Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

wiem wiem. No zobaczymy jak wejdzie druga ustawa jak będą karać za próbę wniesienia. Bardzo chodziło mi o "podkręcenie" wysokości kar za wypicie wniesionego piwka na stadionie w przeddzień jego legalizacji. Z ciekawości - w parku na ławeczce, albo przy piaskownicy w otoczeniu dzieci jak przyłapią jaki jest mandat? 100pln? SZkodliwość społeczna jest o tyle większa na stadionie?

Odnośnik do komentarza

wiem wiem. No zobaczymy jak wejdzie druga ustawa jak będą karać za próbę wniesienia. Bardzo chodziło mi o "podkręcenie" wysokości kar za wypicie wniesionego piwka na stadionie w przeddzień jego legalizacji. Z ciekawości - w parku na ławeczce, albo przy piaskownicy w otoczeniu dzieci jak przyłapią jaki jest mandat? 100pln? SZkodliwość społeczna jest o tyle większa na stadionie?

 

Szkodliwość jest o tyle większa na stadionie, że jest to zamknięta impreza masowa i inne standardy bezpieczeństwa obowiązują - piwo sprzedawane na stadionie jest pewne (i najczęściej słabe), co kibic wnosi w kuflu - już nie bardzo (nikt w warunkach polowych nie sprawdzi co tam oprócz piwa jeszcze jest, a rozpuszczonych substancji może być multum)

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, że się pojawi argument z zamknięta imprezą masową :P Dobra a jaki jest mandat/kara za przemycenie puszki piwa na koncert (zamknięta impreza masowa) na lotnisku? 2000pln i 2 letni zakaz uczestnictwa we wszystkich koncertach w kraju? Nie wiem, może tyle jest - nie znam się - to wtedy będzie ok.

Argument, ze "piwo na stadionie" będzie słabe też był spodziewany. Może nie będzie to Dębowe Mocne, ale te ok 3.8% raczej będzie mieć? To wychleje ktoś 4 zamiast 2.Stadion otwarty jest 2h przed meczem. Opierdolić nawet sikaczy może z 5. Na bramce przed wejściem alkomat, a obok zataczający się i puszczający powie janusz już będzie ok, w końcu wypił te lepsze piwa od sponsora. No i wiadomo: po 5, nawet sikaczach, włącza się odrazu pełna kultura kibicowska i poziom bezpieczeństwa idzie w górę proporcjonalnie do wypitych bronków aż do czasu aż zaśnie gdzieś w koncie...

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z przepisem art. 14 ust. 2a ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 2007 nr 70 poz. 473), zabrania się spożywania napojów alkoholowych:

na ulicach,

placach i w parkach (z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, czyli w punktach sprzedaży tych napojów). Zakaz spożywania napojów alkoholowych obowiązuje również:

na terenie wszystkich szkół,

innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich,

na terenie zakładów pracy, w miejscach zbiorowego żywienia pracowników,

w miejscach i czasie masowych zgromadzeń.

Spożywać alkoholu nie wolno także:

w środkach i obiektach komunikacji publicznej

w obiektach zajmowanych przez organy wojskowe i spraw wewnętrznych,

w rejonie obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostek wojskowych.

Osoby, które spożywają napoje alkoholowe wbrew wymienionym zakazom - czy też np. spożywają napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania - podlegają karze grzywny. Usiłowanie dokonania tego wykroczenia jest również karalne.

Zgodnie z treścią rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz. U. 2003 nr 208 poz. 2023), spożywanie napojów alkoholowych w miejscach objętych zakazem spożywania takich napojów karane jest grzywną w wysokości 100 złotych.

Według przepisu art. 98 §1 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, grzywnę w postępowaniu mandatowym można nakładać w drodze mandatu karnego kredytowanego, wydawanego ukaranemu za potwierdzeniem odbioru. Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku uiszczenia grzywny w terminie 7 dni od daty przyjęcia mandatu oraz o skutkach nieuiszczenia grzywny w terminie. Staje się on prawomocny z chwilą pokwitowania jego odbioru przez ukaranego.

Uiszczanie grzywny bezpośrednio funkcjonariuszowi, który ją nałożył, może dotyczyć jedynie osób czasowo przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub niemających stałego miejsca zamieszkania albo pobytu. Mandat taki staje się prawomocny z chwilą uiszczenia grzywny funkcjonariuszowi, który ją nałożył.

Trzecim rodzajem mandatu jest mandat zaoczny, którym można nałożyć grzywnę w razie stwierdzenia wykroczenia, którego sprawcy nie zastano na miejscu jego popełnienia, gdy nie zachodzi wątpliwość co do osoby tego sprawcy. Mandat taki pozostawia się wówczas w takim miejscu, aby sprawca mógł go niezwłocznie odebrać.

