Skocz do zawartości

Silver Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie dobrze trenować, to czemu nie? Nie jest wiele gorszy od Sillanpyy.

 

***

 

02.03.2008

 

Poprzedni mecz był jedynie igraszką. Dopiero dziś spotkaliśmy się z drużyną klasy europejskiej, jaką na pewno jest FC Kopenhaga. Zaczęło się dosyć kuriozalnie, bo od błędu Lehtonena, który… poślizgnął się i w efekcie nie pokrył w porę napastnika. Snajper gości z około dziewięciu metrów zaskoczył Sillanpę lobem. Jednak to było wszystko, co pokazali Duńczycy. Reszta meczu należała do nas, a konkretnie do Oinonena. Napastnik chyba odzyskał formę po kontuzji, bowiem dzisiaj, mówiąc kolokwialnie, wymiatał. Dość niespodziewany debiut zaliczył Dmuchowski; Sillanpää przed końcem połowy odniósł jakąś kontuzje i konieczna była zmiana. Polak pokazał jednak, że bronić potrafi. Co więcej, większość piłek chwytał, a nie wybijał na oślep.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio,  4924 widzów.
Mecz towarzyski, [FIN] KuPS Kuopio – [DEN] FC Kopenhaga (3:1)

1. Fredrik Berglund 0:1
13. Miikka Oinonen 1:1
15. Hossam Ghali knt. [Kopenhaga]
33. Miikka Oinonen 2:1
37. Henri Sillanpää knt.
58. Miikka Oinonen 3:1

MoM: Miikka Oinonen

 

Nagrodę imienia Jeźdźca-bez-Głowy jednogłośnie otrzymał Simo Rönkkö, za stratę piłki w niegroźnej sytuacji i doprowadzenie w efekcie do sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem.

Odnośnik do komentarza

10.04.2008

 

15.03.2008 FC Kuusankoski – KuPS Kuopio (0:5) [3x Siikala, Oinonen, Matveinen sam.]

Anyamkyegh stracił właściwie cały okres przygotowań. W tym meczu złamał żebro i nie wystąpi przez dwa miesiące.

24.03.2008 PK-35 Helsinki – KuPS Kuopio (0:4) [2x Oinonen, Ablade, Aadnevik]

Rywale kompletnie nie wiedzieli, co się dzieje. Próbowali walczyć, ale ostatecznie ulegli naszej sile.

08.04.2008 AC Oulu – KuPS Kuopio (0:3) [Parviainen, Riihimäki, Aadnevik]

Świetny mecz, zwłaszcza mając na uwadze to, że graliśmy przed ponad połowę meczu w dziesiątkę. Kaijalainen dał się ponieść emocjom i zarobił dwie żółte kartki.

 

W czwartej rundzie pucharu zagramy z RoU Helsinki.

 

Czterdzieści tysięcy euro kosztowało mnie sprowadzenie z Brazylii młodego Rodrigo [20, O Ś, Brazylia].

Odnośnik do komentarza

18.04.2008

 

Kontrakt z klubem podpisał Adam Carlsson [40, Fizjoterapeuta, Szwecja], który zajmie miejsce naszego lekarza, który odszedł na emeryturę.

 

23.04.2008

 

W pierwszym „poważniejszym” meczu wystawiłem niemalże wyjściową jedenastkę. Niemalże, bowiem na obronie zagrał Rodrigo, którego nie zdołałem sprawdzić w sparingach, bo… po prostu przyszedł za późno. W takim meczu jak dzisiejszy po prostu musiał zagrać dobrze i tak było. Nie miałem do niego zastrzeżeń. Więcej uwag na swój temat usłyszał za to Aadnavik, który dzisiaj wypadł słabo. Formę w meczu z amatorami pokazali pomocnicy, Kaijalainen i Heikelä zdobyli po golu, a przed końcem spotkania swoją bramkę zdobył głową Berg.

