Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd wiesz, że ci którzy zaatakowali chłopaka należeli do zorganizowanego ruchu kibicowskiego? Prawdopodobnie to zwykli bandyci, będący przy okazji kibicami jakiegoś klubu i mający do niego chory stosunek. Dlaczego ma za to cierpieć klub? Przecież istnieje możliwość, że kibicują (jeśli w ogóle) sprzed tv, nie chodzą na mecze, ba - pewnie by mieli problem z trafieniem na stadion, czy wymienieniem pierwszej jedenastki. Mało to takich na osiedlach, dla których kibicowanie klubowi to sztandar, pod którym mogą walczyć z innymi, a sam klub to sprawa drugorzędna? :>

 

Tak jak Henkel napisał: złapać, osądzić i ukarać - ale bandytów, a nie klub (bo i za co?)

Odnośnik do komentarza

Moze nie chodzą na mecz, ale kiedys moze im sie zachcie. Profilaktycznie dałbym dozywotni zakaz stadionowy na mecze piłkarskie w Polsce.

Co to za pomysły? To jest wolny kraj i nawet ktoś skazany za przestępstwa nie związane z piłką może chodzić na mecze. Nie popadajmy w absurdy.

Odnośnik do komentarza

A gdzie jest napisane, że jest za kimkolwiek? Zdziczałe debile(to jest obraza, mandat 500 zł się należy), którzy po prostu mieli ochotę kogoś okaleczyć. Wybrali najłatwiejszy cel, niepełnosprawnego, więc nie wygląda mi to na jakąś zorganizowaną akcje grup kibicowskich. A skoro miasto jest podzielone na dwa kluby to mogli po prostu podejść zapytać "za kim jesteś", na jakąkolwiek odpowiedź podać przeciwną i zrobić to co zrobili.

Złapać, osadzić na jak najdłużej i kazać wypłacić wysokie odszkodowanie dla ofiary.

 

Ale nie, to pewnie Staruch i Litar w przebraniach atakowali niepełnosprawnego 15-latka :lol:

 

Gacek jesteś niesamowicie zabawny ;)

Odnośnik do komentarza
A skąd ci bandyci wiedzieli za kim jest chłopak? Nie miał na sobie barw klubowych żadnych przecież. To musiała być akcja obmyślona wcześniej.

Przede wszystkim to Policja na razie nie bierze pod uwagę rozrachunków pomiędzy kibolami, jeśli dobrze pamiętam.

 

Gacek jesteś niesamowicie zabawny ;)

Czytam Twoje posty, czegoś musiałem się nauczyć.

 

Tak czy owak na razie nie znalazłem żadnych prawnych kontrargumentów na moje tezy ponad "jesteś śmieszny", "buźka" i kpiny z nicka. To tylko potwierdza moje racje.

Ale w sumie czego mógłbym się od Johnissa (czy za akcją przeciwko kibicom stoi żydowskocyklistowski rząd światowy?) i Lagrena spodziewać?

 

Bo o stosowaniu prawa przecież rozmawiamy. Rozsądnym argumentem na swoją korzyść ma być " :lol: "? ;)

Odnośnik do komentarza

ahahaha :D posty uzytkownikow Keith Flint i Ustiano maja moc. Rozumiem, ze teraz jak przekrocze predkosc samochodem, w ktorym wisi proporczyk Pogoni, to moge sie liczyc z zakazem stadionowym? :lol:

 

swoja droga to wywiad z policjantem w tvn24 wygladal tak:

 

- Czy to byli pseudokibice?

- Nie.

- Nie? Na pewno!?

- Na pewno.

- A czy ten wątek jest chociaż brany po uwagę?

 

ale lepiej czytac wyborcza i wyrobic sobie 'wlasne' przekonania! :)

Odnośnik do komentarza

Nie, lepiej czytać niezależną :lol:

 

SZU - Udowodnij, albo przeproś, że czytam GóWno. A za przekroczenie prędkości powinni brać samochód + ostra kara finansowa, bo obecne przepisy są zbyt łagodne. Może to by czegoś kierowców nauczyło.

 

Niech zgadnę - nie jesteś kierowcą i jeździsz na rowerze?

