Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Jak wspominałem, zacząłem grać Księstwem Halicza - w którym rządzi potomek mazowieckich Piastów, Bolesław Jerzy II. No i całkiem ładnie sobie poczynam (ziemie bogate, to mogę szaleć), pomijając morderstwo pierwszej żony (urodziła córkę, po czym przez pięć następnych lat cisza, a Piast z atrybutem Chutliwość, druga żona już dała upragnionego syna, przez co linia dynastyczna została zachowana), ale nie o tym chciałem.

 

Jako najstarszy syn Trojdena, Księcia Mazowsza, a wasala króla Polski (zresztą Kazimierza Wielkiego), byłem pierwszy w kolejce do tytułu ojca. No i po jego śmierci odziedziczyłem jego ziemie, ale ku mojemu zdziwieniu po prostu odłączyły się od Polski, bez żadnego eventu, komunikatu, czy choćby pogorszenia stosunków. Ja rozumiem, że system feudalny w CK jest trzystopniowy (król-książe-hrabia) i nic poza tymi trzema relacjami nie może się wydarzyć, ale choćby spodziewałem się okna dialogowego, np o decyzji, czy złożyć hołd lenny królowi polskiemu (ja jestem księciem), czy się oderwać, co mogło by poskutkować pogorszeniem stosunków, a nawet wypowiedzeniem wojny. A tymczasem król Polski puścił wolno dwie ziemie bez mrugnięcia okiem. Jak to wygląda w CK2 - czy można być np wolnym państwem, ale jako np książę części ziem być poddanym innego władcy?

Odnośnik do komentarza

Paradox niedługo wyda DLC (szkoda, że nie bezpłatnego pacza) umożliwiającego grę frakcjami muzułmańskimi w CK2. Jestem szalenie ciekaw jak im to wypali, bo z gry, która opierała swoją mechanikę całkowicie na zasadach zachodnioeropejskiego feudalizmu teraz ma pozwolić graczowi na prowadzenie zupełnie innej rozgrywki :-k Ponadto niedługo wyjdzie duży patch, który ma skomplikować system roszczeń, dodać nowe intrygi, powiększyć mapę i rozbudować warstwę militarną gry.

Szkoda tylko, że patche - i to spore - wychodzą tak często, że zanim się człowiek zagłębi w jedną rozgrywkę, to są nowe i nowe zmiany :roll:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Decyzja z Dei o utworzeniu Hanzy

owns = 45 #Lubeck
owns = 44 #Hamburg
capital_scope = { cot = yes }
num_of_ports = 5
num_of_league_members = 7
num_of_trade_rights = 5
num_of_vassals = 1
war = no
stability = 3

Mam Hamburg, Lubekę, Torndelag, Ozylię i Finnmark czyli jakby nie patrzeć 5 portów, a wyświetla mi że nie mam 5 portów. Czy chodzi o to że mam tylko 2 prowy narodowe (ozylia i Lubeka, czy o to że kolonizowałem Finnmark?

Odnośnik do komentarza

owns = 45 #Lubeck (musisz posiadać Lubekę)

owns = 44 #Hamburg (musisz posiadać Hamburg)

capital_scope = { cot = yes } (prawdopodobnie tyczy się to zasięgu handlowego Twojej stolicy)

num_of_ports = 5 (ilość posiadanych portów 5)

num_of_league_members = 7 (ilość członków ligi handlowej minimum 7 państw)

num_of_trade_rights = 5 (prawa handlowe udzielone 5 państwom)

num_of_vassals = 1 (1 posiadany wasal)

war = no (nie toczysz wojny)

stability = 3 (stabilność 3)

 

Na pewno spełniasz wszystkie te wymagania? Co Ci się świeci na czerwono?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...