 

Stadion Myllypuron urheilupuisto, Helsinki,  1472 widzów.
Suomen Cup runda czwarta, [AMA] RoU Helsinki – [EKS] KuPS Kuopio (0:3)

3. Kim Kaijalainen 0:1
16. Jussi Heikelä 0:2
84. Jan Berg 0:3

Sillanpää – Hurme, Berg, Rodrigo, Hartikainen (k) – Tahvanainen (74. Rönkkö), Kaijalainen, Nlend, Heikelä – Parviainen, Aadnevik (62. Siikala)

MoM: Kim Kaijalainen

Odnośnik do komentarza

29.04.2008

 

Jarkko Riihimäki rozciął sobie nogę na treningu i czeka go trzytygodniowa przerwa.

 

30.04.2008

 

Naszym przeciwnikiem w piątej rundzie pucharu będzie Gnistan Helsinki.

 

Jan Berg z powodu stłuczonej nogi nie zagra przez tydzień.

 

03.05.2008

 

Co tu dużo pisać, rywale zostali zmasakrowani. Mając przewagę dziesięciu punktów procentowych w posiadaniu piłki w środku pola trudno byłoby nam przegrać. Goście zostali zamknięci na swojej połowie, a my raz za razem nękaliśmy ich strzałami. Dawno nie widziałem w swoim zespole takiej skuteczności. Pierwszy raz odkąd tu jestem uderzenia w światło bramki przewyższyły liczbą te niecelne. Oinonen zaszalał, aż czterokrotnie zmuszał bramkarza gospodarzy do kapitulacji.

 

Stadion Oulunkylä, Helsinki,  1597 widzów.
Suomen Cup runda piąta, [2L] Gnistan Helsinki – [EKS] KuPS Kuopio (0:7)

4. Kalle Parviainen 0:1
11. Jean-Michel Nlend 0:2
13. Miikka Oinonen 0:3
32. Jani Hartikainen n.rz.k.
44. Miikka Oinonen 0:4
56. Miikka Oinonen 0:5
63. Miikka Oinonen 0:6
89. Jussi Heikelä 0:7

Sillanpää – Hurme, Itälä, Turunen, Hartikainen (k) – Tahvanainen (63. Rönkkö), Kaijalainen, Nlend, Heikelä – Parviainen (59. Siikala), Aadnevik 

MoM: Miikka Oinonen

Odnośnik do komentarza

Nie miej litości, a następnym razem ktoś nie będzie miał litości dla ciebie...

 

***

 

07.05.2008

 

W finale Pucharu UEFA, do którego doszło w Lizbonie było gorąco. Niestety głównie z powodu sędziego. Arbiter chyba nie sprostał ciśnieniu tego meczu i popełniał wiele błędów, głównie na korzyść Ajaksem Amsterdam (pierwszy karny padł po kontrowersyjnej sytuacji), co spotkało się z uwagami ze strony zawodników Olimpique Marsylia. Ostatecznie, i dopiero po dogrywce, cenne trofeum zagarnęli Holendrzy, wygrywając w dogrywce 3-2 [2x Maduro kar, Shabib – Niang, Vermaelen sam.]

 

 

08.05.2008

 

Pierwszy mecz i od razu o wysoką stawkę. I od razu schrzaniliśmy sprawę. No bo jak można nazwać to, że w osiem minut straciliśmy dwie bramki, na dodatek w tak idiotyczny sposób. Zresztą, obydwie padły tak samo, po wrzutce do napastnika z lewego skrzydła. Ja się pytam, gdzie – powtarzam – GDZIE wtedy był Hurme? I dlaczego chwilę po jego błędzie kosmicznego wielbłąda popełnił Turunen? I cóż z tego, że mieliśmy przewagę, skoro i tak nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Przegraliśmy właściwie bez walki, co mnie rozwścieczyło. Tyle czasu próbuję wbić piłkarzom do głowy trzy zasady: Walka, walka i jeszcze raz walka. A kiedy już myślę, że pojęli moje nauki, robią mi takie coś…

 

Finnair Stadium, Helsinki,  3925 widzów.
Veikkausliiga [1/26], [-] HJK Helsinki – [-] KuPS Kuopio (3:0)

