Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem na typowania bukmacherów względem nagród. Wygląda to tak...

 

Film - "Boyhood"

Reżyser - Richard Linklater

Aktor pierwszoplanowy - Michael Keaton > Eddie Redmayne

Aktorka pierwszoplanowa - Julianne Moore

Aktor drugoplanowy - J.K. Simons

Aktorka drugoplanowa - Patricia Arquette

Scenariusz adaptowany - "The Imitation Game" > "Whiplash"

Scenariusz oryginalny - "Birdman" > "The Grand Budapest Hotel"

Film nieanglojęzyczny - "Lewiatan" > "Ida"

Zdjęcia - "Birdman" > "The Grand Budapest Hotel"

Kostiumy - "Into The Woods" > "The Grand Budapest Hotel"

Scenografia - "The Grand Budapest Hotel" > "Into The Woods"

Montaż - "Boyhood"

Efekty - "Interstellar" / "Dawn Of The Planet Of The Apes"

Montaż dźwięku - "American Sniper" / "Interstellar"

Mixing dźwięku - "American Sniper" / "Birdman"

Muzyka - "The Theory Of Everything"

Piosenka - "Selma"

 

Wypisz, wymaluj, moje przewidywania sprzed tygodnia ;)

Odnośnik do komentarza

Oglądałem dzisiaj ostatniego Hobbita. Jest lepiej niż u Smauga (ciężko oczekiwać, że coś przebije spływ w beczkach w swojej niedorzeczności), ale strasznie czuć zmarnowany potencjał, do Powrotu Króla brakuje miliona kilometrów. Dalej są z dupy wstawione postacie nie pasujące ani trochę do klimatu (ten były przydupas burmistrza, boże jakie to było idiotyczne) i denne 'śmieszne', takie trochę niechcący wannabe slapstickowe, sytuacje. Nie to, że powinno być smutno poważnie i w ogóle, ale miałem wrażenie, że niektóre z tych gagów i tekstów były wymyślane przez jakiś polski kabaret. Widać też było, że Jackson bardzo zakochał się w komputerowych animacjach, aż za bardzo, przez to część wizualna, mimo wielkich starań twórców, pachniała sztucznością (kaman, macie Nową Zelandię, czego więcej potrzeba?). No i trochę się o dziwo soundtrackiem rozczarowałem, ja wiem, że Władca Pierścieni to w sumie zawsze był na jedno kopyto, ale w oryginalnej trylogii to nie gryzło, w pierwszych dwóch częściach Hobbita też raaczej nie, a teraz miałem wrażenie, że jest zapętlona przez cały film ta sama linia melodyjna. Pewnie kwestia trochę wysokich oczekiwań, ale i tak muzyka była do bólu oczywista i tym razem trochę to pozbawiało klimatu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.filmweb.pl/film/Brud-2013-532614

 

Film na podstawie książki Irvine'a Welsha, autora Trainspotting. Film w bardzo podobnym klimacie do Trainspotting, czarna komedia dziejąca się w Szkocji z dużą dawką narkotyków, seksu i przekleństw przyprawione domieszką psychodelii. James McAvey czyli Xavier z X-Menów gra degenerata-policjanta, który za wszelką cenę dąży do awansu w policyjnej hierarchii. Świetnie wciela się w tą postać potwierdzając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych aktorów młodszego pokolenia. Jedyny zarzut jaki mogę postawić: za mało scen z prześliczną Imogen Poots. Polecam! Na filmwebie dałem 8/10.

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem wczoraj ten Brud. Mnie nie przekonal. IMO nawet nie ma co startowac do Trainspotting. Poczatek fajny ale im dalej, tym tylko... smutniej. Z drugiej strony musze podkreslic, ze zakonczenie bylo fajne. Po Twoim wpisie, spodziewalem sie jednak czegos lepszego. Dla mnie takie slabe 6/10

 

 

Tak przy okazji - ogladal ktos Birdmana? Probowalem wczoraj lyknac to "dzielo" ale wytrzymalem jakas godzine. Jest sens brnac w to dalej i czekac na zakonczenie?

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem wczoraj ten Brud. Mnie nie przekonal. IMO nawet nie ma co startowac do Trainspotting. Poczatek fajny ale im dalej, tym tylko... smutniej. Z drugiej strony musze podkreslic, ze zakonczenie bylo fajne. Po Twoim wpisie, spodziewalem sie jednak czegos lepszego. Dla mnie takie slabe 6/10

 

 

Tak przy okazji - ogladal ktos Birdmana? Probowalem wczoraj lyknac to "dzielo" ale wytrzymalem jakas godzine. Jest sens brnac w to dalej i czekac na zakonczenie?

jeśli nie podobalo Ci sie to co widziales do tej pory, w dodatku przerywasz seans, to po co zadawac takie pytania? co niby moze sie tam zmienic, ze nagle sie spodoba?

Odnośnik do komentarza

Wyspa Kukurydzy

 

Trudno jednoznacznie ocenic ten film. Z jednej strony - to wszystko juz bylo. A z drugiej - mimo to moze sie podobac. Dosc proste schematy, ale osadzone w ciekawym kontekscie (konflikt gruzinsko-abchaski), do tego minimalizm w sterze dialogow, dajacy swobode interpretacji. W filmie mowi sie malo, ale mozliwosc posluchania, chocby w tak okrojonej formie, jezyka gruzinskiego to tez fajna przygoda ;) Na plus z pewnoscia swietne zdjecia (ktorych chyba nie dalo sie zepsuc, majac takie krajobrazy dookola ;) ) i gra glownych bohaterow, w szczegolnosci mlodej dziewczyny. Poczatek filmu bardzo mocno sugeruje jak on sie skonczy i niestety rezsyser ze scenarzysta nie zrobili zbyt wiele aby widza zaskoczyc.

Mimo wszystko polecam zwlaszcza tym, ktorzy chca poszerzac stale swoje filmowe horyzonty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Kingsman: Tajne służby" Rewelacyjna rozrywka, zabawa bondowskim kinem z dużą dawką angielskiego humoru. Colin Firth jako bohater kina akcji wypada bezbłędnie, Samuel L. Jackson jako szwarccharakter trochę przeszarżował (ale w kilku scenach wypada świetnie).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.filmweb.pl/film/Krocz%C4%85c+w%C5%9Br%C3%B3d+cieni-2014-655615

 

Liam Neeson w roli detektywa wynajętego przez gościa, któremu porywacze uprowadzają żonę. Generalnie Liam Neeson w swojej klasycznej roli, skurczybyka, z którym nie warto zadzierać. Niby film nie jest szczególnie wybitny, ale to solidny kryminał, który mnie wciągnął. Łączy umiejętnie standardy thrillera z odrobiną klimatu noir. Jest może trochę kliszowaty, ale jeśli ktoś lubi takie kino, to warto obejrzeć, szczególnie że film przemknął przez polskie kina jakoś niepostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...