Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

http://jkm.drunkensailor.org/

jedna z moich ostatnio ulubionych stron. jak widać kanapy nie tylko z lewej strony walczą ze sobą na śmierć i życie. :lol:

jak na razie mój faworyt to wywiad JKMa (jako prof. Kwiatkowski) z JKMem (we własnej osobie), w którym ten mistrz autokreacji polemizuje i - o zgrozo - nie zgadza się sam ze sobą (tzn z prof. Kwiatkowskim). on jednak faktycznie ma ludzi za debili...

 

Bezpieka działa :)

Odnośnik do komentarza

http://www.rp.pl/art..._dowodzona.html

 

Kiedy takie bardzo konkretne propozycje związane z organizacją obrony terytorialnej sformułował wiceminister MON Romuald Szeremietiew, w krótkim czasie postawiono mu lipne zarzuty korupcji. Stało się to dzięki zręcznym działaniom całej “wsi”, milczącej aprobacie ówczesnego szefa MON Bronisława Komorowskiego oraz m.in. dziennikarskich “cyngli” zatrudnionych wówczas przez Rzepę... Mam też wielki żal do PiS za ich zaniechania w tym zakresie. Kiedy udało im się powołać CBA, mogli też odtworzyć AK, najlepiej według recepty J. N. Jeziorańskiego – przynajmniej w wymiarze kadrowym.

Odnośnik do komentarza

 

Zastanawiałem się, czy to nie bardziej pasuje do hipochondryka, bo ostatnio dyskusja o tym tam się toczyła, ale jednak padło na wewnętrzną.

 

I nie chodzi konkretnie o Napieralskiego, a ogólnie o brak pomysłu na bezbolesną reformę służby zdrowia przez kogokolwiek w naszym państwie. A może jeszcze bardziej o to, że nikt w takie rozwiązanie nie wierzy, więc kandydaci jak co pięć lat będą udawać, że coś zrobią w tym kierunku, a wyborcy jak co pięć lat będą udawać, że im wierzą.

Tym bardziej cieszy postawa starszej pani z filmiku, która zdaje sobie sprawę, że budżet państwa nie jest skarbcem pełnym złota, którego zazdrośnie strzegą politycy u władzy i nie wyciągają z niego pieniędzy na rzeczy potrzebne, bo defraudują je na własne cele - jak to mają w zwyczaju znani mi ludzie w jej wieku, a i nieco młodsi też. Napieralski pewnie też sobie zdaje sprawę, ale nie daje po sobie poznać ;)

Odnośnik do komentarza

[ciekawostka]

 

Spot wyborczy z Poznania:

 

 

W części spotu Kornel występuje na tle mojej kamienicy (tj. w zasadzie jej fragmentu) :D. To jest bardzo sympatyczne, że mój kandydat, w taki niezamierzony sposób (nie było kontaktu, nie jestem zaangażowany), “trafił” na swojego zwolennika :)

Odnośnik do komentarza

http://wybory.gazeta...o_polnocy_.html

 

buehehehe, partia, która twierdzi, że jest liberalna gospodarczo oskarża konkurenta o to, że ten sugeruje jej chęć prywatyzacji. i trzyma się tego pomysłu kurczowo.

jasne - teraz wszystko rozbije się o semantykę i subtelne różnice między "komercjalizacją" a "prywatyzacją", ale...

czekam kiedy SLD obrazi się na kogoś, kto zasugeruje im lewicowość a PiS wytoczy ciężkie działa przeciwko tym, którzy stwierdzą, że popierają konkordat.

:picard:

Odnośnik do komentarza

tu nie chodzi o obrażanie się za sugerowanie prywatyzacji, tylko o straszenie nią, mruganie oczkiem i sugerowanie: albo ja i będzie jak jest, albo on, prywatyzacja i za samą myśl o szpitalu przyjdzie wam fakturka z biura Tuska. Ale Ty o tym dobrze wiesz, ja wiem, że Ty wiesz, więc w sumie niepotrzebnie się odzywam ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem zbulwersowany. Właśnie wróciłem od urny i to co mnie spotkało to na prawdę przechodzi ludzkie pojęcie! Urna do głosowania była zalakowana, ale jedynie z trzech stron! Z jednej jak gdyby nigdy nic wypadały głosy! W kącie zauważyłem natomiast odstawione głosy dwóch kandydatów! Skandal!