Funkcjonariusz nakładający grzywnę zobowiązany jest: określić jej wysokość, wykroczenie zarzucone sprawcy,

poinformować sprawcę wykroczenia o prawie odmowy przyjęcia mandatu karnego i o skutkach prawnych takiej odmowy. Sprawca wykroczenia może bowiem odmówić przyjęcia mandatu karnego.

W razie odmowy przyjęcia mandatu karnego (lub również w przypadku nieuiszczenia w wyznaczonym terminie grzywny nałożonej mandatem zaocznym) organ, którego funkcjonariusz nałożył grzywnę, występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie. We wniosku tym zaznacza się, że obwiniony odmówił przyjęcia mandatu albo nie uiścił grzywny nałożonej mandatem zaocznym, a w miarę możności podaje także przyczyny odmowy.

 

 

--

 

Macie czarno na białym. :pieprzenie:

 

:)

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, że się pojawi argument z zamknięta imprezą masową :P Dobra a jaki jest mandat/kara za przemycenie puszki piwa na koncert (zamknięta impreza masowa) na lotnisku? 2000pln i 2 letni zakaz uczestnictwa we wszystkich koncertach w kraju? Nie wiem, może tyle jest - nie znam się - to wtedy będzie ok.

Argument, ze "piwo na stadionie" będzie słabe też był spodziewany. Może nie będzie to Dębowe Mocne, ale te ok 3.8% raczej będzie mieć? To wychleje ktoś 4 zamiast 2.Stadion otwarty jest 2h przed meczem. Opierdolić nawet sikaczy może z 5. Na bramce przed wejściem alkomat, a obok zataczający się i puszczający powie janusz już będzie ok, w końcu wypił te lepsze piwa od sponsora. No i wiadomo: po 5, nawet sikaczach, włącza się odrazu pełna kultura kibicowska i poziom bezpieczeństwa idzie w górę proporcjonalnie do wypitych bronków aż do czasu aż zaśnie gdzieś w koncie...

piwo AFAIR ma mieć góra 3,5%

nie wiem ile trzeba wypić takich piw, żeby się takim najebać, 5-7? cena każdego pewnie z 10 zł, już widzę tłumy wydające niemal 100 zł na bilet i kilka litrów szczynów :lol: a jak ktoś się najebie i będzie niebezpieczny to zostanie wyproszony ze stadionu i dostanie zakaz - proste jak drut

Odnośnik do komentarza

z ust samego premiera ;) chyba mówił tak na jednej z konferencji, zresztą prac nad ustawą jeszcze trwają

 

ale meritum mojej wypowiedzi nie są procenty tylko prosta zależność: najebiesz się i będziesz niebezpieczny to wypad ze stadionu + zakaz stadionowy

 

alkohol jest dla ludzi, nie dla idiotów

Odnośnik do komentarza

OZSK zaprezentowal projekt ustawy w ktorej zawarte sa miedzy innymi takie postulaty:

 

- doprecyzowanie sytuacji, w których wojewoda może zamknąć stadion i skrócenie terminów, w których rozpatrywane są odwołania od tych decyzji;

- umożliwienie prowadzenia dopingu z użyciem materiałów pirotechnicznych w modelu duńskim (stowarzyszenie kibiców odpowiedzialnych za doping wnosi kaucję, która przepada na pokrycie ewentualnych szkód);

- zlikwidowanie zakazów klubowych;

- skrócenie czasu trwania zakazu klubowego i możliwości jego odpracowania w ramach prac społecznych i działań reedukacyjnych po upływie 1/3 jego obowiązywania;

- wprowadzenie obowiązku posiadania karty kibica;

- wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży napojów alkoholowych na terenie obiektu, na którym odbywa się impreza masowa;

- wprowadzenie obowiązku prowadzenia i finansowania działalności edukacyjnej i sportowej dla klubów sportowych i stowarzyszeń kibiców przez samorządy.

 

wkrotce rozpocznie sie zbieranie podpisow :)

Odnośnik do komentarza
wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży napojów alkoholowych na terenie obiektu, na którym odbywa się impreza masowa;

 

Czemu zakaz sprzedazy alkoholu?? Nie lepiej wprowadzic zakaz rozrabiania i robienia wiochy? Normalny człowiek jak wypije 2 albo 3 piwa to sie zachowuje normalnie. Niektórym nawet jak są trzeźwi nie wytłumaczysz, ze stadion to miejsce rozgrywania meczu i trzeba sie na nim zachowac.

Jestem jak najbardziej za alkoholem na imprezach masowych. Trzeba po prostu odpowiednio karac tych, którzy pod wpływem metanolu nie potrafią sie zachowac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...