Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa, dwie rzeczy dodam:

1. Nie ma już czegoś takiego jak tajemnica państwowa;

2. Kamiński nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, a tylko taki pozbawia go szans w sposób definitywny na otrzymanie poświadczenia bezpieczeństwa - choć z uwagi na to, jakim jest typem, nie spełnia podstawowych wymogów takich jak "przestrzeganie porządku konstytucyjnego" czy "dochowanie tajemnicy" - choć wiadomo, że jest to kwestia oceny i wiadomo, że ludzie PiS uznają Kamińskiego za spełniającego te przesłanki bez mrugnięcia okiem.

Odnośnik do komentarza

Mnie jeszcze zastanawia, gdzie się podziali wszyscy hejterzy, który się nabijali i nakurwiali memami na lewo i prawo, że Boni zna cyfry to został ministrem cyfryzacji, kiedy w propozycji nowego rządu mamy:

 

minister rolnictwa - geodeta

minister finansów - prawnik

minister spraw wewnętrznych - historyk

minister skarbu państwa - politolog

minister cyfryzacji - prawnik

minister infrastruktury - licencjat z rachunkowości i finansów w zarządzaniu, no ten to może chociaż będzie kasę umiał liczyć przy przetargach ;)

Odnośnik do komentarza

noo, a teraz podobno ma być Dobra zmiana więc oczekiwałbym w końcu odpowiednich osób na tych stanowiskach, po latach Polski w ruinie, państwa teoretycznego, itd...

Ale Polska już jest odbudowana i odzyskana: http://www.fronda.pl/a/nasza-polska-to-piekny-kraj-i-wreszcie-nasz,59958.html

 

ps: mamy także wieżowce

 

 

Wracając do głównego tematu: akurat w tym wypadku nie sądzę, żeby to byl problem. To trochę jak z tym poglądem, że szpitalem niby najlepiej będzie zarządzał lekarz.

Odnośnik do komentarza

To ktoś się łudzi jeszcze, że nominacje na ministrów przyznawane są za umiejętność zarządzania odpowiednią gałęzią działalności rządowej? Pewnie jest to jakieś tam kryterium, ale raczej na zasadzie 'coś tam umiesz to wystarczy'.

Gdyby byli tak dobrzy w swoim nowym fachu jak powinni być nie byliby politykami.

Odnośnik do komentarza

To ktoś się łudzi jeszcze, że nominacje na ministrów przyznawane są za umiejętność zarządzania odpowiednią gałęzią działalności rządowej? Pewnie jest to jakieś tam kryterium, ale raczej na zasadzie 'coś tam umiesz to wystarczy'.

Gdyby byli tak dobrzy w swoim nowym fachu jak powinni być nie byliby politykami.

Nie wiem jak to wygląda w niektórych ministerstwach, to się nie wypowiem, ale powiem Ci, że nieprzypadkowo ministrem nauki od kilkudziesięciu lat byli sami profesorowie. Teraz nim będzie Gowin, co w obliczu krótkiej ławki rezerwowych zgrabnie podkreśla zasłużoną łatkę PiS jako partii słabo wykształconego ludu.

No ludzie święci, Gowin - największa pomyłka rządów PO, który był w ministerstwie sprawiedliwości takim szkodnikiem, że nie byłbym zaskoczony, jakby od jego dotyku schły rośliny i odpadały klamki w drzwiach. I ten człowiek ma być ministrem nauki? Przy całej mojej sympatii do tego, co Gowin wnosi do polskiej polityki - pomijając jego zrobienie z gęby szmaty mam tu na myśli wspaniałą kulturę osobistą ujawnianą w dyskusjach - przecież ten człowiek się do tego kompletnie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co się tak burzysz, Tobie przecież nie przeszkadza ktoś taki jak Komorowski jako prezydent Polski.

 

 

 

ps. też nie podobają mi się nominacje Macierewicza, Kamińskiego, Gowina (miał wybór teki WTF) itp, ale tutaj sączy się już jad i hipokryzja stopnia n-tego.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co się tak burzysz, Tobie przecież nie przeszkadza ktoś taki jak Komorowski jako prezydent Polski.

 

 

 

ps. też nie podobają mi się nominacje Macierewicza, Kamińskiego, Gowina (miał wybór teki WTF) itp, ale tutaj sączy się już jad i hipokryzja stopnia n-tego.

 

Jak już o hipokryzji rozmawiamy, to jak można hejtować PO i wybrać PiS, który to ostatnio wsławił się rządami dwuletnimi ;)

Odnośnik do komentarza

Lol, a co ma Komorowski do tematu niewykwalifikowanych ministrów? :lol: Wybitnie nieudolna zmiana tematu.

 

Na początku nie pisałeś o niewykwalifikowaniu, to ktoś inny zaczął ten wątek, Tobie nie podobała się osoba Macierewicza i Kamińskiego z innych powodów.

 

 

I ja nigdy nie głosowałem na PIS :) Już to pisałem, jedynie w drugiej turze na Dudę. PIS u mnie ma na razie tabula rada, zobaczymy co będzie, chociaż jestem umiarkowanym sceptykiem co do nich.

 

A tu patrzcie, jakie mamy społeczeństwo:

 

http://pikio.pl/w-malych-miejscowosciach-kobiety-przychodza-po-500zl-mysla-ze-to-juz-dziala/

Odnośnik do komentarza

W MEN tak trochę na przemian następują nauczyciele (Hall, Szumilas, teraz Zalewska) i nienauczyciele (Giertych, Kluzik, Legutko). Nauczycieli wspominam odrobinę lepiej.

