Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli facet zabił drugą osobę to jak inaczej to nazwać? Wezwany przez zaczepianą żonę przejechał miasto, śledził pojazd w którym była ta osoba, wyciągnął ją z autobusu i tak pobił że zmarła. Nie znam żadnego odpowiedniego eufemizmu, zabójca ma chyba ten sam ciężar, a nieumyślny sprawca śmierci trąci śmiesznością.

 

PS. Sąd uznał że Jackiewicz zabił, ale w obronie koniecznej.

PS 2. Chodziło mi bardziej o to, że wystawianie takiej osoby w dużym mieście świadczy o braku poszanowania dla wyborów samorządowych.

Odnośnik do komentarza

Jak Ci ktoś napadnie żonę to rozumiem będziesz stał i patrzył :roll: Jak ktoś zaczepia kobietę to jej mężczyzna ma nie tylko prawo ale i OBOWIĄZEK zareagować - choćby ze skutkiem śmiertelnym. W Starych Dobrych Czasach wyzywało się na pojedynek, ale teraz i tego nam zabronili...

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Jeżeli facet zabił drugą osobę to jak inaczej to nazwać? Wezwany przez zaczepianą żonę przejechał miasto, śledził pojazd w którym była ta osoba, wyciągnął ją z autobusu i tak pobił że zmarła. Nie znam żadnego odpowiedniego eufemizmu, zabójca ma chyba ten sam ciężar, a nieumyślny sprawca śmierci trąci śmiesznością.

 

Że tak powiem: Pie*olisz - nie było Cię tam. A piszesz z taką pewnością, jakbyś to na własne oczy widział. A gazeta.pl z kolei podaje:

 

Poseł PiS Dawid Jackiewicz bronił pięcioletniego syna przed pijanym mężczyzną. Tak niefortunnie go jednak odepchnął, że napastnik roztrzaskał sobie głowę o bruk. W stanie ciężkim leży w szpitalu.

W środę około 17.30 żona Dawida Jackiewicza razem z synem jechała autobusem do sklepu. Dziecko zaczepiał w autobusie pijany mężczyzna. - To były jakieś pedofilskie zachowania - twierdzi nasz informator.

 

Kobieta wysiadła z dzieckiem z autobusu i schroniła się w jednym ze sklepów przy ul. Świeradowskiej. Napastnik wysiadł za nimi. W tym czasie na miejsce przyjechał Dawid Jackiewicz. Podczas przepychanki doszło do wypadku. Poseł sam wezwał policję.

 

Zwracam uwagę na ostatnie zdanie - dosyć nietypowe zachowanie jak na "mordercę", prawda? Bo zwracam przy okazji uwagę, że morderstwo i zabójstwo to nie jest to samo. Więc zastanów się dwa razy, zanim kogoś obrzucisz bardzo poważnymi oskarżeniami.

Odnośnik do komentarza

Tak abstrahując od tematu to akurat wezwanie policji o niczym nie świadczy, bo co innego miał zrobić? Uciekać po tym jak skasował gościa w mieście przy sklepie w centrum?

 

Jak Ci ktoś napadnie żonę to rozumiem będziesz stał i patrzył :roll: Jak ktoś zaczepia kobietę to jej mężczyzna ma nie tylko prawo ale i OBOWIĄZEK zareagować - choćby ze skutkiem śmiertelnym.

 

rotfl.

Odnośnik do komentarza
Tak abstrahując od tematu to akurat wezwanie policji o niczym nie świadczy, bo co innego miał zrobić? Uciekać po tym jak skasował gościa w mieście przy sklepie w centrum?

 

Napisałem wyraźnie, że to by było bardzo nietypowe jak na mordercę (a takiego dokładnie słowa użył Gietz). Morderstwo jest to zabicie człowieka z pełną premedytacją i świadomością tego czynu. Więc nie wiem, jaki morderca wzywa policję po morderstwie :). Chyba że jest taki wyrafinowany, że później będzie się bronił, bo to był "tylko przypadek, przecież nie mordowałbym człowieka w centrum miasta". No ale Dawid Jackiewicz na geniusza zła mi nie wygląda.