2. Keijo Huusko 1:0
8. Keijo Huusko 2:0
39. Iiro Aalto 3:0

Sillanpää – Hurme, Itälä, Turunen, Hartikainen (k) – Tahvanainen (59. Rönkkö), Kaijalainen, Nlend, Heikelä – Parviainen (59. Siikala), Oinonen (77. Aadnevik)

MoM: Keijo Huusko [HJK]

Odnośnik do komentarza

A czemu by nie? :>

 

***

 

11.05.2008

 

W szóstej rundzie Suomen Cup zmierzymy się z KaaPo Kaarina.

 

Świat zaszokowała informacja o zwolnieniu Alexa Fergusona. Szkot zajął „jedynie” czwarte miejsce, co nie zachwyciło prezesa Manchesteru United.

 

Mimo bolesnej porażki, postanowiłem jednak nie zmieniać składu. Początkowo było nieźle, szybko przydusiliśmy przeciwnika, nie dając mu wyjść z własnej połowy. W czterdzieści sześć minut zdobyliśmy trzy bramki i już myślałem, że mecz z HJK to tylko wypadek przy pracy. Jednak chwilę później goście zdołali z dystansu pokonać Sillanpę. Cóż, wściekłem się, ale jak tak pomyślałem na chłodno – rywalowi po prostu wyszedł strzał życia. Mało który golkiper zdołałby obronić taką bombę. Zaś drugiego gola nie jestem w stanie wybaczyć obrońcom. No i jeszcze burę dostał Nlend, który w taki głupi sposób stracił piłkę.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio,  1512 widzów.
Veikkausliiga [2/26], [14] KuPS Kuopio – [4] FC KooTeePee (3:2)

15. Kalle Parviainen 1:0
44. Olli-Pekka Itälä kar 2:0
46. Timo Tahvanainen 3:0
48. Jukka Vanninen 3:1
74. Jani Koivisto 3:2

Sillanpää – Hurme, Itälä, Turunen, Hartikainen (k) – Tahvanainen (59. Rönkkö), Kaijalainen, Nlend, Heikelä – Parviainen (59. Siikala), Aadnevik

MoM: Kim Kaijalainen

 

14.05.2008

 

Tym razem mecz rozpoczęliśmy od bardzo mocnego uderzenia. Już w czterdziestej szóstej sekundzie meczu bramkarz gości musiał sięgać za kołnierz po strzale Parviainena. Na dodatek, wedle słów Olaviego, celnie kropnął z ponad dwudziestu metrów. Później swoje trzy grosze wtrącił Rönkkö, zaskakując bramkarza piłką lecącą po ziemi, a nie – jak się spodziewał – w powietrzu. Na koniec jeszcze coś od siebie dołożył Aadnevik. Mimo zwycięstwa, nie byłem zadowolony. Znowu mieliśmy problemy z pomocą, co nieco zniwelowałem stawiając na „trójkąt”. Kiedy jednak graliśmy tradycyjnym 4-4-2, goście przeważali, raz za razem groźnie nas atakując.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio,  1512 widzów.
Veikkausliiga [3/26], [6] KuPS Kuopio – [12] RoPS Rovaniemi (3:0)

1. Kalle Parviainen 1:0
13. Jussi Heikelä knt.
24. Simo Rönkkö 2:0
84. Stig Martin Aadnevik 3:0

Sillanpää – Hurme, Itälä, Kullström, Hartikainen (k) – Tahvanainen, Kaijalainen, Ablade, Heikelä (13. Rönkkö) – Parviainen, Siikala (58. Aadnevik)

MoM: Kim Kaijalainen

 

Jussi Heikelä nie zagra przez dwa tygodnie z powodu urazu głowy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

29.05.2008

 

[4/26 Veikkausliiga] AC Allianssi – KuPS Kuopio (2:3) [2 Wusu – Hurme, Tahvanainen, Oinonen]

[5/26 Veikkausliiga] KuPS Kuopio – TPS Turku (2:0) [Parviainen, Aadnevik]

[6/26 Veikkausliiga] Tampere United – KuPS Kuopio (1:2) [sainio – Parviainen, Holopainen]

[7/26 Veikkausliiga] KuPS Kuopio – FC Lahti (0:4) [Aho, Savolainen, Taulo, Koskinen]

 

Cztery mecze, z czego tylko w ostatnim nie mieliśmy wiele do powiedzenia.

