Skocz do zawartości

Silver Path


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

03.11.2010

 

Nadszedł wielki finał, podczas którego spotkaliśmy się z ekipą z Lahti. Muszę przyznać, że bardzo szybko mogliby stracić bramkę, ale Siikala w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił. To w zasadzie było wszystko, co pokazali zawodnicy w pierwszej połowie. W drugiej zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od bramki Kaijalainena, jednakże szybko mój humor popsuli obrońcy na spółkę z Dmuchowskim, bowiem wpuścili taką szmatę z trzydziestu metrów, że szkoda słów. Daliśmy rywalom nieco nadziei na sukces, lecz tylko do osiemdziesiątej trzeciej minuty, gdy nasz Mołdawianin wykończył świetną kontrę najpierw ośmieszając obrońcę, a po chwili także bramkarza. Tak więc mogliśmy świętować zdobycie podwójnej korony w tym sezonie.

 

Stadion Olympiastadion, Helsinki, widzów: 19906

[suomen Cup – finał] [EKS] FC Lahti – [EKS] KuPS Kuopio (1:2)

 

64. Kim Kaijalainen 0:1

67. David Obua 1:1

83. Horea Drabenjuk 1:2

 

Dmuchowski – Hurme, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Kaijalainen, Sparv, Heikelä (84. Lindgren) – Peltonen, Siikala (65. Drabenjuk).

 

MoM: Eero Peltonen (a co!)

Odnośnik do komentarza

10.11.2010

 

Doszło do skutku kilka transferów naszych zawodników – napastników, by być precyzyjnym. Parviainen odejdzie „na Bosmanie” do Interu Turku, zaś nasz utalentowany Kameruńczyk Marcel Job za trzy miliony euro zasili szeregi Betisu Sevilla. Cóż, pozostaje mu tylko życzyć takiej kariery jak Samuela Eto’o. W międzyczasie nasz węgierski Fin Gruborovics doszedł do porozumienia z MyPą i od przyszłego sezonu będzie reprezentował klub z Anjalankoski. FC Haka zaś próbuje wyciągnąć Oinonena, którego jestem gotów oddać za 140 tysięcy euro.

 

Powołania do kadry otrzymało aż ośmiu zawodników: Lazos (Cypr), Hojsted (Wyspy Owcze), Peltonen, Luoma, Sparv, Kaijalainen (Finlandia), Job (Kamerun) i Sacharow (Estonia). Cieszą mnie zwłaszcza powołania dla Luomy i Sparva, bo moim zdaniem zasłużyli sobie na nie.

Odnośnik do komentarza

02.01.2011

 

Tim Sparv zasłużenie otrzymał tytuł Piłkarza Roku.

 

07.01.2011

 

Trochę szkoda, że nie udało mi się zakontraktować młodego lewego obrońcy, który z pewnością wygryzłby wiekowego Itälę, no i powalczyłby o miejsce w składzie z Bergiem. Niestety wolał Arkę Gdynia, która go kupiła (my chcieliśmy go wypożyczyć i kupić po sezonie).

 

Zdaniem kibiców, Eero Peltonen najbardziej zasłużył sobie na miano Najlepszego Piłkarza Roku 2010.

 

Do naszej szkółki juniorskiej dołączył naprawdę obiecujący piętnastolatek Jussi Nieminen, który za kilka lat może być naprawdę dobrym zawodnikiem na lewym skrzydle.

Odnośnik do komentarza

Juicy Nieminen :> . Obawiam się, że wielkiej gwiazdy z niego nie będzie.

 

Stąd napisałem "może być" :P Ale wolę być ostrożny w ocenach, bo swego czasu tak skreśliłem Mönkkönena, a tu nagle się okazało, że pięknie się rozwinął.

Odnośnik do komentarza

10.04.2011

 

W końcu udało mi się dokonać solidnego wzmocnienia na mecze Ligi Mistrzów. Mowa tu o byłym napastniku ES Troyes Boubacarze Baldé [24, OP/N Ś, Gwinea-Bissau 21/11], którego ściągnąłem za pół miliona euro. Gwinejczyk o dziwo nie był bardzo wymagający w kwestii kontraktu, jednakże i tak dostał znacznie więcej niż chciał, bowiem na jego usługi już sobie ostrzyła zęby konkurencyjna MyPa.

 

Z nieco smutniejszych wiadomości, prawdopodobnie z klubu odejdą dwie nasze gwiazdy – Luoma oraz Peltonen. Obaj narzekają na brak wyzwań w Finlandii i pragną odejść do silniejszych lig. Cóż, obawiałem się tego – zwłaszcza przy tym moim talencie zamieniania brylantów w diamenty. Nieco później tego samego zażądał Sacharow, co nieco zaczęło burzyć moją koncepcję gry w tym sezonie.

