Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

z ostatnich wyborów:

 

Platforma Obywatelska RP 6 701 010 41,51%

Prawo i Sprawiedliwość 5 183 477 32,11%

Lewica i Demokraci 2 122 981 13,15%

Polskie Stronnictwo Ludowe 1 437 638 8,91%

 

razem niemal 95% głosów

 

chyba, że PKW sfałszowało wybory :roll:

Odnośnik do komentarza

no dobra, ale przy jednomandatowych okręgach wyborczych frekwencja będzie na poziomie 20-30%, bo oprócz powodu "nie ma na kogo głosować" dojdzie powód "mój kandydat i tak nie przejdzie"

 

zresztą argument nie chodzenia na wybory "bo nie ma na kogo" jest mocno naciągany, na polskiej scenie politycznej mam bardzo szeroki wachlarz partii, od UPR do PPP, więc nie chcę mi się wierzyć, że ta niemal połowa Polaków nie mogłaby znaleźć partii, która w miarę pasowałaby jej preferencjom politycznym

no chyba, że ma się się preferencje "mam to w dupie", ale o tym już wspominałem, takich żaden system nie będzie reprezentował

Odnośnik do komentarza

niemal połowa Polaków nie mogłaby znaleźć partii, która w miarę pasowałaby jej preferencjom politycznym

 

 

co to znaczy 'w miarę'? Ja swój głos szanuje, nie mam zamiaru głosować na coś, co tylko 'trochę' odpowiada. I jeśli poczyta się uważnie programy polityczne, to nagle się okaże, że ten 'wachlarz' wcale nie jest taki spory, a różnice dotyczą spraw tak naprawdę trywialnych.

 

Tak, nie mam kompletnie na kogo głosować, więc dlaczego miałbym iść na wybory? Chyba po to, żeby oddać pustą kartę, tylko co to właściwie znaczy?

Odnośnik do komentarza

że powinieneś założyć własną partię

 

nie, to znaczy że kręcimy się w tym kraju w kółko od wielu lat. Demokracja może i jest dobra, ale w krajach w których ten system działa od kilkudziesięciu lat. Niestety mamy pecha, że żyjemy w "mlodej demokracji", co jednak i tak średnio usprawiedliwia ten bajzel co jest. I mówiąc szczerze poprawy nie widać jakoś szczególnie na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...