Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Rogue 1 alias Łotr 1

 

Mimo wielu negatywnych opinii film bardzo mi się podobał. To w powrót do starych, dobrych gwiezdnych wojen z TIE Fighterami i X-Wingami :D

 

Na plus. Oczywiście bitwa, K2-SO, Chirrut i Baze, rozdygotany Bodhi, ogólny klimat, sporo smaczków i świetnie ukazane ludzkie oblicze rebelii. Film naprawdę dobrze się oglądało. Nie nudziłem się :) Tutaj zgadzam się z me_who :)

 

Na minus: Felicity Jones. Jaka ona jest drętwa i bezjajeczna. Tragedia. Miła, ładna dziewczyna, ale taka z niej wojowniczka i rewolucjonistka jak z Christensena Anakin/Vader. Ok, Christensen był lepszy. Kompletny brak chemii między nią a Cassianem. Ani jednej iskry. Scena na plaży to jakaś masakra. Początek o dziwo jakoś mnie nie odrzucił. Feanor ma rację, Imperium zawsze dbało o efektowne wejścia :D

Zmarnowany potencjał Sawa Gerrery. Whitaker gra dobrze, ale jest go za mało. Wyciąłbym połowę czasu poświęconego Jyn i dałbym go jemu.

me_who narzekał na twarz Lei. Moim zdaniem nie ma tragedii. Jest całkiem nieźle :) Nie spieprzyli tego. Spodziewałem się masakry, a to była po prostu młoda Leia.

 

To na pewno film na miłośników Gwiezdnych Wojen i ludzi którzy gdzieś tam czują klimat. Innym może średnio pasować. Jak dla mnie lepszy do "Przebudzenia mocy". Czekam na Hana Solo. A i chce nowych Ewoków - to moje ulubione postecie z unwersum SW :D

Odnośnik do komentarza

Pierwszy zwiastun Obcy: Przymierze. Tragedii chyba nie będzie. Tylko żeby nie biegali i nie strzelali jak w The Predators.

Wydaje mi sie, jakbym polowe tego trailera juz gdzies wczesniej widzial - czy to w poprzednich czesciach z Weaver czy w grze komputerowej.

 

 

A muzyka zywcem wyjeta z trailera Wiedzmina :roll:

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem Łotra i jest to dla mnie zdecydowanie jeden z najlepszych starłorsów, o mile lepszy niż Przebudzenie Mocy. Nie wierzcie marudom, bo oni marudzić będą zawsze, że to nie ich liga, że za niski poziom wyrafinowania, że rańsze było lepiej bo było lepiej, itd. Tymczasem ja się po dwóch godzinach ocknąłem, że się nadal nie nudzę, a o to u mnie nietrudno. Nie zaliczyłem też facepalmów, poza standardowym brakiem CCTV, ale skoro to było dawno temu, to może jeszcze nie wynaleźli.

 

 

 

Trochę potrwało, zanim się zorientowałem, że to nie część 8 ale 3,5 :)

 

To, że bohaterowie umrą, mnie nie zaskakiwało i nie było żadnym tanim wyciskaczem łez. W końcu ci bohaterowie nie pojawią się później, niczym Pan Kmicic w Panu Wołodyjowskim.

 

Klimat świętej "osady" był fajny. Całkiem Blade Runnerowy :)

 

Twarzy Lei się nie przyglądałem za bardzo, ale nie odczułem żadnego dyskomfortu.

 

 

 

Ogólnie - kto lubi Gwiezdne Wojny, musi obejrzeć.

Odnośnik do komentarza

Fajne nowe GW.

 

Nie pamiętam już, oni od początku w IV części mieli te plany? Bo pamiętam, że to był chyba strzał, że tam trzeba ... strzelać Luke'a? Czy wiedział od początku?

 

Dwa minusy dla mnie:

 

 

Najpierw Rebelia nie dla ataku, a jak tamci zaczęli walczyć, to nagle hurra lecimy :D I co, wtedy jednak chcieli walczyć, w gorszej sytuacji uwierzyli, że można? Drugi minus, najlepiej strzeżona baza Imperium, najwięcej wojsk i w dość łatwy sposób udaje się tam walczyć, złamać, zabrać... wiadomo, straty Rebelii duże, ale bez jaj.

 

 

Aha brakowało mi wstępu, opisującego co się działo w III części dla przypomnienia.

 

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem w końcu Civil War i Ant-Mana. Ten pierwszy to dla mnie najlepsze dzieło Marvela... no prawie, pomijając Guardiansów. Choreografia walk, IronMan, Vision (dla mnie mała perełka filmu), Zemo (nie znałem jego genesis komiksowego, nie wiem, czy tak wyglądało, ale tu jest zarąbiste), Pajączek (!!!!!)... Jestem zachwycony. Jedynie tradycyjnie Ameryką byłem zniesmaczony, ale to już taka moja awersja...

Z kolei Mrówa mnie rozczarowała. Fabuła kompletnie pretekstowa, szwarccharakter fatalny, całość wygląda jak ciąg gagów i fajnych scen w skali mikro połączonych całkowicie generycznym scenariuszem dla ubogich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...