 

Jednakże nie wszystko było takie złe. Za pół miliona euro ściągnęliśmy z rezerw Newcastle United młodego i bardzo utalentowanego bramkarza Tima Krula [22, GK, Holandia]. Widać, że miał już dosyć czekania na swoją szansę w NUFC, bowiem bardzo chętnie przystał na naszą ofertę czteroletniego kontraktu. Teraz nie musimy się martwić o tyły, bo on wraz z Hartikainenem i Luomą stworzą zasieki trudne do przebycia. Przynajmniej na razie – później będę musiał znaleźć następcę tego drugiego obrońcy.

 

Szukałem również godnego rywala dla Tahvanainena i gracza, który mógłby poważnie powalczyć z Sacharowem o miejsce w składzie. Znalazłem odpowiedniego piłkarza, choć kosztował mnie naprawdę sporo, bo aż 1,2 miliona euro. Mowa tu o Mateji Iżvolcie [24, OP PŚ, Słowacja 10/0], byłym graczu Realu Salt Lake City.

 

 

 

SPARINGI:

[14.02.2011] KuPS Kuopio – [DEN] Herfølge BK (4:0) [Heikelä, Balde 2, Sacharow]

W pierwszej połowie zagrał tutaj skład, który widzę na ten sezon, to jest: Baudu – Hurme, Berg, Luoma, Hartikainen (k) – Sacharow, Lazos, Sparv, Heikelä – Peltonen, Baldé.

[22.02.2011] KPV Kokkola – KuPS Kuopio (1:4) [surrier – Siikala, Drabenjuk 2, Mönkkönen]

Tutaj głównie zagrali nasi młodzi zawodnicy oraz rezerwowi. Wygraliśmy, choć przewaga w posiadaniu piłki po stronie rywali skłania do refleksji…

[26.02.2011] KuPS Kuopio – [DEN] Randers FC 1:0 [Heikelä]

Mecz jak mecz, chociaż ten brak skuteczności martwi. Powinno być przynajmniej trzy do zera, a tak padł tylko gol z rzutu wolnego. Na plus możemy zapisać to, że rywale przez cały mecz nie oddali ani jednego strzału.

[11.03.2011] KuPS Kuopio – Odense BK 2:2 [Aadnevik 2 – Bay-Kastrup, Eriksen]

Można by ten mecz nagrać i puszczać dzieciom jako przykład roztrwonienia ogromnej przewagi w posiadaniu piłki (58%). Na plus można zapisać interwencję Krula, podczas której obronił karnego.

[21.03.2011] KuPS Kuopio – Sparta Praga 0:2 [Matusovicz, Ślepiczka]

Najgorszy mecz spośród naszych sparingów. Chociaż prowadziliśmy grę, nie potrafiliśmy przełożyć tego na bramki. Krul zawiódł, nawet nie próbował bronić strzałów Czechów.

[09.04.20011] Atlantis FC – KuPS Kuopio (0:1) [Drabenjuk]

Mecz-koszmar. Cisnęliśmy rywali niemiłosiernie, ale mimo tego nic nie chciało wpaść. Albo napastnicy testowali wytrzymałość golkipera, albo uznawali, że posłanie piłki z dala od bramki jest równie fajne, co pokonanie goalie. Na plus Kärkkäinen, Berg, Iżvolt i Sparv.

Odnośnik do komentarza

19.04.2011

 

W końcu znalazłem zawodnika, który byłby w stanie zastąpić na stoperze marudzącego Luomę. Mam tutaj na myśli Kalle Mäkinena [21, O Ś, Finlandia U-21 9/0], którego wyciągnąłem z FC Lahti za sześćset tysięcy euro. Jest on dość… nietypowym obrońcą, bowiem potrafi także nieźle wykańczać akcje, nie gorzej od naszych napastników! Imponuje także swoim dryblingiem – po prostu bardzo wszechstronnie uzdolniony zawodnik.

