Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Zamykanie stadionów to metoda wywarcia presji na kluby, ponieważ inne zawiodły. Dlatego to się stało. Mówił o tym premier. Możemy sobie gadac czy to dobrze, czy źle. Potrzebny jest znowu jakiś odkłamywacz, chocby specjalna strona internetowa, na której będzie się pokazywac jakiego kibola i za co skazano, czy zatrzymano. W jakich sprawach toczą się postępowania, bo tak to mamy taki dialog głupich. Wierzę, że rządzący wiedzą, iż dla przestępcy karą nie jest zamknięcie stadionu. Nie wiem jak wyglądają inne stadiony, ale przy Reymonta 22 jest tyle kamer... nawet oglądając wideo z dopingu można czasem dostrzec bardzo wyraźne twarze, a przecież kamery stadionowe są znacznie bardziej dokładne, gdy się to zestawi z danymi, które zbiera się z imiennych biletów, plus może kamer przy wejściach na stadion, czy trybunę, bo tam raczej rzadko kto ma zasłoniętą twarz, to powinno byc dośc prostym wyłapanie tych, przez których stadiony są zamykane, ponieważ gdzieś tam coś zrobili. To powinno się dac zrobic nawet przy wychodzeniu ze stadionu. Obawiam się, że organy ścigania nie wykazują wystarczającej... inteligencji albo/i determinacji, ale też nie mam zbyt dużej wiedzy, żeby to oceniac.

Odnośnik do komentarza

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9613038,Trybuna_szalikowcow_zamknieta__Policja_zatrzymuje.html

 

 

Macie nawet źródło "Wasze". Jeszcze chce ktoś powiedzieć, że tu wszystko jest normalne?

 

"...zamknac stadiony, ale ust nam nie zamkniecie''

no i co?

beda teraz chodzic z otwarta geba i muchy lapac czy....kusic ?

 

:D ZNAKOMITY komentarz

Odnośnik do komentarza
Warto też dodać, że do zabezpieczenia tego zgromadzenia kibiców zostały zaangażowane ogromne siły policyjne. W okolicach stadionu można było doliczyć się kilkudziesięciu transporterów z siłami prewencji. Nie zabrało też polewaczki oraz funkcjonariuszy na koniach. W sumie mundurowych w okolicach stadionu było tak wielu, że tylko koksowników brakowało, żeby przypomniały się obrazki z minionej epoki.

 

Taka mobilizacja sił policji tylko potwierdziła bezsens decyzji wojewody. Do upilnowania ponad tysięcznej grupki, która i tak zachowywała się wzorowo, zaangażowano większe siły, niż na niektórych meczach podwyższonego ryzyka. Spotkanie z Zagłębiem i tak by nie miało takiego statusu. Nawet kibiców przyjezdnych miało na nim nie być.

REWELACYJNY komentarz :D

Odnośnik do komentarza

Skoro mowa o Białymstoku.

Afryka dzika.

 

Cieszę się, że to wrzuciłeś.

 

Powyższe to relacja w wersji Wyborczej i PAP, innymi słowy wersja rządowa

 

Policja zatrzymała siedmiu mężczyzn podejrzanych o udział w bójce z użyciem maczet w centrum Białegostoku. Trzy osoby trafiły do aresztu. Wśród zatrzymanych są miejscowi pseudokibice

 

- Wśród zatrzymanych są osoby podejrzewane o zakłócenia porządku w trakcie meczów piłki nożnej i uczestnictwo w tzw. ustawkach - poinformował rzecznik prasowy podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

 

Gdy okazało się, że są wśród nich pseudokibice, do sprawy włączono też funkcjonariuszy ze specjalnej grupy do walki z przestępczością takich osób.

 

W sumie w Białymstoku i okolicach zatrzymano siedmiu uczestników bójki w wieku 20-33 lata, wśród których - jak podała policja - są skinheadzi, powiązani ze środowiskiem miejscowych pseudokibiców.

 

Jednym słowem, porachunki kibiców.

 

Niestety, problem dla wersji rządowej jest następujący - istnieje wersja druga:

 

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110517/REG00/690080262

 

Skinheadzi zaatakowali ochroniarzy jednego z klubów, białostockich bokserów. Prawdopodobnie atak ten nie był przypadkowy. To była walka o wpływy z ochrony.

 

Krwawe sceny rozegrały się 26 kwietnia o godz. 5 u zbiegu ul. Suraskiej i Alei Bluesa, tuż pod okiem policyjnej kamery. Dwaj skinheadzi zaatakowali maczetami ochroniarzy jednego z pubów, bokserów lokalnego klubu sportowego. Ci odebrali im maczety i ich skatowali.