Odnośnik do komentarza

 

 

Jak Ci ktoś napadnie żonę to rozumiem będziesz stał i patrzył :roll: Jak ktoś zaczepia kobietę to jej mężczyzna ma nie tylko prawo ale i OBOWIĄZEK zareagować - choćby ze skutkiem śmiertelnym.

 

rotfl.

 

No i co cieszysz japę? To że żyjesz w spedalonej anty-cywilizacji i ją łykasz jak miś polarny rybkę u wybrzeży Oceanu Arktycznego, nie oznacza, że masz rację. Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza

Sutek - to napisałem że nie znalazłem wtedy innego słowa - zaproponuj jakiś sensowny zamiennik a się dostosuję.

A gazeta ma na ten temat dłuższy, późniejszy news na którym się oparłem, poza tym pamiętam całą akcję. Tutaj wklejam wersję Jackiewicza, w której dziennikarze znaleźli mnóstwo sprzeczności, a sąd i tak sprawę załatwił.

 

Dzień po Świętach Bożego Narodzenia 47-letni pijany mężczyzna zaczepiał w autobusie linii K żonę i pięcioletniego syna posła PiS. Kobieta wysiadła wraz z dzieckiem na jednym z przystanków i zadzwoniła po męża. Jackiewicz zabrał żonę i wraz z nią ruszył za autobusem. Na przystanku podszedł do kierowcy i poprosił o wezwanie policji. Pokazał swoją legitymację poselską. Kierowca zaczął wzywać policję. W tym czasie mężczyzna wyszedł z autobusu. Pomiędzy posłem a nim doszło do przepychanki. Popchnięty mężczyzna, upadając, uderzył głową o krawężnik.
A tutaj artykuł z NIE: http://www.nie.com.pl/art8910.htm z wyliczonymi problematycznymi miejscami w zeznaniach.

 

I najważniejsze - ja nie chciałem oceniać Jackiewicza, tylko stwierdzić że PiS odpuszcza wystawiając go i wiedząc co ma na sumieniu i co ludzie mu pamiętają. Wy ciągniecie temat dalej.

Odnośnik do komentarza

Jak Ci ktoś napadnie żonę to rozumiem będziesz stał i patrzył :roll:  Jak ktoś zaczepia kobietę to jej mężczyzna ma nie tylko prawo ale i  OBOWIĄZEK zareagować - choćby ze skutkiem śmiertelnym.

 

rotfl.

 

No i co cieszysz japę? To że żyjesz w spedalonej anty-cywilizacji i ją łykasz jak miś polarny rybkę u wybrzeży Oceanu Arktycznego, nie oznacza, że masz rację. Bez odbioru.

Taa, tyle, że wyznając takie zasady, iż można kogoś zatłuc, kiedy nie ma takiej potrzeby, tylko w imię honoru, to większe jest raczej prawdopodobieństwo tego, iż to Ty spędzisz jakiś czas za kratami, gdzie spedalona anty-cywilizacja będzie Ciebie bliżej niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza

Jak Ci ktoś napadnie żonę to rozumiem będziesz stał i patrzył :roll:  Jak ktoś zaczepia kobietę to jej mężczyzna ma nie tylko prawo ale i  OBOWIĄZEK zareagować - choćby ze skutkiem śmiertelnym.

 

rotfl.

 

No i co cieszysz japę? To że żyjesz w spedalonej anty-cywilizacji i ją łykasz jak miś polarny rybkę u wybrzeży Oceanu Arktycznego, nie oznacza, że masz rację. Bez odbioru.

Taa, tyle, że wyznając takie zasady, iż można kogoś zatłuc, kiedy nie ma takiej potrzeby, tylko w imię honoru, to większe jest raczej prawdopodobieństwo tego, iż to Ty spędzisz jakiś czas za kratami, gdzie spedalona anty-cywilizacja będzie Ciebie bliżej niż dotychczas.

