rację, ale mnie bardziej dziwi brak "The Wire". We wszystkich rankingach top 3, a często pierwsze i to w pełni zasluzone. Kończę powoli czwarty sezon i klimat jest genialny. Kapitalne dialogi oraz kreacja bohaterów. Kto nie oglądał niech nadrobi, bo warto mimo ze serial kręcono na początku XX wieku to warto :).

No, to dialogi faktycznie by były porywające.

 

The Wire to przede wszystkim realizm. Wszyscy bohaterowie są ludźmi, mają wady, zalety. Nie ma tam przerysowanej postaci, ani krystalicznie czystej, ani złej do szpiku kości. A wielowątkowość sprawia, że trudno wskazać tak naprawdę głównego bohatera, wydaje mi się, że jest to po prostu serial o społeczeństwie, a klimat Baltimore sprawia, że ci ludzie są po prostu ciekawi.

Odnośnik do komentarza

Jestem zaskoczony aż tak pozytywnymi recenzjami dla tego serialu :) Oglądam go z przyjemnością, gdzieś przy 2-3 sezonie byłem naprawdę mocno wkręcony, ale wydaje mi się, że powoli zwalnia tempo. No ale w tym tygodniu dokończę 6. sezon to może zmienię zdanie ;)

 

O ile pozbierasz szczene z podłogi to na pewno :D

Odnośnik do komentarza

Właśnie taki był cel mojego postu, wyłapanie smaczków, które mogłem przegapić :D The Wire mam na swojej liście, ale akurat nie wymieniłem, bo nie wiedziałem, że aż tak dobre, dzięki za polecenie :) A Entourage pierwsze słyszę :o Więc także dodaję i ląduje w topie do obejrzenia po SoA :)

Odnośnik do komentarza

 

Fym ma rację, ale mnie bardziej dziwi brak "The Wire". We wszystkich rankingach top 3, a często pierwsze i to w pełni zasluzone. Kończę powoli czwarty sezon i klimat jest genialny. Kapitalne dialogi oraz kreacja bohaterów. Kto nie oglądał niech nadrobi, bo warto mimo ze serial kręcono na początku XX wieku to warto :).

No, to dialogi faktycznie by były porywające.

 

The Wire to przede wszystkim realizm. Wszyscy bohaterowie są ludźmi, mają wady, zalety. Nie ma tam przerysowanej postaci, ani krystalicznie czystej, ani złej do szpiku kości. A wielowątkowość sprawia, że trudno wskazać tak naprawdę głównego bohatera, wydaje mi się, że jest to po prostu serial o społeczeństwie, a klimat Baltimore sprawia, że ci ludzie są po prostu ciekawi.

 

Z telefonu pisałem, ups ;).

 

No i w pełni mogę się podpisać pod Twoim postem. Sporo seriali oglądałem, ale The Wire zdecydowanie na pierwszym miejscu, chociaż nie skończyłem jeszcze całości. Następny chyba będzie zbierający świetne recenzje Mad Men :-k.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio widziane:

Pozostawieni / The Leftovers - 5 odcinków. Słabe, nudne jak dla mnie. Pięć epizodów i starczy. Do tego podziękowałem, gdy przeczytałem info, iż

 

w książce i w serialu nie ma powiedziane czemu i gdzie ludzie zniknęli.

 

 

Intruders - "Paranormalny thriller na podstawie książki o tym samym tytule. Były policjant z Los Angeles (w tej roli zawsze bezbłędny John Simm) poszukując spokoju przeprowadza się wraz ze swoją żoną (Mira Sorvino) na wybrzeże, gdzie ona znika bez śladu, a w zamian pojawia się jego stary przyjaciel, prosząc o pomoc w rozwiązaniu morderstwa, a do tego pojawia się sekta, której członkowie wchodzą w ciała innych osób..."

Obejrzane dwa odcinki. Nudne i trochę pogmatwane. Może później akcja się rozkręci, ale mi brak chęci do śledzenia tego. Są lepsze seriale. Niby piszą o tym tak:

""Intruders" nie jest serialem oryginalnym. Nowy projekt BBC America to mieszanka "Z Archiwum X", "Millenium" i innych tego typu produkcji. Całość bardzo przypomina klimatem właśnie "Z Archiwum X" - i to nie przypadek." Ale jak dla mnie, to jest baaardzo daleka droga do tego.

