Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Update: 6 XI skapitulował wreszcie Mińsk :) i jeszcze jeden sukcesik: na południu okrążona została Odessa, w kotle znalazło się... 21 sowieckich dywizji... Tylko żeby udało mi się to zgnieść bez ewakuacji...

Gra uwzględnia jakoś pogodę? może lepiej umocnić to co jest i ruszyć dalej wiosną, żeby nie było powtórki z historii :-k

Odnośnik do komentarza

Połowa stycznia 1942.

 

Jest jeszcze gorzej, bo kochani Japończycy wypowiedzieli wojnę Jankesom :/

Powstrzymałem swoje ataki i inicjatywę przejęli Sowieci. Rozpoczęli kontofensywę praktycznie na całej długości frontu, z lokalnymi sukcesami. Odrzucili mnie od Homla i wdarli się do Litwy, uniemożliwili mi też dotarcie do Kijowa. Na szczęście pomimo poważnych wysiłków nie udało im się uratować Odessy: pod koniec grudnia ten port znalazł się w moich rękach. Te lokalne sukcesy drogo Stalina kosztowały: przez te kilka tygodni straty RKKA wzrosły do prawie 800 000 zabiych! Niemców jak do tej pory zginęło 300 000...

 

Na razie przyczajam się i czekam na przełom kwietnia i maja. Wtedy spróbuję zdobyć pregermański Kijów.

Odnośnik do komentarza

U mnie wojna wygląda dość groteskowo niestety i bardzo rozczarowująco :| Po fajnym ;) ataku Japonii z podbitych Chin po roku pojawił się tam Wehrmacht i po kolejnym roku podzielili się subkontynentem :-k Alianci utrzymali się w Singapurze i Syjamie. Front tam utrzymał konglomerat dywizji indyjskich, holenderskich, tajskich, nowozelandzkich, mój mały korpus, ale także były tam oddziały z podbitych Danii i Norwegii :keke: Co ciekawe Brytyjczycy mieli to w nosie, bo prowadzili absurdalny desant we Włoszech i mieli liczący tysiące kilometrów front w Afryce, gdzie walczyli z "klasycznymi" oddziałami Osi, ale także z Rumunami, Bułgarami i Hiszpanami.

W końcu do wojny przystąpili Amerykanie i na ich czele doszło do najgłupszej ofensywy jaką widziałem w grach. Front walk wyglądał tak :picard: Oczywiście wszystko to ugrzęzło w tych Indiach, ale na szczęście lepiej wyglądała kontrofensywa w Indochinach. Moi Australijscy wojacy zdobyli nawet Hanoi, a Japonia wyglądała na rozsypaną. I nagle Amerykanie odpalili jakąś swoją technologię narodową wzmagającą izolacjonizm, wsiedli na statki i tyle ich widziano :roll: Mieliśmy wroga na widelcu i dupa. Co prawda 140 ichnich dywizji siedzi sobie w Anglii, ale chyba jest tam jako garnizon.

Mam kłopot z ta grą, bo o ile fajnie wyglądają Duńczycy walczący w Wietnamie, to drugą grę z rzędu Amerykanie zachowują się irracjonalnie, ZSRR "z dupy" napada na Iran i Irak, Brytyjczycy po kapitulacji Francji momentalnie odpalają samobójcze desanty na Włochy.

 

Btw, nie polecam desantu na umocnione pozycje :D Miałem swoje australijskie Dieppe na Pacyfiku, gdzie po łatwych podbojach jakiś małych wysepek, mój cztero dywizyjny Korpus Marines został zmasakrowany podczas ataku z morza na umocnioną pojedynczą dywizję Japończyków.

Odnośnik do komentarza

Przekaz z Rzeszy ;)

 

Pamiętnik Fuhrera
Maj 1937


Faszystowka propaganda w Polsce przybrała niespodziewany obrót. Wsparcie dla ONR Falanga dało im tak mocną motywację, że chwycili za broń! Biedacy, chyba zbyt wiele zaryzykowali. W każdym razie, z poparciem mieszkańców, zajęli Kraków. Natychmiast sprowadzono do mnie lidera formacji, Bolesława Piaseckiego. Wiedział on, wiedziałem i ja, że miasto będzie bardzo trudno utrzymać. Mimo tego, całe to powstanie przyczyni się z pewnością do wzrostu poparcia Falangi w kraju. I oto właśnie nam chodzi. Im dłużej małopolska będzie krwawiła, tym bardziej Mościcki będzie drżał o stanowisko. Posyłam, więc dwie dywizje do Krakowa. Dwadzieścia tysięcy dzielnych, niemieckich wojowników będzie broniło miasta! Wojsko Polskie nie może się dowiedzieć o naszej obecności. To zachwiałoby relacje z Warszawą.