 

No właśnie. I dlatego żyjemy w anty-cywilizacji. W normalnym kraju facet dostałby medal.

Odnośnik do komentarza

Myślałem, ze medale dostaje się za świadome bohaterstwo a nie za przypadkowe zabicie jakiegoś żulika :-k Nie wiem jaki "normalny" kraj by go odznaczył :-k

Pozostaje pytanie na ile Jackiewicz bronił swojej rodziny, a na ile to była zwykła zemsta. Nie mam problemu z bójką w bezpośredniej obronie rodziny, ba, nawet zastrzeleniem włamywacza ze strachu, ale tutaj wygląda na zwyczajna próbę pobicia w ramach zemsty.

Odnośnik do komentarza

Vami, chcesz dawać medal za odebranie komuś życia? Niezbyt to po chrześcijańsku :|

 

P.S.

Co do kandydata PiS-u na prezydenta Białegostoku to najgłośniej się mówi o Dobrzyńskim. Nie ma to jednak zbyt dużego znaczenia gdyż wygrana Truskolaskiego jest raczej pewna (i całe szczęście).

Odnośnik do komentarza

Jak Ci ktoś napadnie żonę to rozumiem będziesz stał i patrzył :roll: Jak ktoś zaczepia kobietę to jej mężczyzna ma nie tylko prawo ale i OBOWIĄZEK zareagować - choćby ze skutkiem śmiertelnym. W Starych Dobrych Czasach wyzywało się na pojedynek, ale teraz i tego nam zabronili...

 

EOT

 

No patrz, a już byłem przekonany że instytucja szpitali psychiatrycznych to pomyłka.

Odnośnik do komentarza

Jak Ci ktoś napadnie żonę to rozumiem będziesz stał i patrzył :roll: Jak ktoś zaczepia kobietę to jej mężczyzna ma nie tylko prawo ale i OBOWIĄZEK zareagować - choćby ze skutkiem śmiertelnym.

 

rotfl.

 

No i co cieszysz japę? To że żyjesz w spedalonej anty-cywilizacji i ją łykasz jak miś polarny rybkę u wybrzeży Oceanu Arktycznego, nie oznacza, że masz rację. Bez odbioru.

Taa, tyle, że wyznając takie zasady, iż można kogoś zatłuc, kiedy nie ma takiej potrzeby, tylko w imię honoru, to większe jest raczej prawdopodobieństwo tego, iż to Ty spędzisz jakiś czas za kratami, gdzie spedalona anty-cywilizacja będzie Ciebie bliżej niż dotychczas.

 

No właśnie. I dlatego żyjemy w anty-cywilizacji. W normalnym kraju facet dostałby medal.

Widzę że Twoja wizja "normalności" jest trochę nieaktualna. Kilka tysięcy lat cywilizacji już minęło i jako ludzie zachodu nie stosujemy już kodeksu Hammurabiego (nie mówię tu o USA, bo dla mnie oni mają tyle wspólnego z cywilizacją, co ja z religią). Trochę przez ten czas osiągnęliśmy i zasada "oko za oko, ząb za ząb" to w dzisiejszych czasach barbarzyństwo. Po raz kolejny łapię się na tym paradoksie, że ja zadeklarowany ateista i racjonalista muszę bronić życia przed "chrześcijanami", albo osobami które się za takie uważają.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

To ciekawe co tu piszecie o anty cywilizacji. A ja trochę z innej beczki, rusza nowa ustawa antynikotynowa. W zasadzie nie powinienem być przeciw, bo nie palę. Ale boli mnie ograniczanie swobód obywateli i chciał bym przytoczyć mały cytat, w żartobliwym tonie ;)

Nie, nie nie jestem PiSowcem. Na tych panów też bym coś napisał ale akurat mi się z niczym ciekawym nie nawinęli.