 

Ma ktoś jakiś adres mailowy do PKW?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak jest u Ciebie, ale u mnie jakieś skargi można zgłaszać do urzędu miasta. Akurat moja żona siedzi dziś na dyżurze. Przyjmują oni wszelkie info o agitacji i nieprawidłowościach. Wysyłają następnie straż miejską, czy tam kogoś nadzorującego, a potem składają meldunki gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza

Jestem zbulwersowany. Właśnie wróciłem od urny i to co mnie spotkało to na prawdę przechodzi ludzkie pojęcie! Urna do głosowania była zalakowana, ale jedynie z trzech stron! Z jednej jak gdyby nigdy nic wypadały głosy! W kącie zauważyłem natomiast odstawione głosy dwóch kandydatów! Skandal!

 

Ma ktoś jakiś adres mailowy do PKW?

 

ponieważ przynajmniej u mnie strona PKW nie działa, to proponuję zacząć od kontakt@tvn24.pl a jak strona wróci, to tam szukaj.

jak masz ochotę, to:

Zielony Telefon Radia ZET

22 629 55 55

 

w takim dniu jak dziś media mogą zrobić większą rozpierduchę niż pojedynczy obywatel, ale stronę PKW odświeżałbym co chwilę.

W tamtym roku zgłaszałem nieprawidłowości w Rzeszowa, odesłano mnie (sic! wszak mogłem sprawę olać) do centralnej komisji.

Odnośnik do komentarza

Hmm, byłem z siostrą i tatą i razem z nim interweniowaliśmy u komisji. Przewodniczący komisji podniósł trzy głosy, które akurat wystawały z urny/leżały na podłodze i ponownie wrzucił je do urny. Powiedział, że już nic nie będzie wypadać, ale nie dałem za wygraną, bo zaczął wypadać jeszcze jeden głos. Przewodniczący wyciągnął go i ponownie wrzucił do urny. Dalej jedna z członkiń komisji uznała, że pasowało by to jednak jakoś zakleić i przewodniczący udał się z kluczami do pokoju nauczycielskiego (komisja urzęduje na małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1) i gdy opuszczałem salę to on zamykał właśnie pokój nauczycielski. Urna była nie zalakowana od strony okna.

To mogę zaświadczyć pod każdą przysięgą.

W kącie leżały jakieś kartki, nie wiem co to było, ale były na nich druki i x w dwóch linijkach. Tego jednak już nie sprawdzałem i nie mam pewności co to było. Zdjęć nie zrobiłem, bo nie miałem przy sobie ani telefonu komórkowego ani aparatu.

W lokalu wyborczym było jeszcze kilka osób, oprócz mnie, taty i siosty oraz czterech członków komisji jakiś pan wrzucał kartę, gdy mówiłem, że wypadają karty. Popatrzył się na ziemię, lecz wyszedł. Dwie osoby po chwili wyszły jeszcze zza parawanów. Nie znam ich. Była jeszcze jedna osoba, która przyniosła zaświadczenie, że nie głosuje w swoim okręgu (mówił, że przyjechał z Niemiec), ale też szybko wyszedł.

Odnośnik do komentarza

No jeśli tańczący Grzegorz poparłby Jarka uśmiałbym się serdecznie :] Grześ straciłby na tym całe poparcie które zyskał, a Jarek nie zyskałby nic. Nie wiem, czy ktoś naprawdę myśli, że jeśli Napieralski powie "popieram Kaczyńskiego to nagle te 13 % pójdzie jak jeden mąż na niego głosować. Nie wiem jak można takie coś w ogóle rozważać.

