Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje tytulu filmu ktory ogladalem X lat temu w telewizji, oto co zapamietalem:

 

- film czeski (na 99 procent)

- akcja filmu dzieje sie w jakiejs wiosce/malej miejscowosci, a glownym bohaterem jest nauczyciel (cos mi swita ze mogl miec jakas przeszlosc wojskowa)

- nauczyciel ten przygotowywal jakas klase do jakiegos wystepu muzycznego

- ten nauczyciel mial jakies blizsze stosunki z mlodymi dziewczetami z owej wioski/szkoly

- w jednej ze scen dwoch chlopakow zostaje wyslanych do innego miasta w jakiejs sprawie i czesc drogi pokonuja w wagonie pociagu towarowego z weglem (bodajze)

 

malo, ale moze komus cos sie kojarzy :)

Odnośnik do komentarza

Under African Skies (2012) - nie wiem czy są oprócz mnie na forum fani muzyki Paula Simona, ale ten film jest dla nich pozycją obowiązkową. Przedstawia on kulisy powstawania, a także kontrowersji dotyczących wydania chyba najlepszej płyty amerykańskiego muzyka, czyli "Graceland". Świetnie przedstawia dwa punkty widzenia - Simona i czarnoskórych muzyków, którzy nagrali z nim tę płytę w RPA czasów apartheidu, która była obłożona kulturowym embargo przez ONZ, a także działaczy ANC, także czarnoskórych, którzy uważali, że powstanie tej płyty szkodzi walce o równość ras.

 

Czytałem wcześniej trochę o tych kontrowersjach i nie pojmowałem stanowiska przeciwników powstania płyty. Po obejrzeniu tego filmu nadal się z nimi nie zgadzam, ale przynajmniej poznałem lepiej ich punkt widzenia i mam wrażenie, że go zrozumiałem.

 

Polecam film wszystkim zainteresowanym tematyką apartheidu i fanom Paula Simona :)

Odnośnik do komentarza

Się mi trafiło, niczym ślepemu kurze ziarno :)

 

Tak w trakcie poszukiwań tego filmu przypomniało mi się, że kiedyś jako mały leszcz oglądałem w tv film amerykański o grupce kumpli ktorzy jechali autem/autami przez zachodnie (?) stany Ameryki aby odkopac skrzynię z jakimś winem, szampanem, czy czymś takim, którą zakopali parę lat wcześniej. Po drodze spotkali innych młodych ludzi (w tym lachona :-k ) z którymi dla zabawy strzelali się racami (pozdro Jmk) na cmentarzu. W końcu dotarli na miejsce, podobne do Wielkiego Kanionu Colorado, odkopali tego jabola (święty Krzysztof czy może Graal o nim mówili) i jeden z bohaterów pociągnął parę lykow "z gwinta" i wyrzucił butelkę w przepaść. Ktoś coś kojarzy? Szukałem w necie ale bezskutecznie...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Nieracjonalny mężczyzna" Woodego Allena. W recenzjach przewija się opinia, że to kiepski film, który ratuje świetne aktorstwo. Ale ponieważ wychodzą z założenia, że Allen poniżej przynajmniej przyzwoitego poziomu nie schodzi to nie zraziły mnie recenzje.

Moim zdaniem to całkiem dobra komedia, typowa dla Allena.

Wykładowca filozofii Abe Lucas (świetny Joaquin Phoenix) przyjeżdża, żeby poprowadzić letnie zajęcia w prowincjonalnej uczelni Braylin College. Towarzyszy mu aura skandalisty - pije, uwodzi i za nic ma uznane filozoficzne autorytety. Jednak Lucas ma przede wszystkim depresję. Umarł mu jeden przyjaciel, a drugi ukradł mu żonę. Nie idzie mu pisanie.
Mimo to, a może właśnie dlatego, dwie kobiety są Lucasem zafascynowane. Do łóżka pcha mu się ucząca chemii nieszczęśliwa mężatka Rita Richards (Parker Posey). A po cichu marzy o nim studentka prymuska Jill Pollard (Emma Stone), choć ma atrakcyjnego, pasującego do niej wiekiem narzeczonego - Roya (Jamie Blackley).
Stosunek do życia Lucasa odmieni się po podsłuchaniu w restauracji pewnej rozmowy. Pojawia się dość prosty ale nie pozbawiony uroku wątek kryminalny i cała historia kończy się dość oryginalnie.
Niby nic wielkiego ale ja się dobrze bawiłem.
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przypadkiem znalazłem się na Amy. W sensie na filmie, śmieszki. Portret to smutny, pełen samotności i ludzkiej słabości, a także żerowania na cudzym sukcesie. Tylko że... ile razy to już przerabialiśmy? Niemniej jednak, momentami wzrusza. Jestem trochę rozdarty. Z jednej strony moja racjonalna strona mówi: każdy jest kowalem swojego losu. Z drugiej moja emocjonalna włącza empatię. Podobno empatia to najgorsze gówno, bo wyłącza rozum. A ja całe życie myślałem, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wiedźmin dobry może się jednak pojawi:

 

Filmowy Wiedźmin wędruje po Hollywood i znajduje producenta

 

Filmowa adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego doczekała się producenta z Hollywood w postaci Seana Daniela, reżyserem filmu jest Tomasz Bagiński, a za scenariusz odpowiada Thania St. John.

Film oparty będzie na motywach opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze Zło" z tomu "Ostatnie życzenie".

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...