 

Jak łatwo zauważyć, w wersji z prasy lokalnej ciężar relacji nie spoczywa na kibicach, ustawkach i innych strasznych klimatach okołostadionowych, tylko na "zwykłych" porachunkach gangsterskich; rozbrajające jest zwłaszcza zdanie "Jaki mówi się nieoficjalnie, dzięki takim akcjom przy okazji rozwiązywany jest problem pseudokibiców". Natomiast w przekazie, który poszedł do prasy centralnej, a więc jest jedynym, jaki przebija się w mediach, sytuacja została przedstawiona jako porachunki kibicowskie (słowo "pseudokibice" pojawia się sześć razy w tekście liczącym sześć akapitów), natomiast informacja o motywach wydarzenia jest przemycona jako "informacji z tych źródeł wynika jednak, że nie chodzi o porachunki pseudokibiców".

 

Ale oczywiście nagonki medialnej na środowiska kibicowskie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Jako wszystkie stowarzyszenia w Polsce zrobiliśmy ponad 300 akcji charytywnych w Polsce, to jest niezliczona ilość.

+

Oczywiście, ja wsiędę.

 

Białoruś! U nas mówią po polsku.

 

A tak naprawdę - chcieli być zwinięci i zostali.

 

Media najlepiej zrobiłyby zostawiając ten temat, bo teraz zarówno rząd jak i kibice robią pokazówkę. Kibice wykręcają kota ogonem mówiąc o 300 akcjach przeprowadzonych przez stowarzyszenia kibiców (btw, ciekawe ile ich jest), odcinając się od całego zła ruchu kibicowskiego, policja robi pokazowe zatrzymania a media łykają to wszystko i tą papkę wysyłają dalej, dodając atrakcje od siebie (tak jak te o których pisał Profesor). Teraz będzie dyskusja w której kibice będą mówić o białoruskim ZOMO zwijającym niewinnych, a reszta o maczetowych z Białegostoku + jakiś dowcip o Waszce G, nikt nikogo nie będzie słuchał.

Odnośnik do komentarza

Skoro mowa o Białymstoku.

Afryka dzika.

 

Za to w całej reszcie kraju jest ład i porządek :doh!: To nie pierwszy raz kiedy media przy każdej okazji chcą wmieszać wątek kibicowski w jakieś zdarzenie. Tuż po Kownie pojawiło się info o nalocie na białostockie agencje towarzyskie rzekomo prowadzone przez kibiców Jagi. Co ciekawe ten nalot miał miejsce 3 tygodnie wcześniej i wtedy o kibicach nie było ani słowa. Brawo dla Profa za ukazanie jak to działa.

 

Jako wszystkie stowarzyszenia w Polsce zrobiliśmy ponad 300 akcji charytywnych w Polsce, to jest niezliczona ilość.

+

Oczywiście, ja wsiędę.

 

Białoruś! U nas mówią po polsku.

 

Za to Ty byś w takiej sytuacji jechał pięknym trzynastozgłoskowcem.

Odnośnik do komentarza

FYM: nabijam się z porównań na poziomie Białorusi, dzikiej Afryki, ZOMO i PRLu.

 

 

Białoruś.
Afryka dzika.
Mi się kojarzy z Białorusią i zamykaniem liderów opozycji za przejście przez ulicę na czerwonym świetle ...

 

 

Rozumiem że gość się zagotował i się go nie czepiam. Myślałem że jest to wyraźnie widoczne w poście.

 

EDIT: Może i zbędne, ale bez przesady ...

Odnośnik do komentarza

Nieco odbiegając od tematu, dziś przeglądałem Gazetę Wyborczą i nie sądziłem, że ta gazeta upadła tak nisko. Do tego, że po każdej zadymie GW zawsze musiała pisać pierwsza, można było się przyzwyczaić, jednak wyciąganie na siłę kolejnych problemów z kibicami Lecha Poznań jest już nudne. Tym razem autor pseudo-artykułu wypowiadał się na temat nielegalnego wykorzystywania gruntów klubowych przez kiboli w tym Litara. Działanie Gazety jest obrzydliwe. Wybrali sobie temat i teraz będą go ciągnąć, aż sami się w tym nie pogrążą. Niedługo dojdzie do takiej paranoi, że nawet przejście kibica na czerwonym świetle będzie odnotowane w prasie.

 

Mnie ciekawi, kiedy ta nagonka przeminie. Po wyborach? Czy po Euro? Dziwię się jednak, że zarówno rząd jak i GW próbują tak działać. Według mnie, czepiając się kibiców na każdym kroku, mogą tylko stracić. I wcale nie mam na myśli żadnych "kumatych" bojkotów czy protestów. GW i PO tworzą aktualnie taką atmosferę, że Polacy piłką nożną rzygają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...