Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To może niech ktoś zdefiniuje co to jest lewica, centrum, a co to prawica? Jakie poglądy, główne nurty, problemy itp. Bo czytając niektóre posty sam się gubię...

 

Bo pojęcie lewicy i prawicy w pojęciu pierwotnym (rewolucjoniści kontra konserwatyści) się zdezaktualizowało zaraz po rewolucji francuskiej.

 

Obecnie przynależność na scenie politycznej określa się generalnie w dwóch aspektach: światopoglądu (prawica - lewica) i poglądów ekonomicznych (wolny rynek-socjalizm).

 

Zrób sobie ten szybki quiz, a szybko dowiesz się o co chodzi

Odnośnik do komentarza

Że co? Jaka znowu prawica? :doh!: Prawica, zgodnie z ustaleniami z Magdalenki, NIGDY nie dojdzie do władzy. Więc bez takich nadużyć. Proszę sobie nie wycierać buzi szlachetnymi ideałami w odniesieniu do bezideowych złodziei z połowy bandy czworga.

 

Vami, odpuść - to walenie głową w mur. Nic w tym państwie (ani zresztą na tym kontynencie) się zmienić nie może - do kryzysu. Radzę się rozglądać za jakimś azjatyckim krajem do emigracji...

 

Wygląda na to, że do zdobycia popularności politykowi w Polsce wystarczy potańczyć w klubie lub na studniówce, pograć w kosza albo w nożną, pokazywać się wśród ludu, dużo się uśmiechać i gadać na okrągło bez konkretów.Poparcie murowane

 

http://www.forumsextreme.com/images/Funny_Pictures_General_Captain_Obvious.jpg

 

Obecnie przynależność na scenie politycznej określa się generalnie w dwóch aspektach: światopoglądu (prawica - lewica) i poglądów ekonomicznych (wolny rynek-socjalizm).

 

Tyle że jednak te poglądy ekonomiczne mają w istocie większy wpływ na nasze życia i na państwo. Dlatego po prostu nigdy nie zdzierżę nazywania PO i PiS "prawicą".

Odnośnik do komentarza

To może niech ktoś zdefiniuje co to jest lewica, centrum, a co to prawica? Jakie poglądy, główne nurty, problemy itp. Bo czytając niektóre posty sam się gubię...

 

Bo pojęcie lewicy i prawicy w pojęciu pierwotnym (rewolucjoniści kontra konserwatyści) się zdezaktualizowało zaraz po rewolucji francuskiej.

ja bym powiedział, że jeszcze w trakcie... ale to tak wygodnie wyzywać wszystkich od lewaków albo faszystów.

Odnośnik do komentarza

co prawda chłopaki ( i dziewczyny) zdają sobie sprawę, że gdzieś tam jest faktycznie jakaś klasa robotnicza, ale raczej żadnego robotnika na oczy nie wiedzieli.

 

Generalnie nie do samego postu (z którym się zgadzam, choć ze mnie lewicowiec żaden), tylko do tego elementu - pamiętaj, że plus minus to samo można napisać o Marksie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kaczyński o pojednaniu z Wałęsą:

 

Jestem gotów wyciągnąć rękę do każdego w imię tych spraw, które są dla Polski naprawdę najważniejsze. Jest pewna sprawa, która jest dla Polski też bardzo ważna, że wszyscy przestrzegają pewnych reguł. Nie chcę tutaj niczego przypominać. Sądzę, że ogromna większość Polaków, ludzi inteligentnych i znających reguły naszej kultury będzie wiedziała o co chodzi - powiedział dziennikarzom Kaczyński.
(całość)

 

Czy ktoś może mi wyjaśnić o jaką, konkretną sprawę chodzi? Nie jestem widać wystarczająco lotny żeby zrozumieć Pana Prezesa :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza

Co do sondaży to mamy dość świeże wspomnienia, powodujące sceptycyzm co do ich wyników, ale i tak tylko cud mógłby sprawić, by zmienił się zwycięzca.

Wynik nie jest zaskakujący, choć niewielka różnica powinna zastanowić Platformę. Okazało się, że PO nie jest już absolutnym hegemonem, który może robić (albo nie robić) co chce, a i tak będzie na czele sondaży. Jak się nie weźmie do roboty, to za rok najwyraźniej przerżnie wybory parlamentarne albo nawet już samorządowe.

 

Widać, że system dwupartyjny się umacnia i niestety chyba będzie się umacniać dalej. Mówię "niestety", bo żadna z tych partii nie jest partią moich marzeń.

Odnośnik do komentarza

Napiszę to co napisałem już gdzie indziej. Gwóźdź do trumny PO wbity. Teraz tylko czekać aż zaczną popełniać seryjne błędy i liczyć na Pawlaka, że nie pozwoli PO na ustawy godzące w demokrację. Te ważniejsze wybory czyli parlamentarne PO przegra z kretesem.