 

SPARING:

HyPS Hyvinkää – KuPS Kuopio (0:5) [Peltonen, Sacharow, Sparv, Hartikainen, Aadnevik]

W pierwszej połowie zagraliśmy niemalże pewnym składem, z Baudu na bramce, chociaż wciąż za bardzo nie wiem, kogo postawić – Krula, czy też może Francuza? Okaże się w praniu, bo w tym roku nie ma bata – musimy powalczyć o Ligę Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

27.04.2011

 

Tuż przed tym spotkaniem spotkałem się z Hartikainenem, który oznajmił mi, że zgadza się na podpisanie nowego kontraktu, ważnego jeszcze przez rok, czym udowodnił swoją wielką lojalność dla KuPS. Szkoda, że mało jest takich piłkarzy – teraz to tylko jest ważna kasa, prestiż, gra na pokaz. Przywiązanie do klubu schodzi na bardzo daleki plan…

 

Zakładałem, że ten mecz będzie spacerkiem i sam początek tylko mnie utwierdził w tym przekonaniu. Wystarczyło, że Baldé lekko „nacisnął” na obrońcę, by ten zrobił nam przysługę, umieszczając piłkę za plecami swojego bramkarza. Kilkanaście minut później Gwinejczyk zapisał bramkę na swoje konto, dostawiając nogę do podania Lazosa. Rywale wyraźnie odstawali umiejętnościami od naszych, co pozwoliło nam na nieco zabawy. Kärkkäinen zagrał długą piłkę w pole karne, a Sparv w dość wyrafinowany sposób – stojąc tyłem do bramki oddał strzał głową i piłka wpadła w samo okienko. Później pokaz dobrej gry zaprezentowali nasi nowi zawodnicy, wspomniany wcześniej Baldé oraz Iżvolt. Gwinejczyk pięknie zdobył drugą bramkę, uderzając zza pola karnego, a Słowak popisał się główką, mimo że wzrostem nie grzeszy.

 

Stadion Keskuskenttä, Toijala, widzów: 684

[suomen Cup – czwarta runda] [AMA] ToIP-49 Toijala – [EKS] KuPS Kuopio (0:5)

 

2. Tuomas Ollikainen sam. 0:1

21. Boubacar Baldé 0:2

26. Tim Sparv 0:3

28. Boubacar Baldé 0:4

75. Matej Iżvolt 0:5

 

Krul – Kärkkäinen (k), Berg, Rodrigo (45. Luoma), Mäkinen – Iżvolt, Lazos, Sparv, Saarinen – Peltonen (60. Drabenjuk), Baldé.

 

MoM: Matej Iżvolt

 

***

 

Uff, dobrze, że Word ma opcję "Wróć", bo gdyby nie to, musiałbym pisać część na nowo :P

Odnośnik do komentarza

07.05.2011

 

Kolejny piłkarz postanowił podpisać nowy, trzyletni kontrakt. Mowa tutaj o Lazosie. Cieszę się, że zostanie, bo to naprawdę dobry piłkarz.

 

Rywale prezentowali podobną klasę, co poprzedni. Niby coś kombinowali, lecz bezskutecznie. Za to my mogliśmy spokojnie popracować nad skutecznością. Jako pierwszy bramkarza pokonał Baldé, który lekkim uderzeniem posłał piłkę pomiędzy nogami golkipera. Później swoje „trzy grosze” wtrącił niezawodny Peltonen, zwany także w pewnych kręgach „Aero”. Chociaż musiałem przyznać, że wywalczony przez gospodarzy rzut rożny mnie zaskoczył. Jednakże i tak to nic im nie dało, przeciwnie – stracili wspomnianą wcześniej bramkę po kontrze. A tuż przed końcem połowy kolejne celne trafienie zaliczył Baldé. Druga połowa przyniosła grad goli, na który nasi rywale nie byli w stanie nic zrobić, poza kopaniem moich podopiecznych po kostkach. Bezlitośnie wypunktowaliśmy błędy rywali, no a bramka Iżvolta strzelona po kilkunastometrowym rajdzie – miód.

 

Stadion Forsbacka, Kruunupyy, widzów: 648

[suomen Cup – piąta runda] [AMA] TUS Kruunupyy – [EKS] KuPS Kuopio (0:9)

 

5. Boubacar Baldé 0:1

8. Eero Peltonen 0:2

44. Boubacar Baldé 0:3

52. Boubacar Baldé 0:4

65. Jussi Heikelä 0:5

68. Matej Iżvolt 0:6

71. Boubacar Baldé 0:7

76. Thomas Tollam cz.k [TUS]

76. Pasi Mönkkönen rz.k 0:8

90. Ville Karvinen cz.k [TUS]

90. Pasi Mönkkönen 0:9

 

Krul – Kärkkäinen, Berg, Mäkinen, Hartikainen (k) – Iżvolt, Lazos (71. Mönkkönen), Sparv, Heikelä – Peltonen (62. Drabenjuk), Baldé.

 

MoM: Boubacar Baldé

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...