Gra z AC Allianssi była znacznie lepsza niż na to wskazuje wynik. Cały czas dominowaliśmy, nie dając rywalom na wiele swobody. Dopiero w samej końcówce puściła nam koncentracja, czego efektem były dwie głupio stracone bramki.

TPS Turku to nasz niewygodny rywal. Chociaż umiejętności im brakuje, to w meczu z nami zawsze daje z siebie wszystko. Jednak walka to nie wszystko, żeby wygrać, trzeba umieć celnie strzelać, a tego im zabrakło.

Tampere United ustawiło poprzeczkę bardzo wysoko. Mimo że my pierwsi objęliśmy prowadzenie, gospodarze szybko zdołali doprowadzić do remisu. Długo trzymali nas w szachu, ale ostatecznie zdołaliśmy wyjść kontrującym gambitem i zdobyć trzy punkty.

FC Lahti dość boleśnie uświadomiło nam, jak daleko jesteśmy od czołówki. Podobnie jak HJK nie dali nam za wiele okazji do pogrania piłką. A jak już, to szybko ją traciliśmy. Dość powiedzieć, że to był najgorszy mecz za mojej kadencji.

Odnośnik do komentarza

26.06.2008

 

[8/26 Veikkausliiga] IFK Mariehamn – KuPS Kuopio (1:3) [Ahnström – 2 Nlend, Kaijalainen]

[suomen Cup runda szósta] KaaPo Kaarina – KuPS Kuopio (0:4) [2 Sadik, Siikala, Riihimäki]

[19/26 Veikkausliiga] MP Mikkeli – KuPS Kuopio (1:3) [Rodrigo sam. – 3 Oinonen]

[10/26 Veikkausliiga] KuPS Kuopio – FC Haka (3:1) [siikala, Sadik, Hartikaien kar – Mäkitalo]

 

Mecz z MIFK zagraliśmy na dobrym poziomie, ale dopiero po przerwie zdołaliśmy wejść na swój zwyczajny poziom gry. Zawiódł jedynie Sillanpää, który wpuścił dość głupią piłkę.

Tradycyjnie już w meczu pucharowym dałem zagrać rezerwowym oraz Rodrigo, który słabo sobie poradził w ostatnim meczu. Potrzebował takiego meczu, żeby nieco nabrać pewności siebie. Nie zawiódł mnie, a poza nim zachwycili mnie Dmuchowski oraz Sadik. Dobra gra albańskiego napastnika cieszyła podwójnie, bowiem ostatnio mieliśmy problemy na tej pozycji.

Mecz z Mikkeli musiał być przez nas wygrany. Wszystko przez głupie zachowanie obrońcy gospodarzy, który już w drugiej minucie osłabił swój zespół. W końcu obudził się Oinonen, strzelając dzisiaj hat-tricka. Szkoda tylko, że nie gra tak na co dzień, tylko raz na jakiś czas. Nasz brazylijski stoper co prawda strzelił samobója, ale nie winię go za to. Gromy poszły na Jarkko Hurme, który w banalny sposób stracił piłkę.

Mecz z Haką zagraliśmy dobrze, acz bez fajerwerków. Wygląda na to, że Siikala odzyskuje skuteczność, mając za konkurenta Sadika (który zanotował swoje pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie). Oinonen był – niestety – jedynie poprawny.

 

W końcu poznaliśmy naszego rywala w Lidze Mistrzów. Będzie nim estoński TVMK Tallin. Raczej nie powinniśmy mieć z nimi problemów, zwłaszcza, że tuż przed meczem z nami, odejdzie od nich dwóch kluczowych zawodników. Jeśli z nimi wygramy, czekać nas będzie potyczka z węgierskim Debreceni VSC.