 

Na chwilę obecną lecę na bank:

Sons of Anarchy (sezon 7),

Hell on Wheels (sezon 4),

Constantine (nowość),

The Bridge: Na granicy (sezon 2) - bardzo mi się podoba ciężki klimat tego serialu,

Piętno Gangu/Gang Related- nie widziałem jeszcze, ale brzmi ciekawie: "Trzymający w napięciu i pełen akcji serial "Piętno gangu" to opowieść o losach detektywa Ryana Lopeza (Ramon Rodriguez, "Aniołki Charliego"), wschodzącej gwiazdy jednostki specjalnej, zwalczającej gangi Los Angeles. Nikt jednak nie wie, iż na długo przed tym zanim Ryan wstąpił w szeregi stróżów prawa, deklarował wierność zupełnie innej kompanii braci – potężnemu gangowi o nazwie Los Latino Angelicos."

The Last Ship (nowy) - "Serial opowiada o załodze niszczyciela marynarki wojennej U.S.S. Nathan James, która jako jedyna przeżyła tajemniczą epidemie. Większość populacji ludzkiej nie żyje. Teraz członkowie załogi wraz z kapitanem Tomem Chandlerem muszą zmierzyć się z nową rzeczywistości i żyć dalej." - dwa odcinki za mną. Jest ok. Może będzie dobrze, reżyser to Jonathan Mostow, producent Michael Bay.

The Strain (nowy) - "Po wylądowaniu Boeinga na lotnisku Kennedy'ego załoga samolotu nie odpowiada na wezwania radiostacji. Zaangażowani w akcję ratunkową epidemiolodzy odkrywają, że poza czterema pasażerami cała załoga jest martwa a na pokładzie znajduje się trumna. Wkrótce grupa naukowców wraz z dr Ephraimem Goodweatherem (Corey Stoll) na czele mierzy się z nowym, nieznanym dotąd wirusem, który zmienia ludzi w żądne krwi stworzenia."

Dominion (nowy) - "Akcja osadzona jest w postapokaliptycznym świecie. Armia aniołów wypowiedziała wojnę całemu rodzajowi ludzkiemu. Archanioł Michał przeciwstawiając się swojej rasie, stanął po stronie ludzi. W 25 lat po tych wydarzeniach, ludzie znajdują schronienie w obwarowanych miastach."

 

Jest co oglądać ;)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego ma nie wypalić, oficjalnei to potwierdzono. ;)

 

A co do samego serialu to tak, jest to "arcyserial". Dzieło kompletne :). Stany Zjednoczone w pigułce, społeczeństwo, służby, biurokracja, urzędy - wszystko. Realizm na pierwszym miejscu. Jak ktoś nie oglądał to musi obowiązkowo nadrobić tę pozycję. W moim prywatnym rankingu stoi na pierwszym miejscu razem z Sopranos. :)

Odnośnik do komentarza

a jak tam się podoba nowy doktor? :) w Dro Who ?

 

Póki co Capaldi wg. mnie jak najbardziej daję radę, tym bardziej że dopiero zaczynają kreować jego osobowość...Gra aktorska na bardzo dobrym poziomie no i sama historia w nowym sezonie co raz lepiej się rozwija, szczególnie motyw z "rajem", który zazwyczaj przewija się gdzieś tylko na koncu odcinka. God damn it, czekanie do niedzieli na kolejne odcinki to prawdziwy koszmar :D.

 

Póki co po raz 3-4 ze znajomymi kończę Twin Peaks, zostały nam 4-5 odcinki. Nie mogę się doczekac ich reakcji na finisz ostatniego docinka :)

 

Co do SoA to jestem trochę do tyłu, muszę w końcu do tego serialu wrócić tym bardziej że jest on moim absolutnym top.

 

Po TP mamy zamiar wziąć się za Fargo, które nie mam pojęcia o czym jest...Jedyne co wiem o tym serialu, to to że wszyscy sie na jego temat rozpływają w ocenach, także oczekiwania są ogromne :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...