Skocz do zawartości

Silver Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

24.05.2009

 

Mecz był nieco dziwny. Na początku mało co nam wychodziło, a jeżeli już przemieściliśmy się pod pole karne rywali, bardzo szybko traciliśmy piłkę. Później zaczęliśmy grać nieco pewniej, dzięki czemu goście mieli znacznie ciężej.

 

Strzelanie rozpoczął Aadnevik i to w swoim, dość ekstrawaganckim stylu. Mianowicie huknął podkręconą torpedę z boku pola karnego i jakoś łaciata wpadła przy słupku do siatki. Jakiś czas później zamieszanie duże zamieszanie pod bramką rywali wykorzystał Berg, tym samym zdobywając swoją pierwszą ligową bramkę dla KuPS.

 

Goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową, głównie dzięki zasłudze wyjątkowo bezbarwnego dziś Ablade. Ghańczyk potrafił w poprzednim sezonie sam pociągnąć zespół do sukcesu. Teraz tracił co chwila piłkę i przyczynił się do utraty gola.

 

Nawet nie śniłem, że jedna zmiana tak wpłynie na grę drużyny. Po zmianie stron byliśmy fenomenalni, co miało wyjść, wychodziło. Zupełnie jakbyśmy mieli pilota zdalnego sterowania do piłki. Błysnął Peltonen, zdobywając dziś klasycznego hat-tricka.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 2226

[VEIKKAUSLIIGA (5/26)] [2] KuPS Kuopio – [11] IFK Mariehamn (6:1) [25. 50 Aadnevik, 35. Berg, 54. 58. 74. Peltonen]

 

Dmuchowski – Hurme, Berg, Luoma, Hartikainen (k) (59. Rodrigo) – Saharov, Kaijalainen, Ablade (45. Tahvanainen), Shengelia – Aadnevik, Peltonen (75. Siikala)

 

MoM: Eero Peltonen

Odnośnik do komentarza

Dodałem taki mały bonus w postaci statsów mojego Peltonena ;d

 

***

 

02.06.2009

 

Dopiero teraz zauważyłem, że nie wspomniałem o moim nabytku. Dwudziestego czwartego kwietnia ściągnąłem z kameruńskiego Coton Sport młodego, utalentowanego napastnika – Marcela Joba [19, N, Kamerun U21 (2/0]. Zapłaciłem za niego niewiele, jakieś dziesięć tysięcy. A to wszystko dlatego, że czerwcu kończył mu się kontrakt. Dlatego też dałem jego klubowi propozycję nie do odrzucenia – albo mi go sprzedają za tyle, albo w czerwcu przejdzie do mnie za darmo. Oczywiście włodarze drużyny z uśmiechem na ustach zaakceptowali transfer.

 

Chłopak rozwija się bardzo ładnie, w górę poszły przede wszystkim jego umiejętności techniczne, a także opanowanie. Kameruńczyk jest bardzo pewny pod polem karnym, mało co potrafi go rozkojarzyć.

 

07.06.2009

 

W dużym skrócie można opisać ten mecz jako „Peltonen Show”, głównie dlatego, że to ten napastnik był dzisiaj najbardziej widocznym zawodnikiem.

 

Najpierw zdobył gola po podaniu ze skrzydła od Aadnevika. Po prostu bez pardonu wyprzedził obrońcę i pokonał bramkarza.

 

Jakiś czas później Norweg znów rozpoczął akcję, dającą nam bramkę. Była to niemalże kopia poprzedniej, z tym, że tym razem w ostatniej chwili stracił piłkę. Obrońca miał jednak pecha, bowiem posłał wślizgiem łaciatą wprost pod nogi Peltonena, który pewnie wykorzystał daną mu okazję.

 

Niespełna dwie minuty później już pokazał swój kunszt snajperski. Przejął futbolówkę na skraju pola bramkowego, obrócił się z obrońcą na plecach i mocnym strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania.

 

Tak, w dwadzieścia minut mecz był wygrany. Mogliśmy zmiażdżyć gospodarzy po przewie, bowiem ci stracili z powodu czerwonych kartek dwóch zawodników. Nasi jednak piłkarze byli dla nich łaskawi, toteż z boiska wiało nudą.

 

Ponadto, Ablade już zapomniał o poprzednim spotkaniu i dzisiaj pewnie utrzymywał środek pola po naszej stronie.