 

Trzeba być naprawdę niespełna władzy umysłowej żeby nie zauważyć tego z jakiego pułapu sondażowego zaczynał Komorowski, a z jakiego Kaczyński. Komorowski w ciągu całej kampanii zdobył bardzo mało zwolenników, udało mu się jedynie utrzymać elektorat PO. Z kolei Kaczyński startował z pułapu ok 22% poparcia, to co udało się wypracować w ciągu kilku tygodni musi dać do myślenia partii rządzącej. Ani PO ani PiS nie są złymi opcjami, na pewno lepszymi od aktualnej lewicy. Łudzenie się, że Komorowski w cudowny sposób ożywi Polskę jest tak samo naiwne jak to, że Kaczyński weźmie ślub.

 

Zresztą dla mnie błędem PiS było postawienie na Kaczyńskiego. Powinien startować Ziobro, wtedy byłaby realna szansa na zwycięstwo kandydata PiS, ale to co udało się zyskać Kaczyńskiemu będzie procentować. Polityka to proces. PO ma tylko rok żeby udowodnić, że nie dojdzie do nadużyć i że mają jakiś pomysł na rządzenie. Teraz Tusk nie będzie już miał argumentu, że mu coś Kaczyński zawetował.

 

I to ostatnie zdanie powinienem pogrubić. Platforma ma ogromną szansę żeby udowodnić ile warte były jej obietnice. Już za rok zostaną rozliczeni w wyborach.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że Komorowski był kandydatem nijakim. W parlamentarnych Kaczyński musi się zderzyć z Tuskiem, który jest z 15 razy bardziej charyzmatyczny niż prawdopodobny prezydent-elekt. Kaczyński wykonał tytaniczną prace, ale imo duży w tym jest jeszcze wpływ katastrofy smoleńskiej, może w połączeniu z lękiem przed oddaniem całości władzy PO. Na pewno wielu zostanie przy PiS (jak wielu zostało przy PO po mobilizacji w 2007) ale ilu?

Jestem ciekaw co zrobi PSL, bo Pawlak w tej kampanii zachowywał się co najmniej dziwnie jak na koalicjanta :)

 

Zgodzę się, że PO może tracić, bo już za bardzo nie ma na czym zyskiwać, a kopa mogłaby dać jakieś kosmiczne działania Kaczyńskiego i budowanie lęku przed nim albo cud gospodarczy na świecie :] Ale czy straci tyle by już rozdawać jej gwoździe do trumny, to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza

Nie przeceniałbym roli jaką odegrała katastrofa smoleńska. Nie zapominajmy, że zaraz potem była powódź i pamiętajmy, że ludzie będą teraz oczekiwać pomocy ze strony rządu. 6000 złotych dla kogoś, kto stracił cały dobytek to porażka PO. I choć logicznie rzecz biorąc to nie wina rządu, że była powódź, to szary człowiek będzie cisnął w rząd i rząd obarczał winą za to, że nikt mu nie chce pomóc w odbudowie dobytku. Platformie wypadł z ręki potężny argument - opozycyjny prezydent. Teraz już żadnego swojego niepowodzenia nie będą mogli zwalić na PiS czy Kaczyńskiego. I to jest najważniejsze w tym wszystkim.

 

Ja nie ukrywam, że głosowałem na Kaczyńskiego, ale dla mnie te wybory nie były jakąś sprawą życia czy śmierci, bo tak naprawdę prezydent może niewiele i jako osoba reprezentująca nasz kraj na zewnątrz obaj kandydaci wypadali słabiutko. To już o zgrozo Napieralski ma lepszą prezencję.

 

Będę bardzo uradowany kiedy okaże się, że jestem w wielkim błędzie pisząc, że Komorowski będzie marionetką w rękach Tuska :)

Odnośnik do komentarza

Ogłaszam dementi, można było starać się i uzyskać dużo więcej. Sam nie wiem dokładnie ile, ale gdy nas zalało taką informację przekazano nam ze sztabu kryzysowego. 6 tysięcy to było praktycznie od ręki do dostania, bez żadnych formalności, zaświadczeń, a można jeszcze dostać więcej, gdy się przedstawi rachunki za zakup jakiegoś sprzętu (lodówki, pralki, TV-ki, itp.) czy też materiałów budowlanych na odbudowę/remont.

Odnośnik do komentarza

W tym samym akapicie jest napisane: Środki te służą zaspokojeniu pierwszych potrzeb, a do rozliczenia nie są wymagane rachunki. Powodzianie mogą ubiegać się też o zasiłek w kwocie do 20 tys. zł na remont lub odbudowę mieszkania; musi ona być rozliczona na podstawie rachunków lub faktur. Mieszkańcy gospodarstw i budynków mieszkalnych, które najbardziej ucierpiały, mogą wnioskować o zasiłki do 100 tys. zł. Ich przyznanie wymaga oszacowania strat przez specjalistę z uprawnieniami budowlanymi.

 

Nie ma to jak z piana oburzenia na ustach zdissowac sie wlasnym zrodlem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...