Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wyraźnie napisałem, że powinni mieć chociaż pozwolenie na zgromadzenie w tamtym miejscu, które by ich usprawiedliwiało

taak? a dlaczego?

 

Zgodnie z ustawą z dnia 5 lipca 1990 r. Prawo o Zgromadzeniach ( Dz.U. Nr. 51, poz. 297, z póź. zm.) każde zgromadzenie należy zgłosić w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta co najmniej trzy dni przed planowaną pikietą.

Ekhm...

http://www.trybunal.gov.pl/OTK/teksty/otk/2008/P_15_08.doc

 

Zwoływanie zgromadzenia spontanicznego bez wymaganego zawiadomienia lub przewodniczenie zgromadzeniu spontanicznemu, a więc takiemu zgromadzeniu, którego wcześniejsze zgłoszenie nie było możliwe z przyczyn niezależnych od organizatora, a odbycie zgromadzenia w innym terminie byłoby bezcelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej, jest zgodny z art. 57 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
Odnośnik do komentarza
Donald Tusk chce nas karać za coś, czego nie zrobiliśmy. Spróbujemy ominąć ten zakaz i chcielibyśmy się tam dostać jako grupa nie zorganizowana. A że stadion znajduje się blisko kościoła, to wpadniemy tam się pomodlić. To co się teraz dzieje, to jest chore. Miała być druga Irlandia, jest druga Białoruś. Nie ma wolności słowa - mówi Krzysztof Piotrowski, szef Stowarzyszenia Kibców "Tylko Miedź".

 

http://miedziowe.pl/.../view/49618/55/

 

Do kościoła... modlitwa jako protest? Kibole chyba są zakładnikami własnej głupoty.

Odnośnik do komentarza

No chyba nie bierzesz wizyty w kościele dosłownie? Po tych ostatnich zakazach wyjazdowych dla wszystkich, popularne stały się takie wyjazdy 'turystyczne', ostatnio bodajże Stalówka jechała oglądać zachwycającą architekturę Starostwa Powiatowego w mieście, w którym grała ich drużna, czy też inny klub jechał bodajże oglądać niezwykły okaz jakiegoś borsuka, który ma legowiska niedaleko stadionu, na którym mieli mecz ;) W tej sytuacji podmień sobie boruska na kościół :kekeke: Chodzi o to, żeby policja nie zawróciła wycieczki, bo jakby 'oficjalnie' jechali na mecz, który odbywa się bez udziału kibiców gości, to policja nie wypuściłaby ich nawet z miasta...

Odnośnik do komentarza

No Ty tego nie zrozumiesz nigdy, ale nie oznacza to od razu, że coś czego nie rozumiesz jest głupie. Słowo klucz, fanatyzm, "Jesteśmy zawsze tam, gdzie Nasz xxx gra" ;) A poza tym, każda okazja jest dobra by okazać sprzeciw wobec tych ostatnich absurdalnych decyzji i dać pstryczka w nos 'władzy'.

Odnośnik do komentarza

Ale co to za pstryczek w nos władzy? Nie wejdą na stadion? Raczej nie. Narobią szkód? Nie odważą się. Przyjadą jak każda inna wycieczka z miasta X do miasta Y, państwo, władza, Tusk czy ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację nawet na to nie zwrócą uwagi.

Sorry, ale państwo to tak zaboli, jak plucie w domowym zaciszu na zdjęcia rządzących.

 

Taka akcja "wbrew państwu" kojarzy mi się z zachowaniem mojego kolegi, z którym wychodząc kiedyś z motelu, w którym kelnerzy bardzo wyraźnie zastrzegali, że nie wolno nic wynosić ze stołówki, wziął ze sobą komplet plastikowych sztućców, które dostał do posiłku. Bo to buntownik, chciał się postawić.

Odnośnik do komentarza

Czemu odniosłeś się tylko akurat do ostatniej części mojego posta, tej najmniej ważnej, dodatkowej? Skreśl sobie ostatnie 5 słów z tamtej wiadomości i będziesz miał odpowiedź na tak trapiące Cię pytanie o powody tej wycieczki. (Fanatyzm, wspieranie i dopingowanie ukochanego klubu wbrew okolicznościom, nawet zza płotu stadionu, czy też właśnie protest przeciwo ostatnim absurdalnym decyzjom zamykającym stadiony/sektory itd.)

 

Doskonale zdaje sobie sprawę, że 'pstryczek w nos' bezpośrednio nie zainteresuje Tuska w ogóle, ale niższym szczeblom, lokalnym, taka wycieczka na pewno nie będzie na rękę. A i media, czy zwykły Kowalski może się zainteresuje protestem, jego formą i powodami, czy też hasłami wykrzykiwanymi podczas. Co jak widać po części już się udało, czego przykładem są Wasze posty, mimo, że 'wycieczka' nawet jeszcze nie wyjechała ;)

Odnośnik do komentarza
Czemu odniosłeś się tylko akurat do ostatniej części mojego posta, tej najmniej ważnej, dodatkowej?

Bo nie jestem w tych klimatach, nie odczuwam tego, więc i tego nie komentuję, proste. :)

 

Doskonale zdaje sobie sprawę, że 'pstryczek w nos' bezpośrednio nie zainteresuje Tuska w ogóle, ale niższym szczeblom, lokalnym, taka wycieczka na pewno nie będzie na rękę. A i media, czy zwykły Kowalski może się zainteresuje protestem, jego formą i powodami, czy też hasłami wykrzykiwanymi podczas. Co jak widać po części już się udało, czego przykładem są Wasze posty

Wątpię, by ich celem były drwiny z protestu. ;)

Odnośnik do komentarza

Bo nie jestem w tych klimatach, nie odczuwam tego, więc i tego nie komentuję, proste. :)

 

To widzę, że strasznie wybiórczo podchodzisz do tego założenia, nie omieszkasz skomentować każdego wydarzenia dotyczącego kiboli, które poruszane są na tym forum, no a podobno "nie jesteś w tych klimatach, nie odczuwasz tego, więc i nie komentujesz" :keke:

Odnośnik do komentarza
To widzę, że strasznie wybiórczo podchodzisz do tego założenia, nie omieszkasz skomentować każdego wydarzenia dotyczącego kiboli,

Po pierwsze, to bzdura, nie komentuję każdego wydarzenia.

Po drugie, przy tych okazjach wolę prostować bzdury ludzi, którzy oceniają mandaty, wyroki czy decyzje nie mając pojęcia o prawie, nie komentuję klimatów kibicowskich, bo ich nie znam. :)

Odnośnik do komentarza

:hahaha:

 

Jakoś nie zauważyłem tu "miażdżącej krytyki środowiska kibiców", ba wręcz przeciwnie, większość zaczyna dostrzegać drugie dno i to mnie cieszy :] A to, że znajdzie się kilku najbardziej aktywnych 'niereformowalnych', którzy ze wszystkim co związane z kibicami będą ot tak z reguły zawsze na "nie", trudno, nie mam nic przeciwko, takie osoby zdarzają się zarówno z jednej jak i z drugiej strony, normalka. Przynajmniej mogę sobie czasami poprawić humor czytając ten temat.

 

Martwi mnie natomiast Twoja straszna nietolerancja co do osób z innymi poglądami. Z niektórymi, mimo kompletnie przeciwnego spojrzenia na sprawę, można mimo wszytko jak tako podyskutować, a Ty...wstydź się! :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...