 

Nie chcę Cię martwić, minister Zalewska nie jest z zawodu nauczycielem tylko parlametarzystą.

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=437

 

Jej aktywność sejmowa też nie wskazuje na zainteresowania oświatą

 

Dolnośląski Zespół Parlamentarny 26-04-2012 Parlamentarny Zespół ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska 23-03-2012 przewodnicząca Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa 14-03-2012 Parlamentarny Zespół ds. przywrócenia ekspresowych i pośpiesznych połączeń pasażerskich na trasie Jelenia Góra, Wrocław, Opole, Częstochowa, Warszawa poprzez CMK 15-12-2011 Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Technologii Bezprzewodowych 20-02-2015 Parlamentarny Zespół Krwiodawstwa, Transplantologii i Promocji Zdrowia 22-11-2013 Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych 24-01-2012 Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.

 

W ostatniej kadencji Sejmu nawet nie zasiadała w Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Odnośnik do komentarza

 

W MEN tak trochę na przemian następują nauczyciele (Hall, Szumilas, teraz Zalewska) i nienauczyciele (Giertych, Kluzik, Legutko). Nauczycieli wspominam odrobinę lepiej.

Nie chcę Cię martwić, minister Zalewska nie jest z zawodu nauczycielem tylko parlametarzystą.

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=437

 

 

Jej aktywność sejmowa też nie wskazuje na zainteresowania oświatą

 

Dolnośląski Zespół Parlamentarny 26-04-2012 Parlamentarny Zespół ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska 23-03-2012 przewodnicząca Parlamentarny Zespół ds. Obrony Wolności Słowa 14-03-2012 Parlamentarny Zespół ds. przywrócenia ekspresowych i pośpiesznych połączeń pasażerskich na trasie Jelenia Góra, Wrocław, Opole, Częstochowa, Warszawa poprzez CMK 15-12-2011 Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Technologii Bezprzewodowych 20-02-2015 Parlamentarny Zespół Krwiodawstwa, Transplantologii i Promocji Zdrowia 22-11-2013 Parlamentarny Zespół Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych 24-01-2012 Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.

 

W ostatniej kadencji Sejmu nawet nie zasiadała w Komisji ds. Edukacji, Nauki i Młodzieży.

 

Nie jest to szczególnie pocieszające, ale ona w wywiadzie w PolsacieNews mówiła, że uczyła w LO. Posłanką jest chyba od 2005, studia kończyła jak widzę w 1989, więc pewnie 16 lat przepracowała (to akurat tyle, co ja :) ). Nie to, bym był jakimś jej admiratorem, jej zdanie w sprawie gimnazjów roi się od przykładów niewiedzy.
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Z Sawicka Gacku się zapedziles

Nie, chyba jednak nie.

Została prawomocnie uniewinniona, a cała afera to zasługa obrzydliwych działań Kamińskiego i jego koleżków.

Przecież Kamiński nie jest skazany prawomocnie. Gdzie się podzialo domniemanie niewinności?
posslo się jebqc z wyrokiem sadu niższej instancji

Nie, bo wyrok ws. Kamińskiego nie jest jeszcze prawomocny, choć materiał dowodowy jest porażający - dopiero miesiąc temu sporządzono jednak uzasadnienie, procedura przed sądem II instancji potrwa jeszcze z pół roku. Nie zmienia to faktu, że komentarz lada o domniemaniu niewinności był jak zwykle bez sensu.
Czyli Sawicka prawomocnie uniewinniona = wszystko legit, sąd ma zawsze rację. Kamiński mający nadal szansę na uniewinnienie = wyrok wydano i wykonano bez względu na ostateczne rozstrzygnięcie.

 

Wot, podwójne standardy. Nie pierwszy raz. Nawet jak Kamiński ucieknie spod topora go stwierdzisz, że to decyzja polityczna (oczywiście w przypadku Sawickiej nie ma o tym mowy). Win-win situation dla twojej chorej głowy.

Odnośnik do komentarza

Sawicka została prawomocnie oczyszczona z zarzutów, podobnie jak na przykład Ziobro.

 

Na Kamińskim do momentu uprawomocnienia się jakiejkolwiek decyzji sądu ciąży zarzut. W cywilizowanych krajach i wśród przyzwoitych ludzi jest zwyczaj, że polityk z takimi zarzutami nie pretenduje do sprawowania urzędów, zwłaszcza tak wrażliwych, a jeśli takowy sprawuje, podaje się do dymisji i nie sprawuje żadnego urzędu do chwili oczyszczenia z zarzutów. Dokładnie takie stanowisko prezentował PiS na przykład w przypadku kilometrówek Sikorskiego.

Odnośnik do komentarza

Hyh, jeszcze o nowej pani minister, z fejsia:

 

Pragnę nadmienić, że świeżo upieczona Minister Edukacji Narodowej w ubiegłym roku wraz z grupą ogolonych na łyso agresywnych osiłków oraz hałaśliwych emerytów przerwała nam czytanie w teatrze tekstu Rodrigo Garcii "Golgota Picnic" tupiąc w jego trakcie w podłogę i krzycząc "sataniści" oraz "judasze". Była przy tym krainą PiSowskiej "łagodności" level hard. Jeden z tych obrońców kultury i wartości wszedł nawet na scenę i na oczach wszystkich uczestników zdarzenia zapytał mnie uprzejmie acz stanowczo "czy ma mi jeb**ć?". Dzięki tej jakże uroczej Pani dostaliśmy również wezwania na policję w sprawie obrazy uczuć religijnych. Całe zdarzenie można znaleźć na YouTubie.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...