Jonas Kruck, niemiecki żołnierz, Kraków

Zabroniono nam głośno mówić po niemiecku. Kazano założyć mundury takie same w jakich walczą faszystowscy powstańcy. Wróg nie może się dowiedzieć, że tu jesteśmy. Ramię w ramię z nami walczą Włosi oraz Węgrzy. Oni już w swoich mundurach, z gorszym wyposażeniem i mniejszym morale. Są słabsi, ale dadzą radę. Kraków to piękne miasto. Musimy je obronić.

Fragment depeszy niemieckiego wywiadu do A. Hitlera

"... skutecznie działamy w Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Poparcie dla partii Piaseckiego rośnie z dnia na dzień. Sugerujemy jak najdłużej utrzymać Kraków, aby dać czas agentom..."

 

Pamiętnik Fuhrera
Sierpień 1937


Moja armia liczy już prawie sześćset tysięcy dzielnych, niebieskookich, gotowych na poświęcenie wojowników.Wielka Rzesza odzyskuje swoją dawną świetność. Żadne robactwo zza zachodniej granicy nie będzie mi tu sugerowało jak rządzić krajem. Francja, tchórze parszywe, zasłonięte i chowające się za Traktatem Wersalskim. Już ja wam uczynię nowy ład, poczekajcie. Rozmawiałem kilka tygodni temu z Piaseckim. Naiwny, choć miły człowiek. Jeżeli faszyści przejmą władze w Polsce – będzie on moim narzędziem idealnym. Oby go nie powiesili, już po wszystkim, na krakowskim rynku.

Dziennik Polski, wydanie z 23 lipca 1937 roku

„...Wschodnie prowincje Rzeczypospolitej zostały szybko odzyskane przez Narodowe Siły Zbrojne. Niewielu walczyło tam powstańców Falangi. Większość poddała się nie stawiając przy tym oporu. Małopolska wraz z miastem Kraków wciąż pozostaje w rękach faszystów. Mówi się o dwudziestu tysiącach Bepistów, wspieranych przez trzydzieści tysięcy ochotników z Węgier i Włoch. Małopolska odcięta jest od reszty kraju przez kilka, silnie uzbrojonych, polskich dywizji. Brak dostaw zaopatrzenia do miasta Kraka powinno skutkować szybkim odbiciem miasta. Anonimowy przedstawiciel wywiadu informuje, iż w prowincji przebywają Niemcy, ale to niepotwierdzone informacje...”

 

Tradycyjne video poglądowe: https://www.youtube.com/watch?v=RuJ5MN8v8YE&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza

A ja ponudzę z CK2. Zacząłem grać Rusią, ale mniejsza z tym
http://i.imgur.com/WNOWqf2.jpgo to mi się władca opętany przez Szatana zdarzył, odprawiający sabaty czarownic na podkijowskich wzgórzach. Ponadto czasowo się zafascynował herezję paulińską i jest najzdolniejszym władcą jakiego miałem. Gdyby nie silna opozycja wewnętrzna doprowadziłby kraj do wielkości. Niemniej, za tak ciekawe postacie kocha się tą grę :P
Edyta - własnie dostał skubaniec +20 do military od Jezusa (Jesus gives a military advicies), skubaniec jest podwójnym agentem :D

Odnośnik do komentarza

Jakaś podpowiedź co jest odpowiedzialne za otrzymanie do okupacji danego terenu?