PO = zakaz myślenia

1/ zakaz narkotyków to już było

2/ zakaz marihuany też było, choć powinno było być zniesione,

a nie jest

3/ zakaz mówienia o narkotykach, tego jeszcze nie było, a ma być

4/ zakaz palenia tytoniu na terenie prywatnego lokalu jednoizbowego

W planach:

5/ zakaz spożywania, handlu i posiadania alkoholu

6/ zakaz spożywania, handlu i posiadania tytoniu

7/ zakaz spoglądania na dekolty

8/ zakaz zastanawiania się dlaczego jest tyle zakazów

9/ zakaz mówienia o zakazach

10/ zakaz śnienia o substancjach i czynnościach zakazanych

11/ zakaz mruczenia pieśni kojarzących się z czymś, co mogło by

komuś przywieść na myśl złamanie jednego z zakazów

12/ zakaz myślenia

13/ nakaz aktywnego popierania zakazów

14/ nakaz uczestnictwa w manifestacjach poparcia zakazów

15/ nakaz publicznego linczowania osób łamiących jakikolwiek zakaz

16/ nakaz publicznego linczowania osób nie podporządkowujących

się nakazom

17/ otwarcie dofinansowanego przez UE publicznego obozu zagłady

Oświęcim dla osób łamiących zakazy

 

Platforma Obłudników zaprasza chętnych do poparcia jej programu,

i ty możesz położyć swoją cegiełkę w głosowaniu przeciw swobodom

obywatelskim.

Ponieważ ten dział dotyczy polityki wewnętrznej chciał bym się was zapytać co sądzicie o prawach obywatelskich? Na przykład co wg was jest ważniejsze, zdrowie czy wolność? Tylko proszę nie sadzić sloganów typu wszystko jest po trosze ważne ;) konkret, co ważniejsze dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Ale co mam komentować? Czyjś żart, średnich lotów zresztą?

 

Czy ustawa zakazuje komuś palić? Czy jest to czyn zabroniony karą? Ustawa zakazuje palenia w określonych miejscach i sytuacjach - a żeby było jaśniej, formalizuje zasady, których większość dobrze wychowanych palaczy już dawno przestrzegało (nie pali się przy dzieciach, przy osobach niepalących, w środkach komunikacji i przy konsumpcji itd).

 

Jedyna medialna i znacząca zmiana to zakaz palenia w pubach, która może trochę namieszać w branży, ale jak pokazuje przykład Wysp, da się żyć i z takim zakazem.

Odnośnik do komentarza

a dlaczego nie można tak jak np. w Hiszpanii - nie wiem na czym polega ten myk i czy jest to luka w prawie, czy decyzję tę pozostawiono właścicielom lokali gastronomicznych, ale na lokalach jest najczęściej kartka "tutaj wolno palić" i to załatwia sprawę. komuś dym przeszkadza idzie do knajpy gdzie palić nie wolno.

inna sprawa, że zakaz palenia przez Hiszpanów jest traktowany jak sugestia raczej i widok palących bezpośrednio pod znakiem zakazu palenia nie jest niczym niezwykłym, również w budynkach urzędów państwowych, że o uczelniach nie wspomnę, bo tam zakaz palenia nie jest przez nikogo traktowany poważnie...

 

sam nigdy w życiu nie paliłem fajek - żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza

Jestem palaczem i jak najbardziej pochwalam tę ustawę. Wreszcie nie będę smrodził znajomym. Ograniczenie swobód obywatelskich? Bez przesady. Jeżeli chcę palić mogę to robić na świeżym powietrzu, tak żeby nie przeszkadzać innym.

 

Ograniczenie swobód obywatelskich ? Raczej wejście państwowym buciorem na własność prywatną.... od takich małych rzeczy się zaczyna. Zresztą ja nie mam wątpliwości do czego zmierza demokracja w Polsce jak i w całej niemalże EU.

 

 

W zakazie owym oczywiście najbardziej mi przeszkadza ograniczenia w lokalach/pubach. Co do uczelni z tego co dzisiaj można było zauważyć przepis ten będzie martwy ( zresztą jak uczelnia wywiesiła swoje śmieszne karteczki parę miesięcy temu nikt nie zwracał uwagi )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...