Odnośnik do komentarza

Vami, bo on prywatnie odniósł ogromny sukces, a na pewno tym wynikiem zrzucił z barków ogromny ciężar, który sam sobie nałożył, praktycznie samodzielnie nominując się na kandydata lewicy, podczas gdy wszyscy myśleli, że SLD wystawi postpezetpeerowski beton. Co więcej po porażkach lewicy w wyborach, szczególnie samorządowych i parlamentarnych to sygnał o lepszym jutrze dla SLD i potwierdzenie, że pogłoski o ich śmierci są zdecydowanie przesadzone.

 

Stawiając wszystko (całą swą karierę, ciekawe co zrobi PSL z Pawlakiem, choć to trochę inny kaliber) na jedną kartę, odniósł o wiele większy sukces niż od niego oczekiwano, dlatego zachowuje się jak niedoszły bankrut, któremu w ostanim rozdaniu poszła wreszcie dobra karta ;)

Odnośnik do komentarza

Napieralski napiera

 

:rotfl: Ten wywiad to jeden wielki LOL, więc po prostu go poczytajcie. Faceta nie widać zza własnego ego i zachowuje się, jakby wygrał te wybory :D Powodzenia dla SLD z takim liderem :P

on przynajmniej nie twierdzil, ze w pierwszej turze dostanie 15%, awansuje do drugiej i potem na pewno w niej wygra...

 

wole Napieralskiego ktory sie cieszy z realnego sukcesu niz bajkopisarstwo JKM :)

Odnośnik do komentarza

Napieralski napiera

 

:rotfl: Ten wywiad to jeden wielki LOL, więc po prostu go poczytajcie. Faceta nie widać zza własnego ego i zachowuje się, jakby wygrał te wybory :D Powodzenia dla SLD z takim liderem :P

No co innego jest zdobyć prawie 15% mając prognozy na 20 czy więcej procent, a co innego gdy się startuje z poziomu JKM i Pawlaka, i na końcu okazuje się, że Ty zdobywasz 14% a oni łącznie nawet nie połowę tego...

 

Oczywiście oczekuję tego, że poprze Komorowskiego, lub wstrzyma się z poparciem. Wejście do jednego obozu z Kaczyńskim byłoby, jak już szramek napisał, politycznym samobójstwem. I z większością postulatów się zgadzam, więc nie wiem co tu takiego śmiesznego(nie mówię ofc o sloganach typu będzie lepiej, będę wspierał edukację bla bla), IPN i CBA nie są potrzebne, bo służą praktycznie tylko do rozgrywek politycznych etc.

Odnośnik do komentarza
No jeśli tańczący Grzegorz poparłby Jarka uśmiałbym się serdecznie :] Grześ straciłby na tym całe poparcie które zyskał, a Jarek nie zyskałby nic.

SLD wsparło PiS w KRRiT właśnie z inicjatywy Napieralskiego i Napieralski był w stanie wystrzelić z poparciem w górę, nikt na te porozumienie SLD - PiS nie zwracał uwagi. Nie zdziwię się, jeśli teraz Napieralski znów zaryzykuje i popierając PiS wcale nie straci zbyt wiele. ;)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie, to on z tym 14% powinien zacząć odbudowywać lewicę. Po co ma "handlować" głosami i się umawiać z jednym czy drugim kandydatem. Jakbym głosował na Napieralskiego, to bym się wkurzył chyba, jakby mi "kazał" głosować na któregokolwiek z pozostałych. Najrozsądniej dla niego by było nikogo nie popierać, swojego faworyta zachować dla siebie, a swoim wyborcom powiedzieć coś w stylu "by zagłosowali w zgodzie ze swoim sumieniem". Moim zdaniem przerzucenie (albo gorzej, przehandlowania) całego poparcia, jakie Napieralski zdobył na kogokolwiek, byłoby strzeleniem samobója. Bo lewicę, która odrobinę wydostała się z cienia kolosów PO i PiS znowu sprowadziłby do roli "klienta" czy jakiegoś pachołka przy pańskim stole.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...