Odbiłem samemu z rąk Japonii Borneo - 2/3 dostała Holandia, no ok, ale 1/3 dostało UK. Ja dostałem ziemię pod ładny cmentarz dla moich australijskich Marines :roll: Następnie zrobiłem eksperymentalny desant na Tajwanie i tu pełen sukces - ja okupuje wyspę, mam pełen wgląd na obronność, bazy itp. Następnie Brytole mnie ubiegli w zajęciu Okinawy, no trudno. Potem zaangażowałem niemal całą flotę i 16 dywizji Marines żeby zająć Iwo Jimę. Udało się wypchnąć dwie japońskie dywizje z tego skrawka przeklętej ziemi, ale władztwo nad nimi dostali Amerykanie - nie mam pojęcia dlaczego, bo nie mieli w bitwie żadnego udziału. Oczywiście odmówili prośbie, żeby przekazać mi kontrolę nad tą "prowincją"

Odnośnik do komentarza

Raport:

 

Pamiętnik Fuhrera

Październik 1937

 

Wyborne wieści dochodzą mnie z południa. Austriaccy Naziści pragną połączenia własnego państwa z Wielką Rzeszą Niemiecką. Myślę o tym już od dawna, ale w świetle nowych planów... byłoby to wspaniałe posunięcie. Zyskalibyśmy granicę z kilkoma, ważnymi ze strategicznego punktu widzenia, krajami. Węgry, Jugosławia, Włochy, na wyciągnięcie ręki. Dochodzą mnie ponadto słuchy, że Kanclerz Austrii pragnie zorganizować w tej sprawie referendum. Nie mogę ryzykować. Kilka dywizji musi być gotowych, by natychmiast móc tam wkroczyć w razie niepomyślnego obrotu spraw. O tak... Austria staje się ważnym graczem w mojej układance.

 

Listopad 1937. Arthur Seyss-Inquart, namiestnik Rzeszy w Austrii, w liście do Adolfa Hitlera:

 

"Sytuacja w miastach wydaje się być pod kontrolą. Naziści w geście poparcia dla pomysłu fuzji z Rzeszą, wychodzą na ulice. Myślę, że referendum pódzie po naszej myśli, aczkolwiek warto będzie mieć kilka dywizji, że tak powiem,' w razie czego'. Miasta są najważniejsze. Na prowincjach mamy mniejszą kontrolę, ale to nie będzie stanowiło problemu. Rolnicy pójdą za tymi którzy dadzą im jeść. A nasza polityka jest dla nich uzdrowieniem. Gwarantuję, że pod naciskiem militarnym i groźbą ofiar cywilnych, Kanclerz Schuschnigg ustąpi. To kwestia czasu. Dwa, może trzy miesiące i Austria będzie nasza mój Fuhrerze!"

 

Pamiętnik Fuhrera

Styczeń 1938

 

Polacy odbili Kraków i co za tym idzie całą Małopolskę. Liczyliśmy się z tym. Zbrojne, faszystowskie powstanie trzymało się długo, bo aż osiem miesięcy. Z danych wywiadu wynika, że zginęło stu moich żołnierzy, dwa tysiące Węgrów, tysiąc Włochów, tysiąc Bepistów, a po drugiej stronie około pięćdziesięciu tysięcy Polaków z Narodowych Sił Zbrojnych. O samym Piaseckim nic nie wiadomo. Dzięki całej tej akcji, mogliśmy wprowadzić większą liczbę agentów na terytorium Polski, by szerzyli nazistowską propagandę. Plan się powiódł. Mościcki nawet się nie zorientuje, a straci władzę w kraju. ONR ma już ponad dwadzieścia procent poparcia. Obywatele Rzeczypospolitej stali się odważniejsi w swoich poglądach. Nie boją się już płomienia który rozpala się w ich duszach. Muszą zrozumieć, że Wielka Rzesza nie będzie nigdy więcej ich wrogiem.

 

W mojej rezydencji, w Berchtesgaden gościł Kanclerz Austrii, Kurt Schuschnigg. Postawiłem nieszczęśnikowi ultimatum - albo odda władzę w kraju dobrowolnie mojemu namiestnikowi, albo dwieście tysięcy niemieckich żołnierzy za kilka dni przemaszeruje przez Wiedeń, zabijając wcześniej każdego napotkanego austriackiego żołnierza. Nie mając wyjścia poddał się. Za kilka tygodni granice Rzeszy powiększą się o terytorium Austrii. Nie jestem tylko pewien reakcji Włochów i Czechosłowaków. Tych pierwszych mam za sojuszników. Drugich natomiast, w razie jakiejkolwiek reakcji, nakazałem eksterminować. Francuzi nawet nie pisną, o tym jestem przekonany.

