Skocz do zawartości

Silver Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

06.07.2009

 

Paata zaczął pokazywać jak go ciągnie do innego klubu, przestał dawać z siebie wszystko na treningach. Akurat nie był to dla nas jakiś wielki problem, bowiem rozmowy na temat transferu były na finiszu. W końcu, późnym popołudniem uścisnąłem dłoń działaczowi US Sampdorii i wręczyłem mu wszelkie dokumenty Shengelii. W zamian otrzymaliśmy trzy miliony euro. Cóż jednak z tego, skoro straciliśmy naprawdę wartościowego piłkarza?

 

Hojsted jeszcze nie był gotowy na zastąpienie Gruzina. Co prawda zagrał w meczu z Interem Turku, lecz zawiódł. Podobnie zresztą jak pozostali piłkarze, przez co zostaliśmy rozgromieni 0:3 po bardzo słabej grze.

 

Na dodatek straciliśmy naszego niemieckiego scouta, którego skusił jakiś tam klub Bundesligi. Szybko jednak zareagowałem, ściągając pracownika Żirki Kirowograd, Oleksandra Aleksiejewa [44, Ukraina].

 

09.07.2009

 

Spotkanie zakończyło się happy endem, choć na początku się zastanawiałem, co my robimy w europejskich pucharach. Gospodarze zdobyli bramkę z rzutu wolnego, po czym mieli jeszcze dwie okazje z tego stałego fragmentu gry. Nie liczyłem, że zmiany taktyczne coś poprawią, ale cofnąłem nieco naszych środkowych pomocników. Na efekt nie trzeba było długo czekać.

 

Najpierw wyrównującą bramkę zdobył Oinonen, po długim rajdzie. Chwilę później do siatki trafił Aadnevik, wykorzystując ponad trzydziestometrowe podanie Ablade.

 

Po zmianie stron Miikko zdołał jeszcze dwukrotnie znaleźć sposób na golkipera, dzięki czemu mieliśmy bardzo dobrą zaliczkę przed rewanżem.

 

Stadion Shamrock Park, Portadown, widzów: 3413

[PUCHAR UEFA (pierwsza runda kwalifikacyjna 1/2)] [NIR] Portadown – [FIN] KuPS Kuopio (1:4) [17. Cambell – 29. 60. 67. Oinonen, 35. Aadnevik]

 

Baudu – Kärkkäinen, Itälä, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Kaijalainen (61. Lazos), Ablade, Heikelä – Siikala, Oinonen (67. Drabeniuk)

 

MoM: Miikka Oinonen

Odnośnik do komentarza

12.07.2009

 

Co tu dużo mówić, daliśmy dzisiaj dupy. To, co sprawdziło się w ostatnim meczu, zawiodło w dzisiejszym. Dość powiedzieć, że gdyby nie nasi napastnicy oraz nieco szczęścia, Allianssi wpakowałoby nam kilka bramek, a ja nawet nie mógłbym narzekać. Chociaż… i tak bym to robił.

 

Stadion Pohjola, Vantaa, widzów: 1847

[VEIKKAUSLIIGA (12/26)] [2] AC Allianssi – [4] KuPS Kuopio 2:2 (25. Mahlakaarto, 44. Wusu – 3. Oinonen, 45. Aadnevik)

 

Baudu – Kärkkäinen, Itälä, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Kaijalainen (73. Lazos), Ablade (86. Lehtonen), Hojsted – Aadnevik, Oinonen

 

MoM: Juha Luoma

 

 

15.07.2009

 

Nastąpiło kilka zmian. Sillanpää wrócił do składu, Penttilä zastąpił zawieszonego za kartki Pyry’ego, a Saarinen miał kolejną okazję na pokazanie się. Na boisko wszedł także Peltonen.

 

I co nam przyszło z tych zmian? Nic. Kompletnie nic. O ile lewe skrzydło jeszcze ładnie sobie radziło, to prawe już kompletnie zawodziło. Ponadto, daliśmy popis nieskuteczności.

 

 

Stadion Veritas, Turku, widzów: 2432

[VEIKKAUSLIIGA (13/26)] [12] TPS Turku – [3] KuPS Kuopio 0:0 (-)

 

Sillanpää – Penttilä, Itälä, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow (65. Rönkkö), Kaijalainen, Ablade, Saarinen – Peltonen (23. Aadnevik), Oinonen

 

MoM: Olli-Pekka Itälä.