Odnośnik do komentarza

Gacek: udowodniliśmy Ci z dwóch źródeł, że sprawą zajęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Chciałeś dowodów, więc Ci je dostarczyliśmy. Ty nazwałeś je fartownymi (wtf? :lol:) i próbujesz nas przekonać, że białe jednak nie jest białe. No, k***a - jak inaczej można z Tobą dyskutować, skoro zabetonowałeś się w swojej tezie, zatkałeś uszy i krzyczysz "lalala, głupki, nie słucham was".

Odnośnik do komentarza

Dobrze, ale to, że sprawą zajęła się HFPC, to nie jest argument. HFPC zajmuje się wieloma sprawami - jedne wygrywa (pomaga wygrać), inne przegrywa. Argumentem byłaby wygrana w sądzie, jeśli tak będzie, to przylećcie tutaj. Czy policja działała w zgodzie z prawem? Tak. Ale mamy chyba też, czujemy tak, że nie bez powodu Polacy odrzucili taką PiS-owską atmosferę sprawowania władzy i stosowania prawa w 2007 roku, jaką teraz można poczuć, przy tej okazji.

 

Nie chodzi tylko o prawo. Trzeba mieć też czasem wyczucie do jego stosowania. Nie chodzi o to, żeby zgadzało się w papierach. To inna epoka.

Odnośnik do komentarza

Szu, skoro to byli zwykli bandyci i nie "wyszkryfali" nic zwiazanego z klubem na twarzy tego chłopaka to ok, ale jesli napisali mu np. "HKS" to sam klub powinien zadbac o to, zeby Ci ludzie nigdy juz na mecz HKSu nie weszli.

HKS jest w Polsce niejeden. Zabronić im wejścia na mecze wszystkich?

Odnośnik do komentarza
Ty nazwałeś je fartownymi

Nazwałem jeden fartownym, bo najpierw wygłosiłeś tezę (w oparciu o zupełnie inną sprawę, choć zdawało Ci się, że to to samo), a później dopiero uzyskałeś na nią dowody, a raczej przesłanki - wypowiedź jednej kobiety nie wskazuje na to, że sprawa jest włączona do PIPu, co by miało już jakiekolwiek znaczenie.

 

No, k***a - jak inaczej można z Tobą dyskutować, skoro zabetonowałeś się w swojej tezie, zatkałeś uszy i krzyczysz "lalala, głupki, nie słucham was".

Totalne bzdury.

Nie dostałem jak na razie ani jednego argumentu na tezę, że mandaty za obrazę Tuska są nieuzasadnione. Ani jednego - tylko stwierdzenie jednej kobiety z HFPCz, a też nie oficjalne stanowisko fundacji.

 

Ale mamy chyba też, czujemy tak, że nie bez powodu Polacy odrzucili taką PiS-owską atmosferę sprawowania władzy i stosowania prawa w 2007 roku, jaką teraz można poczuć, przy tej okazji.

Gdzie tutaj masz PiS-owską atmosferę sprawowania władzy? Był obrażany premier RP, był na to "paragraf", policjanci mogli się ośmieszyć i dać bardzo wysoką karę, ale też tego nie zrobili, 500 złotych jest dalekie od maksimum. Ta kara jest dla mnie całkowicie akceptowalna w tej sytuacji, gdy rząd decyduje się grać ostro z kibolami.

Odnośnik do komentarza

No, to jest różnica między nami, bo dla mnie nie ma znaczenia czy przesada jest PiS-owska, czy PO-owska, tuskowa, czy kaczyńska, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach. Poza tym to policyjna hipokryzja, bo jakoś nie widać zatrzymań wśród ludzi z Krakowskiego Przedmieścia, gdy tam prezydent i premier są pokazywani ze swastykami, czy z sierpem i młotem i lecą w ich kierunku cięższe określenia niż "matoł".

 

Policjanci powinni najpierw pouczyć i ewentualnie poprosić o rozejście. Tam jakoś tego nie widać. Mandat i odwożenie na komisariat w tym przypadku powinno być jedną z ostatecznych metod, gdyby protestujący nie reagowali na wcześniejsze ostrzeżenia. Mandaty tak, były uzasadnione, legalne, wiele można uzasadnić, ale czy były potrzebne i jaki tego będzie efekt? Mam co do tego spore wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...