 

Stadion Urheilupuisto, Mikkeli, widzów: 249

[VEIKKAUSLIIGA (6/26)] [13] MP Mikkeli – [2] KuPS Kuopio (0:3) [2. 16. 18. Peltonen]

 

Dmuchowski – Hurme, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Saharov, Kaijalainen, Ablade, Shengelia – Aadnevik, Peltonen

 

MoM: Eero Peltonen.

Odnośnik do komentarza

Sławoj, zabiję! :evil:

A tak z innej beczki, chyba zrobię konkurs na nazwę opka, bo "Silver Path" jakoś nieładnie brzmi :-k

 

***

 

10.06.2009

 

Co się dzieje, kiedy jeden młody napastnik radzi sobie wyśmienicie w swojej drużynie i jest najlepszym strzelcem? Jest podatny na kontuzje, a czasami – niestety – musi opuścić plac gry.

 

Tak też się stało, po starciu z rywalem z boiska zniesiony został Peltonen. W czwartej minucie meczu. Bałem się, czy Oinonen da sobie radę, ale napastnik szybko mi udowodnił, że obawy były bezpodstawne. Dzisiaj Miikko tak pozamiatał rywalami, że kompletnie zgłupiałem.

 

Najpierw wykorzystał prostopadłe podanie Heikeli i zdobył bramkę, uderzając pod ręką golkipera. Później dobił jedynie futbolówkę bitą przez Saharova.

 

Po zmianie stron, ku mojemu zdumieniu, dołożył kolejne dwa trafienia. Najpierw znów po akcji z Estończykiem, z tym, że teraz to skrzydłowy zagrał mu długą piłkę na dobieg.

 

Ostatnia pokazała jego umiejętności. Oinonen uderzył głową, stojąc tyłem do bramki, a zrobił to w taki sposób, że łaciata, odbiwszy się od obrońcy, wpadła do siatki.

 

Rywale zdołali nam strzelić bramkę, ale była to jedynie honorowa.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 3021

[VEIKKAUSLIIGA (7/26)] [2] KuPS Kuopio – [9] Tampere United (4:1) [7. 15. 49. 57. Oinonen]

 

Dmuchowski – Hurme, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Saharov, Kaijalainen, Ablade, Heikelä – Aadnevik, Peltonen (4. Oinonen [70. Siikala])

 

MoM: Miikko Oinonen

Odnośnik do komentarza

11.06.2009

 

Po badaniach fizjoterapeuta oznajmił mi, że Peltonen nie zagra co najmniej miesiąc. Chłopak naciągnął sobie ścięgna podkolanowe.

 

Na dodatek zostaliśmy przez tydzień bez Sillanpy, który podczas treningu wybił sobie palec.

 

17.06.2009

 

Byłem okrutny.

 

Przecież ci biedni drugoligowcy nic mi nie zrobili, a ja ich tak skarciłem. Jakże mogłem tak postąpić?

 

Byłem okrutny.

 

Wystawić przeciw tym biedakom jedenastu ludzi o wysokich umiejętnościach i głodzie gry. A przecież niektórzy z nich nie grali od bardzo dawna i teraz chcieli mi się pokazać.

 

Byłem okrutny.

 

Dać Drabenyukowi strzelić cztery bramki, Tahvanainenowi dwie, Parviainenowi oraz Oinonenowi po jednej.

 

Byłem okrutny.

 

Chyba poproszę o pokutę, bo czuję się taki winny.

 

Stadion Aijänsuon, Rauma, widzów: 3021

[sUOMEN CUP, runda szósta] [1L] P-Iirot Rauma – [EKS] KuPS Kuopio (0:8) [21. 36. 50. 72 Drabenyuk, 29. 76. Tahvanainen, 33. Parviainen, 88. Oinonen]

 

Baudu – Kärkkäinen, Itälä, Lehtonen (k), Kullström – Tahvanainen, Lazos, Saarinen, Shengelia – Drabenyuk, Parviainen (62. Oinonen)

 

MoM: Horea Drabenyuk

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam, łaskawcy :*

 

***

 

21.06.2009

 

Jarkko Hurme został wyeliminowany z gry z powodu kontuzji kostki. Nasz fizjoterapeuta osobiście będzie nadzorować jego rehabilitację, która potrwa miesiąc.