 

TABELA na półmetku:

| Poz   | Inf   | Zespół			  |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | MyPa Anjalankoski   |	   | 14	| 11	| 0	 | 3	 | 32	| 10	| +22   | 33	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | KuPS Kuopio		 |	   | 13	| 7	 | 3	 | 3	 | 28	| 15	| +13   | 24	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | AC Allianssi		|	   | 14	| 7	 | 3	 | 4	 | 24	| 15	| +9	| 24	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | FC Haka			 |	   | 14	| 7	 | 2	 | 5	 | 23	| 18	| +5	| 23	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | Tampere United	  |	   | 15	| 6	 | 5	 | 4	 | 19	| 17	| +2	| 23	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | HJK Helsinki		|	   | 13	| 5	 | 6	 | 2	 | 16	| 8	 | +8	| 21	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|	   | FC KooTeePee		|	   | 13	| 6	 | 3	 | 4	 | 19	| 13	| +6	| 21	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|	   | IFK Mariehamn	   |	   | 14	| 5	 | 5	 | 4	 | 21	| 21	| 0	 | 20	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|	   | FC Lahti			|	   | 9	 | 6	 | 1	 | 2	 | 21	| 8	 | +13   | 19	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |	   | FC Inter Turku	  |	   | 15	| 4	 | 7	 | 4	 | 21	| 21	| 0	 | 19	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |	   | FF Jaro Pietarsaari |	   | 15	| 4	 | 3	 | 8	 | 12	| 25	| -13   | 15	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |	   | TPS Turku		   |	   | 15	| 2	 | 5	 | 8	 | 13	| 26	| -13   | 11	| 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |	   | MP Mikkeli		  |	   | 15	| 1	 | 4	 | 10	| 8	 | 33	| -25   | 7	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |	   | PP-70 Tampere	   |	   | 13	| 0	 | 3	 | 10	| 4	 | 31	| -27   | 3	 | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza
Ale MyPa przyrzeźniczyło :o

 

Jakoś tak z nienacka odpalili i mocno odskoczyli reszcie stawki. A my fuksem awansowaliśmy na drugie miejsce, bo akurat Allianssi wtopiło swój mecz.

Tylko jedna rzecz mnie nurtuje, czemu moi zawodnicy tak pudłują? :-k

Zwłaszcza Aadnevik. Niby ma wszystko, co trzeba, by strzelać ładne gole, ale potrafi przez całe spotkanie ostrzelać boki bramki, ani razu nie trafiając do siatki :-k

Odnośnik do komentarza
może coś nie tak z ukrytymi parametrami ma. A z MyPa to się męczyłem dośc często, szczególnie w cm 03/04 gdzie ten klub był przepakowany

 

Ta, wiem, że to grzech, ale aż musiałem sprawdzić jego atrybuty:

 

Radzenie sobie z presją: 17

Stabilność formy: 13

Ważne mecze: 14

 

I teraz sam już nie wiem :-k

Odnośnik do komentarza

19.07.2009

 

Było to dość zaskakujące spotkanie. W pierwszej części spotkania przycisnęliśmy, dzięki czemu nasz wracający po kontuzji Peltonen pokonał golkipera mierzonym strzałem. Niestety, zaraz po tym oddaliśmy pole rywalom, sami ograniczając się do nielicznych kontr.

 

Liderzy ligi pokazali klasę, walczyli do końca, w efekcie czego skorzystali z błędu naszego lewego obrońcy i zapewnili sobie jeden punkt. Co ciekawe, tym remisem zepchnęli nas aż na piąte miejsce.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 4049

[VEIKKAUSLIIGA (14/26)] [2] KuPS Kuopio – [1] MyPa Anjalankoski 1:1 (17. Peltonen – 90. Kalu Uche)

 

Sillanpää (55. Baudu) – Penttilä, Itälä, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Kaijalainen, Ablade (72. Lehtonen), Heikelä (66. Lazos) – Aadnevik, Peltonen

 

MoM: Kalu Uche (MyPa)

 

24.07.2009

 

Rewanż z Portadown był jedynie formalnością. Chociaż początkowo rywale dobrze się bronili, przegrali na własne życzenie. Od siedemnastej minuty grali w osłabieniu, a w siedemdziesiątej siódmej mieliśmy przewagę dwóch zawodników. Tylko naszej nieskuteczności zawdzięczali to, że nie zostali dzisiaj rozgromieni i przegrali „tylko” 4:0 (18. Sacharow kar, 28. Peltonen, 77. Hartikainen kar, 90. Kaijalainen).