 

Widełko: https://www.youtube.com/watch?v=mm_RtH_Z44I

Odnośnik do komentarza

Połowa marca 1942. Na froncie wschodnich ciągle meat grinder. Na południu drobny sukces: w okolicach Krzywego Rogu IV Korpus Pancerny Manteuffela niespodziewanie przekroczył Boh i zaczął zbliżać się do miasta. Sowieci ogarnęli sytuację, ale nadal na wschodnim brzegu mam przyczółek, gdzie trwają krwawe walki. Stalin osiągnął drobne sukcesy na Białorusi. Poza tym: constans :/

Na świecie też, pomijając fakt, że Japończykom coraz gorzej idzie w Chinach. Walczą na dwa fronty, atakowani przez Hindusów i szeroką ławą przez Mongołów i Sowietów. I ci głupcy wypowiedzieli jeszcze wojnę USA...

Odnośnik do komentarza

Jak zgadnąć. kiedy wojsko ruszy zgodnie z nakreśloną linią ataku, a kiedy będą stali przez pół roku? Nigdzie nie ma wyjaśnione o co chodzi. Kreślę linię, dodaje dywizje, dowódca mieli plan, pojawia się zielony ptaszek na planie, akceptuję go, a wojska raz ruszają, a raz stoją. Denerwujące to jest bo nigdy nie wiem czy ofensywa ruszy czy może panom żołnierzom coś się nie będzie podobało :roll:

 

Im dłużej gram tym bardziej mnie gra denerwuje. Po co komputer wysyła dziesiątki dywizji na jakieś odludzia? Momentalnie wszyscy mają 90% kary do zaopatrzenia i umierają z głodu. Ale AI stoi twardo, choć na przeciwko ma ~5 dywizji. Zdaje się, że AI wariuje, gdy musi kierować konglomeratem kilkunastu krajów, bo ZSRR, z którym mamy obecnie wojnę zachowuje się racjonalnie - zostawia na froncie tyle dywizji, ile można bez kar w zaopatrzeniu. Zachodni Alianci za to spamują dziesiątki dywizji z każdego kraju i potem stawiają je na pustyni cholera wie po co :( Musiałem wycofać swoje jednostki, bo zobaczcie jaki kabaret :|

Odnośnik do komentarza

A ja mam 1951 i wojna dalej trwa :)

 

Miałem problemy, bo Ekwador praktycznie rozbił mi moją armię zmechanizowaną i wtedy wiedziałem, że był to błąd, wycofałem jeszcze ocalałem cztery dywizje, a do ataku rzuciłem armię górską, która bardzo szybko zaczęła zdobywać teren i przygniatać wroga:

 

http://i.imgur.com/OaNqbhr.jpg

http://i.imgur.com/JjcntFy.jpg

 

Przegrupować się i będziemy uderzać na Kolumbię :).

Odnośnik do komentarza

Tak było pięknie, były dwa kraje od stworzenia całej Ameryki Południowej faszystowskiej to nagle Brytyjczycy i Amerykanie się tu mocno władowali chyba z nudów i ... Wenezuela skapitulowała. Nie wiem czy bić się w tym Ekwadorze czy wycofać całe wojsko, wzmocnić obronę i czekać aż sami będą mnie chcieli atakować...

Odnośnik do komentarza

Jakaś podpowiedź co jest odpowiedzialne za otrzymanie do okupacji danego terenu?

 

"usually an occupation defaults to another country if the province was taken by attacking through another territory. i.e. Netherlands gets the land if you attack through Netherlands regardless of access. BUT 1.1 beta changes the occupation mechanic to occupation based on whether or not you have military access."

Odnośnik do komentarza

Zacząłem rozgrywkę III Rzeszą. Chcę zobaczyć jak wiele uda mi się osiągnąć inwestując politycznie w różne kraje. Moje wesołe faszystowskie grupy propagandowe są m.in. w Szwajcarii, Szwecji, Belgii, Polsce, Turcji i Bułgarii. Co prawda przez to mam mały przyrost siły politycznej, bo wszystko idzie od razu na wsparcie bratnich partii, ale jestem ciekaw jaki będzie efekt.

A tymczasem do Hiszpanii wysłałem elitarną LSSAH, która pomoże generałowi Franco. Rozpoczęła się ofensywa świąteczna na Madryt.

 

Lol, lipiec 1937 i UK wypowiada wojnę....Belgii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...