 

25.06.2009

 

Nie tego się spodziewałem po tym meczu. Oj, nie tego. Mieliśmy spokojnie stłamsić rywala i pewnie przerywać jego akcje, jak to bywało zazwyczaj.

 

W pewnym sensie tak było, jedna bramka w pierwszej połowie z rzutu karnego, druga tuż po wznowieniu meczu po zmianie stron.

 

Coś jednak zawiodło, bowiem w dwie minuty doprowadziliśmy do wyrównania. Takiego sita w obronie już dawno nie mieliśmy. Co gorsza, nawet nie byłem pewien, co dziś zawiodło. Hartikainen? Brak Rodrigo? Nieporozumienia między pomocą, a obroną? A może wszystko?

 

Drabenyuk szczęśliwie dla mnie, zdołał zdobyć jeszcze jednego gola, dzięki czemu trzy punkty zostały w Kuopio. Nie zdołał jednak zmazać tego niekorzystnego obrazu gry. Coś zawiodło, a ja musiałem szybko odnaleźć przyczynę…

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 3089

[VEIKKAUSLIIGA (8/26)] [3] KuPS Kuopio – [4] FC Haka (3:2) [36. Saharov kar, 47. 86. Drabenyuk – 56. 58. Bento]

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg (69. Turunen), Lehtonen, Hartikainen (k) – Saharov, Lazos (87. Kaijalainen), Ablade, Shengelia – Drabenyuk, Oinonen

 

MoM: Horea Drabenyuk

 

26/06/2009

 

W pierwszej rundzie Pucharu UEFA zagramy z północnoirlandzkim Portadown.

Odnośnik do komentarza

01.07.2009

 

Stało się w końcu to, czego się obawiałem – Shengelia powiedział prasie, że osiągnął tutaj już wszystko i pilnie go ciągnie do lepszego klubu. Cóż, nie mogłem mieć żalu, od początku podejrzewałem Gruzina o taką decyzję.

 

Ponadto, Ari Hjelmi, menedżer Tampere United, zrezygnował z pełnionej funkcji na rzecz stanowiska szkoleniowca reprezentacji Finlandii.

 

Szczęśliwie jednak, odejście Paaty nie będzie zbyt uciążliwe. Tego dnia zostały zrealizowane dwa transfery na zasadzie Bosmana, które zaakceptowałem jeszcze przed startem sezonu.

 

Dołączą do nas: Farer Ingi Hojsted [23, P Ś, Wyspy Owcze (16/1)], były zawodnik Birmingham City; mój rodak z barcelońskiego Espanyolu, Rubén Marcelo De la Hoya Rodriguez [23, P Ś, Hiszpania].

 

Póki co, są nieco gorsi od Shengelii, ale myślę, że szybko się poprawią, zwłaszcza wierzę w umiejętności i doświadczenie Hojsteda.

 

Mecz:

 

Ja tu gadu-gadu, a tymczasem czekał już na nas mecz. Poprzednio kompletnie zawiedliśmy, dlatego też dałem zawodnikom ostatnią szansę na rehabilitację.

 

Obydwie drużyny raczej zawiodły oczekiwania kibiców. Miało być efektownie i efektywnie, było nudno oraz niedokładnie. Każdy zespół miał swoje okazje, po których mogły paść gole. Naszą najlepszą miał Siikala, lecz – niestety – uderzył jedynie w słupek.

 

O dziwo, remis wystarczył nam, żeby wyprzedzić w tabeli AC Alliansi, mające tyle samo punktów co my, ale dwa mecze rozegrane więcej.

 

Stadion Keskuskenttä, Kuopio, widzów: 3223

[VEIKKAUSLIIGA (10/26)] [2] KuPS Kuopio – [4] HJK Helsinki (0:0) [-]

 

Dmuchowski – Kärkkäinen, Berg, Lehtonen, Hartikainen (k) – Saharov, Lazos, Ablade, Shengelia – Siikala, Oinonen (60. Drabeniuk)

 

MoM: Gustavo [HJK]

 

Z tego przejęcia pominąłem mecz z KooTeePee, w którym zagraliśmy na poziomie godnym żal.ru. Mimo ogromnej przewagi, przegraliśmy to spotkanie 1:2 [siikala – Loimulahti, Lehto], a w końcówce nasza przewaga wzrosła, bowiem rywal otrzymał czerwoną kartkę. Nie potrafiliśmy jednak tego wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...