Odnośnik do komentarza

25.07.2009

 

W drugiej rundzie pucharu zagramy ze szwedzkim Kalmar FF.

 

26.07.2009

 

Próbowałem jeszcze bardziej poprawić naszą grę i chyba mi się udało. Przynajmniej w pewnym sensie. Linia środkowa była naprawdę dobra, a skrzydłowi dobrze sobie radzili. Szkoda tylko, że tak bardzo zawodzili napastnicy. Dzisiaj pudłowali na potęgę.

 

Gdyby potrafili strzelać, nie musielibyśmy czekać na bramki do drugiej połowie, kiedy to nasi prawoskrzydłowi zawodnicy zapewnili nam zwycięstwo, strzelając po bramce.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 2295

[VEIKKAUSLIIGA (15/26)] [5] KuPS Kuopio – [11] FF Jaro Pietarsaari 2:0 (48. Sacharow, 55. Kärkkäinen)

 

Baudu – Kärkkäinen, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Kaijalainen, Ablade (76. Lazos), Saarinen – Aadnevik, Peltonen (67. Siikala)

 

MoM: Jan Berg

Odnośnik do komentarza

29.07.2009

 

Momentami mecz był przerażający. Patrząc zwłaszcza na celność naszych podań. Naprawdę duża ilość z nich lądowała pod nogami rywali, niż kolegów z drużyny. Jednak rywale nie bez powodu są czerwoną latarnią ligi – nie potrafili nic zrobić, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

 

Nam wystarczyły jedynie dwa trafienia pod koniec połowy, że zwyciężyć. Styl jednak pozostawiał wiele do życzenia.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 2295

[VEIKKAUSLIIGA (16/26)] [14] PP-70 Tampere – [3] KuPS Kuopio 0:2 (69. Ablade, 82. Peltonen)

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow (68. Rönkkö), Lazos, Ablade, Hojsted – Aadnevik, Peltonen

 

MoM: Ingi Hojsted

Odnośnik do komentarza

02.08.2009

 

Cóż, o ile w poprzednich meczach martwiłem się formą Aadnevika, w dzisiejszym spotkaniu Norweg udowodnił mi, że niepotrzebnie. Co prawda nie strzelał, ale i tak pokazał, co potrafi. Był wszędzie, w ofensywie, defensywie, biegał, odbierał piłki, rozgrywał, a nawet zdobył bramkę.

 

Dzięki jego zabójczej formie, Peltonen zwiększył swoje szanse na zostanie królem strzelców. Zdołał aż trzykrotnie pokonać bramkarza, przy czym jego kolega z ataku miał swój udział przy dwóch trafieniach.

 

No ale, nie popadam w euforię. MIFK jest jednym ze słabszych klubów i ciekaw jestem, czy moi zawodnicy powtórzą swój wyczyn w poważniejszym spotkaniu.

 

Stadion Wilköf Holding Arena, Maarianhamina, widzów: 2038

[VEIKKAUSLIIGA (17/26)] [10] IFK Mariehamn – [2] KuPS Kuopio 0:4 (34. 68. 71. Peltonen, 60. Aadnevik)

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Kaijalainen, Hojsted, Heikelä (69. Siikala) – Aadnevik, Peltonen

 

MoM: Eero Peltonen

Odnośnik do komentarza

03.08.2009

 

Kaijalainena dopadła kontuzja. Czeka go co najmniej miesiąc przerwy.

 

06.08.2009

 

Zdobycie bramki zajęło nam jakieś… dwadzieścia sześć sekund. Kilka podań, centra Aadnevika i Peltonen po nodze rywala wpakował piłkę do siatki.

 

Chwilę później, podwyższyliśmy prowadzenie po akcji Sacharowa. Estończyk ładnie minął na skrzydle obrońcę, po czym idealnie dograł do Aadnevika, który nie miał żadnych kłopotów z pokonaniem golkipera.