 

A mnie czeka kupno nowego telewizora. Stary rozwaliłem w drobny mak, kiedy Holendrzy strzałem w dogrywce półfinałowego meczu Mistrzostw Europy, wyeliminowali Hiszpanię 0:1.

Odnośnik do komentarza

29.06.2008

 

Zaczęliśmy niepewnie, jakbyśmy się obawiali tego, że rywale z Turku nas zmiażdżą. Odniosłem wrażenie, że ci z kolei myśleli tak samo o nas. Chwilę później spadły na nas dwa ciosy. Najpierw straciliśmy prawego skrzydłowego, a po chwili bramkę z rzutu karnego. Itälä sfaulował zupełnie niepotrzebnie rywala. Chociaż… Może właśnie takiego bodźca potrzebowaliśmy? Bo dopiero wtedy nasi napastnicy przypomnieli sobie, jak się strzela. Niestety nasi skrzydłowi ucierpieli w tym starciu, najpierw wyleciał Rönkkö, a pod koniec meczu także Kaijalainen.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, 1831 widzów.
[Veikkausliiga 11/26] [2] KuPS Kuopio – [11] Inter Turku (4:0) 

29. Mikka Oinonen 1:0
38. Joonas Siikala 2:0
60. Miika Oinonen 3:0
65. Joonas Siikala 4:0

Dmuchowski – Hurme, Itälä, Rodrigo, Hartikainen (k) – Rönkkö (11. Holopainen), Kaijalainen (90. Riihimäki), Nlend, Heikelä – Oinonen(61. Sadik), Siikala

MoM: Joonas Siikala

 

Holendrzy w finale Euro pokonali Anglików w takim samym stosunku, co z Hiszpanią. Jedynym strzelcem w tym meczu był Ruud van Nistelrooy.

Odnośnik do komentarza

01.07.2008

 

Dołączył go nas Gruzin Paata Shengelia. Jak wcześniej wspomniałem, nie zapłaciliśmy za niego ani grosza.

 

06.07.2008

 

Jako że w następnym meczu będziemy grać w Lidze Mistrzów, dzisiaj dałem zagrać niektórym rezerwowym. Ci jednak mocno mnie zawiedli, nie pokazali nic ciekawego. Bezbarwnie zremisowaliśmy ten mecz, mimo gry w przewadze jednego zawodnika.

 

Stadion Tammelan, Tampere, 234 widzów.
[Veikkausliiga 12/26] [13]PP-70 Tampere – [2] KuPS Kuopio (0:0) 

29. Ville Vahtera cz.k. [PP-70]

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Rodrigo, Hartikainen (k) – Holopainen (61. Ablade), Kaijalainen, Gruborovics, Heikelä – Oinonen(80. Sadik), Siikala

MoM: Jussi Heikelä

 

09.07.2009

 

W końcu nadszedł wielki dzień, debiut w Lidze Mistrzów. Spodziewałem się zaciętego meczu, ale mistrz Estonii rozczarował wszystkich. Nasi kibice jednak nie mieli co narzekać, bowiem nasi zawodnicy urządzili sobie mały trening strzelecki. Martwi jedynie kontuzja Turunena, który dosyć nieszczęśliwie stłukł sobie mięsień uda i nie zagra przez dwa tygodnie.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 4273

Liga Mistrzów, pierwsza runda kwalifikacyjna:

[FIN] KuPS Kuopio – [EST] TVMK Tallin (7:0) [4. 16. 57. Oinonen, 21. kar 90 Itälä, 45. 52. Siikala]

 

Dmuchowski – Hurme, Itälä, Turunen (65. Rodrigo), Hartikainen (k) – Holopainen (61. Ablade), Kaijalainen, Nlend, Heikelä – Oinonen, Siikala (52. Sadik)

 

MoM: Mikka Oinonen

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...