Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Może z zupełnie innej beczki i może jestem (byłem) ignorantem w tej kwestii, ale ostatnio zakochałem się w dziełach tzw. Polskiej Szkoły Filmowej (polskie kino lat 50. i 60.). Począwszy od klaustrofobicznego "Kanału", przez zagubiono-nihilistycznych "Niewinnych czarodziejów" po film, który obejrzałem dzisiaj, tj. "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego, urzekające studium męskiego charakteru.

 

Zachwycają mnie dialogi, które określiłbym mianem mimetycznych (jako że trochę niezręcznie mówić o realizmie fikcji), kapitalna muzyka (Komeda w "Nożu" lepszy niż w "Dziecku Rosemary") i klimat - trochę brudny, swojski, niepowtarzalny. Wiem, że powyższy opis jest po większej części pustosłowiem, ale polecam każdemu, kto nie miał wcześniej styczności z tym nurtem kinematografii, by zapoznał się z chociaż z jednym ze wskazanych przeze mnie filmów. Jeśli nie ma ADHD, z pewnością nie pożałuje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"Terminator: Genisys" - dla kogoś kto obejrzał pierwszego Terminatora jeszcze w XX w. a potem tylko dwójkę to ten film jest świetną rozrywką i sentymentalnym powrotem do przeszłości. Trochę jakby jeszcze raz nakręcono jedynkę i dwójkę tylko zmieniając scenariusz. Podstarzały Schwarznegger parodiujący samego siebie daje radę, pozostali aktorzy raczej kiepscy, scenariusz też się specjalnie kupy nie trzyma ale i tak mi się podobało.

Odnośnik do komentarza

I mamy oficjalny trailer Suicide Squad i kilka sekund Jokera!

Sam trailer wiele o filmie nie mówi, ale potwierdza to co przeczuwałem - Margot Robbie jako Harley może być genialna. Z Leto mogą stworzyć ciekawy duet, bo sam Jared jak na razie mnie bardzo pasuje. Wygląda na Jokera brutalnego, konkretnego, bliższego temu z serii The New 52 chociażby. No i głos - świetna modulacja, mnie kupił!

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Sposób mówienia uważam za świadomą bądź nie kopię tego jak wysławiał się Ledger jako Joker. Lekkie seplenienie, przeciąganie, podobna barwa głosu. Taka moja obserwacja.

 

E :D ? Mnie brzmi trochę jakby go ściągnęli z południa USA, ale porównania ni cholery. Ledger nie bawił się akcentem i miał to swoje mlaskanie. Leto przeciąga słowa bo taką ma kwestie. Ledger brzmiał jak spokojny, zimny wariat, Leto brzmi jak psychol z południowym akcentem.

Odnośnik do komentarza

 

Sposób mówienia uważam za świadomą bądź nie kopię tego jak wysławiał się Ledger jako Joker. Lekkie seplenienie, przeciąganie, podobna barwa głosu. Taka moja obserwacja.

 

E :D ? Mnie brzmi trochę jakby go ściągnęli z południa USA, ale porównania ni cholery. Ledger nie bawił się akcentem i miał to swoje mlaskanie. Leto przeciąga słowa bo taką ma kwestie. Ledger brzmiał jak spokojny, zimny wariat, Leto brzmi jak psychol z południowym akcentem.

O toto. Tak miało być i tak jest. Cel zamierzony i osiągnięty.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...