 

Jak się potem okazało, więcej bramek nie padło, mimo wielu okazji. Niestety, golkiper rywali w tym momencie złapał „epicką formę”, wyciągając wszystko, co zmierzało w światło bramki. Dmuchowski też miał nieco pracy, zwłaszcza w drugiej połowie. Polak jednak spisywał się na tyle dobrze, że drugie spotkanie na naszym terenie powinno być dla nas jedynie formalnością.

 

Stadion Fredriksskans, Kalmar, widzów: 9337

[PUCHAR UEFA (druga runda kwalifikacyjna 1/2)] [sWE] Kalmar FF – [FIN] KuPS Kuopio 0:2 (1. Peltonen, 4. Aadnevik)

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Lazos, Hojsted, Ablade (34. Drabeniuk) – Aadnevik, Peltonen

 

MoM: Dimitris Lazos

Odnośnik do komentarza

09.08.2009

 

Nie wiedziałem, kto po tym meczu będzie bardziej poszkodowany. Czy TPS Turku, które zostało przez nas – łagodnie mówiąc – zmasakrowane, czy może Kaijalainen, bo zastępujący go Lazos gra równie dobrze, co on w pierwszym sezonie.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 2438

[VEIKKAUSLIIGA (18/26)] [2] KuPS Kuopio – [12] TPS Turku 5:0 (1. 18. 47. Aadnevik, 53. 83. Peltonen)

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Lazos, Hojsted, Ablade – Aadnevik (67. Oinonen), Peltonen

 

MoM: Dimitris Lazos

 

16.06.2009

 

Patrick Turunen odszedł za dwa i pół miliona euro do lidera ekstraklasy – MyPy Anjalankoski. Może i miał jakiś talent, ale ani razu nie wyróżnił się dobrą grą w KuPS, dlatego bez żalu go sprzedałem za ładną sumkę.

 

Mecz:

 

Początkowo rywale grali dosyć ofensywnie, raz za razem wchodząc w nasze pole karne, ale niemiłosiernie pudłowali. My, mimo pozornie słabszej grze w środku pola, jednak wykończyliśmy gospodarzy skutecznością.

 

Aadnevik zaszalał ponownie, tym razem pozostawiając Peltonena w cieniu. Okazało się, że potrafi świetne bić z rzutów wolnych, dzisiaj wykorzystał tak dwie okazje. Wszystkich, w tym mnie, zaskoczył Lazos. Cypryjczyk w ładny sposób zabrał piłkę obrońcy, po czym, po kilkunastometrowym rajdzie, ulokował łaciatą za plecami bramkarza.

 

Stadion Ratinan, Tampere, widzów: 4007

[VEIKKAUSLIIGA (19/26)] [7] Tampere United – [2] KuPS Kuopio 0:4 (38. 47. 56. Aadnevik, 47. Lazos)

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow (72. Rönkkö), Lazos, Hojsted, Saarinen – Aadnevik, Peltonen

 

MoM: Stig Martin Aadnevik

Odnośnik do komentarza

20.08.2009

 

Z niewiadomego powodu nie mogłem w tym meczu postawić na Peltonena. Chłopak nie miał kontuzji, nie był zawieszony za kartki, a mimo to… nie mógł zagrać, bo jakiś cholerny fan z Kalmaru posłał anonim, że Eero zażywa sterydy i właśnie dzięki temu jest tak dobry.

 

Było im mało, dlatego rywale zaczęli polować na nogi naszych napastników. Szybko wyeliminowali zastępującego Peltonena Oinonena i nieco zaszkodzili Aadnevikowi. Wtedy powiedziałem:

- Do k*(...antyn...)*y nędzy, co się będziemy z nimi pi*(...ernikowa...)*ć! Horea, za*(...trą...)*b tym draniom!

 

Mołdawianin zrobił to, co do niego należało. Piekielnie mocnym uderzeniem w okienko otworzył wynik spotkania, a po chwili miał swój udział przy golu Norwega. Aadnevik po prostu dobił źle sparowaną piłkę po strzale Drabeniuka.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 4732

[PUCHAR UEFA (druga runda kwalifikacyjna 2/2)] [FIN] KuPS Kuopio – [sWE] Kalmar FF 2:0 (31. Drabeniuk, 43. Aadnevik)

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Lazos, Hojsted, Ablade – Aadnevik (45. Sadik), Oinonen (12. Drabeniuk)

 

MoM: Jani Hartikainen

 

Miikka Oinonen zakończył spotkanie ze złamanymi żebrami. Czekają go dwa miesiące przerwy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...